Ugrás a kommentre

Streamingek (Disney+, Netflix, HBO Max, SkyShowtime, Amazon Prime és társaik)


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én sem, előszörre csak simán feldobta egy ablakban, aztán beírtam a kártya adataim, de mivel nem történt változás, ezért gondoltam kijelentkezem aztán vissza és akkor egyből ezzel fogadott, meg most is amikor felléptem az oldalra, pedig most nem voltam kijelentkezve. 

 

Hívtam őket, azt mondta a csaj, hogy mivel 1 évre fizettem elő a szolgáltatás biztos nem fog megszűnni. A kártyám augusztus vége felé jár le szerinte azt érzékeli a rendszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@csoli1138 Nincs mit :) 

 

 

 

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor biztos az lesz a bibi. Amint megjön az új kártyád és beírod az újabb adatokat, szerintem megszűnik a probléma.

 

Igen, a csaj is ezt mondta.

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelent egy új szekció a D+ sw oldalon. A "Vintage". Eddig 1 elem van benne a Harc az Endor bolygón! 

Persze lehet, hogy csak nekem új ez. 

Nagyon megörültem. Sajnos nem szinkronnal, pedig ehhez van. Vajon hol a Bátrak karavánja akkor? 

Más: nem kellene egy sima Disney+ topic? Vagy jó lesznek ilyen infók ide? Annyira nem az adásvétel itt már a téma, mégha minden is itt annak a következménye. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney csakúgy, mint a Netflix, a saját streaming szolgáltatásánál is bevezeti a reklámokat. Év végétől Amerikában kétfajta Disney+ közül lehet választani, lesz egy Basic, ahol reklámokkal lesz megtoldva, míg a Premium verzió marad az eddigi vonalon, reklámmentes övezetként szolgálva tovább. 2023-ban a világ különböző részein is megvalósul ez az új módszer, köztünk nálunk is.

 

Ennek tekintetében az árak is növekednek és így fognak kinézni - ez sokunknak jövő nyáron lesz érdekes:

Disney+ Basic (4 perc reklám óránként) - $7.99 havonta, nincs éves adat --> ez kb. 3000 forint, tippre éves szinten a tízszerese lehet.

 

Disney+ Premium (reklámmentes) - $10.99 havonta, $109.99 évente --> havi szinten ez 4000, éves szinten kb. 40000 forintot jelent.

 

(forrás: Variety)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra kb. 2000 Ft/hó felett van a lélektani határ, ami felett inkább fizetem havonta, minthogy 10x annyit kiadjak egyszerre, csak hogy megspóroljak 2 havi díjat. Az Hbo-t és a Netflixet is így fizetem és azoknál sincs igényem az éves előfizetésre. 

Ha bármi miatt kellene, igy lemondani is egyszerűbb lenne akármelyiket.

 

Indításként egyébként lehet kipróbálom a reklámos változatot, és ha nagyon zavaró, váltok majd át a reklámmentesre, ha ez lehetséges lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom a Disney ezt hogy fogja kezelni, de az HBO azt csinálja, hogy a már meglévő ügyfelek egy nyomott áron kapják folyamatosan a szolgáltatást és az áremelésekből is kevesebbet látnak a régi ügyfelek. Így akarják elérni, hogy ne mondják le az emberek az előfizetésüket. Aki ugyanis lemondja és később újra előfizet az már a magasabb árat kell kifizesse.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem tudom a Disney ezt hogy fogja kezelni, de az HBO azt csinálja, hogy a már meglévő ügyfelek egy nyomott áron kapják folyamatosan a szolgáltatást és az áremelésekből is kevesebbet látnak a régi ügyfelek. Így akarják elérni, hogy ne mondják le az emberek az előfizetésüket. Aki ugyanis lemondja és később újra előfizet az már a magasabb árat kell kifizesse.

Ez mindenképp egy okos húzás és a Disney-től is az lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Számomra kb. 2000 Ft/hó felett van a lélektani határ, ami felett inkább fizetem havonta, minthogy 10x annyit kiadjak egyszerre, csak hogy megspóroljak 2 havi díjat. Az Hbo-t és a Netflixet is így fizetem és azoknál sincs igényem az éves előfizetésre.

