Ugrás a kommentre

Padmé halála - az ikrek jövője


Ajánlott hozzászólás

Sokan mondták már, hogy 'furcsa' és azt is hogy 'nem hihető' 'nem megalapozott' Padmé halála. Egy másik topikban is felmerült ez a kérdés, ámbár csak érintőlegesen.

 

A legjobbnak tűnő ellenérv mindig az volt, hogy dehát ott vannak a gyerekek....azokért élhetett volna. Nekem megvan a bejáratott véleményem, de majd csak este írom le. Addig kíváncsi lennék a tiétekre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azért nincs ellene kifogásom, mert klasszikus mesei elem a "meghasadt a szíve és szerelme után halt" motívum. S mivel teli van a film ilyen mesei elemekkel - még jó, révén mese -, ezért ez is bőven belefér.

A gyerekek meg jó dolog, értük valóban élhetett volna, de minden embernek van egy tűrőképessége. Padmé azt hiszem, ezt 100x túllépte, így nem csoda, hogy míg a mérleg egyik serpenyőjében egy csillagromboló állt, addig a másikban csak a két gyerek. Szóval nem csoda, ha a mérleg nem billent át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem se zavar hogy úgy patkol el.

Ez a szívössztörős dolog jó kis csavart adott annak hogy Ani kétszer is megígérte Padménak hogy nem fog belehalni a szülésbe és így már a srácon múlott a dolog.

Ani magára vállalta hogy megakadályozza és meg is tette. Padmé nem a szülés miatt halt meg hanem amiatt amit Ani művelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos. Padmé halála valahol jó is! Még mielőtt nekem ugranátok, kifejtem mit értek ez alatt.

 

Tegyük fel, hogy Padmé nem hal meg, és az ikrekkel elbujdokol. Milyen élet lenne az? Örökös menekülés, ráadásul Vader elől nem lehetne megszökni! Addig üldözné őket az egész Birodalom, amíg kézre nem kerülnek. És hogy ezután mi következne, abba még belegondolni is rossz. Látom magam előtt Padmét, szinte rabszolgai élete lenne Vader mellett...aztán a gyerekek. Vader hatása alatt Luke nagyon hamar a sötét oldalon találná magát. És még csak a felszínt karcolgattam...

 

Jobb ez így, hogy senki nem tudott a létezésükről. Így megalapozódhatott a jó és melegszívű énjük!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé nem azért hal meg mert Vader akaratlanul döhében megölte gondolatátvitellel? Palpatine is mondja neki hogy : It seems in your anger, you killed her. Vagy a szülésben hal meg? :) De a az orvos droid is mondja hogy haldoklik és nemtudni miért. gondolom akkor tényleg vader lehetett a hunyó.

Szerkesztve: - Geri_mester
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé nem azért hal meg mert Vader akaratlanul döhében megölte gondolatátvitellel? Palpatine is mondja neki hogy : It seems in your anger, you killed her. Vagy a szülésben hal meg? :) De a az orvos droid is mondja hogy haldoklik és nemtudni miért. gondolom akkor tényleg vader lehetett a hunyó.

Közvetve nem Vader okozza a halálát. Ahogy az orvosdroid mondja, elhagyja az életereje. Padménak olyan mély és nagy a tragédija, hogy azt emberi ész talán fel sem tudja fogni. A férje, élete legnagyobb szerelme, nem pusztán tömeggyilkos, hanem gyerekgyilkos lett, miközben az ő gyermekük Padmé szíve alatt növekszik. Ez a férfi elárulta Padmét, elárulta azt, amiben Padmé hitt (demokrácia, igazságosság), elárulta a barátaikat (Jedik). Segített létrehozni a zsarnokság melegágyát és trónra segített egy diktátort. Ráadásul, ez az ember rá is támadt, megakarta ölni, mikor - bizalmatlanságának ékes bizonyítékaként - árulással vádolta. S ez csak az egyik fele Padmé fájdalmának. A keményebbik, személyesebb fele. Azon túl ott van a tudat, hogy a diktátort voltaképpen ő szavaztatta trónra (ep1). Sokáig támogatta (ep2). Mindezek tetejében, mindaz, amiben hitt, ami az élete célja volt, tapsvihar közepette foszlott széjjel. Tehát úgy mond, Padménak mindaz, ami az élete értelmét adta, eltűnt, megszűnt létezni, s az élet értelem nélkül már nem élet, így Padmé sem élhetett. Szóval Vader közvetve felelős a haláláért, az egyik kiváltó ok volt a sok közül. De nem az egyetlen, bár valószínűleg az egyik legfőbb ok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közvetve nem Vader okozza a halálát. Ahogy az orvosdroid mondja, elhagyja az életereje.

