Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

49 perccel korábban, ati írta:

Nézegettem ezt a Hachette legendák gyűjteményét, a franciáknál már 140. számnál jár, brutális.
Itt meg lehet nézni mik jelentek meg eddig:

https://www.bedetheque.com/serie-49847-BD-Star-Wars-Legendes-La-Collection-Hachette.html

 

Nem lenne rossz, de akkora katyvasz az egész kiadási sorrend, hogy az hihetetlen. Mintha valaki vaktában válogatta volna ki őket. Egy ilyen komoly gyűjteménynél vehették volna a fáradságot, hogy kronológiailag sorbarendezik. 
Ennek a megjelenése csak akkor lenne jó nálunk, ha a Disney leállna a képregényekkel és már nem lenne mit kiadni. 

 

Sorban vannak (kék számok), csak nem sorrendben (fekete számok - itt most ezüst, mert a fekete nem nagyon látszik a fórumon) jelentek meg. A Legendás Batmannél ugyanez a helyzet, ezért is lesz hiányos a gerinc, miután megszűnik a 70. számmal.

 

Kronológiai sorrend:

- A Jedik Hajnala 1: Erővihar (1) 1.

- A Jedik Hajnala 2: Bogan Foglyai (3) 2.

- A Jedik Hajnala 3: Erőháború (9) 3.

- Jedi Históriák: A Sith-ek Aranykora (18) 4.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

 

Sorban vannak (kék számok), csak nem sorrendben (fekete számok - itt most ezüst, mert a fekete nem nagyon látszik a fórumon) jelentek meg. A Legendás Batmannél ugyanez a helyzet, ezért is lesz hiányos a gerinc, miután megszűnik a 70. számmal.

 

Kronológiai sorrend:

- A Jedik Hajnala 1: Erővihar (1) 1.

- A Jedik Hajnala 2: Bogan Foglyai (3) 2.

- A Jedik Hajnala 3: Erőháború (9) 3.

- Jedi Históriák: A Sith-ek Aranykora (18) 4.

 

Szóval, ha jól értem nem sorrendben jelennek meg, de a végén ha sorba rendezed akkor jön ki a gerinc kép?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, ati írta:

Ha ez megjelenne nálunk onnantól a haloszak.hu oldalnak nem kellene többé legendák képregényeket fordítaniuk. Mivel a szukits valószínűleg leállna a képregényekkel. Akkor vihetné a halozsak a kánon képregényeket :D

Lehet.

De amíg van rá időnk, és olyanok, akik beírják, csináljuk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

De amíg van rá időnk, és olyanok, akik beírják, csináljuk.

 

 

Én nagyon örülök neki, hogy csináljátok a Legendset! Hogy magam idézzem: "a több tartalom a jó tartalom" (magyarul is) akár Legends akár kánon, mindig feldobja a napom amikor meglátok a Hzs-n egy új SW képregényt! :) 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Én nagyon örülök neki, hogy csináljátok a Legendset! Hogy magam idézzem: "a több tartalom a jó tartalom" (magyarul is) akár Legends akár kánon, mindig feldobja a napom amikor meglátok a Hzs-n egy új SW képregényt! :) 

 

Köszi, ez jól esik! :)

Ezt a kommentet majd átmásolom, és Recsinek is megmutatom.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A Vérvörös Birodalom

 

Kellemes meglepetés ez a masszív, 500 oldalas kötet. A történet 7 évvel az endori csata után veszi fel a fonalat (Palpatine végleges halála után), a császár utolsó életben maradt elit gárdistájára, Kir Kanosra koncentrálva. A férfi hithű elköteleződöttsége a néhai Palpatine hamis eszménye iránt olyan erős, hogy csak később ébred rá, milyen ember is volt valójában az uralkodó. Kanosról gyorsan kiderül, hogy bár nem szent, azért a rossz ember fogalmától is távol áll. Palpatine propagandájának egy újabb áldozata, aki igyekszik a saját erkölcsi iránytűjéhez mérten helyesen cselekedni. Carnor Jax gyakorlatilag az ellenpólusa, aki manipulációval és zsarolással igyekszik megtartani árulással megszerzett hatalmi pozícióját a Birodalmi Maradvány trónján.  

