Ugrás a kommentre

Bomarr szerzetesek


Ajánlott hozzászólás

igen, ők azok. az agyukat áttetetik egy tartályba, és úgy élnek, hogy így test nélkül meditálnak. eredetileg ővék volt Jabba palotája is, csak a Hutt elvette tőlük. Jabba halála után több talpnyalója beállt a rendbe (pl. Bib Fortuna is) Ajánlott irodalom: Történetek Jabba palotájából kötet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno ők épitették Jabba palotáját, hogy elvonulhassanak a világ elől és meditálhassanak. Normál humanoidok (bár néhány képen nagyon hosszú elf-szerü fülük van), akik egy bizonyos szint elérése után kivetetik az agyukat -miután készek rá, hogy elhagyják a testüket- és egy üvegcsébe teszik, amiben egy olyan folyadék van, ami életben tartja az agyat. Így több emberöltőn át tudnak elmélkedni. Az ugynevezett pók-droidok segitségével tudnak közelekdni a kiszeparált agyú B'omarr szerzetesek... a régebbi pók-droidoknak négy, az újabbaknak hat lába van.

 

Békés remeteségük hamarosan kalozók és hasonló finoma lelkü Tatooine polgárok vetettek véget. Kénytelenek voltak a palota lentebbi szintjeibe visszavonulni. Többek között Jabba megölését is tervezték, végül a halála után újra átvették a palota fölötti irányitát. Egyelőre ennyi fejből...

 

(méikor postoltam még nem volt kint reaper irása... nagyjából ugyanazt irtuk :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bib Fortuna Bomarr szerzetes volt????  :)

 

Beállt a szerzetesek közé, hogy kitanulja a technikájukat, de valójában csak arra akarta használni, hogy Jabba megölése után átvegye a hatalmat. Végül miután a bárka felrobbant és ő meglépett, különös meglepetés várta a palotában: a szerzetesek tudták előre mire készül és kivették az agyát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

WOW Bomarr!!! Ez nagyon érdekes! Nem csodálom miért lettél Te is Bomarr :)

 

Arról van valami anyag, hogy mi történt Jabba halála után? Az ok, hogy átvették az irányítást, de mit csináltak? Gonoszok voltak, vagy jóságosak? Bár ha ki akarták nyírni Jabbát, rosszak nem lehettek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

WOW Bomarr!!! Ez nagyon érdekes! Nem csodálom miért lettél Te is Bomarr :D

 

Arról van valami anyag, hogy mi történt Jabba halála után? Az ok, hogy átvették az irányítást, de mit csináltak? Gonoszok voltak, vagy jóságosak? Bár ha ki akarták nyírni Jabbát, rosszak nem lehettek :o

 

Tulajdonképpen egyik se. Nehéz lenne a jó vagy a rosszak közé besorolni őket. Elég nagy cselszövők voltak az hétszentség... :D

Bib Fortunanak viszont az agyeltávolitás után sikerült elérnie, hogy egy Firith Olan nevü twilek testébe tegyék és ő visszatért az Alvilág bugyraiba :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bib Fortunanak viszont az agyeltávolitás után sikerült elérnie, hogy egy Firith Olan nevü twilek testébe tegyék és ő visszatért az Alvilág bugyraiba  :)

 

:D :shock: Mit tett az alvilágban? Hmmmm...olvasgatnom kellene az EU-t :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:o  :shock:  Mit tett az alvilágban? Hmmmm...olvasgatnom kellene az EU-t :D

 

Hogy mit csinált pontosan azt sajna nemtom, de itt egy kép az újdonsült Bib-ről (illetve asszem ez ő :) ) előtérben egy B'omarr szerzetessel (mit keres az a kukac az agy-tartályban? :D )

 

swxw10.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért imádom a Star Warsot. Egy ilyen "semmiség" köré, mint ez a Bomarr dolog, milyen ötletes és jó sztorit kreáltak. Pedig a filmben csak a sarokba látszik. Én csak azt tudtam, hogy mi a neve, de ezekről a dolgokról nem tudtam semmit.

Ezek tök jó dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért imádom a Star Warsot. Egy ilyen "semmiség" köré, mint ez a Bomarr dolog, milyen ötletes és jó sztorit kreáltak. Pedig a filmben csak a sarokba látszik. Én csak azt tudtam, hogy mi a neve, de ezekről a dolgokról nem tudtam semmit.  

Ezek tök jó dolgok.

 

Igen, ez a világ nagyon alkalmas a jó bővíthetőségre. Pl. a rankoridomár Malakiliről is tök jó novellát írtak, és a fejvadászokról is a róluk szóló kötetben. és a legtöbbjüknek a filmekben 1 mondatuk se volt, mégis igazán jól meg lehet őket tölteni élettel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a B'omarr melyik jelenetben van?Amikről itt írtatok arról még nem is hallottam.De nagyon jó.

 

Amikor 3PO és R2 belépnek Jabba palotájába, akkor a háttérben látszik, hogy elmegy egy pók-szerü "valami", amitől 3PO meg is ijed. Ezután megy neki R2 az egyik őrnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem konkrétan a B'omarrokhoz füzödik viszont érdekesség: Jabba bárkáján a háttérben egyszer látható egy dombormű, ami őt és a talpnyalóit ábrázolja. Akko kell nézni, amikor Luke elkapja a felé repülő fénykardot, majd visszanézünk a bárkára és egy gammorai őr (biztos rosszul irom) fellöki 3PO-t (31. perc környéke).

