Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Ezek a korai birodalmi időket, Jedi-üldözéseket bemutató képregények kifelyezetten érdekesek. A Purge címűben is mekkora volt már látni a pácélos Vader-t Jedikkel küzdeni! Gondolom regények is születnek ebből a témából ezerrel.. csak kár, hogy itthon a kiadást jól megszívtuk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr! Milyen képregényt igértél a Naga Sadow után? :)

Beszéltük, hogy elkezdem felpakolgatni a cirka ezer évvel később játszodó és jóval testesebb szériákat, ami a következő galaktikus háborúról szól... Akárcsak az elöző ez is több sorozatból áll össze egy egésszé, de mig az mindössze kettőből állt ez mindjárt ötből:

-Knights of the Old Republic

-The Freedon Nadd Uprising

-Dark Lords of the Sith

-Sith War

-Redemption

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvasta valaki az elmúlt egy hétben? :)

Én :) Csak még nem írtam róla. Eddig érdekesnek tűnik, és végre egy twi'lek PASI Jedi is szerepel valahol :) Még ha nem is olyan jóképű, mint a tesók :D

Ami nagyon tetszett benne, hogy megismerhetjük egy bolygó szinte tejles fejlődését néhány mondatba sűrítve, nem csak azt, hogy van és slussz passz. Elég részletes leírást kapunk az Onderon rendszerről és magáról a bolygóról. A társadalmi berendezkedést pedig a történet adja. Eddig ígéretes a történet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én olvasnám őket csak mivel az utóbbi időkben nem frissítettem az angoltudásomat ezért nincs türelmem fordítgatni.Nem tudom magam beleélni ha minden 3. szónál vagy kifejezésnél meg kell állnom.Elmentettem őket és ha majd nem leszek lusta és az angoltudásom is jobb lesz(addig lehet ,hoyg magyarul is megjelenik), akkor nekiállok olvasni.Ezért nem olvastam el a Sith Birodalmasakat sem.Pedig nagyon érdekelne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg csak letöltöttem, mert angolul nagyon keveset tudok, pláne azt írott szöveggel vagyok bajban. Szóval most csak eltettem, aztán ha majd egyszer, valamikor megtanulok angolul, elolvasom.

A rajzok viszont jól sikerültek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Nekem a beszéddel van gondom, az írottal boldogulok. Az első kettőnél még nehezebben ment, de aztán belejöttem. Közben folyamatosan porolódik le rég nem használt angol "tudásom" (ami, meg kell hogy mondjam, nem túl számottevő, de azért nagyjából értem a képregényeket). Sok szót kell nekem is kikeresni, de azért hamar megvagyok egy-egy résszel :)

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a sorozatnak volt egy magyaritása anno a neten... sajna csak az első két résznek, és már nem emlékszem milyen cimen (még a Baljós Árnyak megjelenése körül bukkantam rá). Az a vinyó amin fent volt, pedig azóta tönkrement :oops:

 

MissKarrde: Igen, nekem is emiatt tetszett igazán meg ez a rész. Végre megismerjük egy bolygó teljes -és méghozzá meglehetősen érdekes- történetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A napokban végre meglestem a Birodalom örököseit magyarul. Összességében tetszett, inkább olyat írok, ami nálam negatívum volt. A történetben csak egy valami nem tetszett, méghozzá az, hogy eleinte nem derül ki, Mara miért gyűlöli Luke-ot. A vége felé kiderül, de előtte nem jön le, hogy egyáltalán van erre oka. Ugye ott van a vacsis megbeszélés Karrdéval, a fickó megállapítja, hogy Mara gyűlöli Luke-ot, de erre nincs semmiféle utalás. Nekem nagyon hiányoznak a rémálmok. Néhány kockában meg lehetett volna oldani.

Rajzok: szépen rajzolt a történet, de Leia, Pellaeon, az ysalamirik és a noghrik megvalósítása nem tetszik. Az ysalamirik szerintem túl nagyok, és a noghrik is kisebb termettel rémlenek a könyvből. De ezek persze csak apróságok :lol:

Főkedvencem megrajzolása nagyon tetszik (anyám, imádom a hosszú hajú pasikat :D ). Nem tudja valaki véletlenül (vagy szándékosan), hogy mi a helyzet a sztori másik két részének magyar változatával? (Bár lentiek alapján nem olyan fontos, de azért mégis jó lenne a magyar nyelvű.)

 

Más. Nemrég megszereztem egy jó nagy adag SW képregényt (7,14 giga), így aztán egy darabig lesz mit nézegetnem (csak most nincs sok időm rá). Azt hiszem, az Onderonos sztorit fogom folytatni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sötét Erők ébredése '99 környékén jelent meg, nekem az volt az első SW-s képregényem, azóta gyűjtöm. Szerintem az egyik legszebb, ha nem A legszebben megrajzolt képregény. Kész csalódás volt utánna kézbevenni a Birodalom végét...

 

Az Utolsó parancs meg éppen ebben a hónapban fog megjelenni végre, holott már a Sötét Erők ébredése utánra (azaz '99-re) be volt ígérve. Jobb később, mint soha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ez remek, ez csak egy borító, vagy ilyen minőségű minden kép benne.

Érdekel ez a képregény, főleg mert ilyen messzire merészkedett, bár nem tetszik, hogy már megint Sith van és már megint Birodalom, mert majdnem minden EU-ban Sith (Sötét Jedi) és Birodalom van. Igaz, amikor behozták a Vongokat, az meg nem tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom. Úgy veszem észre egyre gyengébbek ezek a képregények. Főleg a SW. és most nem csak a történetekről beszélek, hanem inkább a rajzokról. Nem mondom van egy két rajzoló akire azt mondom hogy ez már valami, de a nagy része semmi. Tehát ezek az utolsók amiket kiadtak itthon...hááááát...semmi. Nem is veszem már. Amikor elkezdték kiadni a ROTS előtti részeket, azoknak már volt minősége. De most megint alább ment a színvonal. Azért reménykedem hogy mutatnak még valamit!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.