Ugrás a kommentre

A Tales of the Jedi animációs sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Nagyon érdekesnek tűnik. Az egyik gondolat, ami feljött bennem, hogy vajon átírja-e a Dooku, az elveszett Jedi eseményeit?

A másik az, most már tudom, hogy miért nem születhetett meg James Luceno-tól a tervezett Dooku regény. Kár érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon nagyon felkeltette az érdeklődésemet, szinte letaszította az animációs fronton a várakozást a TBB iránt.

 

Nagyon szuper lenne, ha a második évadban láthatnánk az el nem készült TCW epizódokat, a Vos és Ventress, illetve a Maul-Talzin szálat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök, hogy végre visszatérünk az előzmény trilógia idejére, sőt végre láthatunk ep1 előtti eseményeket is. 
Én azt mondom ne álljanak meg egy évadnál. Ahsoka élete kimeríthetlen ihletforrás, hisz ott van az Ahsoka regény és a Rebels közti rengeteg év. Plusz az eredeti trilógia ideje. 20 évnyi el nem mesélt történet. Dooku életét is jó lenne látni az ep1-ep2 között, plusz még elő lehetne venni más jediket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még engem is érdekelni fog. Ahogy láttam a képeken, az animáció pazar, TBB szinvonal, vagy talán még szebb is mint a TBB. :) 

Mindkét történetszál érdekesen hangzik, kiemelném itt a Dooku-s szálat. 

 

Vajon mi vezethetett oda valójában, hogy egy tiszteletre méltó jedi mester, a sötét oldalt választja, és hogyan élte ezt meg Qui-Gon, mint a tanitványa. 

Remélhetőleg kitérnek majd rá. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A történetek időrendben nagyjából így fognak történni:

 

Dookus epizódok: A Mester és tanítványa c. könyv 8 évvel a TPM előtt játszódik és ott már Dooku rég elhagyta a Rendet. Ergo a 3 epizód több, mint 10 évvel fog játszódni az előzmények előtt. :)

 

Ahsoka epizódok: Az első epizód 36-35 BBY -ben fog játszódni, a 2. epizód a klónháborúk elején (22-21BBY), míg az utolsó epizód az EpIII után (19-18BBY).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: A Tales of the Jedi animációs sorozat
  • 1 hónappal később...

Akik szinkronizálták a sorozatot, kiszivárogtattak pár információt. Mindegyik részből van egy-egy rövid információ, bár inkább az egészből van infó. :D

A leginkább Ahsoka Post-ROTS epizódjából van, de a többiből is akad bőven információ:

Spoiler

- Dooku megöli Yaddlet.

- Ahsoka ellátogat Padmé temetérése.

- Elvileg retconolva van az Ahsoka regény. Ahsoka egy farmon rejtőzik, ám valaki kitálal az inqvizítoroknak. Az előzetesben látható Inqvizítor felégeti a farmot, Ahsoka ekkor száll szembe vele. Kaeden - gondolom ez a novellából ismerhető lány - csak a háttérben van.

- Ez az epizód Ahsoka és Bail beszélgetésével kezdődik a 7. évad után. Kaeden úgy tudja meg Ahsoka jedi kilétét, amikor utóbbi megmenti a lány életét.

- Az első epizódban Ahsoka megszületik és az anyja vadászni viszi őt. Egy hatalmas állat elrabolja Ahsokát, ám ő az Erőnek hála irányítása alá veszi a fenevadat és hazalovagol vele. Ekkor fedezi fel a falu, hogy Ahsoka jedi.

- A 2. epizódban Anakin egy "k*cs*g". :D

- Az epizód a TCW első három évadát öleli át, Ahsoka edzése jó hosszú és a végén megkapja a második fénykardját.

- Utána ugrunk a TCW legutolsó epizódjára, egy kibővített 66-os parancsot kapunk.

- Kanan megjelenik egy pillanatra Ahsoka edzése közben.

- A szivárogtató úgy sejti, hogy a túl sok retcon miatt az Ahsoka regény már nem kánon többé.

 

- Az összeg cameo: Bail, Padmé, Kanan, Depa Billaba, Palpatine, Ki-adi Mundi, Rex, Kaeden, a tanács összes tagja és Jesse.

