Ugrás a kommentre

Padmé halála - az ikrek jövője


Ajánlott hozzászólás

Ez nagyon izzadságszagú Coce! :)

Igen, az, nem tagadom. :)

 

Hát igen. Érdekes jövöjük lett volna a gyerekeknek, mert elég gonosz nagyapó mellett kellett volna felnőniük. Talán még Luke-nak adtam volna esélyt a jövőre nézve, de Leiának semmiképp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttad a az ep5öt?

És te láttad? Mikor is haltak meg a birodalmi tisztek? Kb. 5 másodperc alatt? És Padmé? Mintha előtte megszült volna, meg ilyesmi.... vagy csak rosszul emlékszem? :)

 

Egyébként az nem gondolatátvitellel történt ölés volt, hanem fojtogatás. Csak Vader lusta volt kinyújtani a kezét. A tisztek azért haltak meg, mert nem kaptak levegőt. Padmé túlélte a fojtogatást, tehát később emiatt nem halhatott meg, mert az orvosdroid is mondja, nincs semmi baja.

 

 

Coce: Egyébként nem lett volna muszáj ezt mondania: mondhatta volna azt is, hogy nem tudjuk hogy halt meg, csak meghalt.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Geri_mester: oké, Vader ölte meg Padmét. Hogyan? Mi módon? Csak annyit láttunk, hogy folytogatja. A folytás alatt a giga összeroppan. Fizikai sérülés, ergo a droidnak találnia kellett volna valamit. Vagy, megfolytogatta, aztán Padmé úgy döntött, majd csak a szülés után fullad meg? Mert én a filmben nem láttam, hogy másfajta öldöklési kísérletet tett volna Padmé ellen Vader. Márpedig, folytogatásba nem hal bele az ember órákkal később. Kivéve, ha megsérült a tüdeje (amit folytogatás nem okoz), az viszont megint fizikai elváltozás, és a droid szerint ugye, ahogy azt többszőr is a szánkba rágtad, teljesen egészséges. Hogyan ölte meg Vader? Mindennemű gyilkosság nyomot hagy hátra. Padmén nem volt semmi nyom. Ha pedig nincs fizikai nyom, hogyan ölhette meg Padmét Vader?

Azt meg nem venném kézpénznek, amit Palpatine mond. Mert honnan a bánatból is tudná, hogy ki ölte meg Padmét, mikor a film szerint Vader elkészülése és Padmé halála párhuzamban zajlott? És nem hiszem, hogy Ben, Bail vagy Yoda interurbán gyorsan feltárcsázta Palpatine-t egy R-beszélgetésre, hogy elújságolják, Padmé halálát, aki ezután kacarászva rohant a kórházba, hogy felvidítsa Vadert. Padmé meghalt, Vader elkészült, a filmben nem véletlen voltak párhuzamban egymás után pakolászva a képek. Egy időben zajlik a két esemény. Palpatine-nak fingja sem volt róla, hogy Padmé él-e vagy hal. Ja, és a szavai, amik ugye maximálisan komolyan vehetőek. Legalább annyira, mint

"Munkálkodjunk együtt egy virágzó Köztársaságért." Csak éppen lerombolta.

"Nincs több erőm. Ne öljetek meg." Csak éppen jól átsütötte Windut.

"Neve mától ELSŐ GALAKTIKUS BIRODALOM, a rend és biztonság birodalma." Csak éppen senki sincs biztonságban, aki nem ért egyet Palpatine eszméivel. A rendet meg valami polgárháború, Halálcsillag, letartóztatások, meg ilyen szép kis zsarnoksággal járó dolgok törték meg.

Ezek után fel ne merüljön bennünk a gyanú, hogy Vadernek is úgy hazudik, mint a vízfolyás és tényleg csak jókedvéből mondta. Na meg azért, hogy egy utolsó lökést adjon kedvencének a Sötét Oldalra, ami csak több, mint húsz évig ott is tartja.

