Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Jön a következő Darth Vader sztori: a Darth Vader and the Cry of Shadows 5 részes lesz ez is. Idén év végén indul, jövő tavasszal ér véget.

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars:_Darth_Vader_and_the_Cry_of_Shadows

 

Idén év végén elindul a Dawn of the Jedi: Force War című 5 részes sztori szál.

A Végtelen Birodalom támadást indít a Tython renszer ellen.

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars:_Dawn_of_the_Jedi:_Force_War

 

Dark Times-ból jelenleg is fut A Spark Remains sztori.

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars:_Dark_Times_28:_A_Spark_Remains,_Part_1

 

Brian Wood SW sorozatában pedig már a második 6 részes sztori megy.

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars_7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mara Jade: A Császár keze

Sokan a legjobb képregény kötetnek tartják, ezért elolvastam.

Az elején még jól indult, de a közepe eléggé ellaposodott, a vége újból jó lett. Szerintem nem bontották ki eléggé a sztorit, többet is ki lehetett volna hozni belőle. Valahogy többet szerettem volna látni Mara érzéseiből, melyek a Császár halála után keletkeztek benne.

Számomra közepes, inkább regényben kellett volna megvalósítani, úgy nagyobbat ütött volna.

5/3

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Old Republic: Veszélyes Béke

 

Hááát, nem vagyok túlzottan megelégedve vele, de nem is okozott csalódást, mert tudtam, hogy nem tartozik a legjobb Star Wars képregények közé. Olvastam az első néhány oldalát, ameddig annak idején lefordították és hát... Elmegy. Az egészre ez a jellemző. Abszolút semmi kiemelkedő. A legnagyobb probléma vele az, hogy unalmas, ez több mindenből ered. Az egyik, hogy rengeteg szálon fut a cselekmény és rengeteg karaktert mozgat. Erős túlzással minden negyedik oldalon új karakterrel és történetszállal találkoztam. Tehát ez az egyik probléma, hogy sokan vannak és mivel annyi történetet akarnak belesűríteni a szűk "játékidőbe", hogy egyszerűen nem tudnak kibontakozni. Üres bábok csupán, akik megteszik, amit a történet megkíván tőlük. A másik probléma, hogy egy kissé igénytelenül vannak megrajzolva. Alapból nem néz ki jól, de jóformán minden képkockán máshogy néznek ki a szereplők. És ezáltal, hogy a karakterek nem érdekesek, a történet sem túl érdekfeszítő így nehezen érdekli az olvasót, hogy mi történik velük. A történetet inkább a korábbi magyar TOR kiadványokból megismert karakterek viszik el a hátukon. Darth Baras, Darth Angral és Satele Shan. Talán még Orgus Dint emelném ki, aki szintén szimpatikus volt, akárcsak Zym. Viszont hogy ha tudni akarjuk, mi is az a Coruscanti Egyezmény, akkor biztos ne ezt a képregényt olvassuk el, hanem már inkább az Árulás című regényt. Annyira hektikus és annyira lóg a levegőben az egész. A rajzolásnál pont a kulcsfontosságú képkockák vannak kihagyva, ezért néha csak kapkodtam a fejemet, hogy mi történik. Nem tudom, hogy ez a magyar kiadás hibája-e, de többször volt olyan, hogy egy mondat három ponttal ért véget és a következő képkockában már nem a félbehagyott mondatot folytatták, hanem... Az így kimaradt, nem fejezték be. Pedig továbbra is ugyanaz a karaktert beszélt. Tehát, a képregény maga egy kissé igénytelen, de a magyar kiadás rendkívül igényes, jól esik kézbe venni. (Bár volt, hogy egyszer Dantuin, máskor pedig Dantuine néven szerepelt a bolygón, de ez tényleg jelentéktelen apróság.) Önmagában nem nagyon állja meg a helyét, de mint kiegészítő a TOR előzetesekhez, az Áruláshoz, szerintem ideális és gyűjtőknek mindenképp értékes darab.

 

A történettel kapcsolatban csak egy dolgot nem értettem.

 

A fejvadász mi a francnak ölte meg Zym mestert? Mármint, ő maga is mondta, hogy nem akar megküzdeni vele, csak át akar adni egy üzenetet. Oké, a Jedi őrizetbe akarta venni, de akkor is. Megölte Zym mestert és utána elment, mint aki teljesítette a feladatot. Ráadásul az a fejvadász is annyira, de annyira feleslegesnek tűnt. Mondjuk, amilyen gyengén volt megírva, kb. mindenki.