Igen azt mondja hogy elhagyja az életereje, csak nemtudni hogy mi az oka. Gondolom átvizsgálták tetőtől talpig de nem volt rendellenesség. Ezért furcsálták hogy haldoklik. Vader meg iszonyatosan dühös volt a történtek után. Azthitte hogy elárulta Padmé, Obi meg mindenki más. De nyílván közrejátszott a stressz is. + a az orvosdroid is mondja hogy : Medically, she is completely healthy. For reasons we can't explain, we are losing her. Teljesen egézséges. az okát nemtudjuk megmagyarázni. elveszítjuk

Szerkesztve: - Geri_mester
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, mert a droidot fizikai sérülések felderítésére és kezelésére programozták, de mivel távolról sem élőlény, így nem fogja számításba venni az esetleges pszichológiai okokat. De Obi-Wan és a többiek valószínűleg nagyon jól tudták, miért haldoklik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, mert a droidot fizikai sérülések felderítésére és kezelésére programozták, de mivel távolról sem élőlény, így nem fogja számításba venni az esetleges pszichológiai okokat. De Obi-Wan és a többiek valószínűleg nagyon jól tudták, miért haldoklik.

Ha valaki fizikailag teljesen egézséges akkor nemfog belehalni a stresszbe. Ha hatalmas sokk éri az ember akkor legyengül a szervezet stb.. Itt nem volt semiféle legyengülés a stressztől. A droidok megmondták nemvolt semmi baja. Mint már írtam nemtudni az okát hogy miért gyengült le. (mármint a droidik nemtudják) Padmé teljesen egézséges volt! Ezért okozta Vader a halálát.

Szerkesztve: - Geri_mester
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért okozta Vader a halálát.

És valamilyen formában azt is ami Aniből megmaradt mert Padmé halála elég ütős ok volt arra hogy Vadert maga mellé állítsa. Amikor azt mondja neki hogy ő ölte meg a feleségét már nem maradt semmi ami a régi életéhez köthette volna. Meggyűlölte magát mert a saját hibájából elvesztett mindent amiért élnie lehetett volna és Anit jó mélyre száműzte magában így már csak a sötétség és Palpi maradt neki.

Tehát Padmé halála Ani halálát is okozta, mondhatni Ani öngyilkos lett mivel a tetteivel amikkel elérte hogy Padmé szíve ténylegesen meghasadjon magát is "megölte".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda meg Obi-Wan pedig a haláluk előtt még teljesen megvoltak a maguk fizikai valójában......

Ezt most mire írtad? Hát hiába vagyok egézséges ha keresztül megy rajtam a fénykard. Yoda meg beteg volt ha valaki látta esetleg az ep5-öt. ismétlem:PADMÉRÓL AZ ORVOSDROIDOK MONDJÁK HOGY TELJESEN EGÉZSÉGES. szóval kizárásos alapon Vader ölte meg Padmét.

Szerkesztve: - Geri_mester
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Geri Mester: Padménak összetört a szíve. Ez egy messzi-messzi galaxis. És nem utolsó sorban egy mese. Valaki meghalhat csak azért, mert csalódott a férjében, a szerelmében.

Én csak tényekről beszélek amik elhangoztak a filmben. Nekem ez első nézésre leesett hogy így történt. Azért nem hal meg valaki mert bánatos.. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak tényekről beszélek amik elhangoztak a filmben. Nekem ez első nézésre leesett hogy így történt. Azért nem hal meg valaki mert bánatos.. :)

De nem úgy volt bánatos, mint én, ha nem kapok sört a boltban. :D Ehhez át kell érezni Padmé kapcsolatát Anakinnal, mit jelentettek ők egymásnak. Szerintem a fiú Mustafaron tapasztalható viszonyulása Padméhoz volt a végső szög a lány koporsójába. De ez elég spirituális, hisz valami a lelkében, a pszichéjében szakadt meg, és nem a testében. Valószínűleg az életben nincs ilyen halál, de ez mese és nem az élet, ezért SW szemüvegen keresztül kell nézni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a szívösszetörősdit támogatom, ez így szép motívum. Csak hogy olvasgattam a hozzászólásaitokat, egy kis konspirációs csavart közétek dobok, hogy hátha megvadulva rákaptok a témára.