 

Ody: :) ütött a sörös poén.

 

Coce: hát ez tényleg hajmeresztő. Bár Vader szerint egy bolygó elpusztítása is semmi ahhoz képest, amit az Erővel lehet művelni, de azért erre szerintem Palpatine minden Erőhasználó összes tudásával sem lehetne képes. Elvégre, akkor nem kellett volna magát Halálcsillagokkal meg Birodalmi hadsereggel üldöztetnie a Lázadókat, hanem csak beült volna kedvenc trónjába, és nagyokat erőlködve távolról levadászott volna minden lázadót.

 

Szerintem, ha Sidious tudomást szerzett volna idő előtt a Skywalker ikrekről, megpróbálta volna lecserélni őket Vaderre. Vagy csak az egyiket. Elvégre, a kiválasztott csak addig volt igazán hasznos, amíg ember volt. A gép testnek sajnos erős korlátjai vannak, bár Vader lazán feszegetni tudta ezeket a korlátokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

beült volna kedvenc trónjába, és nagyokat erőlködve távolról levadászott volna minden lázadót

Ahhoz meg csinált volna egy Cerebrót. :)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Geri_mester: oké, Vader ölte meg Padmét. Hogyan? Mi módon? Csak annyit láttunk, hogy folytogatja. A folytás alatt a giga összeroppan. Fizikai sérülés, ergo a droidnak találnia kellett volna valamit. Vagy, megfolytogatta, aztán Padmé úgy döntött, majd csak a szülés után fullad meg? Mert én a filmben nem láttam, hogy másfajta öldöklési kísérletet tett volna Padmé ellen Vader. Márpedig, folytogatásba nem hal bele az ember órákkal később. Kivéve, ha megsérült a tüdeje (amit folytogatás nem okoz), az viszont megint fizikai elváltozás, és a droid szerint ugye, ahogy azt többszőr is a szánkba rágtad, teljesen egészséges. Hogyan ölte meg Vader? Mindennemű gyilkosság nyomot hagy hátra. Padmén nem volt semmi nyom. Ha pedig nincs fizikai nyom, hogyan ölhette meg Padmét Vader?

Azt meg nem venném kézpénznek, amit Palpatine mond. Mert honnan a bánatból is tudná, hogy ki ölte meg Padmét, mikor a film szerint Vader elkészülése és Padmé halála párhuzamban zajlott? És nem hiszem, hogy Ben, Bail vagy Yoda interurbán gyorsan feltárcsázta Palpatine-t egy R-beszélgetésre, hogy elújságolják, Padmé halálát, aki ezután kacarászva rohant a kórházba, hogy felvidítsa Vadert. Padmé meghalt, Vader elkészült, a filmben nem véletlen voltak párhuzamban egymás után pakolászva a képek. Egy időben zajlik a két esemény. Palpatine-nak fingja sem volt róla, hogy Padmé él-e vagy hal. Ja, és a szavai, amik ugye maximálisan komolyan vehetőek. Legalább annyira, mint

"Munkálkodjunk együtt egy virágzó Köztársaságért." Csak éppen lerombolta.

"Nincs több erőm. Ne öljetek meg." Csak éppen jól átsütötte Windut.

"Neve mától ELSŐ GALAKTIKUS BIRODALOM, a rend és biztonság birodalma." Csak éppen senki sincs biztonságban, aki nem ért egyet Palpatine eszméivel. A rendet meg valami polgárháború, Halálcsillag, letartóztatások, meg ilyen szép kis zsarnoksággal járó dolgok törték meg.

Ezek után fel ne merüljön bennünk a gyanú, hogy Vadernek is úgy hazudik, mint a vízfolyás és tényleg csak jókedvéből mondta. Na meg azért, hogy egy utolsó lökést adjon kedvencének a Sötét Oldalra, ami csak több, mint húsz évig ott is tartja.

