Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

 

Abban téved, hogy a készítők ne szerették volna a Prequelt, többször is olvastam a Dark Horse-osoknál, hogy nagyon örültek a új filmeknek annak idején, szívesen alkottak hozzájuk képregényeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, a kritika körítése a szokásos maszlag, a saját véleményüket tényként írják le... de már az is érdekes, hogy egyáltalán kritika íródott a magyarul soha meg nem jelenő sorozatról, így ezért osztottam meg, hogy legyen itt a fórumon nyoma az utókor számára. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Kóbor Lovag: Áradat

 

Nagyszerűen sikerült a második Kóbor lovag képregény történetszál. Még a regényt sem szükséges ismerni hozzá. Kerra Holt ezúttal segítőkre akad Devaad kapitány és osztaga személyében, ám őket más cél vezeti. Az itteni főgonosz, Zodoh, a hitt bekerült a kedvenceim közé. Nagyon alattomos és alávaló. Az egész történet nagyon sodró lendületű és izgalmas, csavarokkal teli. John Jackson Miller ezúttal is remekművet hozott össze. Kerra pedig egyértelműen a kedvenc Jedim lett. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A Facebookon a Star Wars rajongók magyar sajtó termékek gyűjteményei 1977-2014 nevű csoportban felrakták az egyik fan csoport által angol nyelvre fordított Fazekas Attila: Csillagok Háborúja, A Birodalom visszavág és A Jedi visszatér képregényeket.

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.584089955068420&type=1

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.584093101734772&type=1

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.584112531732829&type=1

 

 

A borítón ez található kiadóként: Sárkány rend 1408 Cvria Regis Ez Ovdo Draconis

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney úgy tűnik továbbra is piacon akarja tartani a Legends műveket:

A Marvel két újabb Dark Hors-os gyűjteményes sorozatba kezd bele:

The New Reupblic Volume 1 Ez az Új Köztársaság korában játszódó képregényeket tartalmaz, pl Mara Jade...

The Old Republic Volume 1 Ez a Knights of the Old Republic képregényekkel nyit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább arról van szó, hogy amíg el nem készülnek a Marvel saját képregényei, addigis szeretnének valami bevételt látni, így hát kiadják a már elkészült népszerű képregényeket. Gondolom közben csurgatnak valamit a DH-nak is, akik meg örülnek, hogy a "válás után" még jön egy kis bevétel a SW részlegből.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszi a marvel, hogy ezzel a gesztussal ki lehet engesztelni az EU híveket, ha ugyanazt csinálja, mint a Dark Horse kezdetben? Nagy tévedés.

Szerintem ez egy pozitív gesztus a Marvel és a Disney részéről is. Első pozitív húzás a Marveltől, amit becsülni tudok. Remélem ez azt jelenti, hogy több, más korszakba is elmennek majd. Ezt kánon-nem kánon dolgot nem kell komolyan venni, úgyis a sztori a lényeg.

 

Szerintem inkább arról van szó, hogy amíg el nem készülnek a Marvel saját képregényei, addigis szeretnének valami bevételt látni, így hát kiadják a már elkészült népszerű képregényeket. Gondolom közben csurgatnak valamit a DH-nak is, akik meg örülnek, hogy a "válás után" még jön egy kis bevétel a SW részlegből.

 

De ezek tudomásom szerint akkor jelennek meg, amikor már futni fognak a Marvel sorozatok is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az rendben van, hogy a sztori a lényeg, de azért ha valamit egy tollvonással eltörlök, akkor már azzal én nem villognék. Csak abban az esetben, ha valami érdekem fűződik hozzá. A másik, ha engedték volna még az omnibusok kiadását ezek meg se jelentek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzáférhetőséget már a Dark Horse megtette. Minek kell még marvel címkével ellátni ugyanazt? Mert, ha legalább azokat a történeteket adnák ki, amik nem jelentek meg az omnibus kiadásban, akkor lenne értelme. De ez sose fog megtörténni.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert, ha Magyarországon megjelennének azok a star wars képregények TPB formátumban, amik még a Dark Horse kiadásában jelentek meg, akkor engem nem zavarna a marvel logó. De ez is csak egy álom. Az amerikaiak, meg úgyis megvásárolják, mert más borítóval jelenik meg.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

[Dark Times]

Most így eszembe jutott, hogy a Disney miatt ugyebár nem lesznek új abb Legends művek, így nem fog kiderülni, hogy van-e alapja annak a spekulációnak, hogy Dass Jennir és Ember Chankeli nászából született Mara Jade. Annó ötleteltünk, hogy hasonló hajuk van a lányoknak, és hogy Jennirtől örökölhette az Erő érzékenységét. Illetve szemet szúrt, hogy Ember neve, ami majdnem amber - borostyán, eléggé hasonlít a Jade- jáde névhez jelentésben, akár ezt is csinálhatták direkt. Mit gondoltok, szerintetek a Dark Horse a Sötét Idők folytatásában elmesélték volna Mara születését a párostól?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Kb. egy hónapja voltam az egyik Alexandra könyvesboltban és volt Alien képregény. Én hülye, nem vettem belőle. Ma ismét voltam, de most nem volt (ellenben volt Hell Boy meg Sin City). Vajon hol lehet még kapni képregényt?

Illetve, Star Wars képregényt? A Dark Horse kiadótól voltak nálunk SW képregények?

 

Tárgytalan, a Szukits oldalán van néhány. Az ottani SW-k milyenek?

A Semic nagyon sok Dark Horse képregényt kiadott 1997-2011 között, kéthavonta füzetes formátumban.

A Szukits Kiadó 3 képregénykötetet adott ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Darth Vader and the Ghost Prison 1, 2 és 5

 

Szerintem nagyszerű lett, egy nagyon érdekes történetet olvashattam.

 

 

A Jedik által épített Szellembörtön ötlete zseniális. A sztori szerint erről a létesítményről csak a Jedi Tanács tudott, még annak idején azért létesítették, hogy az Erőt rossz célokra felhasználó Erő-használókat ide börtönözzék be. A történet szerint nem sokkal az EP3 után egy Gentis nevű tisztviselő puccsot hajt végre Palpatine ellen, az Uralkodót meg is mérgezi valami gázzal. Vader-nek, Sidiousnak Trachtának és Tohm-nak menekülniük kell, és a Szellembörtönből remélhetnek segítséget.

 

 

Nagyon élveztem, a rajzok nagyon jók, a sztori nagyszerű. Az egyik legjobb SW sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Purge

 

Az első Purge sztori rövid, egy részes történet, mégis drámai és nagyon jól visszaidézi A Sith-ek bosszúja hangulatvilágát. Én is úgy képzeltem, hogy Vader nem sokkal az EP3 után mindent megtesz annak érdekében, hogy Obi-vant kézre kerítse. A túlélő Jedik közül sokan pedig mindent megtesznek, hogy visszavágjanak. Sok szereplő végzetét meg lehet ismerni, egyeseket még a sötét oldal is hatalmukba kerít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.