Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Kérdés, hogy mennyire lesz sikeres ilyen árak mellett. Szerintem nem én vagyok az egyetlen, akinek a regények rendszeres vásárlása mellett nem férnek bele a képregények is. Semic-féle formátumban talán valamivel nyereségesebb lenne.

Ez igaz, valószínűleg sokat nemet mondanak rá. A kérdés az, hogy mennyien?

 

A Semic-es formátum nekik nem kedvező, mert a terjesztők még többet lenyelnek és a visszárut rosszul kezelik. Volt már ilyen próbálkozásuk más képregényekkel még jó 14 éve, nem volt kifizetődő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Augusztus 21-én jelenik meg Az elveszett csillagok.

Jó borsos az ára, de elég nagy a kedvezmény is rá.

https://www.szukits.hu/the-old-republic/877-alexander-freed-star-wars-az-elveszett-csillagok-kepregeny-000879.html

 

 

Ennyiért teljes áron ha bolti forgalomba kerül, nem nagyon fog fogyni...

Kb röhelyes,hogy egy 120 oldalas képregény 4500ft

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg röhejes... szerintem még a 2700-as "kedvezményes" ár is elég borsos egy képregényért. De mondjuk, hogy elfogadható, ha figyelembe vesszük a kiadvány minőségét és hosszát (a szintén minőségi, kb. 145 oldalas, bár fekete-fehér The Walking Dead képregények is 2200 HUF körül mozognak). De hogy 4500 Ft... nem venném rossz néven, ha gondolnának a nem újgazdag SW rajongókra is, akiknek nem tömi anyuci vagy apuci a zsebükbe a heti 5-10 ezer forintokat. Már annak örülök, hogy a regényeket rendszeresen be tudom szerezni, illetve esetenként más szórakoztató célú kiadásaim is vannak. Nálam ezért nem férnek már bele ezek a képregények. Ha később esetleg tényleges kedvezménnyel hozzájuk lehet jutni, akkor talán beszerzem őket, de így kevés rá az esély. Remélhetőleg észbe kapnak a kiadónál, ha szembesülnek az alacsony eladásokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg röhejes... szerintem még a 2700-as "kedvezményes" ár is elég borsos egy képregényért. De mondjuk, hogy elfogadható, ha figyelembe vesszük a kiadvány minőségét és hosszát (a szintén minőségi, kb. 145 oldalas, bár fekete-fehér The Walking Dead képregények is 2200 HUF körül mozognak). De hogy 4500 Ft... nem venném rossz néven, ha gondolnának a nem újgazdag SW rajongókra is, akiknek nem tömi anyuci vagy apuci a zsebükbe a heti 5-10 ezer forintokat. Már annak örülök, hogy a regényeket rendszeresen be tudom szerezni, illetve esetenként más szórakoztató célú kiadásaim is vannak. Nálam ezért nem férnek már bele ezek a képregények. Ha később esetleg tényleges kedvezménnyel hozzájuk lehet jutni, akkor talán beszerzem őket, de így kevés rá az esély. Remélhetőleg észbe kapnak a kiadónál, ha szembesülnek az alacsony eladásokkal.

 

Teljesen egyetértek veled, ennek a 4500nak esetleg úgy lett volna értelme ha egy kötetbe adják ki a 3 képregényt, és egy 350 oldalas képregényt adnak ezért a pénzért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg röhejes... szerintem még a 2700-as "kedvezményes" ár is elég borsos egy képregényért. De mondjuk, hogy elfogadható, ha figyelembe vesszük a kiadvány minőségét és hosszát (a szintén minőségi, kb. 145 oldalas, bár fekete-fehér The Walking Dead képregények is 2200 HUF körül mozognak). De hogy 4500 Ft... nem venném rossz néven, ha gondolnának a nem újgazdag SW rajongókra is, akiknek nem tömi anyuci vagy apuci a zsebükbe a heti 5-10 ezer forintokat. Már annak örülök, hogy a regényeket rendszeresen be tudom szerezni, illetve esetenként más szórakoztató célú kiadásaim is vannak. Nálam ezért nem férnek már bele ezek a képregények. Ha később esetleg tényleges kedvezménnyel hozzájuk lehet jutni, akkor talán beszerzem őket, de így kevés rá az esély. Remélhetőleg észbe kapnak a kiadónál, ha szembesülnek az alacsony eladásokkal.

 

 

Teljesen egyetértek veled, ennek a 4500nak esetleg úgy lett volna értelme ha egy kötetbe adják ki a 3 képregényt, és egy 350 oldalas képregényt adnak ezért a pénzért.

Igen, én is attól tartok, hogy ilyen magas árak mellett nagyon sok vásárló fog nemet mondani és a magyar SW képregény kiadás véget érhet.

Talán ha puhában jelenne meg, akkor 3300-3600 körüli áron is lehetne adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is attól tartok, hogy ilyen magas árak mellett nagyon sok vásárló fog nemet mondani és a magyar SW képregény kiadás véget érhet.

Talán ha puhában jelenne meg, akkor 3300-3600 körüli áron is lehetne adni.