Épp az hogy amikor rakják össze vadert akkor hal meg padmé. Árad belőle a gyűlölet, szenved stb..ÉS akaratlanul megöli. Hatalmas kínok között. Azért Anakin nem hiába a kiválasztott. A legerősebb jed/sith. Az uralkodónál is hatalmasabb lett volna ha nem lesz 2 lábbal és 1 karral rövidebb. szerintem ez nagyon gyenge érv hogy mert szegény Padménak összetört a szíve és belehal :) Ilyet nemtudom honnan vettétek hogy bánatos vagyok és meghalok dolgot.

Szerkesztve: - Geri_mester
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Geri: Most bocsi, de ez mennyiben megalapozottabb verzió az "összetörik a szive" teóriánál? Ha Vader valóban ennyire gyűlöl, akkor minden környezetében lévő embert meg kéne ölnie ezáltal.

Már leírtam, plusz a film is ezt támasztja alá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vadernek a nagy kínlódás közben nemigen lett volna ereje a gyűlölettel és a távolról gyilkolászással foglalkozni.

Ha tele lett volna gyűlölettel akkor nem kérdezte volna meg Palpit hogy Padmé jól van-e. Akkor még volt benne annyi jóság a felszínen hogy a feleségéért aggódjon és nem azért akarta tudni hogy él-e még mert tudni akarta hogy fél munkát végzett-e amit később be kell fejeznie.

Miután Palpi beadta neki a szöveget Padmé haláláról kétségbeesésében elkezdett tombolni. Kiabálhatta volna azt is hogy "Jaj mit tettem?!" de az nem elég erős reakció egy tragikus hír megtudása után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos. Padmé halála valahol jó is! Még mielőtt nekem ugranátok, kifejtem mit értek ez alatt.

 

Tegyük fel, hogy Padmé nem hal meg, és az ikrekkel elbujdokol. Milyen élet lenne az? Örökös menekülés, ráadásul Vader elől nem lehetne megszökni! Addig üldözné őket az egész Birodalom, amíg kézre nem kerülnek. És hogy ezután mi következne, abba még belegondolni is rossz. Látom magam előtt Padmét, szinte rabszolgai élete lenne Vader mellett...aztán a gyerekek. Vader hatása alatt Luke nagyon hamar a sötét oldalon találná magát. És még csak a felszínt karcolgattam...

 

Jobb ez így, hogy senki nem tudott a létezésükről. Így megalapozódhatott a jó és melegszívű énjük!

Szigorúan a történet szintjén maradva szerintem is jobb, hogy így történt. Nem lett volna nyugtuk Vadertől, ez biztos, ahogy Luke-nek sem volt nyugta tőle, amióta rájött a létezésére.

 

Padmé helyzetét, érzéseit, politikai elkötelezettségét tekintve szerintem is a teljes kudarc, amit az Ep3 végén átélhet (Dzséjt nagyon jól megfogalmazta), és valóban ez okozta a halálát, nem valami belső sérülés. Anakin ellene fordulása és fizikai fellépése ellene adta meg a végső lökést, ami a teljes lelki összeomláshoz és a halálához vezetett, de nemcsak ez volt az oka.

 

Azonban továbbra is úgy gondolom, hogy ha ez a végső ok nem következik be, vagyis Padmé nem megy el a Mustafarra és viszi magával Obi-want (és most attól tekintsünk el, hogy akkor egészen másként alakult volna a történet más vonatkozásban is), és nem kapja meg direktben Anakintól, hogy hazug, és az nem emel kezet rá (szó szerint), akkor nem halt volna meg ilyen formán. Nagyon boldogtalan lett volna egész életében, de kötelességének tartotta volna, hogy a gyerekeit rendesen felnevelje , épp, hogy ne kövessék az apjuk útját. Ha más nem, akkor ez elég erőt adott volna neki a további életéhez (anyaként teljes bizonyossággal állíthatom, hogy az ember nagyon sok olyan dolgot bevállal, amit korábban semmi szín alatt nem tett volna meg, és ha kell, akkor sok mindent kibír, ami másként kibírhatatlannak tűnik).