Az a fura, hogy bár már számtalanszor láttam a filmet, ezt csak a múlt hónapban fedeztem fel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, azt már én is észrevettem :) Majd egyszer kimerevítem a képet, mert kíváncsi vagyok mi van rajta. Visszatérve a Bomarroka. Kicsit furcsa, hogy túl tudta élni azt a robbanást Bib Fortuna és bujaféreg :?

 

Bár ha Boba is kimászott a Sarlacból....brrr ezért nem szeretem az EU-t :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előre szólok, hogy nagy baromságot fogok írni. De amint megláttam, hogy Bomarrokról és agyakról van szó, egyből eszembe jutott egy idézet a Jackie Brown című Taratino filmből, hangyányit átgyúrva:

 

"Valaki berágott rá. Az lőtte át, Bomarr agyát!" :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, azt már én is észrevettem  :)  Majd egyszer kimerevítem a képet, mert kíváncsi vgayok mi van rajta. Visszatérve a Bomarroka. Kicsit furcsa, hogy túl tudta élni azt a robbanást Bib Fortuna és bujaféreg :?

 

Bár ha Boba is kimászott a Sarlacból....brrr ezért nem szeretem az EU-t  :)

 

Ezt most kivételesen meg kell védjem, noha én se vagyok oda az EU-tól. Bib Fortuna azért tudott meglépni, mert már előre tudta, hogy Jabba megfog halni. Számtalan merényletet szövögettek Jabba ellen és mindenki a megfelelő pillanatra várt, és a legtöbben a bárkás kiruccanásra időzitette magát (hogy miért pont oda az elég jól kivan fejtve a könyvben).

Jabba "trónja" pedig olyan, hogy amint meghal egy kis idő múlva aktivizálodik a benne lévő bomba és mindenki meghal körülötte. Mivel Bib ezt tudta, előre gondoskodott a meneküléséről és mikor látta, hogy Leia megfojtja, már iparkodott is elfele....

 

Boba szökése: én is nagy marhaságnak tartottam és egy kicsit máig is annak tartom, de annyira jól megvan irva a "Történetek Jabba palotájából"-ban ez a bizonyos szökés, hogy az ember hajlamos rábolintani :?

 

yodamester: Most, hogy mondod :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF: Én a jól megmagyazázott Eut szeretem. Boba szökése nekem teljesen rendben van. Sarlac 1000 évig emészt, ha valaki magánál van és spéci cuccai vannak a jetpack meg gránát. Akkor simán ki tud jönni. Sőt ha van egy kötele és helymászószerkója már akkor is. Bobából simán kinézem, hogy bekapcsolja a Jetpackot.

Bib Fortuna menekülése nekem jobban sántít, mint Bobá-é. De ha magam olvasom, biztos ok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bobából simán kinézem, hogy bekapcsolja a Jetpackot.  

Bib Fortuna menekülése nekem jobban sántít, mint Bobá-é. De ha magam olvasom, biztos ok.

 

De a jetpackje megsérül akkor, amikor neki száguldott a homokfutó oldalához nem? Mintha úgy tűnt volna :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ha jól emlékszek, Boba kirobbantotta magát a Sarlaccból, és csak Dengarnak hála, hogy túlélte

 

Jaja... Boba rendesen megszenvedi azt a kijövetelt. Talán a legdurvább történet az emlitett novellás kötetben. Miután felrobbantja saját jet-packjét a kemény mandalori páncél lerobbant darabkái beleállnak a husába, ha jól emlékszek. Aztán valahogy felkötelezi magát, leveti a ruháit majd végkimerülésében elájul. Végül szerencséjére kiküldenek egy csapatot, akik leellenőrzik, hogy meghalt-e Jabba (asszem azért jönnek ki, ugye?) és rátalálnak Bobára, akinek már nem sok hiányzik ekkor a halálhoz...

Ez igy ebben a formájában, föleg ahogy az iró levezeti nekem elfogadható, bár kissé tényleg erőltetett abból a szempontból, hogy előráncigálják az egyik legközkedveltebb fejvadászt, hogy lehessen róla még pár regényt elsütni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem olvasram el most sikerült megszereznem nemrég a Történetek a fejvadászokról. Csak ilyen elmondásokból hallottam, hogy Boba kijutott.

Bomarr elmondása után, nekem még hitelesebb.

 

Mintha Boba úgy zuhant volna be Sarlacc-ba, hogy: Solo vakon megcsapja vmi bottal, az bekapcsolja, Boba nem készült fel a repülésre nem tudja irányítani. Neki megy a bárkának elveszti az eszméletét és kikapcsolódik a Jetpack én nem láttam volna, hogy tönkrement. Bár lehet, hogy ont egy olyan elrejtett szikra hiányzik, mint Jango-nál hiányzott a moziverzióból.

Ezek alapján Bobával szerintem semmi olyan nem történik ami miatt nem tudna kijönni. Nem veszti el a fejét nem találják el. Ha magához tér kiszabadíthatja magát... Sarlacc meg ezer évig emészt és ezer évig eletben is tart, hogy tudjon falatozni. Ideje lett volna. az elve emésztődés biztos borzalmas, pláne 1000 évig

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az egész egy nagy fejvadász yalázása, amit a Sarlaccból való kimászás után történik vele. Szénné ég, rákot kap, az egész karakterből emberi roncsot csináltak... inkább maradt volna halott (számomra az is maradt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.