Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Erről valaki tudna valamit mondani hogy mirők szól, mikori kiadás?

2013 januárja és 2014 augusztusa között futott, és a IV. rész egyfajta alternatív folytatása volt, ugyanis annak idején a Dark Horse szabad kezet adott Brian Woodnak egy olyan sorozat megírására, aminek nem kellett foggal-körömmel ragaszkodnia az addig könyvekben/képregényekben lefektetett kontinuitáshoz, ő pedig (mivel a klasszikus trilógia korszaka a kedvence) a IV. részt követő eseményeket akarta elmesélni.

 

Lényegében arról szól, hogy miként találnak rá a Lázadók a Hoth-ra.

 

De mivel ez a Disney felvásárlás előtt nem sokkal indult, így a lezárás kissé hirtelennek hat.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

2013 januárja és 2014 augusztusa között futott, és a IV. rész egyfajta alternatív folytatása volt, ugyanis annak idején a Dark Horse szabad kezet adott Brian Woodnak egy olyan sorozat megírására, aminek nem kellett foggal-körömmel ragaszkodnia az addig könyvekben/képregényekben lefektetett kontinuitáshoz, ő pedig (mivel a klasszikus trilógia korszaka a kedvence) a IV. részt követő eseményeket akarta elmesélni.

 

Lényegében arról szól, hogy miként találnak rá a Lázadók a Hoth-ra.

 

De mivel ez a Disney felvásárlás előtt nem sokkal indult, így a lezárás kissé hirtelennek hat.

Lehet, hogy már ezzel is próbáltak bevágódni a Disney-nél? Most arra gondolok, hogy akkor indítottak egy teljesen új sorozatot, mely tudatosan figyelmen kívül hagyja a többit és ezzel akarták bizonyítani, hogy alkalmas a Dark Horse is a SW képregények újra indítására?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 07. 19. - 12:30, Darth Revan9 írta:

Lehet, hogy már ezzel is próbáltak bevágódni a Disney-nél? Most arra gondolok, hogy akkor indítottak egy teljesen új sorozatot, mely tudatosan figyelmen kívül hagyja a többit és ezzel akarták bizonyítani, hogy alkalmas a Dark Horse is a SW képregények újra indítására?

Nem hiszem.

Ezt a sorozatot 2012. júliusában jelentették be, a Lucasfilmet pedig októberben vásárolta fel a Disney, amiről sokan csak a bejelentés után szereztek tudomást, például J. W. Rinzler (a "Making Of Episode III, IV, V és VI" könyvek szerzője) is csak '12. okt. 30-án tudta meg, pedig ő akkor már jó egy évtizede a Lucasfilmnél dolgozott.

 

Egyébként, Rinzler is szóvá tette, hogy mennyire bonyolulttá vált az értékesítési rendszer:

 

 

23:00-

“I keep in touch with a couple people.  A lot of people left such as myself, I really did not, I think that’s fairly obvious, that I did not enjoy the transition.  I was optimistic at first, and then personally, I did not like what was happening.  I didn’t like what was happening to the licensing department, and the publishing department, or the films.  That’s just my personal opinion.  And, I really tried hard, to make it work for myself because, you know, it was a job too.  I didn’t want to starve, to put it in an extreme way.  But I just couldn’t take it.

 

Ráadásul Brian Wood SW sorozatával kapcsolatban az is érdekes, hogy úgy akarta megírni az egészet, mintha újra 1977 lenne, és csak a IV. rész létezne, viszont a 10. részben mégis tett egy utalást az STAR WARS Mesék egyik Wedge-es történetére, a 20. részben pedig a rakata-gree-kwa háborúra.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

Nem hiszem.

Ezt a sorozatot 2012. júliusában jelentették be, a Lucasfilmet pedig októberben vásárolta fel a Disney, amiről sokan csak a bejelentés után szereztek tudomást, például J. W. Rinzler (a "Making Of Episode III, IV, V és VI" könyvek szerzője) is csak '12. okt. 30-án tudta meg, pedig ő akkor már jó egy évtizede a Lucasfilmnél dolgozott.

