Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

A Szukits Star Wars-os Facebook oldalának (Jedi Könyvtár) ma reggeli infója a decemberben megjelenő Vérvörös Birodalom kötetről. Most rendeljétek elő, mert úgy látszik ahogy azt fentebb már pedzegettük egy-két év múlva csillagászati árakon lehet majd csak hozzájutni másodkézből.

121966031_796509921147806_83199313966328

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Amúgy a Vérvörös Birodalom méretre mekkora lesz? 

Mivel ez Omnibus, szerintem akkora, mint a Witcher: Történetek Ríviai Geraltról (187x287 mm).

Vagy még nagyobb...

 

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Amúgy a Vérvörös Birodalom méretre mekkora lesz? 

Ugyanakkora lesz, mint a többi szukits SW képregény, hogy illeszkedjen a többihez. Csak sokkal vaskosabb. Ezt ők írták szeptember 14-én egy kérdésre válaszolva a Jedi Könyvtár FB oldalán.

Szerkesztve: - mui-ruy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2020. 12. 07. - 22:00, tomcsi80 írta:

A Dark Empire folytatódik!

 

 

Woow, nem is tudtam hogy rajongói animáció is készült ebből. A Vérvörös Birodalom megjelenésének apropóján nagyon elkezdett érdekelni ez a Legends-éra is! Főleg hogy a Vérvörös Birodalom hátulján hivatkoznak is rá, hogy ez a Dark Empire után játszódik. Előszedtem a régi Semic-füzetek első hat számát, mert előbb a Dark Empre 1-2-t akartam elolvasni magyarul. Főleg hogy a 9. epizód is köztudottan merített belőle. Nagyon tetszett, imádom ezt a szériát! Kíváncsi leszek az animációra is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 13. - 17:48, Darth Sky írta:

Tényleg brutál lett! Viszonyításképp mellé raktam egy átlagos méretű kötetet. 

Nem semmi minőség, nem bánom, hogy beszereztem. :)

 

3ab72c42309777a9366ccff6564b317a.jpg

 

 

Nekem is pénteken jött meg.

Tényleg szép lett, bár még mindig nagyon fura, hogy méretre kisebb, mint egy eredeti TPB.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 13. - 18:06, mui-ruy írta:

Woow, nem is tudtam hogy rajongói animáció is készült ebből. A Vérvörös Birodalom megjelenésének apropóján nagyon elkezdett érdekelni ez a Legends-éra is! Főleg hogy a Vérvörös Birodalom hátulján hivatkoznak is rá, hogy ez a Dark Empire után játszódik. Előszedtem a régi Semic-füzetek első hat számát, mert előbb a Dark Empre 1-2-t akartam elolvasni magyarul. Főleg hogy a 9. epizód is köztudottan merített belőle. Nagyon tetszett, imádom ezt a szériát! Kíváncsi leszek az animációra is!

Az első epizódot már láthatod is a youtube-on. Ha visszakeresel ebben a topicban, itt is megvan osztva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...

Eljutottam a Vérvörös Birodalom sztorijának a feléig. Az eleje, a Carnor Jax-el való leszámolás sztorija, és a Kenix Kil-es fejvadászos szám tetszett, de a Vér Tanácsa elég, közepes. Baromira irritáló, hogy minden párbeszédben a teljes nevükön hívják egymást a szereplők, illetve a rajz se mindenhol tetszik, de elfogadom, Dark Horse, kilencvenes évek ilyen volt. A Kenix Kil számnak viszont jók voltak a rajzai. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Befejeztem a Vérvörös Birodalmat, elég vegyes érzésekkel. Mert míg az Elveszett Birodalom, és a Vérvörös Birodalom tetszett addig a Vér Tanácsa már nem, plusz a rajzok minősége is változó volt, illetve a Dark Horse extra számai elfordítva kerültek bele a kötetbe. Összességében egy korrekt kötet, ami mindenképpen mérföldkő a hazai Star Wars kiadás történetében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem semmi hasonlóság nincs a környezet és a háttérben. Esetleg azért tűnik hasonlónak mert aki készítette a képet az bezöldítette az ep.9 képkockáját. De az eredeti filmben ez nem igy néz ki.