 

Gondolok arra, hogy képzeljük el Vader fizikai megszületésének első percének jelenetét. Ha Padmé nem hal meg? Vaderben Padmé halálhíre szerintem egy olyan változást hozott, ami végül hatalmas bélyeget nyomott a dolgokhoz való hozzáállásában. És mi lett volna, ha nem lett volna ilyen hír? Szóval Sidiousnak mindenképp holtan kellett letudnia Padmét, hogy Vadert a Sötét oldalra vesse egy jó "nagy rugással". Sidiousnak tudjuk, hogy elég jó kavarási képességei vannak, és ugye már voltak róla elég vad történetek a hatalmáról kapcsolatban, szóval summa summárum arra akarok kilyukadni, hogy mi van akkor, ha a távolból ő is közrejátszott Padmé halálában? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hogy mi van akkor, ha a távolból ő is közrejátszott Padmé halálában? :)

Hááááát... Volt már ilyen teória Shmi esetében is. Nekem az se tetszett, és ezt se igazán kultiválom. :D Szerintem Palpi egyszerűen tudta, hogy Padmé úgy is meg fog halni valamilyen módon, mert ismerte mind Anakin, mind Padmé világnézetét (előbbiét nagyban ő alakította).

 

De hogy tudott volna közrejátszani Padmé halálban? Ha erre képes, akkor bárkit megölhetett volna a távolból nem? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó ötlet, csak épp hogy? Távolról szomorú képeket sugárzott a lány agyába? :) Azért ő sem mindenható...

Hallotatok már a gondolatátvitellel ölésról? :D

 

ezért SW szemüvegen keresztül kell nézni.

 

Nem szemüvegben nézem. Hanem látom hogy mi folyik a vásznon. Ennyi. Papli sem poénból mondogatja neki hogy te ölted meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akartam, hogy kimerüljön a topic ezzel a szállal, és ösztönözni akartam új gondolatmeneteket. :D

 

A Bölcs Plagueist túlnőtte tanítványa, így lehetnek új trükkök a tarsolyában. :) Józan paraszti ésszel sztem nem tudjuk MI meghatározni, hogy mikre képesek az Erővel.

Persze én is a szívösszetörős történetre szavazok, csak jó lett volna csámcsogni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogy tudott volna közrejátszani Padmé halálban? Ha erre képes, akkor bárkit megölhetett volna a távolból nem? :)

Lehet hogy csak olyat tud, aki nem aktív Erőhasználó, mint a Jedik. És Jediken kívül nagyon nem állt érdeke senkinek a meggyilkolása, mert mindenkinek a halálát ördögien eltervezte. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallotatok már a gondolatátvitellel ölésról? :)

Nem, én még nem hallottam... és inkább fogadom el, hogy összetört a szive mint ezt a baromságot :D

 

Palpatine azért mondta azt, amit, hogy Vadert mégjobban kihozza a sodrából. Te ölted meg, Anakin, innen már nincs visszaút!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akartam, hogy kimerüljön a topic ezzel a szállal, és ösztönözni akartam új gondolatmeneteket. :D

 

A Bölcs Plagueist túlnőtte tanítványa, így lehetnek új trükkök a tarsolyában. :) Józan paraszti ésszel sztem nem tudjuk MI meghatározni, hogy mikre képesek az Erővel.

Persze én is a szívösszetörős történetre szavazok, csak jó lett volna csámcsogni. :D

Persze, de azért ez már elég nagy hatalmat feltételez, ha csak így távolról bele tud szugerálni valakit a halálba. :D

 

Az is érdekes kérdés lehet, hogy mi lett volna, ha Vader megszerzi Luke-ot és Leia-t? Milyenek lettek volna felnőtként? Egyáltalán hogy nevelhette volna őket az a félelmetes páncélos alak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine azért mondta azt, amit, hogy Vadert mégjobban kihozza a sodrából. Te ölted meg, Anakin, innen már nincs visszaút!

Érdekes lett volna ha azt mondja, hogy: Én öltem meg, de remélem nincs harag! :)

Mondania mindenképp ezt kellett ez nem vitás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy csak olyat tud, aki nem aktív Erőhasználó, mint a Jedik. És Jediken kívül nagyon nem állt érdeke senkinek a meggyilkolása, mert mindenkinek a halálát ördögien eltervezte. :)

Ez nagyon izzadságszagú Coce! :) Palpi ül a székében, és bárkit kinyírhat csak kicsit koncentrálnia kell? Na ne már.... Ennyi erővel kinyírhatta volna az egész Delegation 2000-et. 1-2 órás meló az egész. :) De meg kellene hallgatni mint mond Lucas az audio kommentárban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is érdekes kérdés lehet, hogy mi lett volna, ha Vader megszerzi Luke-ot és Leia-t? Milyenek lettek volna felnőtként? Egyáltalán hogy nevelhette volna őket az a félelmetes páncélos alak?

Palpi tudott a gyerekekről? Mert lehet lett volna egy-két beleszólása abba a témába is. :)

 

Amúgy igen, érdekes felvetni hogy miként alakult volna a gyerekek sorsa apjuk mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi tudott a gyerekekről?

Nem tudott róluk. Még csak az kellett volna. Szerintem ha tudomást szerez róluk, akkor Vader tudta nélkül kinyírja őket, hisz óriási fenyegetést jelentenek rá nézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.