 

 

De hogy ne csak negatív kritikát írjak a történetről, azt be kell vallanom, hogy a Dar'nala-s fordulat kifejezetten meglepett. Egyáltalán nem volt kiszámítható és egy összességében nagyon jó csavar volt. Emiatt, és csakis emiatt enyhült meg rajta a szívem. Lehet, hogy a történet többi része nem volt olyan jól kitalálva, de ez igen. (Egyébként bosszantott, hogy Dar'nala montrálja kb. csak egyetlen képkockán volt kék csíkos, az összes többin fekete.)

 

Viszont ezzel a fordulattal is volt egy problémám, méghozzá az, hogy...

 

 

...Tavus kb. csak úgy simán átáll Dar'nalához, hogy megszegje a parancsot. Itt ütközött ki igazán, hogy mennyire nincsenek kidolgozva a karakterek és minden csak úgy megtörténik. Nem derült ki számomra igazán, hogy Tavus miért akart átállni, pedig korábban úgy tűnt, erre nem lenne képes. A "szerelmi szála" meg kimerül annyiban, hogy egyszer azt mondja, együtt érez Satele-vel.

 

 

Röviden összefoglalva, egy gyengén megírt és illusztrált történet egy annál igényesebb kiadványban. Nem mondom, hogy mindenképp érdemes rááldozni 3600 forintot, de igazából nem veszítünk semmit vele, ha nem olvassuk el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

The Old Republic: Az elveszett csillagok

Nagyon tetszett mind a történet, mind a grafika. A sztori nagyon lendületes nem olyan túlzsúfolt, mint az előző, nagyszerűen ki tud bontakozni a kötet lapjain. A rajzok nagyon szépek, sokáig lehet gyönyörködni bennük. Theront hamar meg lehet kedvelni. A kötet elolvasása meghozza a kedvet az Annilihation című regényhez is.

5/5

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is elolvastam Az Elveszett Csillagokat. A Halálcsillagot akartam eredetileg megvenni a könyvesboltban, de azt nem találtam a polcokon, így hát inkább leemeltem a The Old Republic harmadik kötetét.

 

A Veszélyes Béke után bevallom egy kicsit előítéletesen lapoztam fel ezt a képregénykötetet és ez eleinte rányomta a bélyegét az élményre. Eleinte nem igazán értettem, hogy Az Elveszett Csillagok tulajdonképpen miről akar szólni, az egész valahogy lógott a levegőben, de végül szépen elindul a történet és lesz egy nagyon szép íve, van eleje, közepe, vége és emellett a karaktereknek is hagy némi időt kibontakozni.

 

A rajzolás mindenképpen fejlődött az előző kötet óta, így képes voltam felismerni ugyanazt a karaktert két különböző képkockán és ez olyasmi, ami a Veszélyes Béke esetén nem volt olyan egyszerű dolog. Persze ez részben annak is köszönhető, hogy a történet kevés szereplőt mozgat, ellenben az előző kötettel, messze nem olyan kaotikus, hanem könnyedén áttekinthető. (Bár még mindig voltak ilyen idegesítően félbehagyott mondatok, amiket úgy utálok, de szerencsére nem sok.)

 

A karakterek szerintem jól meg lettek írva, volt idejük kiteljesedni és az egymás közötti kapcsolatuk is jól volt ábrázolva. Számomra Darth Mekhis volt a legérdekesebb, de az én esetemben ez nem meglepő, ugyanis nagyon érdekelnek a Sith karakterek, bár túl sok játékideje nem nagyon volt.

 

Annál a résznél, amikor...

 

 

...a birodalmi kapitány lazán körbevezet egy köztársasági kémet a szigorúan titkos szuperfegyver gyárában, ott eléggé nagyokat néztem. Oké, hogy meg akarták győzni, hogy szolgálja a Sitheket, de ez elég óvatlan dolog volt a kapitány részéről.