Én is így vagyok vele, a Disney+ az egyetlen, amire éves díjat fizettem ki. Ha felmegy negyvenre, akkor valószínűleg én is inkább átállok havi lebontásra itt is. Az viszont tuti, hogy én ki sem próbálom a reklámos változatot. Már a Youtube-on is hülyét kapok tőle, pedig ott csak trailereket meg ilyeneket nézek. Nekem sorozatok és filmek közben fel ne tűnjenek. A reklámok a fő okai, hogy teljesen leszoktam a tévéről sok-sok évvel ezelőtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, gafz írta:

Lassan itt a streaming jelen formájának a vége szvsz. Ez a reklámosdi+áremelkedés+ha mindent látni akarsz, ami tetszik előfizethetsz nyó'c helyre cserébe a tartalom nagy része érdektelen már pofátlanság.

Az áremelkedés természetes, ez mindig jelen van. A kábeltévédért, a telefonodért vagy az internetedért sem annyit fizetsz, mint 15 évvel ezelőtt. ;)

A folyamatos változás sem újdonság, hiszen mindig minden változik. És a streaming még mindig új dolog, a Netflix streaming szolgáltatása fiatalabb, mint a Youtube. Mindössze 15 éves. A kábeltévé sem olyan volt, mint most, amikor még csak 15 éves volt. Ráadásul a piac most terebélyesedik igazán. A régi formula azért volt működőképes sokáig, mert a Netflix jórészt egyeduralkodó volt, később is csak az HBO-val kellett versenyeznie. De azóta ez is változott, megjelent a Disney+, az Amazon Prime*, a Hulu, stb, és még érkeznek a többiek is. Nyilván, ha egy piacon több a konkurencia, akkor a régi stratégiák már nem fognak működni.

Az, hogy mi érdektelen, az szubjektív. Hogy téged tízből 9 mű nem érdekel, attól mást még mind a 10 érdekelheti. Mondjuk szerintem az, aki egy vagy több streaming szolgáltatón sem képes a fogára valót találni, az nem is akar semmit nézni. De akkor ne is fizessen elő. Ami ugye egy szépsége ennek: bármikor lemondható. És van még egy nagyon jó tulajdonsága: senki sem kényszerít rá, hogy előfizess. Ellenben például a kábeltévéve, ami nekem azért van a mai napig, azért fizetek érte többet, mint bármelyik stremingre, miközben nem is használom, mert a szolgáltató nem hajlandó olyan csomagot árulni, amiben nincs benne. És nem mondhatom le bármikor, mert akkor a net is megszűnik, ami meg kell, plusz ugye hűségszerződést köttetnek veled. Kényszerítenek, hogy előfizess valamire, amit nem is használsz, és kényszerítenek, hogy ne mondhasd le bármikor.

És mi jár a kábeltévéért: 4K minőség? Ja, az pont nem, a HD a legjobb. Választható nyelv? Megint nem talált. Akkor nézem és olyan feltételek mellett a filmeket és sorozatokat, ahogy az nekem tetszik? Hát persze, hogy nem! Majd nézed, amikor a tévé adja, logókkal teleb*szva, reklámokkal szétvágva és, ha mázlid van, még cenzúrázva is.

Szóval ja, pofátlanok ezek a streaming szolgáltatók, mert opcionális lehetőséget biztosítanak arra, hogy legálisan válogathass több száz vagy több ezer film és sorozat közül, amiket az esetek egyre növekvő többségében akkor és úgy nézel meg, ahogy neked tetszik (kis szépséghiba még a szinkronok hiánya, de lehet, hogy az HBO Max és a Disney+ jelenlétében végre a Netflix és az Amazon Prime is megembereli magát, mert ezen a kettőn hiányos a szinkronos kínálat). Reklámok és logó nélkül, jelenleg. A jövőben, nos, 1-2 ezer forintért többért reklámok nélkül, de továbbra is csak akkor, ha te akarod. Opcionális!