 

De a fentieket teljesen elméleti szinten mondom, mert az valóban igaz, hogy nehéz lett volna elkerülnie a találkozást Anakinnal, és a kettőjük közötti konfliktus Obi-wan nélkül is kiéleződött volna - vagyis nagyon valószínű, hogy a teljes összeomlása ígyis - úgyis bekövetkezett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon is elképzelehető egy ilyen halál a valós életben is (persze nem gyakori).

Egy szülni készülő nőről van szó. Szerintem igencsak sérülékeny eben az időszakban az emberi test. Nekem a rokonságomban sajnos van olyan személy, aki nagy stressznek volt kitéve a szülés előtt, és a szülés után közvetlen valami nem stimmelt nála. Kiderült, hogy skizofréniás lett. Nem semmi dolgokat művelt 30 évesen, akire nem sokkal korábban teljesen egészséges emberként nézhettem. A nagy stressz és a szülés olyan reakciót indított el, hogy az agyában egy kémiai anyag (dopamin) nem termelődik megfelelően.

 

Na most, ha valami kiverheti a biztosítékot egy embernél az SW-ban az az, ha valakinek a legsötétebb rémálma - a sötét oldalra állás - megvalósul. És ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a munkája a Köztársaságban kudarcott vallott (persze csak látszólag). Ez is micsoda csalódás lehetett neki.

És akkor még nem beszéltem arról, hogy Anakin egy kis oxigén-elvonással is sújtja Mustafaron. Csoda, hogy az ikreknek nem esett bántódásuk. De ennyi csapás egy emberi testnek már sok lehet.

Ami egy kicsit megkavarja a dolgot, hogy a droid azt mondja, hogy az egészsége teljesen rendben van. De a műszerek az érzelmi sokkot nem mutatják ki.

És mennyire növeli az életben maradás esélyeit egy olyan tényező, hogy valaki nem akar élni.

Igazából az írásom nem magyarázza meg az okot, csak a lehetőségét akartam érzékeltetni egy ilyen vagy ehhez hasonló helyzetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp az hogy amikor rakják össze vadert akkor hal meg padmé. Árad belőle a gyűlölet, szenved stb..ÉS akaratlanul megöli. Hatalmas kínok között. Azért Anakin nem hiába a kiválasztott. A legerősebb jed/sith. Az uralkodónál is hatalmasabb lett volna ha nem lesz 2 lábbal és 1 karral rövidebb. szerintem ez nagyon gyenge érv hogy mert szegény Padménak összetört a szíve és belehal :) Ilyet nemtudom honnan vettétek hogy bánatos vagyok és meghalok dolgot.

Érdekes, hogy akkor sok-sok ember tök mást nézett, mint te, mert az én ep3-ban nyoma sincs annak, hogy Anakin Vaderré válása közben gyűlöli Padmét annyira, hogy fényévekkel távolabb megölné, miközben éppenséggel ő sincs a toppon. Pont, hogy aggódott érte... Ja, hogy Vader a magasságos atya úr isten! Ó, párdon, nem tudtam, hogy ekkora ereje van. Érdekes, akkor hogyan is győzte le ezt a mindenhatót Obi-Wan egyetlen vágással? Tudom a választ rá, mert nem mindenható. Hol a francba van a filmben, a könyvben, Lucas kommentjében, vagy bárhol, hogy Anakin gyűlöletéből, szenvedéséből öli meg Padmét a műtőasztalon? Hol, hol, hol? Hol van egyetlen rohadt példa arra, hogy bárki képes fényéveket áthidalva teljesen egészséges állapotban végezni mással? Szép, hogy kiválasztott, de nem mindenható. Mert ha erre képes, akkor ugyan az van, mint Palpatine-nál. Minek kergeti a lázadókat, minek ármánykodik Palpatine ellen, ha leül a retyóra és bárkit kinyírhat egy másik csillagrendszerben is akár. És hát, nem pont te írtad, hogy "Az uralkodónál is hatalmasabb lett volna ha nem lesz 2 lábbal és 1 karral rövidebb." Érdekes, mert az Uralkodó két lábbal, két karral és tűzbarnított bőr nélkül sem volt erre képes, és ha nem lett nála hatalmasabb Anakin a sérülései miatt, akkor a sérülései után hogyan is volt mégis képes erre? Jó dolog, ha önmagadat is cáfolog, így nekem nem kell fáradozni.