 

Egyébként, Rinzler is szóvá tette, hogy mennyire bonyolulttá vált az értékesítési rendszer:

 

 

23:00-

“I keep in touch with a couple people.  A lot of people left such as myself, I really did not, I think that’s fairly obvious, that I did not enjoy the transition.  I was optimistic at first, and then personally, I did not like what was happening.  I didn’t like what was happening to the licensing department, and the publishing department, or the films.  That’s just my personal opinion.  And, I really tried hard, to make it work for myself because, you know, it was a job too.  I didn’t want to starve, to put it in an extreme way.  But I just couldn’t take it.

 

Ráadásul Brian Wood SW sorozatával kapcsolatban az is érdekes, hogy úgy akarta megírni az egészet, mintha újra 1977 lenne, és csak a IV. rész létezne, viszont a 10. részben mégis tett egy utalást az STAR WARS Mesék egyik Wedge-es történetére, a 20. részben pedig a rakata-gree-kwa háborúra.

Még az jutott eszembe, hogy talán a Dark Horse-sok kaptak egy belsős fülest az eladásról korábban. Persze ez csak spekuláció.

Nos, ez a Brian Wood ongoing-ja már akkor sem tetszett. Így meg ennek fényében végképp nem. Azt hallottam elég gyenge lett ez a sorozat. Legalábbis a most futó Marvel alap SW szériához képest sokkal gyengébb.

Az értékesítési rendszerrel tényleg óriási kavarások voltak az elmúlt években. De megvolt ennek az előnye is. Pont e miatt vált lehetővé, hogy 2015 és 2019 között még megjelenjenek nálunk Legendák magyarul. Kár, hogy most egységesítenek mindent, így ennek a Legendák áldozatul esett. Legalábbis 2021 végéig biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nos, ez a Brian Wood ongoing-ja már akkor sem tetszett. Így meg ennek fényében végképp nem. Azt hallottam elég gyenge lett ez a sorozat. Legalábbis a most futó Marvel alap SW szériához képest sokkal gyengébb.

Hát, a Marveles több, mint 80 részen keresztül futott, ezt pedig a 20. résszel le kellett zárni.

Ha több időt és füzetet kapott volna, biztos, hogy jobban sikerül (bár így is voltak benne jó pillanatok, nem is egy), de mint említettem, ez a fajta hirtelen lezárás nem tett neki valami jót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Hát, a Marveles több, mint 80 részen keresztül futott, ezt pedig a 20. résszel le kellett zárni.

Ha több időt és füzetet kapott volna, biztos, hogy jobban sikerül (bár így is voltak benne jó pillanatok, nem is egy), de mint említettem, ez a fajta hirtelen lezárás nem tett neki valami jót.

A Dawn of the Jedi képregények is így jártak? Ott a harmadik történetszál - 11-15. számok- volt az utolsó.

14 órával ezelőtt, Iqvi írta:

75 szám pontosabban.:evil:

Plusz négy éves különszám, plusz Vader lezuhan és Sikolyok Fellegvára 1. részei külön füzetekben. Ezekkel együtt 81.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Iqvi írta:

75 szám pontosabban.:evil:

 

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

A Dawn of the Jedi képregények is így jártak? Ott a harmadik történetszál - 11-15. számok- volt az utolsó.

Plusz négy éves különszám, plusz Vader lezuhan és Sikolyok Fellegvára 1. részei külön füzetekben. Ezekkel együtt 81.