 

Nekem tetszett a birodalmi hadurak marakodását, politikai játszmáit bemutató folytatás is. A kisstílű, erkölcstelen, minden szempontból aljas, ízig-vérig birodalmi elit képtelen az összefogásra. A nagyobb célt, vagyis a Birodalom feltámasztását elhomályosítják saját pitiáner hatalmi vágyaik, amelyek csak széthúzáshoz, halálesetekhez és a Maradvány további szétforgácsolásodásához vezetnek. 

 

A későbbiekben felbukkan a Fekete Nap és Grappa, a hutt, ami érdekes alvilági konspirációkat eredményez. Mirith Sinn karaktere (külsőre) engem nagyon emlékeztetett Mara Jade-re. 

 

A történet érdekes, kellően izgalmas és Star Wars hangulattal teli. Kiválóan (és az Ep1-2-3-hoz képest is konzisztensen) bővíti az univerzumot, ami különösen nagy bravúr annak fényében, hogy az 1-2. rész még az előzmény trilógia előtt jelent meg. A rajzokkal is elégedett voltam, leszámítva a miniket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 10. - 12:22, ati írta:

 Akkor vihetné a halozsak a kánon képregényeket :D

A hivatalos megjelenésük előtt a starwarsmedia.hu-n voltak megtalálhatóak és Darth Sky közlésében a fórumon. De úgy látszik, hogy a letöltésekből töröltek mindent onnan.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Írtam a Suvet kft-nak, hogy szándékukban áll-e megjelentetni a Hachette által kiadott Star Wars Legends Collection-t és a következő választ kaptam: "Sajnos mi sem tudunk többet a Hachette terveiről, mint bárki más - amint valamit eldöntöttek, a weboldalukon jelezni szokták, ennél többet nem tudunk mi sem. Üdvözlettel Suvet Kft." 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Ha valakinek megvan a Coruscant Comics.blog.hu-n közzétett Star Wars képregények és Lanoree Brock Je'daii őrszem kalandjai novella CBR fájlba berakva, azt küldje már el nekem. 

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Előjegyezhetők a következő Legendák képregények.

A Jedik Hajnala

https://www.szukits.hu/star-wars-legends-epic-collection-tales-of-the-jedi-vol-1

A Régi Köztársaság Lovagjai

https://www.szukits.hu/star-wars-legends-epic-collection-the-old-republic-vol-1

Hagyaték

https://www.szukits.hu/star-wars-legends-epic-collection-legacy-vol-1

Sötét Birodalom

https://www.szukits.hu/star-wars-dark-empire-trilogy-hc

 

Egyelőre ez még csak tervezet, de nem ártana, ha minél többen előjegyeznétek. A legtöbb előjegyzést gyűjtő megjelenhet. Hajrá, előjegyzésre fel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Előjegyezhetők a következő Legendák képregények.

A Jedik Hajnala

https://www.szukits.hu/star-wars-legends-epic-collection-tales-of-the-jedi-vol-1

A Régi Köztársaság Lovagjai

https://www.szukits.hu/star-wars-legends-epic-collection-the-old-republic-vol-1

Hagyaték

https://www.szukits.hu/star-wars-legends-epic-collection-legacy-vol-1

Sötét Birodalom

https://www.szukits.hu/star-wars-dark-empire-trilogy-hc

 

Egyelőre ez még csak tervezet, de nem ártana, ha minél többen előjegyeznétek. A legtöbb előjegyzést gyűjtő megjelenhet. Hajrá, előjegyzésre fel!

