Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Korábban volt szó, arról, hogy külföldön már van egy Star Wars képregény gyűjtemény sor, melyet egy nemzetközi multicég menedzsel, két heti megjelenésű és gyűjteményes kötetek sorából áll. Nos, a Kingpin Batman esetéről jutott eszembe. Lehet, hogy jobb, ha ilyen nincs nálunk, mivel ha bejönne, akkor a Szukits kiadó egyértelműen leállna a legújabb Star Wars képregények kiadásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nos, a Kingpin Batman esetéről jutott eszembe. Lehet, hogy jobb, ha ilyen nincs nálunk, mivel ha bejönne, akkor a Szukits kiadó egyértelműen leállna a legújabb Star Wars képregények kiadásával.

Na igen, a Batman is azért áll ilyen rosszul mert ez Eaglemoss kétheti Legendás Batman sorozata, plusz a Nagy DC gyűjtemény miatt is telített a piac Batmannel. Bár érdekelne ez a gyűjtemény sorozat is, de én ezt csak úgy látom reálisnak, hogyha csak akkot indul el itthon ha a két nagy sorozat végetért. Nem szeretném ha egy ilyen miatt bedőllne a hazai Star Wars kiadása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hazai viszonyokat (pénztárcát) tekintve szerintem eléggé telített a kéthetenkénti képregény-piac, max. ha valamelyik véget ér, akkor látnék rá esélyt. Bár az Eaglemoss nem országosan, hanem régióban gondolkodik, ha úgy látják, hogy a környező országokban megérné kiadni, lehet idővel befuthat, tekintet nélkül arra, mennyire bírná érdemben a magyar piac. A DC sorozatuk is egy idő után látványosan kevesebb helyen és példányban lett elérhető, mégis már kétszer meghosszabbították azt, valószínűleg a régiós eladások miatt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, ZoliZoltán írta:

Ki mondta,hogy az eaglemoss a kozeljovoben nem adja ki azt a sort is?:hmm:

Ha valaki ki is adná, amit őszintén kétlek, az biztos, hogy nem az Eaglemoss lenne, hanem a Hatchette (Marvel Képrgénygyűjtemény) ugyanis a STAR WARS jogai náluk vannak, de az Eaglemoss-szal ellentétben szerintem ők nem kezdenének bele még egy sorozatba.

34 perccel korábban, ZoliZoltán írta:

A marvel sornak pl. lassan vege,nem?

Mar ahelyett siman kinezem beloluk....foleg ,hogy most SW mania van.

Ha meg regio...akkor meg plane lesz*rjak.

Lassan vége? Benne van a pakliban, hogy a 60. résszel befejezik, de amíg van rá igény, és nem esnek vissza jelentősen az eladások (mint az Eaglemoss-os Marvel figuragyűjtemény esetében, ami a 40. résszel be is fejeződik), biztosan meghosszabbítják majd.

A Marvel mégis csak majdnem 80 éve létezik, és nem egy-két olyan képregényük van, ami nálunk sosem jelent meg, így a magyarul kiadható kötetek száma úgymond végtelen.

Ha minden igaz Angliában (csak tipp, a post alapján nem derült ki) tavaly jelent meg a 200. része, és még azután is hosszabbítottak.

z5gfnm988gg31.jpg?width=640&crop=smart&a

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 26. - 10:54, Darth Revan9 írta:

Korábban volt szó, arról, hogy külföldön már van egy Star Wars képregény gyűjtemény sor, melyet egy nemzetközi multicég menedzsel, két heti megjelenésű és gyűjteményes kötetek sorából áll. Nos, a Kingpin Batman esetéről jutott eszembe. Lehet, hogy jobb, ha ilyen nincs nálunk, mivel ha bejönne, akkor a Szukits kiadó egyértelműen leállna a legújabb Star Wars képregények kiadásával.

 

Csak nem erről van szó? A Star Wars Legends: The Reference Collection-ről?

 

Star-Wars-Legends-Collection-Books1.jpg?

 

Star-Wars-Legends-Collection-Books2.jpg?

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Amúgy ez a "pakkocska" melyik képregényeket tartalmazza azt lehet tudni?

Már az is érdekes, hogy 80 kötetesnek indult, de most tart a 109-diknél.
Csak néhányat tudok biztosra, mert csak francia nyelven találtam meg a listát, a címek alapján meg némelyikről fogalmam sincs.

Pl. a google francia-angol fordítás alapján az egyiknek az a címe, hogy "The Fate Of Darth Vader", ilyen pedig angolul nem is létezik

 

De ami biztos:
- Vektor 1 (KOTOR & Sötét Idők részei) & 2 (Lázadás és Hagyaték részei)

- Kóbor Lovag 1-3

- A Régi Köztársaság Lovagjai 1-9 (ez eredetileg 10 kötetes, de a "Vektor" történetszálat a lista alapján külön sorozatként kezelték)

- Hagyaték 1-10 (ez eredetileg 11 kötetes, de a "Vektor" történetszálat a lista alapján külön sorozatként kezelték)

- Hagyaték II 1-2

- Invázió: Menekültek

- Csubakka

- Jedi Akadémia

- Vérvörös Birodalom 1-3

- Sötét Birodalom 1-3

- A Birodalom Árnyai

- Frigy

- X-Szárnyúak Zsiványkommandó sorozat

- Sötét Idők sorozat

- Lázadás sorozat

- Brian Wood: STAR WARS sorozata

- I-VI. Rész képregény adaptációi

- Köztársaság sorozat "Klónháborúk" kötetei

- Grievous Tábornok

- A Jedik Hajnala 1-3

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a Sithek aranykora ill. Sith birodalom bukasa tpb-ket.