 

Puhába 1500ftnál többet nem érne meg szerintem, olyan lenne mint a régi különszámok amik 1500 ft alatt voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A puha kötés szerintem is takarékosabb és jövedelmezőbb lenne a kiadónak. Ha az ember nem adja oda a kutyának játszani, ugyanúgy időtálló tud lenni, mint a kemény fedeles kiadványok (vannak több, mint 10 éves képregényeim, korukhoz képest kifogástalan állapotban), de én esztétikailag is jobban szerezem a puha borítójú képregényeket. :) Egy kötetenkénti 2000-es árral már ki tudnék egyezni. Nem hiszem, hogy sokkal olcsóbban bevállalnák. Egyébként árban a Semic-es képregények is szépen, lassan csúsztak felfelé az évek során... gondolom, ami akkor 1500 Ft volt, ma már könnyen lenne 1800-2000 is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Puhába 1500ftnál többet nem érne meg szerintem, olyan lenne mint a régi különszámok amik 1500 ft alatt voltak.

 

Nem hiszem, láttam már puhában is Marvel és DC színes képregény könyveket is, fényezett lapokkal, ha jól emlékszem 2990 és 3490Ft között mozgott az áruk.

 

A puha kötés szerintem is takarékosabb és jövedelmezőbb lenne a kiadónak. Ha az ember nem adja oda a kutyának játszani, ugyanúgy időtálló tud lenni, mint a kemény fedeles kiadványok (vannak több, mint 10 éves képregényeim, korukhoz képest kifogástalan állapotban), de én esztétikailag is jobban szerezem a puha borítójú képregényeket. :) Egy kötetenkénti 2000-es árral már ki tudnék egyezni. Nem hiszem, hogy sokkal olcsóbban bevállalnák. Egyébként árban a Semic-es képregények is szépen, lassan csúsztak felfelé az évek során... gondolom, ami akkor 1500 Ft volt, ma már könnyen lenne 1800-2000 is.

 

A Semic megpróbálta viszonylag olcsón, nagy példányszámban kihozni a Jedi Históriákat, sajnos nem vált be, mivel nem volt annyi vevő, amennyivel számoltak.

Talán azért is magas az ára, mert kicsi példány számban nyomják ki.

De, ha puhában jelenne meg, akkor a mostani példányszámok, jogdíjak mellett egy 120 oldalas SW TPB kötet olyan 3500 lenne kb. Talán 3000-re le tudnák vinni magasabb példány szám mellett, de a fényezett lapok miatt 3000 alatt tényleg megvalósíthatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok beleszolni de latot mar valaki puha kiadasban akar angolul akar nemetul akar olaszul SW TOR kepregenyt mert en kerestem de nincs

es az a velemenyem hogy a kiadok csak kemeny formatumban adhatjak ki

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudok róla, hogy kikötés lett volna a kemény fedeles formátum (bár nem kizárt).

 

Szerk: Ha jól látom ez Paperback, azaz puha fedeles amerikai kiadás:

http://www.amazon.com/Star-Wars-Republic-Volume-Quality/dp/1595826378/ref=pd_sim_b_2

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudok róla, hogy kikötés lett volna a kemény fedeles formátum (bár nem kizárt).

 

Szerk: Ha jól látom ez Paperback, azaz puha fedeles amerikai kiadás:

http://www.amazon.com/Star-Wars-Republic-Volume-Quality/dp/1595826378/ref=pd_sim_b_2

 

18$-os listaarral amerikaban sem nevezheto olcsonak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudja valaki, hogy mikor lesz újra olyan rendezvény, ahol Fazekas Attila árulja a Jedi Visszatér #2-őt? Ha jól tudom, még csak egy ilyen volt, és az #1 is olyan 3 rendezvényig még volt, remélem maradt még.

 

Szerintem nézd a Star Wars klub oldalát, és valószínűleg ott tüntetik majd fel ha lesz időpont

 

szerk: közben kitették az időpontot :

 

Star Wars Klub rendezvény, Lurdy Ház, mozi, 9-es terem:

2013. október 12. szo.

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most így utána néztem ennek. Teneb Kel/Darth Thanaton sztorija a TOR-ban folytatódik, és záródik le, tehát a képregény a játék egyik karakterének a háttértörténete.

 

Remek...pont a végére, mire izgalmassá válik, vége is.Akkor marad az, hogy googlebe utána nézek a sztorinak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az is hihetetlen, hogy az olvasók bírják ez az árat.

Lehet, hogy a Darth Vader-nél is marad ez a formátum.

 

Valóban nagyon drága, de ha belegondolunk (pont te írtad:) ) annyival nem drágább más képregényeknél mint amennyivel igényesebb. Ahogy nézem a legújabb képregények más kiadóknál is 3000ftba kerülnek , ehhez képest az a 600ft megéri a kemény borítót.Más kérdés most a legújabb füzetük ami már lényegesen drágább az előző részeknél (kérdés,hogy most tartósan emelték-e 900al az eddigi árat) de szerintem az oroszlán része még megjelenés előtt fogy el. Bolti forgalomban már biztos felejthető példányszámot adnak el...

Mondjuk én az első részt is másodkézből vettem 2000ft-ért, a 2.at is hasonlóan akarom beszerezni. A 3.at lehet megrendelem a kiadótól amíg akciós, mert mire másodpiacra kerül az sok idő. Amúgy össze kéne állni többen és úgy legalább nincs posta.

 

Nagyon kiváncsi leszek a Vaderes sztorira, előzetese alapján elég jó. Mikorra várható? Tél?

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak azért is gondoltam, hogy megkérdezzem ezt, mert maga a történet hát nem úgy fejeződött be a 2-ben, hogy Darth Vader kiszabadult volna a fogságból és leszámolt volna Starkiller klónjával mind a képregényben és a pc-ben is egyaránt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.