Ugrás a kommentre

A sorozat témái


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az általános sorozat topikban ugyan már volt szó erről az aspektusról is, de szerintem megérdemelnek egy külön topikot ezek a spekulációk. Egyenlőre ugyan csak a kívánságainkat írhatjuk le, de remélem idővel már hivatalos dolgokról is tudunk majd csevegni. Akkor majd az is kiderül, kinek a vágya válik valóra. :clap:

 

Tehát ki milyen sztorit szeretne, milyen szereplőkkel, stb...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam jó darabig az szolt a fejvadászok mellett, hogy cikázhatnak a különféle oldalak között és igy egy sokszinü és változatos sorozatot kaphatunk... csak közben eszembe jutott, hogy miféle oldalak? Az ep.4 nyitó-szövege szerint a Halálcsillag terveinek ellopása a lázadás első sikeres akciója.

Valoszinüleg erős birodalmi dominanciára lehet számitani, ugyanakkor a több helyen felmerülő "menekülő-jedi" koncepció valamiért nem igen tud lázba hozni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én gondoltam arra is, hogy esetleg a lázadás kialakulása lehetne a téma. De ugye eddig az az info jött, hogy főbb karakterek nem tűnnek fel a sorozatban, így meg nehéz bemutatni a lázadás fejlődését. Nekem eléggé ködös a történeti szál. Ha a kismeberekre koncentrálnak majd, akkor nem is biztos, hogy lesz ilyen. Olyanra fő témára gondolok, ami pl. mind az öt szezonon átvezet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem érdekelne Luke és Leila gyermekkora.

Képzeljétek el, amint Owan bácsi ráparancsol, hogy menjen kapálni, de ő ehelyett ellóg a terepsiklóval bucka patkányt rémisztgetni. Vagy kiváncsi lennék egy Obi vs Owen vitára is, mikor a bácsi ráparancsol Luke-ra, hogy menjen párologtatót tisztítani. A szegény fiú bánatosan visszanéz, miközben elsomfordál. Ezeuktán kezdődne a folytott hangú veszekedés Kenobi és Owen Lars között. A téma Anakin fénykardjának átadása lenne, ezt Owen nem engedné, végül az észérvek helyett a hangerővel próbálná meggyőzni a jedit. Az üvöltözés végén egy petrencés rúddal kergetné el szegény Obit cifra káromkodással fűserezve:

- Az oepie rúgja meg!- vagy - a sarlacc fészkeljen beléd!-

Luke felocsúdna önsajnálatából és bambán figyelné a jelenetet, majd kellemetlen kérdéseket tenne fel nevelőszüleinek. Melyek egy részére végül választ kapna..

 

 

A Birodalmi katonák élete is lehetne téma. Ezt már nem fejtem ki, mert az elöbbi jelenet is sokk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, szerintem kezdetben szóljon a Birodalom megerősödéséről és a lázadás kialakulásáról. Kezdhetnék ott a sorozatot, hogy a szereplők a Birodalom oldalára állnak, aztán ahogy rájönnek, hogy az mégsem olyan kedves-rendes, elkezdenek lázadni, majd végleg a lázadás oldalára állni. És itt lehetne egy csomó mellékszereplő, még az ep4-ből is. Példáúl Wedge, az Arany 2-es, a Vörös 1-es, Piggy, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt az Owenes dolgot maximum egy rövidfilmben tudnám elképzelni... maga a téma annyira hiján van a potenciálnak, hogy képtelenség 100 órányi filmet forgatni róla (márpedig ez most az igéret). Meg egyébként is tudjuk, hogy új szereplőkről fog szólni a széria, amit nem is bánok... szerintem a film főhőseit már nem kell tovább magyarázni. Viszont, hogy el ne aludjunk abban a 100 órában valami olyan történetet kell találniuk, ami sok érdekes lehetőséget rejt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...
Pildi. Emlegettél valamit történeti szálat, és XVA-t. Mik ezek? Írnál róluk bővebben? :)

XWA = X-Wing Alliance. Ebben két család ál egymással szemben. Mindkettő egy kereskedelmi vállalkozást folytat. A jófiúk az Azameen család, nekik űrállomásuk van, övéké a Twin Suns és felkelő szimpatizánsok, ezért sűrűn segítenek a Lázadók Szövetségének. Legalábbis a családfő Tomas, és a legidősebb fiú, Galin. A középső tesó Emon, őt követi Ace (őt irányítja a játékos), és a hugica Aeron. A nagybácsijuk (és mellesleg köpönyegforgató, bár ezt csak a "család miatt" teszi) Antan. A családbarát pedig Olin Galin, egy ifjú lázadó és Aeron barátja, illetve jelen van még Ace személyi robotja, Emkay, azaz MK-09.