 

- Dookus epizódok: láthatjuk Dooku eredetsztoriját.

- Windu előbb kapja meg a mester rangot, mint Dooku, ezért utóbbi elindulása a sötét úton elkezdődik.

- Az egyik epizódban Dooku találkozik Sidioussal a Geonosison. Yaddle követi őt, Palpi ekkor arra kényszeríti Dookut, hogy Yaddlet ölje meg. A két jedi harcol egymással és végül Yaddlet ledöfi a gróf.

- Láthatjuk Qui-gon temetését is, Mundi beszédet mond.

- Az egyik epizódban Dookunak és Qui-gonnak egy szenátor fiát kell megmenteni. A szenátor kicsit korrupt. A gyermek megmentése után a szenátor szembeszáll Dookuval, aki elkezdi fojtogatni őt. Qui-gon megpróbálja megállítani mesterét, de az ellöki őt az Erővel. Végül a szenátor fia menti meg az apját. Ez csak a kezdete Dooku átállásának.

 

Szerkesztve: - Bence1997
  • Szomorú 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Akik szinkronizálták a sorozatot, kiszivárogtattak pár információt. Mindegyik részből van egy-egy rövid információ, bár inkább az egészből van infó. :D

A leginkább Ahsoka Post-ROTS epizódjából van, de a többiből is akad bőven információ:

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Tehát akkor mégis folytatják azt, amit annak idején a Rossz osztag elejével elindítottak. Frankó.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Azért kíváncsi leszek, vajon a Mester és tanítványt és Dooku, az elveszett Jedit is átírják-e?

 

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Filoninak mindent lehet :D

Na, pont ezért csúszott le nálam a népszerűségben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálatos lesz, ha egy 6 részes minisorozattal minden írott tartalmat felül fognak írni. Az Ahsoka esetében tényleg az lenne a legjobb (ha igazak a fentiek), ha egyszerűen kivennék a kánonból. Azzal annyi ellentmondás lesz, amit már nem lehet majd megmagyarázni, és a mozgókép mindig nyer a regénnyel szemben.

Kíváncsi leszek, a Dooku: Az elveszett Jedi biztonságban lesz-e, vagy ott is lehet majd retconnal számolni.

 

Ilyen tekintetben azért kezd a f.....om telelenni Filonival. Ő írta le az Új hajnal elejébe, hogy milyen klassz, hogy mostantól minden együtt mozog. Erre ő az egyetlen, aki komolyan tönkreteszi azt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sincs bajom azzal, ha kivesznek egy korábban kánonnak nevezett dolgot a kánonból. De akkor vegyék ki, ne kezdjenek magyarázatba, hogy "ja, hát a kánon a történelmi események cselekménye". Mert ha így vesszük, akkor lehet az Ahsoka könyv is az maradhat, lévén a fő dolog változatlannak tűnik: Ahsoka bujkál és végül megküzd egy inkvizítorral. 

Szerintem sokkal kevésbé lenne bicskanyitogató, ha kimondanák, hogy: "bocs srácok, de ezt már nem tekintjük a nagy egész részének". Csak azt meg az írók miatt sem fogják megtenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Csodálatos lesz, ha egy 6 részes minisorozattal minden írott tartalmat felül fognak írni. Az Ahsoka esetében tényleg az lenne a legjobb (ha igazak a fentiek), ha egyszerűen kivennék a kánonból. Azzal annyi ellentmondás lesz, amit már nem lehet majd megmagyarázni, és a mozgókép mindig nyer a regénnyel szemben.

Kíváncsi leszek, a Dooku: Az elveszett Jedi biztonságban lesz-e, vagy ott is lehet majd retconnal számolni.

 

Ilyen tekintetben azért kezd a f.....om telelenni Filonival. Ő írta le az Új hajnal elejébe, hogy milyen klassz, hogy mostantól minden együtt mozog. Erre ő az egyetlen, aki komolyan tönkreteszi azt.

Egyetértek. Valahogy éreztem, hogy nem áll meg a vonat, és évente, kétévente számítani lehet ilyenre. Személy szerint nekem nagyon tetszett az Ahsoka, ezért

Spoiler

mérges vagyok az újabb változtatásokra.