A szegény Padménak összetört a szíve és belehal pedig egy klasszikus mesei elem. Ha kiskorodban nem olvastál mesét, sajnálom, de ez így van. Az SW pedig világéletében mese volt, és Lucas agyba-főbe teletömkötte annak minden elemével. Sőt, az ep4 még a klasszikus mesei történet is. A gonosz sárkány (Darth Vader) elrabolja a hercegnőt (Leia), akit a legkisebb fiú (Luke) és tanítója (Obi-Wan), valamint fegyvermesterei (R2, C-3PO, Han, Chewie) elmennek kiszabadítani a táltos paripával (Millennium Falcon). De vehetnénk a mesei hármast, ezt nekem még általános iskolában is tanították. A hősök mindig hárman vannak: Obi-Wan-Anakin-Padmé; Luke-Han-Leia. Amúgy, erre végül is bizonyíték a film, a könyv, Lucas kommentje.

 

Coce: szerintem nem tudta. Vagyis akkor szvsz még csak remélte, hogy így van. Ezért is gondolom, hogy ha nem bukkant volna fel a holteste a Naboon, akkor hajtóvadászatot indított volna ellene, hiszen tudása szerint Padmé volt az egyetlen, aki ellene fordíthatta volna Vadert. Persze jó nagy kockázatot is vállalt ezzel így, de ez végül bejött. Padmé tényleg meghalt.

Meg talán alternatíva lehetne az is, hogy megnézte a Mustafari dokk holoit, amiben látta, hogy Vader megtámadta Padmét és a lány összeesett.

 

Off

Donát: köszi, javítom.

On

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gonosz sárkány (Darth Vader) elrabolja a hercegnőt (Leia), akit a legkisebb fiú (Luke) és tanítója (Obi-Wan), valamint fegyvermesterei (R2, C-3PO, Han, Chewie) elmennek kiszabadítani a táltos paripával (Millennium Falcon).

Hát ettől totál kész vagyok :) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szegény Padménak összetört a szíve és belehal pedig egy klasszikus mesei elem. Ha kiskorodban nem olvastál mesét, sajnálom, de ez így van.

Rengeteg mesét olvastam kiskoromban. Különben emg nem azt mondom hogy az Sw nem egy mese. Nagyon is jól tudom hogy így van. Ezért is szeretem nagyon az Sw-t .Hanem nekem csak egyszerűen ez a nézőpontom. Szerintem egy kicsit túlreagáltad ezt a dolgot. Azért vagyunk itt a fórumon hogy ezt megvitassuk. :)

Én csak arra akartam rávilágítani mert nekem ez jött le hogy Padménak semmifajta fizikai problémája nemvolt. Egyébként azt sem monta sehol Lucas(legalábbis én nem hallotam) hogy padme attól hal mert összetört a szíve.