És tudod mi a poén? Négy streamingre fizetek elő (tegnap felvettem az Amazon Prime-ot is a kínálatba, mert az ingyenes próbalehetőség alatt találtam több olyan művet is, ami érdekel, így amíg azokat megnézem, azt a kőkemény 900 forintot megéri nekem, aztán, ha már úgy érzem, nincs rá szükségem, abrakadabra, lemondom). De visszakanyarodva, négy szolgáltatásra fizetek elő és így nem kerül annyiba, mint a UPC internet+kábeltévé szolgáltatása, aminek a második felét egyáltalán nem használom. Ellenben a négy streaming mindegyikét ednszeresen használom heti szinten, mert nem csak az új, de sok-sok régi dolog is érdekel rajtuk. Az Amazonnál pl. az egyik, ami megfogott, hogy fent van a teljes Doktor House, amit sosem fejeztem be, pedig nagyon szerettem. Így most már tudom, hogy ha a Modern Family-nek a végére érek a Disney+-on a lefekvés előtti/elalvós nézéssel, akkor az Amazon Prime-on indul a House MD. Napközben meg munka mellett szól a Netflixen most éppen filmek (legutóbb a Top Gun), az HBO Maxon meg az ALF. :D 

Szóval lehet szidni a gaz streaming szolgáltatókat, mert emelik az árat 1000-2000 forinttal, amiért egy doboz cigit sem kapsz, a benzinkútra meg ennyiért rá sem nézhetsz, és persze, a reklámok is csúnya dolgok, mert végül is nincs vele tele az egész világ amúgy is, de nagy szó, hogy mindez még mindig opcionális, te dönthetsz arról, hogy neked mi éri meg, megéri-e egyáltalán, és bármikor kiszálhatsz. És a tényleg nem túl sok pénzért több ezer film és sorozatot kapsz, amiket sokkal inkább a saját igényeid szerint nézhetsz meg legálisan, mint a kábeltévén.

Amúgy meg az sem kötelező, hogy minden szolgáltatóra előfizess, ha mindent látni akarsz. Fizess elő arra, amin az fut, amit éppen nézni akarsz. Nem is egy ismerősöm csinálja úgy, hogy csak arra a hónapra fizet elő adott streamingre, amin éppen fut a sorozat, amit meg akar nézni. Sőt, mivel úgy alakulnak a dolgok, hogy a nagyobb stúdióknak lesz/van streamingjük is, így még azt sem nehéz kitalálni, hogy a film, amit éppen nézni akarsz, melyik szolgáltatónál lehet. De már az átfedések sem ritkák.

Összességében, saját tapasztalatomból és anyagi lehetőségeimből kiindulva még mindig azt mondom, hogy a streaming minden hátrányával és jövendőbeli ismert változásaival együtt is úgy egymilliószor jobb lehetőség, mint bármilyen kábeltévé szolgáltatás. Már, amennyiben ingered van arra, hogy legálisan élvezd a filmeket és sorozatokat, mert ha nem, akkor nyilván ott az ncore. De őszintén szólva, én nemrég azon kaptam magamat, hogy inkább előfizetek +1 streamingre, minthogy még egyszer szenvednem kelljen a k*rva letöltésekkel. Mert pl. az új Star Trek sorozatokat részben azért nem nézem, mert nincs annyi helyem a gépen, hogy lehúzzam őket 4K-ban. Tegnap este meg elindítottam az Amazon Prime próbáját, és ott vigyorog rám a Star Trek: Picard. A 2. évadból eddig a virágboltos letöltésedivel láttam egy részt. Tegnap este újra megnéztem azt, és öt másikat. Picit kényelmesebb volt, mint helyet csinálni a gépen, letölteni, átmásolni pendrive-ra, kicipelni a tévére, izgulni azon, hogy hang és kép is legyen (mert sajnos ez nem minden esetben garantált)... Itt meg megnyomtam a tévémen az Amazon Prime feliratú gombot, aztán a kurzorral rákattintottam a Picardra és utána már csak akkor kellett gombot nyomnom, amikor átugrottam a recapot, az intrót vagy a castlistát - bár utóbbinál azt sem, mert a többi streaminggel ellentétben itt 3 másodperc a várakozási idő.

 

*Na, most látom, hogy akaratomon kívül csináltam egy jó kis Amazon Prime reklámot. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én is így vagyok vele, a Disney+ az egyetlen, amire éves díjat fizettem ki. Ha felmegy negyvenre, akkor valószínűleg én is inkább átállok havi lebontásra itt is. Az viszont tuti, hogy én ki sem próbálom a reklámos változatot. Már a Youtube-on is hülyét kapok tőle, pedig ott csak trailereket meg ilyeneket nézek. Nekem sorozatok és filmek közben fel ne tűnjenek. A reklámok a fő okai, hogy teljesen leszoktam a tévéről sok-sok évvel ezelőtt.