Van amikor jól is elsül. A klónok háborúja végén ábrázolt dolgok jobban tetszettek, mint az Ahsoka visszaemlékezésben.

Egyébként olvasói körben relatíve népszerű regényről van szó.

molyon https://moly.hu/konyvek/e-k-johnston-ahsoka

167 értékelésből 86%-on áll, ami itt magas értékelésszámnak és nagyon jó értékelésnek minősül.

A goodreads-en https://www.goodreads.com/book/show/29749107-ahsoka

4.07-es 29310 értékelésből, tehát nemzetközi szinten óriási népszerűségnek örvend. A goodreads-en nagyon ritkán megy egy Star Wars könyv 4.00 közelébe, vagy a fölé.

Szóval kíváncsi leszek az olvasói reakciókra.

Spoiler

Ezek alapján az egyik legnépszerűbb regénybe nyúlnak bele.

És véleményem szerint nincs biztonságban sem a Dooku, az elveszett Jedi, sem pedig a Mester és tanítványa, én számítok újabb retconokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy ennyire középszerű regény jó értékeléseket kap a Molyon meg a Goodsreadsen az azt mutatja hogy jól tettem, hogy eddig se foglalkoztam vele hogy ott milyen pontokat kapnak a különféle könyvek. Mondjuk eleve olyan rajongóknak, akiket nem ismerek baromira nem tud érdekelni a véleménye, de ha az ízlésük ilyen akkor meg aztán pláne nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy egyvalamiben konzisztensek a kánonnal:

Spoiler

Yaddle a hírek szerint normálisan fog beszélni. Mivel én angolul olvastam a Lopakodó árnyakat, így akkor meglepett Yaddle beszédstílusa, de akkor úgy néz ki, hogy itt is meghagyják ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Bomarr írta:

Ha egy ennyire középszerű regény jó értékeléseket kap a Molyon meg a Goodsreadsen az azt mutatja hogy jól tettem, hogy eddig se foglalkoztam vele hogy ott milyen pontokat kapnak a különféle könyvek. Mondjuk eleve olyan rajongóknak, akiket nem ismerek baromira nem tud érdekelni a véleménye, de ha az ízlésük ilyen akkor meg aztán pláne nem.

Mindig nézőpont kérdése, hogy melyik a középszerű regény. Én is találkoztam - az én nézőpontomból - túlértékelt könyvekkel. Az olvasó a népszerű könyvek között is sokszor belefut olyanokba, melyek csalódásokat okoznak neki. A régi Thrawn-trilógiát én pl. abszolút túlértékeltnek érzem, mégis tudom, hogy nemzetközi szinten és nálunk is a legnépszerűbb címek között van.

Az Ahsokát Johnston egyetlen jól megírt regényének tartom. Sajnáltam, hogy a királynős könyvei már jóval gyengébbek lettek.

Spoiler

Ha mondjuk azokat írnák át, azt meg én nem bánnám.  Az Ahsoka jelenbéli szálai, melyek a Sithek bosszúja után játszódtak tetszettek, ezért erős bennem a sajnálat. És gondolom, hogy ha sokan ilyen jó értékeléseket írtak több helyen, akkor ennek a dolognak lesz visszhangja.

Az külön érdekes lesz, ha a Mester és tanítványába és a Dooku, az elveszett Jedibe is belerondítanak. Azok nagy kedvenceim, az Ahsokánál  is jobban sajnálnám őket. Illetve e kettő megint csak rengeteg olvasónál népszerű könyveknek számítanak.

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Mindig nézőpont kérdése, hogy melyik a középszerű regény.

Hát ez mondjuk pont nem igaz. Ahogy a filmeknél, úgy a regényeknél is vannak olyan dolgok, amiket objektíven lehet értékelni. Az, hogy valakinek tetszik egy középszerű minőségű regény, az a szubjektív. Attól, hogy sokaknak tetszik az Ahsoka, az szakmailag még egy gyengén megírt könyv marad. Egy ponyva. Ezzel nincs gond, amíg a helyén kezeljük.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vagyok vele, ha szórakoztató lesz amit kapok, akkor nem feltétlen fog izgatni, mit irnak át, vagy mit nem. 