@Iqvi:

tenor.gif

 

@Darth Revan9Őszintén szólva a Dawn Of The Jedit nem tudom, mert bár létezik magyar változata, de a fordítás elég érdekesre sikeredett, így sosem olvastam végig, az eredeti változatot pedig még nem néztem.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Star Wars 16. szám

Hosszú idő után az idei képregénybörzén sikerült beszereznem a Semic által kiadott 16. számot. E füzet tartalma a Dark Horse-os Amidala királynő és Qui-gon Jinn füzetek voltak. Ezek még a Baljós árnyak idejében jelentek meg. A Semic viszonylag gyorsan kiadta őket. Sajnos annak idején lemaradtam ezekről a Baljós árnyak füzetekről. De most végre ezeket is pótoltam. Tavaly a 15. számot szereztem meg, idén pedig a 16. számot. Ezzel már minden megvan a Semic érából, amire szükségem volt.

Amidala királynő.

A Tatuinon vagyunk a Boonta-futam előtti időben. Padmé kételkedik abban, hogy jó döntést hoztak Anakin bevonásával. Egy trooshti nevű szárnyas teremtény ellopja Anakin fogatjának egyik fontos alkatrészét. Padmé és Jar Jar erednek a tolvaj nyomába. A trooshti egy elhagyatott párafarmhoz tart. Itt egy páranyelő berendezést akarnak beüzemelni. Padmé segít nekik. Közben meg küzdeniük pár gamorreaival is. Tetszett ez a sztori. Mark Schultz egy nagyon jó történetet hozott össze. Galen Shoman rajzai is szépek. Érdekes volt Padmé rabszolgaság felszámolásával kapcsolatos szándéka. Pont, mint a Királynő árnyékában.

Qui-gon Jinn.

Anakin megnyerte a futamot, de Watto nem igazán akarja elengedni. Ezeket az eseményeket olvashatjuk kibővítve. Watto felbérel pár verőlegényt, hogy győzzék meg Qui-gont, hagyja itt a fiút. Természetesen ez nem jár sikerrel. Még egy kis fénykardos akció jelenetet is kapunk. Qui-gon természetesen azonnal rájön, hogy ki áll a háttérben. Jól kitol Wattóval, mikor Sebulbának adja el a fogatot. Qui-gon jól rávilágít a Jedik módszereinek lényegére, mikor Jar Jarral beszélget. A gungan azt kifogásolta, hogy miért verte fejbe egyszerűen Wattót és vette el az alkatrészeket. Az is egy jó pont, hogy Qui-gon észrevette Anakin érdeklődését Padmé iránt. Azt is megérezhette, hogy ebből lesz valami, mivel úgy gondolta, hogy Padmé adta a plusz motivációt Anakinnak a versenynél. Végül pedig láthatunk egy jelenet sort, mely kimaradt a filmből. Ebben egy rodiai fiú csalással vádolja Anakint, aki nekiesik e miatt. Qui-gon választja szét őket. Anakin megkapja első Jedi leckéjét a türelemről. Ryder Windham nagyon jó történetet írt. Robert Teranishi rajzai kiválóak. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szukitsnál előjegyezhetővé vált a Vérvörös Birodalom! Hatalmas meglepetés, tájékoztatásuk szerint úgy tűnik, ez lesz a hazai kiadású Legendák utolsó fejezete, ha tényleg így lesz, igazi ínyencfalat lesz a búcsú.

 

https://www.szukits.hu/star-wars/9636-star-wars-a-vervoros-birodalom-kepregeny-009634.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Végül pedig láthatunk egy jelenet sort, mely kimaradt a filmből. Ebben egy rodiai fiú csalással vádolja Anakint, aki nekiesik e miatt. Qui-gon választja szét őket.

Egész pontosan Greedo. :)

Bírtam, ahogy Qui-Gonn Wattóval trollkodott: "De hát Watto... Nem kérdezted."

 

4 órával ezelőtt, reaper írta:

Szukitsnál előjegyezhetővé vált a Vérvörös Birodalom! Hatalmas meglepetés, tájékoztatásuk szerint úgy tűnik, ez lesz a hazai kiadású Legendák utolsó fejezete, ha tényleg így lesz, igazi ínyencfalat lesz a búcsú.