A helyzet attól is függ, mennyi reklámról és milyen módon prezentálva beszélünk. Azért az alap streaming ára sem olcsó, ezért én max. azt tartom elfogadhatónak, hogy a filmek elején, mielőtt elkezdődne, el kell viselni pár perc reklámot, ami nem átugorható. Az botrányos lenne, ha itt is el kellene viselni, hogy félóránként beadnak 5 perc reklámot, úgy már nekem sem érné meg. 

 

1 órával korábban, gafz írta:

Lassan itt a streaming jelen formájának a vége szvsz. Ez a reklámosdi+áremelkedés+ha mindent látni akarsz, ami tetszik előfizethetsz nyó'c helyre cserébe a tartalom nagy része érdektelen már pofátlanság.

Nem kötelező a streaming, de a napi tévézéshez még mindig a legkényelmesebb megoldás, még a drágább reklámmentes esetben is. Ami alternatíva lehet, az mind kompromisszum, mert vagy drágább (mozi, fizikai adathordozó), ráadásul a sorozatok ebből ki is esnek nagyrészt, vagy körülményesebb (letöltögetés, mint régen). És az ember már csak olyan, hogy ha megszokott valami kényelmes dolgot, akkor nehezen mond le róla, amíg még megengedheti magának.

 

Esetleg még alternatíva lehet az online videotéka, amikor csak azért a filmért vagy sorozatért fizetsz pár száz forintot, amit meg akarsz nézni, nem a havi korlátlan elérésért. De ha sokat tévézel, akkor gyorsan kiderülne, hogy nem éri meg ez a verzió. 

 

5 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nem tudom a Disney ezt hogy fogja kezelni, de az HBO azt csinálja, hogy a már meglévő ügyfelek egy nyomott áron kapják folyamatosan a szolgáltatást és az áremelésekből is kevesebbet látnak a régi ügyfelek. Így akarják elérni, hogy ne mondják le az emberek az előfizetésüket. Aki ugyanis lemondja és később újra előfizet az már a magasabb árat kell kifizesse.

Jó lenne, ha így lenne!  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Pildi írta:

A helyzet attól is függ, mennyi reklámról és milyen módon prezentálva beszélünk.

Én ebből azt veszem le, hogy óránként egyszer megszakítják a filmet egy 4 perces reklámblokkal:

15 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Disney+ Basic (4 perc reklám óránként)

Ami egy két órás filmnél legalább két reklámblokk, ráadásul úgy, hogy nem fog számítani, éppen hol áll a film, akár mondat közben is bevágódhat a reklám - pont mint kábeltévén. Csak itt előre rá lehet készülni. Ez a módszer amúgy a Youtube-on is működik, ott is X idő elteltével megszakítják a hosszabb videókat reklámokkal.

Sorozatoknál meg teszem azt az epizódok előtt lesz reklámblokk, ami még a türhetőbb kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Titeket  nem tántorított el az egész streaming témától az ami A besúgóval történt? Tulajdonképpen hiába fizet elő valaki az összes szolgáltatóra akkor sem tudja megnézni. De még lemezen sem. Kénytelen az ember letölteni, akkor meg már miért ne töltsön le az ember mást is.  Mert ha vannak olyan tartalmak amiknél a letöltés az egyetlen opció akkor már minek fizessen az ember a többire. Mindig lesz olyan tartalom amit az ember csak illegálisan tud megnézni. Nem beszélve arról, ha épp nézel egy sorozatot és közben lekerül a szolgálatóról szó nélkül. Ott állsz, egy megkezdett évaddal és vagy kaszálod ez egészet vagy letöltöd. De akkor meg minek fizetsz?