Miután a fatert és Galint lekapcsolják a Birodalmiak az ellenlábas Viraxo família (naná, hogy Birodalom pártiak, mellesleg enyhény törvényen kívüli team), és a Birodalom lecsap a családi űrállomásra, Emon, Ace és Aeron csatlakozik a felkelőkhöz. És meg sem állnak a II. Halálcsillagig, ahol Ace a Falconon vesz részt a küzdelemben, míg leszámolnak a Viraxokkal is, visszaszerzik a családi rezidenciát, stb. Közben olyan EU dolgokban veszik ki a részük, mint a Shadow of the Empire-ben olvasható és az ep6-ban említett bothanok elhullása, miközben mentik a terveket, illetve Ace-nek köszönhető a Lázadó flotta összegyűjtése a Sollustnál (ő az egyik, aki fedezi a flottát gyülekezés közben). Na meg hasonlók.

Persze, ez most nagyon sűrítve volt. A sztori nagyon szépen kidolgozott és levezetett, és minden teljesen a helyén van (kivétel, hogy az ep6-ban nem Ace vezeti a Falcont, de betudhatjuk annak, hogy ő az egyik emberke Lando hát mögött :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az XVA-t nem emlegettem, mert arról fogalmam sincs, kicsoda-micsoda.

A Sötét Nagyúrban viszont vastagon benne vannak a csempészek, egyik csapatuk segíti a menekülő néhány Jedit, akik a végén náluk otthonra találnak. Ebből szerintem simán kinőhet majd a felkelés egyik csírája a továbbiakban, és most hogy láttam, hogy az alvilági vonal lesz a vezérfonal az új sorozatban, a könyvnek ez a vége is külön hangsúlyt kapott - lehet, hogy ilyen formán még "leszerelt" Jedikkel is találkozhatunk majd.

 

És egyébként is jó karakterek ezek a csempészek, hiszen fő motivációjuk a tiltott pénzszerzés ősi hagyománya, de azért a jobbaknak elveik is vannak, és nagyon izgi, hogy egyszerre bűnözők és szabadságharcosok is :) Bár én továbbra is Talon Karrdét bírom (persze Han Solo után) a legjobban, aki már egy másik korban élt (lásd Thrawn-trilógia). Han karaktere is nagyon jót tett a régi trilógiával - és ő pl. akár meg is jelenhet a sorozatban, mint ifjú kamasz...

 

Tudom, hogy mi a véleményed a SW-könyvekről, mint műfajról, de ezt a könyvet igazán elolvashatnád - hiszen láthatod: egyre kevésbé EU (és szerintem soha nem is volt az) :):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről, nem meglepő, igazán örülök, ha alvilágiak fognak szerepelni a sorozatban :) Nagyon jó volt a könyvben is a csempész szál. Remélem, hogy igaz a hír. Nagyon tetszik az XWA sztorija is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy teljesen elszakadnak a filmek korától, és visszamennek időben mondjuk a KotOR világába? Mintha valahol olvastam volna, hogy siker esetén ez akár lehetséges is lehet, én örülnék neki.

Esély mindenre van, csak nem túl sok :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy teljesen elszakadnak a filmek korától, és visszamennek időben mondjuk a KotOR világába? Mintha valahol olvastam volna, hogy siker esetén ez akár lehetséges is lehet, én örülnék neki.

Ez eddig csak pletyka, tehát ahogy írta Dzséjt is, bármi lehet. Nekem végülis mindegy, csak szórakoztató és a szokásos magas színvonalú legyen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy másik topikban már leírtam, mit várok a sorozattól. Ugyanazt, mint Orki. De ha már Luke és Leia végképp kiesnek, akkor legalább legyen benne Bail, Ackbar vagy Mon Mothma. Annak nem örülnék, ha csak teljesen ismeretlen karakterekről szólna a történet :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak nem örülnék, ha csak teljesen ismeretlen karakterekről szólna a történet  :rock:

Az ismeretlen karakterek csak az elején ismeretlenek :) Azután ugyanúgy meg lehet őket szeretni, mint az elődjeiket. A hírek szerint lesznek benne azért ismert régi karakterek (a főszereplőkön kívül), és ez épp elég ahhoz, hogy összekösse valahogy, mégha lezán is, a mozifilmeket a sorozattal. Én nem bánom a vérfrissítést, a kérdés csak az, hogy milyenek lesznek az új karakterek, és persze milyen lesz a történet. Ha jók, akkor nincs gond, a többi akkor majd jön magától :D Ennek nem szabad csak attól jónak lennie, mert a régi szereplők sikereire épít - ez édeskevés volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem bánom, ha új karakterek lesznek a sorozatba, csak szerintem kell egy-két ismert szereplő is, akik összekötik a sorozatot a filmmel, mert ennek csak így van értelme. Egyáltalán nem baj, ha új arcokkal is találkozunk, hisz egy 100 részesre tervezett széria sikeréhez új cselekményszálakra és érdekes karakterekre van szükség. :) Én azt nehezményezném, ha CSAK új szereplők lennének. De akkor megnyugodtam, hogy mégis csak lesznek régi lovasok is. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.