 

 

A történet egyes elemei rendben voltak, de számomra az összkép még mindig olyan... Snassz. Nem tudom jobban megfogalmazni, de számomra ezek a TOR képregények valahogy nem az igaziak. A Végzetes Szövetség és az Árulás maradéktalanul elnyerték a tetszésemet, de ezek valahogy meg sem közelítik azt a színvonalat, amit ez a két regény képvisel. Természetesen mondhatnánk, hogy ez csak egy képregény, nem is kell olyan jónak lennie, de ez nem feltétlenül igaz, hiszen a Knights Of The Old Republic képregénysorozatot bármikor odatenném bármelyik regény mellé színvonal tekintetében.

 

Érdemes Az Elveszett Csillagokra úgy tekinteni, mint egy lábjegyzet, mint egy prológus az Annihilationhöz. Hiszen meghozta a kedvem ahhoz, hogy a jövőben olvassak majd Theron Shan további kalandjairól. :)

 

Majd a Halálcsillaggal együtt megrendelem A Birodalom Vérét is, de inkább csak a teljesség kedvéért, mert én olyan rajongó vagyok, aki gyűjti ezeket a kiadványokat. De sok reményt nem fűzök hozzá. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is elolvastam Az Elveszett Csillagokat. A Halálcsillagot akartam eredetileg megvenni a könyvesboltban, de azt nem találtam a polcokon, így hát inkább leemeltem a The Old Republic harmadik kötetét.

 

A Veszélyes Béke után bevallom egy kicsit előítéletesen lapoztam fel ezt a képregénykötetet és ez eleinte rányomta a bélyegét az élményre. Eleinte nem igazán értettem, hogy Az Elveszett Csillagok tulajdonképpen miről akar szólni, az egész valahogy lógott a levegőben, de végül szépen elindul a történet és lesz egy nagyon szép íve, van eleje, közepe, vége és emellett a karaktereknek is hagy némi időt kibontakozni.

 

A rajzolás mindenképpen fejlődött az előző kötet óta, így képes voltam felismerni ugyanazt a karaktert két különböző képkockán és ez olyasmi, ami a Veszélyes Béke esetén nem volt olyan egyszerű dolog. Persze ez részben annak is köszönhető, hogy a történet kevés szereplőt mozgat, ellenben az előző kötettel, messze nem olyan kaotikus, hanem könnyedén áttekinthető. (Bár még mindig voltak ilyen idegesítően félbehagyott mondatok, amiket úgy utálok, de szerencsére nem sok.)

 

A karakterek szerintem jól meg lettek írva, volt idejük kiteljesedni és az egymás közötti kapcsolatuk is jól volt ábrázolva. Számomra Darth Mekhis volt a legérdekesebb, de az én esetemben ez nem meglepő, ugyanis nagyon érdekelnek a Sith karakterek, bár túl sok játékideje nem nagyon volt.

 

Annál a résznél, amikor...

 

 

...a birodalmi kapitány lazán körbevezet egy köztársasági kémet a szigorúan titkos szuperfegyver gyárában, ott eléggé nagyokat néztem. Oké, hogy meg akarták győzni, hogy szolgálja a Sitheket, de ez elég óvatlan dolog volt a kapitány részéről.

 

 

A történet egyes elemei rendben voltak, de számomra az összkép még mindig olyan... Snassz. Nem tudom jobban megfogalmazni, de számomra ezek a TOR képregények valahogy nem az igaziak. A Végzetes Szövetség és az Árulás maradéktalanul elnyerték a tetszésemet, de ezek valahogy meg sem közelítik azt a színvonalat, amit ez a két regény képvisel. Természetesen mondhatnánk, hogy ez csak egy képregény, nem is kell olyan jónak lennie, de ez nem feltétlenül igaz, hiszen a Knights Of The Old Republic képregénysorozatot bármikor odatenném bármelyik regény mellé színvonal tekintetében.

 

Érdemes Az Elveszett Csillagokra úgy tekinteni, mint egy lábjegyzet, mint egy prológus az Annihilationhöz. Hiszen meghozta a kedvem ahhoz, hogy a jövőben olvassak majd Theron Shan további kalandjairól. :)

 

Majd a Halálcsillaggal együtt megrendelem A Birodalom Vérét is, de inkább csak a teljesség kedvéért, mert én olyan rajongó vagyok, aki gyűjti ezeket a kiadványokat. De sok reményt nem fűzök hozzá. :)

 

Szerintem nem annyira fura az, hogy Therint körbevezették. Biztos úgy gondolták, hogy ez már úgyse fog megszökni, a markunkbna van, büszkélkedjünk el, hogy mink van, meg aztán hátha felismervén a reménytelen helyzetét átpártol hozzánk.