Azért tűnik zöldesnek, mert kamerás felvételről származik a kép.

És csak az eredetiben mondja ugyanazt. A IX. rész szinkronjában ugyanis egy módosított szöveg hangzik el.

A nyúlást pedig a szövegre értettem, mert ha összehasonlítod a kettőt, lényegében ugyanazt mondja el, csak más szavakkal.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A cikk szerint a Lucasfilm hitelesnek tartotta a Lucas érában, akkor miért kellett eltörölni? Csakis azért, hogy felhasználhassák az új trilógiában Kennedyék. Amúgy Lucas is csak párhuzamos univerzumként tekintett rá, hogy ő is átvegyen bizonyos elemeket és karaktereket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, tomcsi80 írta:

A cikk szerint a Lucasfilm hitelesnek tartotta a Lucas érában, akkor miért kellett eltörölni? Csakis azért, hogy felhasználhassák az új trilógiában Kennedyék. Amúgy Lucas is csak párhuzamos univerzumként tekintett rá, hogy ő is átvegyen bizonyos elemeket és karaktereket. 

Azért volt az EU törlés, hogy szabadon, megkötések nélkül gyárthassanak új filmeket, sorozatokat, és animációs sorozatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, tomcsi80 írta:

A cikk szerint a Lucasfilm hitelesnek tartotta a Lucas érában, akkor miért kellett eltörölni? Csakis azért, hogy felhasználhassák az új trilógiában Kennedyék. Amúgy Lucas is csak párhuzamos univerzumként tekintett rá, hogy ő is átvegyen bizonyos elemeket és karaktereket. 

Kennedy nem forgatókönyvíró. Ő nem ír semmit és nem talál ki történeteket. Ezért van az hogy például hogy a Zsivány Egyes, a Last jedi vagy a Mandalori annyira különbözik egymástól. Mert nem ugyanazok az alkotók.

A Dark Horse korszakot én a magam részéről szerettem. Az utolsó pár évet leszámitva minden képregényt olvastam. Viszont a Marvel nekem jobban tetszik. Sokkal egységesebb, több az ügyes kapcsolódási pont. A sokadik remek példa rá hogy miért is olyan jó dolog a kánon. Az hogy a Zsivány Egyes egyik mellékszereplője a képregényekben halt meg például remek húzás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Kennedy nem forgatókönyvíró. Ő nem ír semmit és nem talál ki történeteket. 

A Dark Horse korszakot én a magam részéről szerettem. Az utolsó pár évet leszámitva minden képregényt olvastam. Viszont a Marvel nekem jobban tetszik. Sokkal egységesebb, több az ügyes kapcsolódási pont. A sokadik remek példa rá hogy miért is olyan jó dolog a kánon.

 

Nem egyesszámban, hanem többesszámban beszéltem Kennedyékről. Igen tudjuk, hogy a Darth Maul miniseries volt, ami után elkezdted kedvelni a Dark Horse-os kiadványokat, ahogy a Star Wars képregények története 2 részes cikkben leírtad. Várjuk a 3-ik részt. A kánon összefüggés, akkor is megvolt, de Lucas nem tekintette annak, mivel ő is tervezett 7-9-ik epizódot, de az a projekt nem valósult meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Nézegettem ezt a Hachette legendák gyűjteményét, a franciáknál már 140. számnál jár, brutális.
Itt meg lehet nézni mik jelentek meg eddig:

https://www.bedetheque.com/serie-49847-BD-Star-Wars-Legendes-La-Collection-Hachette.html

 

Nem lenne rossz, de akkora katyvasz az egész kiadási sorrend, hogy az hihetetlen. Mintha valaki vaktában válogatta volna ki őket. Egy ilyen komoly gyűjteménynél vehették volna a fáradságot, hogy kronológiailag sorbarendezik. 
Ennek a megjelenése csak akkor lenne jó nálunk, ha a Disney leállna a képregényekkel és már nem lenne mit kiadni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.