 

https://www.szukits.hu/star-wars/9636-star-wars-a-vervoros-birodalom-kepregeny-009634.html

 

Akkor ezek szerint az Omnibus változat jön amiben a 3 történet mellett a Dark Horse Extrában megjelent kiegészítő történetek és a Handbook is benne volt.

 

 

 

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, reaper írta:

Szukitsnál előjegyezhetővé vált a Vérvörös Birodalom! Hatalmas meglepetés, tájékoztatásuk szerint úgy tűnik, ez lesz a hazai kiadású Legendák utolsó fejezete, ha tényleg így lesz, igazi ínyencfalat lesz a búcsú.

 

https://www.szukits.hu/star-wars/9636-star-wars-a-vervoros-birodalom-kepregeny-009634.html

Az árára kíváncsi leszek, 500 oldal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, reaper írta:

Szukitsnál előjegyezhetővé vált a Vérvörös Birodalom! Hatalmas meglepetés, tájékoztatásuk szerint úgy tűnik, ez lesz a hazai kiadású Legendák utolsó fejezete, ha tényleg így lesz, igazi ínyencfalat lesz a búcsú.

 

https://www.szukits.hu/star-wars/9636-star-wars-a-vervoros-birodalom-kepregeny-009634.html

 

Kár, hogy ez lesz az utolsó legenda kiadvány ami nálunk megjelenik. Több is megvalósulhatott volna, ha nincs a disney.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesen fog kinézni ez A Vérvörös Birodalom gyűjtemény. Itt valamilyen oknál fogva minden füzet elején van egy mi történt eddig felirat. A normál Marvel gyűjteményes köteteknél csak az elején van felúszó szöveg. Itt viszont minden füzet elején van. Egy kissé feleslegesnek érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Méltó búcsú a Legendáktól, ugyanakkor engem elszomorít, hogy a hosszabb, kiadatlan sorozatok végül nem kerülnek kiadásra...

Persze, tudom, az értelmetlen szerződések nem teszik lehetővé, ami nem a Szukits hibája, plusz üzletileg a Kánon élvez prioritást, de akkor is. Nagy kár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
On 9/17/2020 at 7:24 PM , Darth Revan9 said:

Fú, ez a Vérvörös Birodalom kiadvány durván vastag. 505 oldalas az eredeti kiadás, amit megkaptam. Árban biztos ott lesz. Szerintem 12.000-15.000 körül lesz.

Van már pontos infó, hogy mikor jelenik meg? Nagyon kíváncsi vagyok az árára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Van már pontos infó, hogy mikor jelenik meg? Nagyon kíváncsi vagyok az árára. 

Még idén év végén ki akarják hozni. Az árat befolyásolja majd az előjegyzők száma is. Minél többen jegyzik elő, annál olcsóbb lehet. De biztos, hogy az alapár min. 12.000 Forint lesz, vagy ennél is több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, hogy ezt leírom, de már fáradt vagyok. A Yavini Csata így nagy betűvel nem helyes, hanem kisbetűvel kéne: yavini csata. Ugye? Ahogy a többi csatánál is: endori csata, hothi csata...stb. Most nézem a Vérvörös III-at.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Bocs, hogy ezt leírom, de már fáradt vagyok. A Yavini Csata így nagy betűvel nem helyes, hanem kisbetűvel kéne: yavini csata. Ugye? Ahogy a többi csatánál is: endori csata, hothi csata...stb. Most nézem a Vérvörös III-at.

Szerintem yavini csata, már csak a nyelvtan miatt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 09. 30. - 17:35, Darth Revan9 írta:

De biztos, hogy az alapár min. 12.000 Forint lesz, vagy ennél is több.