 

 

Megfigyeltem, hogy azok a kiadványok, melyek kikerülnek kereskedelmi forgalomba, elég hamar elfogynak a boltok polcairól. Szerintem csak egy minimális mennyiséget adnak nekik, a többit megtartják maguknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW Media-nak köszönhetően megnyertem a Színvallást. :) A felszabadult pénzt így a Veszélyes békére költöttem, kíváncsi vagyok nagyon rá, bár elég sok negatív kritikát olvastam róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Bár ez az új Han Solo-s minisorozat nem hozott lázba, de jól jel, hogy a Dark Horse 2014-ben is indít címeket.

 

Itt egy érdekes interjú a Dawn of the Jedi sorozatról.

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=49904

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hiszen a Dark Horse igényes műveket adott ki. Persze a döntés várható volt.

 

Nyilván a Marvel folytatja a kialakult trendet, csak nem tudom elfelejteni a kezdeti Marvel SW-regényeket Jaxxon nyúllal és társaival. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:fuckoff:

Finoman szólva is rossz hír. Véget ér sok jó Dark Horse sorozat.

A Marvel szerintem nem fogja folytatni egyiket sem, biztos, hogy új sorozatokat kezdenek. A Marvel eléggé a nagyon hosszú ongoing sorozatok híve. És sajnos a régi SW képregényeik miatt nagyon szkeptikus vagyok a minőségben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legutóbb ősszel azt hallottam, hogy az eddigi képregényköteteket jóval kevesebben vették meg, mint a regényeket. A jövőben inkább a regények kiadására szeretnének koncentrálni. Nem mondták ki konkrétan, de szerintem ők még a Marvelhez való átkerülés előtt azt fontolgatták, hogy leállnak a képregénykötetekkel. Minden bizonnyal nem termelt annyit, mint amennyit vártak tőle. És most még itt van ez a jogi csavar is, úgyhogy nagyon meglepődnék, ha lenne folytatás.

De szerintem ez még lenyelhető, ha cserébe a regények kiadása folyamatos marad a távoli jövőben is.

 

Talán most Amerikában a közeljövőben végre befejeződik az EU termékek licenszének jogi átrendezése. Úgy hallottam, hogy e miatt csúszik ennyire a szerződés az újabb könyvekre. Ha Amerikában végre rendezik a könyvekkel a licenszjogokat, akkor végre megköthetik a szerződést. Reméljük a legjobbakat. Jelenleg a Disney/Lucasfilm nem zárkózik el attól, hogy a Szukits Kiadó folytassa a SW könyvek magyar kiadását. Remélem ez nem is változik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyértelműen amellett vagyok, hogy inkább a regényekre fordítsák a figyelmet. A Szukits-féle képregények a korábban leírt okok miatt nem játszanak nálam, ahogy szerintem többeknél is ez lehet a helyzet.

 

Ha hasonló formában jelennének meg a jövőben képregények, mint anno a Semic-nél (apropó jó, hogy előfizettem 1 évre, amiből végül megkaptam egy számot, majd lehúzták a rolót...), arra talán beruháznék. Bár gyűjtő vagyok, nagyban függ a minőségtől is, mire áldozok, mire nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lesz is egyáltalán magyarul, nyomtatásban még képregény, akkor legjobb esetben is a Darth Vader and the Lost Command lesz az utolsó.

Ezek után hosszú szünet következik. A távoli jövőben már csak az új Marvel-féle képregények jelenhetnének meg. ha egyáltalán megjelennek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra én is kiváncsi leszek, hogy mit fog produkálni a marvel, mert a Dark Horse nyomába se ér, ha a régi marvel képregényekre gondolok. Elég félre értelmezték az egész Jedi-Sith dolgot, túlságosan levitték a marvel szuperhősök szintjére Luke Skywalkert. Talán, hogy sok dologgal tisztában vannak már azóta - ami nem biztos -, talán a történetek sem lesznek olyan silányak, mint a régiek. Még annak ellenére is, hogy azokat lehet kanonizált történeteknek tekinteni. De ha ők fogják megjelentetni a filmes képregényt is az lesz az igazi erőpróba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.