Úristen, ez mind kéne! A Tales of the Jedi világa mindig nagyon megfogott, érdekes ez a kb. 25.000 évvel Yavin előtti időszak minden szempontból. Az Old Republic és a Legacy pedig közel áll a szívemhez, a Semic-es korszakban gyűjtöttem ezeket a füzeteket, akkor még csak két havonta jöttek ki, de mindig vártam a megjelenést. Végre teljes lehetne magyarul mindkét korszak. Dark Empire a negyedik a ranglistámon, de annak is örülnék persze. Nem tudnék dönteni, előjegyzem mind, aztán veszem amelyik jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik Hajnala, a Régi Köztársaság Lovagjai, valamint a Hagyték lenne a legjobb -szerény véleményem szerint. A Dark Empire-rel kapcsolatban osztom azok álláspontját, akik a Star Wars szégyenfoltjának tartják. Annál lejjebb csak a f*stalicska Darth Vader kesztyűje és folytatásai vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Jedik Hajnala, a Régi Köztársaság Lovagjai, valamint a Hagyték lenne a legjobb -szerény véleményem szerint. A Dark Empire-rel kapcsolatban osztom azok álláspontját, akik a Star Wars szégyenfoltjának tartják. Annál lejjebb csak a f*stalicska Darth Vader kesztyűje és folytatásai vannak.

Nekem annyira nem volt vele bajom mint sokaknak, de tény hogy enyhén szólva nem a legerősebb a Legendák képregények között. Szerinted van esély arra, hogy idővel mind megjelenhessen? Pl. idén a legtöbbet előjegyzett, aztán 2024-ben egy másik ebből a listából, és így tovább. Vagy itt most tényleg csak egy címre lesz esély? Persze már az is nagy szó ilyen árak mellett. Mindenesetre én a Thrawn és a Darth Bane trilógiák új kiadásait is előrendeltem, szóval amíg tudom, támogatom a Kánon kötetek mellett a Legendákat is.

Szerkesztve: - mui-ruy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, mui-ruy írta:

Nekem annyira nem volt vele bajom mint sokaknak, de tény hogy enyhén szólva nem a legerősebb a Legendák képregények között. Szerinted van esély arra, hogy idővel mind megjelenhessen? Pl. idén a legtöbbet előjegyzett, aztán 2024-ben egy másik ebből a listából, és így tovább. Vagy itt most tényleg csak egy címre lesz esély? Persze már az is nagy szó ilyen árak mellett. Mindenesetre én a Thrawn és a Darth Bane trilógiák új kiadásait is előrendeltem, szóval amíg tudom, támogatom a Kánon kötetek mellett a Legendákat is.

Megegyezés kérdése, ami most folyamatban van. Így ezt nem lehet megjósolni. Egyelőre egy címre van esély ezek közül idén év végére. A többi a bürokrácia és a fogyás kérdése. Fogyással valószínűleg nem lesz gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezzel most sikerült meglepni. :D

Én a jedik hajnalára szavazok. Az az egyetlen, ami még semmilyen formában nem jelent meg nálunk, sőt még hálózsákon sem elérhető.

Nézegettem ezt az epic collectiont, aminek részei ezek a képregények.
Hát elképesztő mennyi jelent már meg belőle.

https://starwars.fandom.com/wiki/Epic_Collection

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, ati írta:

Az az egyetlen, ami még semmilyen formában nem jelent meg nálunk, sőt még hálózsákon sem elérhető.

Ez nem igaz, mert van egy Coruscantcomics.blog.hu oldal, ahol közzétették a Jedik hajnala sorozatot magyar fordítással, csak a képregények letöltése lehetetlen, mert amióta van az új kánon, motiválatlan lett a fordító és nem nagyon foglalkozik vele. Ha meg akarod tekinteni én el tudom küldeni neked. https://coruscantcomics.blog.hu/2014/11/30/star_wars_dawn_of_the_jedi

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 02. 13. - 16:27, Darth Revan9 írta:

Szerintem ebben a papírválságos rossz gazdasági környezetben ez már nem lesz.

Nem hivatalosan már mindkettő teljes.

A Hagyatékból hiányzik még a 2.0-ás Kézikönyv, ami valahol elakadt, mert már rég ki kellett volna kerülnie.