Szerkesztve: - Geri_mester
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Geri inkább te voltál az, aki csupán elfogadott tényként közölted a spekulációdat :)

 

Dzséjt: Köszi. És szép érvelés volt :)

Igen számomra nyilván elfogadott tény.Azért írtam. Senki nem mondta hogy más is így gondolja. Na de ne "szidalmazzunk" egymást hogy kinek van igaza. Erről Lucast kéne megkérdezni szerintem. Mindenki szereti az sw-t és ez a lényeg :)

Szerkesztve: - Geri_mester
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy strigulát belehet húzni a "Padmé azét halt meg, mert összetört a szive" szekcióba :)

Csak annyit tennék hozzá, hogy Anakinnak sosem volt a tervei között Padmé kiiktatása és a folytogatás is csak pillanatnyi kiborulás eredménye lett, igy nem igazán lenne érthető, hogy a műtő-asztalon fekve miért pont rá vetitené ki fényévekről a dühét... ahelyett hogy mondjuk az őt megcsonkitó Obi-Wannal tenné ezt akinek szakál-szála se görbül a műtés alatt.

És ahogy Dzséjt is mondja: mivel a filmekben sosem látunk olyat hogy valaki rendszerekkel arrébb fájdalmat okoz az Erővel (ami igen praktikus lenne), valoszinüsithetjük, hogy ilyesmire nem is képes senki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy gondolatátvitellel ölés tényleg létezik. Az sw 4-5-6 enciklopédiában írják, hogy Az uralkodó megtanította Vader a gonodlatátvitellel ölésre.

Megvan nekem is az enciklopédia de olyanról szó sincs benne, hogy fényévekről valakit meglehetne ölni... ha lenne ilyen képesség, akkor meglehetősen sok minden másképp történt volna a filmekben (mert itt főleg ennek képtelenségét vitattuk)

Másrészt, ha Palpatine tanitja meg neki ezt a képességet, akkor az majd az ep.3 után fog történni és a mütőasztalon nem lehet rá képes.

Harmadrészt ez az Expanded Universe része, amiben sok furcsaság van és mi inkább a filmeket szoktuk alapul venni, amikben ilyesmiről szó sincs (ha ilyen "encklopédiákat" figyelembe vennénk, akkor az azt jelentené, hogy Vader nem is a legerősebb, hisz az egyik EU irás szerint később jöttek olyan sötét jedik akik még hatalmasabbak voltak, ami a filmek felől nézve elég blődli)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan nekem is az enciklopédia de olyanról szó sincs benne, hogy fényévekről valakit meglehetne ölni... ha lenne ilyen képesség, akkor meglehetősen sok minden másképp történt volna a filmekben (mert itt főleg ennek képtelenségét vitattuk)

Másrészt, ha Palpatine tanitja meg neki ezt a képességet, akkor az majd az ep.3 után fog történni és a mütőasztalon nem lehet rá képes.

Harmadrészt ez az Expanded Universe része, amiben sok furcsaság van és mi inkább a filmeket szoktuk alapul venni, amikben ilyesmiről szó sincs (ha ilyen "encklopédiákat" figyelembe vennénk, akkor az azt jelentené, hogy Vader nem is a legerősebb, hisz az egyik EU irás szerint később jöttek olyan sötét jedik akik még hatalmasabbak voltak, ami a filmek felől nézve elég blődli)

Az enciklopédia nem EU. Hanem a filmekről írnak dolgokat. sé egy szóval sem írtam hogy azt írják hogy fényévekről gyilkolnak.

Szerkesztve: - Geri_mester
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden EU, ami nem a filmek része. A te általad felvetett információ ("Az uralkodó megtanította Vadert a gonodlatátvitellel történő ölést"), pedig nincs a filmekben tehát EU.

PErsze értem miregondolsz. De szerintem valamilyen szinten azért van igazságalapja ezeknek. Gondolom Lucas ezernyi dolgot talált ki még mellé amiket nem valósitott meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PErsze értem miregondolsz. De szerintem valamilyen szinten azért van igazságalapja ezeknek. Gondolom Lucas ezernyi dolgot talált ki még mellé amiket nem valósitott meg.

A képes enckilopédiát például David West Reynolds irta. Lucas ilyen enciklopédiás dolgokban nem szokott részt venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.