EZ is várós, számomra. A kiszivárgott trailer kegyetlen jó volt, szóval nagyon várós ez a 6 részecske! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy az Ahsoka könyv azért lett sikeres sok olvasó körében, mert egyáltalán kijött egy könyv Ahsoka TCW utáni történetével, ami akkor hiánypótló volt. Mondjuk engem a sztori sem kötött le igazán, a stílusa meg kifejezetten idegesített. A királynős könyvei közül az elsőnek még adtam egy esélyt, de az se tetszett, így nálam egyértelműen az irónő stílusával van a gond. Ha átírják az általa írt Ahsoka-sztorit, azt én sem bánom, hátha sikerül egy sokkal jobbat összehozni. Amúgy is szerencsésebb, hogy egy ilyen népszerű karakter sorsát mozgóképen követhetjük nyomon tovább, erre sokkal jobban emlékszik majd mindenki, pláne ha a sorozat jó lesz. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek nem pletykák, hanem szivárogtatások. Szóval a hírek igazak. Persze az összkép után okosabbak leszünk, hogy mi számít kánonnak.

 

További infók, itt főleg a Dookus részekről van szó.

Spoiler

Dooku és Sidious találkozása a hírek szerint a Geonosison lesz, de közben az előzetesből tisztán látni, hogy a Gyárban fog összeütközni Yaddle és Dooku. Az informátor megkérdezte a forrását, aki nem biztos abban, hogy most Geonosis vagy a Coruscant szerepel - gondolom a Gyár kinézetéből azt hitte, hogy Geonosis? :?

Dooku részt vesz Qui-gon temetésén.

Ez a része kvázi egy katyvasz, nincs teljesen tisztázva, de úgy néz ki, hogy Dooku Yaddle megölése után már végképp nem tagja a Jedi Rendnek. :?

Utóbbi érdekes kérdéseket vet fel:

Spoiler

A könyvek és maga a TCW is úgy hozta le a dolgokat, hogy Dooku már az EpI előtt elhagyta a Rendet, sőt Syfo-Dyas és a Pyke-ok esetét is valamikor az első rész körül csinálták meg Dookuék. Itt meg elvileg Dooku és Sidious először találkoznak és Dooku a Rend tagja még. Mivel ez a rész nem annyira tiszta, ezért kicsit fura lenne, ha maguknak ellent mondanának. A most megjelent Padawan c. könyvben meg van említve, hogy bár Dooku elhagyta a Rendet, időnként meglátogatta őket. Ebbe beletudnám látni azt, hogy Yaddle megölése után már a Templomba se tette be a lábát és eddig a pontig Sidious és Dooku csak "távkapcsolatban" tartották maguk között az ismertségüket.

 

Aztán a fene se tudja, hogy mit hoztak össze. Az összkép után okosabbak leszünk.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ezek nem pletykák, hanem szivárogtatások. Szóval a hírek igazak.

Ahogy egy kollégám mondta, amikor elkezdtem az újságírásban dolgozni: semmi sem igaz, ami nem hivatalos forrásból származik, és még azt is érdemes fenntartásokkal kezelni, amíg nem láttad a művet. A nem hivatalos forrásból származó infók legfeljebb "nagyon valószínűek" vagy "feltehetően igazak" lehetnek, akármennyire is megbízható a forrás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az Ahsoka könyvet esetleg egy az egyben átírják, azzal meg tudok békélni, mert szerintem is egy elég rossz könyvről van szó. Én inkább a tendenciát tartom nem kívánatosnak. Törekedni kell egy tényleg egységes és ellentmondásoktól mentes univerzumra, még ha hibák vagy felülírások mindig is lesznek, ez óhatatlan (hiszen folyamatosan változik a piac és az igény, 2016-ban, az Ahsoka megjelenésekor még nagyon esélytelennek látszott, hogy a karakter pl. élőszereplős sorozatban fog majdan megjelenni).

 

Filoniban azért látom, hogy a többiekhez képest a kelleténél jobban negligál más műveket. A Bad Batch-pilotban történt felülírás pl. teljesen felesleges volt, ami ráadásul a képregényhez képest sokkal rosszabb kivitelezésű is lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.