Ugrás a kommentre

Szinkron


lokatelli

Szereted a szinkront?  

58 felhasználó szavazott

  1. 1. Szereted a szinkront?

    • Igen
      38
    • Nem
      16


Ajánlott hozzászólás

Studióban semmi választék nincs.

Mozifilmeket kizárólag a Mafilm audio kft. szinkronizál. Csak nekik van meg a technikájuk, ahhoz, hogy később akármibe belekeverjék a hangot, pl 5.1-be.

Stúdióval nincs gond, meg is lettek dícsérve, hogy a rögzítés nagyon jó lett, mert ha távolabb áll a karakter a kamerától úgy vették fel, és így könnyebb volt belekeverni.

Csak a szrendező és a színészek elhivatatlansága, a kevés idő és a lebutitott kópia a hibás.

 

Az átkosban azért lehettek jobbak a szinkronok, mert ott volt idő rá. 2 év míg átmegy a cenzúrán valami, azt utána, már ha leszinkronizálják, azt rendesen csinálják. Nem kellett kapkodni, hamár belekezdtek rendesen megcsinálták, mindegy volt, hogy még hány héttel később megy a moziba. Azt se felejtsük el, hogy a mai világunk hihetetlenül felgyorsult, ezért is kevesebb mindenre az idő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd,nem az 5.1-es keveréssel van gondom,hanem azzal a nagyon sovány sztereoval.Bár magunk közt szólva néha az 5.1-es keverés se az igazi,mert a centerhangok tehát maga a beszéd túl van keverve és az effetktekhez képest nagyon hangos(de ez csak kukacoskodás :26: )Az meg,hogy csak ebben a studioban van ehhez megfelelő technika.Nem is olyan régen a barátom nekikezdett az Elit Alakulat c. 10 részből álló filmsorozatnak.Igaz elég turbós Pc-e van,de 2,5hónap alatt megcsinálta a tíz részt.Nem mondom,hogy jobb lett,de vetekszik az eredetivel.Ennyit a kisebb stúdiókról,ahol szintén lenne technika,lehet,hogy nem olyan márkás és ultra szuper mint a legnagyobban,de hidd el fényévekkel jobbat csinálnának.Főleg egy olyan helyen ahol szeretik is amit csinálnak. :33:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kell egyett világszinvonalúra míg a másikat silányra csinálni? :x

 

A GYU-nál voltak "felügyelők". Elég ha csak Lamorak nevét említem. Egyébként pedig a szinkronrendezőnél kellene érdeklődni, aki a kérdésre válaszolva biztos elmondaná, hogy a Lucasfilm-nél a magyar szinkront mennyire dícsérték... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyit a kisebb stúdiókról,ahol szintén lenne technika,lehet,hogy nem olyan márkás és ultra szuper mint a legnagyobban,de hidd el fényévekkel jobbat csinálnának.Főleg egy olyan helyen ahol szeretik is amit csinálnak. :33:

 

Ehhez a részéhez én nem értek, csak azt tudom, hogy mozi filmek szinkronja csak ebben a stúdióban készül.

Biztos igazad van, én is hallottam a szinkronos változatban, néha túl hangos, vagy halk a duma és elnyomja az effekt, a hangot vagy fordítva.

Kíváncsi vagyok milyen a többi szinkron, ha ezt a Lucasfilm megdícsérte.

 

Vagy lehet, hoy mindet megdicsérték, mint a jó politikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok milyen a többi szinkron, ha ezt a Lucasfilm megdícsérte.

 

Vagy lehet, hoy mindet megdicsérték, mint a jó politikus.

 

Vagy egy előteszt ahhoz,hogy kinek adják meg a jogot a dvdre való szinkronhoz.Persze tudom,hogy ez nem azon múlik meg üzletpolitika,de lehet benne valami."Megdícsérem ezeket úgyse kapnak többet" :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én a magam részéről csak classic trilógiát csak az eredeti szinkronnal nézem, vagy eredeti nyelven.

Az SE szinkrontól a falat tudom kaparni, valahogy irritál.

Kristóf Tibor nekem az igazi Vader szinkronhang, Nagy Attila a második és ennyi. Járai őrnagy hangja nekem kb annyira jön össze Véderrel, hogy akár Csonka Pici is lehetne, akkor sem érezném a különbséget.

Egyébként sokaktól kérdeztem már a szinkronról, és nekem az jött le, hogy aki a régin nőtt fel, az arra esküszik, aki meg az újon, annak az, és nagyon furcsa a régi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem szavaztam, mert egyiket sem állíthatom egyértelműen.

Ha tehetem, nemcsak SW-t nézek feliratosan, hanem minden filmet. Egyszerűen jobban szeretem az eredeti hangokat. Egyik kedvenc színészemnek már egy csomó szinkron hangja volt, az igazi hangja van a fejemben inkább.