 

2023. 02. 02. - 19:16, Darth Revan9 írta:

Előjegyezhetők a következő Legendák képregények.

A Jedik Hajnala

https://www.szukits.hu/star-wars-legends-epic-collection-tales-of-the-jedi-vol-1

A Régi Köztársaság Lovagjai

https://www.szukits.hu/star-wars-legends-epic-collection-the-old-republic-vol-1

Hagyaték

https://www.szukits.hu/star-wars-legends-epic-collection-legacy-vol-1

Sötét Birodalom

https://www.szukits.hu/star-wars-dark-empire-trilogy-hc

 

Egyelőre ez még csak tervezet, de nem ártana, ha minél többen előjegyeznétek. A legtöbb előjegyzést gyűjtő megjelenhet. Hajrá, előjegyzésre fel!

Én a Hagyatékot alapból, mint lehetőséget fel sem vetettem volna.

Ha a Vektor történetszál miatt a KOTORt is belevesszük egy több, mint 4000 éves időtartamot ölel fel, miután nem egy korábbi dologra (Klónháborúk eseményeire, karaktereire, Yuuzhan Vong-háborúra, az Új Köztársaság karakterei stb.) történik utalás, ami miatt sokak számára válik nehezen feldolgozhatóvá az előbb említett okok miatt, ezért is volt a Semices időkben kissé megosztó.

 

Ráadásul, a korábbiak ismeretében, mi garantálja, hogy a Disney a sorozat további részeit is engedélyezni fogja?

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Nem hivatalosan már mindkettő teljes.

A Hagyatékból hiányzik még a 2.0-ás Kézikönyv, ami valahol elakadt, mert már rég ki kellett volna kerülnie.

 

Én a Hagyatékot alapból, mint lehetőséget fel sem vetettem volna.

Ha a Vektor történetszál miatt a KOTORt is belevesszük egy több, mint 4000 éves időtartamot ölel fel, miután nem egy korábbi dologra (Klónháborúk eseményeire, karaktereire, Yuuzhan Vong-háborúra, az Új Köztársaság karakterei stb.) történik utalás, ami miatt sokak számára válik nehezen feldolgozhatóvá az előbb említett okok miatt, ezért is volt a Semices időkben kissé megosztó.

 

Ráadásul, a korábbiak ismeretében, mi garantálja, hogy a Disney a sorozat további részeit is engedélyezni fogja?

Van igazság abban, hogy nem biztos, hogy mindegyik kap engedélyt. Ez jelenleg egy felmérés. Tudomásom szerint most mégis, ezeket a képregény omnikat engedélyezik. De majd meglátjuk mi lesz. Viszont a kiadónak kell egy kis info, hogy melyikkel indítsanak, már most.

Hagyaték - ez az egyik legnépszerűbb Star Wars képregény cím, nem maradhatott ki. Tudomásom szerint  ezekben az Omni kiadásokban extra leírások is vannak, melyek segítik az olvasót a történet pozicionálásában. A Semices béna kacsa kiadásban erre esély sem volt. És az eddigi reakciók alapján az olvasók nagyon örülnek mind a négy esélyes jelöltnek,. Már most, nagyon sokan a Hagyatékot akarják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Már most, nagyon sokan a Hagyatékot akarják.

Akkor valószínűleg olyanok akarják, akik nem vették még észre, hogy a sorozat fordítása teljesen elkészült a halozsak.hu jóvoltából. Én inkább a Jedik hajnalának a megjelenését támogatnám a kronológiai sorrend miatt, de mindegyikre szavaztam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 02. 04. - 23:21, tomcsi80 írta:

Akkor valószínűleg olyanok akarják, akik nem vették még észre, hogy a sorozat fordítása teljesen elkészült a halozsak.hu jóvoltából. Én inkább a Jedik hajnalának a megjelenését támogatnám a kronológiai sorrend miatt, de mindegyikre szavaztam. 

A Jedik Hajnala és Régi Köztársaság lovagjai lenne talán a legjobb. És még a Hagyaték is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.