Nem ere szamitottam de vegul is jok voltak.

Volna egy kerdesem ;

 



A bukas vegen a bukott sith nagy ur a Yavin 4-en kezdi el ujja epiteni birodalmat.

Ez gondolom az EPIV-hez lenne magyarazat.

A kanonban errol van mar valami emlites?

Y4 epuletek.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Iqvi írta:

Mintha a Jedi Akadémia trilógiában lenne errő valami. Amúgy ezeket a képregényeket vetted, vagy már megvannak neked?

Koszi.Rakeresek.Az legendak?

 

Halozsak.hu

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Amúgy ez a "pakkocska" melyik képregényeket tartalmazza azt lehet tudni?

Németországban 120 kötetes lesz. Ha jól láttam a Dark Horse korszak majdnem összes jelentősebb címét tartalmazza. Plusz a klasszikus trilógia Marvel-es Remastered változatait.

2 órával ezelőtt, ZoliZoltán írta:

Elolvastam a Sithek aranykora ill. Sith birodalom bukasa tpb-ket.

Nem ere szamitottam de vegul is jok voltak.

Volna egy kerdesem ;

 

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

 

Igen, a massassik a Yavin 4-en húzták fel a templomot, ennek később játszódó Jedi Históriák képregényekben van folytatása.  A kánonban egyelőre csak annyit tudunk, hogy a massassik építették a templomot, mást nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

A Darth Plagueis hatására újra belemerülök az EP1-et megelőző közvetlen időszak történéseibe. A könyvek újraolvasása mellett a képregényekre is kíváncsi vagyok. Az lenne a kérdésem, hogy léteznek-e magyar rajongói fordításai azoknak a képregényeknek, amelyek pl. a mandalori polgárháborút (Jango Fett, Tor Vizsla stb.), a Stark Hiperűrháborút vagy éppen a yinchorri válságot dolgozzák fel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Valamikor 2005-ben vagy 2006-ban vásároltam a Balatonon egy SW-képregényfüzetet, újonnan, egy újságosbódénál vagy egy üzletben, már nem tudom. Sajnos már nincs meg, több mint 12-13 éve nem láttam. Arra viszont határozottan emlékszem, hogy új kiadás volt, tehát nem használt, illetve az öreg Ben Kenobi (is) rajta volt a borítón.

Nem ugrik be valakinek esetleg egy ilyen képregény? Tehát 2005-6 környékén kiadott, Ben Kenobival a "fedélzeten". És csak egy füzetecske volt, tehát nem egy keménytáblás könyv, mint amilyeneket a Szukitsnál lehet mostanában kapni. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg ez volt, igen, köszi! (Bár ez a fehér háttér nem rémlik.)

Tök jó, ez a Thrawn-trilógia utolsó részének képregényváltozata. Akkoriban nem voltam képben, hogy pontosan mi is ez. Illetve akkor még nem is tudtam, hogy 12-13 év múlva mennyire imádni fogom a regényváltozatokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából pont ezidőtájt adta ki újra a Szukits Az utolsó parancsot, így én ekkor már olvastam. Ez a trilógia volt az első EU-regényem. De ami sokkal jobban tetszett, az Kevin J. Anderson Új Rend c. könyve volt (ez vezetett be az EU-ba gyakorlatilag), szerintem jobb regény, mint a Thrawn-trilógia. A folytatásai már kevésbé tetszettek, de azok is rendben voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
13 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Valaki tudja mi a helyzet a Hálózsákon, hogy már több, mint egy hónapja nincs új SW képregény? Csak nincs valami baj? :o 

# Recsi 2020-06-14 00:18

Szia! Készülnek, nem álltunk le, de mostanában kevesebb a szabadidőnk. Amint elkészül, már töltjük is fel! :)

 

Meg még ezt írta (Még mindig próbálok rájönni az értelmére):

Re:Star Wars
« Válasz #4530 Dátum: Tegnap - 22:20:50 »
 
Tisztelt Hölgyem/Uram/Egyéb!

Nemsokára újból használatba veheti a Millennium Falcon nevú hajót, de sajnos Lando kormányzó szerelői hibáztak a szervizelés közben.
Különösen egy raktáros vétett a postázási szabályok ellen, akinek a nevét a BTK (Birodalmi Törvénykönyv) 42. paragrafusának II. bekezdése alapján nem árulhatom el, de R-rel kezdődik és ecsire végződik.
Rossz helyre küldte az alkatrészeket, és a számlázási osztályról kellett a műhelybe küldetni az új hiperhajtómű generátort, így csak késve tudtuk elkezdeni a beszerelését.
A kellemetlenségért elnézését kérjük, és reméljük, emiatt nem került fejvadászkézre.
Amennyiben Ön

a. mégis fejvadászkézre került
b. már halott
c. karbonitba van fagyasztva

kérem, levelemet tekintse tárgytalannak!

Üdvözletel:
Lobot titkárságvezető s.k.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.