Amitől a falat tudom kaparni, az Anakin magyar hangja, a másik pedig Grievous. Borzasztó rossz. Először szinkronosan láttam az epIII-at anyu miatt. Ő nem néz feliratosan filmet, ha teheti, így szinkronos jegyet vettem. Hát mit nem mondjak, élmény volt utána a feliratos. Ennek ellenére nem szavazok nemmel sem, mert más résznek meg jó a szinkronja.

A GyU szinkronja tényleg iszonyat jó, azt a filmet még dvd-n is többször néztem meg szinkronosan. Ha van film, aminek bűn rossz a szinkronja, akkor az a Karib-tenger kalózai. Iszonyat. Nemcsak a hangok, hanem a szinkron és a felirat között néhol nagy különbségek vannak. Persze a szájmozgásnak és a szövegnek illeszkednie kell, feliratnak meg minél rövidebbnek kell lennie, de akkor is nagy különbség van néhol, ami nem ezek miatt van szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amitől a falat tudom kaparni, az Anakin magyar hangja, a másik pedig Grievous. Borzasztó rossz.

 

Tényleg jobb Hayden hagja, :shock:

A magyar hangja nekem a hangsúlyozás miatt bejön.

Sőt van egy mondata, ami szinkronnal jobban tetszik az EP3-ban, valami ilyesmi :

"Mármint le tudom-e tenni ezt a roncsot? Azt hiszem most lényegtelen, hogy van-e tapasztalatom a cirkálóvezetésben."

 

vaa...ide nekem ezt a pasit. :shock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó az a mondata, de én a hangszínétől megőrülök. A hangsúlyozására már nem is tudok figyelni. Az eredetit viszont annyira jó hallgatni. Jobban tetszik a hangja, mint a srác kinézete :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha van film, aminek bűn rossz a szinkronja, akkor az a Karib-tenger kalózai. Iszonyat. Nemcsak a hangok, hanem a szinkron és a felirat között néhol nagy különbségek vannak.

Azt a filmet eddig egyszer láttam csak angolul, de nekem jobban fekszik a magyar szinkron. Mindegy. De ha éktelenül gagyi, filmet alázó szinkront akarsz látni nézd meg az Alien második szinkronját. Nos, ott nem csak szörnyűek a hangok, monoton az egész, de néha totálisan ellentéteset állít azzal, amit a filmen látunk (kapcsolja le az önmegsemmisítőt erre megszólal, hogy fel akarja robbantani a hajót). Egy fokkal jobb, de az eredeti szinkron briliánságát illetően ugyan olyan rossz az Aliens szinkronja.

De a legrosszabb szinkronok a romantyúk meg a reálrém tévén vannak... és azokkal a szinkronhangokkal (azzal a stúdival) végig szinkronizáltak egy teljes évad Star Treket. Ha rágondolok is sírva fakadok, hát amikor még hallottam :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karib Tenger Szinkronja, nekem kifejezetten tetszik.

Még az eredeti után is bejött.

Bár Bloom hangja tényleg nem passzol, de a többi OK.

 

20050601moserkaro2.jpg

Ne bántsuk már szegény Moser Karcsit. Nekem kifejezetten bejön az ő Anakinja, sőt nem is tudom már elképzelni más hanggal. Ő sokat nyilatkozik szereti az SW-t. Nekem szimpatikus.

Sajnos McGregor hangja, már nem ilyen barátságos, nem nyilatkozik SW-ről, de úgy tudom más szinkronmunkáról sem.

 

Hiába ez az Obi-Wanok sorsa, nem beszélnek Obi-Wanról ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Ma felkerestem a szinkronhangok.hu oldalt és konzultáltam velük, hogy kerüljön fel a már sw.hura felkerült szinkrontabellám.

 

Abban maradtunk, hogy képekkel nagyon szépen meg lehetne csinálni ezért elkezdtem összeszedni kiről van meg a képem, így összehasonlíthatjuk, hogy mennyire hasonlítanak a hangjukat adó színészek a filmben szereplőkhöz.

 

Még nincs kész képek nincsenek összerendezve.

http://users.atw.hu/lokatelli/Szinkronhang...ng/szinkron.htm

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó, még félkészen is! Gratula!

Reviczkyről nagyon szuper fotót találtál, és Padméról is kellemesen sok képet tettél fel. :D

Köszi szépen.

 

Padméból sosem elég, ilyenszépségekkel kéne kitapétázni mindent. Kellemes nézni is.

Csak azért tetszett meg, mert mindegyik képen ugyanúgy áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Padméból sosem elég, ilyen szépségekkel kéne kitapétázni mindent. "

 

Szó se róla, a Klónokban a leggyönyörűbb, de ez már kissé offtopik. :) Szerintem ne fogd vissza magad, a táblázat üres kockáiba nyugodtan berakhatod egy-egy képét. :D Küldök, ha kell. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...Ma felkerestem a szinkronhangok.hu oldalt és konzultáltam velük, hogy kerüljön fel a már sw.hura felkerült szinkrontabellám...

 

Az összeállításod már régóta mentve van a gyűjteményemben, egyedülálló és nagyon komoly összeállítás, képekkel pedig...

:41: :hm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.