Közben előrendelhetővé vált a kötet. Az alapár 11.390, de ebből még lejön a -25%, ami már barátibb. 8543 ft szerintem teljesen korrekt ár 500 oldalnyi minőségi képregényért. A viszonyítás kedvéért, a 110-130 oldalszám körül mozgó kánon képregények kb 4000 ft-ba kerülnek a kedvezménnyel együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Whill írta:

Szerintetek előfordulhat, hogy ebből is ritkaság lesz, mint az Old Republic képregényekből? Mert akkor még lehet, hogy most beszerzek egyet magamnak, hogy ne akkor kelljen egy autó árát ráköltenem, amikor szükségem lesz rá. :D

Tuti hogy ritkaságnak fog számítani de szerintem csak 1-2 év múlva. Nem hiszem hogy pár hónapon belül mind elkapkodnák. De menj te is biztosra! :DÉn elő is rendeltem a Vader képregénnyel és az új Thrawn könyvvel együtt. Jó kis mikulás ajándékcsomag lesz magamnak. :psycho:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Közben előrendelhetővé vált a kötet. Az alapár 11.390, de ebből még lejön a -25%, ami már barátibb. 8543 ft szerintem teljesen korrekt ár 500 oldalnyi minőségi képregényért. A viszonyítás kedvéért, a 110-130 oldalszám körül mozgó kánon képregények kb 4000 ft-ba kerülnek a kedvezménnyel együtt.

Igen, de ez bevezető ár, ami ha jól emlékszem a megjelenés előtti egy hónapig érvényes, aztán emelik. Szerintem a végleges ár 12.000-14.000 között lesz valahol.

2 órával ezelőtt, Whill írta:

Szerintetek előfordulhat, hogy ebből is ritkaság lesz, mint az Old Republic képregényekből? Mert akkor még lehet, hogy most beszerzek egyet magamnak, hogy ne akkor kelljen egy autó árát ráköltenem, amikor szükségem lesz rá. :D

Bizony, hogy így lesz. Limitált példányszámban nyomják. Ugyebár már terjed a hír, hogy globálisan az USA-n kívüli piacon 2021. december 31-ig lehet Legendákat árusítani (normál kereskedelmi forgalomban, ez a használt könyv piacot nem érinti). E hírt más ismerőseimtől is hallottam, akik tartják a kapcsolatot német és francia rajongókkal is. Úgyhogy A Vérvörös Birodalom kb. 1 évig lesz biztosan a magyar piacon. Aztán nem tudni mi lesz. Szerintem kivonják a Legendákat a forgalomból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sürgős, segítségre lenne szükségem. A következő idézet előfordul A Vérvörös Birodalom kötetben:

„A Császári Testőrgárda tagjai nem különleges kiváltságokra vágynak. A létezésük egyetlen célja, hogy a császárt és az általa teremtett Új Rendet szolgálják. Ez az életcéljuk, és a vágyuk a halálban.”

– Tierce őrnagy: A Múlt Kísértete

Ez így jól van idézve? A múlt kísértetéből a régi Lap-Ics Aquilás kiadás van meg. Nekem jónak tűnik, de nem vagyok biztos.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Sürgős, segítségre lenne szükségem. A következő idézet előfordul A Vérvörös Birodalom kötetben:

„A Császári Testőrgárda tagjai nem különleges kiváltságokra vágynak. A létezésük egyetlen célja, hogy a császárt és az általa teremtett Új Rendet szolgálják. Ez az életcéljuk, és a vágyuk a halálban.”

– Tierce őrnagy: A Múlt Kísértete

Ez így jól van idézve? A múlt kísértetéből a régi Lap-Ics Aquilás kiadás van meg. Nekem jónak tűnik, de nem vagyok biztos.

A Lap-Ics-osban nem tudom, de a Szukitsos kiadásban (68. o.) így szerepel, és mivel az utóbbi fordításai általában felülírják a régieket, így ez az úgymond "hivatalos" változat:

 

"A Császár Testőrei sohasem a saját hasznukat nézik. Soha. Az életük célja az Uralkodó és az általa teremtett Új Rend szolgálata. Életükben a céljuk, halálukban a vágyuk."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.