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Netflix úgy indult, hogy az volt a cél, legyen ott minden, bármit lehessen nézni. Ebben lenne ráció. Aztán kezdte minden népség a streaming szolgáltatását és visszavonta a Netflixről a tartalmait... mindjárt lett egy előfizetés helyett sok, a Netflix meg bajban van. A másik vonzereje a streaming-nek a reklámmentesség volt. Mindez csak magán és nem is megalapozott vélemény, még sosem fizettem elő streamingre, eleinte a lokalizált tartalmak hiánya miatt, mire lettek lokalizált tartalmak, széttőredezett az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én ebből azt veszem le, hogy óránként egyszer megszakítják a filmet egy 4 perces reklámblokkal:

Ami egy két órás filmnél legalább két reklámblokk, ráadásul úgy, hogy nem fog számítani, éppen hol áll a film, akár mondat közben is bevágódhat a reklám - pont mint kábeltévén. Csak itt előre rá lehet készülni. Ez a módszer amúgy a Youtube-on is működik, ott is X idő elteltével megszakítják a hosszabb videókat reklámokkal.

Sorozatoknál meg teszem azt az epizódok előtt lesz reklámblokk, ami még a türhetőbb kategória.

Jogos, figyelmetlenül olvastam. Igy valóban nem opció a reklámos előfizetés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is az a baj hogy nem egy szolgáltató van. Bánom is én, legyen húszezer a havi díj, de akkor legyen fenn minden, hogy soha többé nem kelljen letölteni. Meg öt helyre beregisztrálni, és figyelni mi hol van fenn. Ha egy filmhez három magyar szinkron van akkor legyen fenn három szinkronnal mint a torrent oldalakon. 
Tudom ez sajnos nem lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, ati írta:

Titeket  nem tántorított el az egész streaming témától az ami A besúgóval történt? Tulajdonképpen hiába fizet elő valaki az összes szolgáltatóra akkor sem tudja megnézni. De még lemezen sem. Kénytelen az ember letölteni, akkor meg már miért ne töltsön le az ember mást is.  Mert ha vannnak olyan tartalmak amiknél a letöltés az egyetlen opció akkor már minek fizessen az ember a többire. Mindig lesz olyan tartalom amit az ember csak illegálisan tud megnézni. Nem beszélve arról, ha épp nézel egy sorozatot és közben lekerül a szolgálatóról szó nélkül. Ott vagy egy megkezdett évaddal és vagy kaszálod ez egészet vagy letöltöd. De akkor meg minek fizetsz?

Nem, főleg azért, mert még nem érintett ez a dolog olyat, ami engem érdekelt. Az meg szerintem elég ökör hozzáállás, hogy "ha le kell töltenem azt, amit sehol nem érhetek el, akkor akár azt is letöltheteme, amit amúgy elérhetek". Igen, mindig lesz egy elenyésző mennyiségű alkotás, amit nem biztos, hogy el fogsz tudni érni streamingen, de ez nem ok arra, hogy akkor több száz vagy ezer másikért se fizess. Ez kb. ez a felfogás: nem tudom megvenni Magyarországon a Disney-filmeket Blu-rayen, akkor nyugodtan ellophatom a boltból a Warner-filmeket Blu-rayen.

Ráadásul egyre kevesebb az olyan mű, ami nem érhető el. Gyerekkori kedvencem az ALF, nagyon sokáig volt meg ncore-ról lehúzva. Sosem hittem volna, hogy én ezt a sorozatot, ráadásul azzal a szinkronnal, amivel megszerettem, valaha is legálisan látni fogom még. Ha a tévében adják (szerintem már ezer éve nem adták), akkor is a számomra nem kívánatos szinkronnal, amit akkor sem néznék meg, ha történetesen néznék még tévét ily módon. Erre mivel szembesültem pár hete? Felkerült az HBO Max-ra az ALF azzal a szinkronnal, amin megszerettem. És ez csak egy példa. A Disney+-on például olyan nagy kedvenceket találtam meg (szinkronnal!), mint a Fekete szakáll szelleme, vagy az Apád anyád ide jöjjön, meg a komplett Herbie-széria. De ott a Dumbo hadművelet, a Reneszánsz ember, a Medicine Man... olyan filmek, amiket nagyon szerettem gyerekként vagy fiatalon, de már nagyon régóta legfeljebb necore-ról letöltve nézhettem meg. Most meg ott vannak a Disney+-on. Ja, bosszankodhatom, hogy bár négy szoláltatóra fizettem elő, jelenleg egyik Jurassic-film sem érhető el (pedig elvileg az Amazonon fent van, a Universal annak adta el, csak hazánkba nem jutott még el). De eszembe sem jut, hogy akkor most csak emiatt az öt film miatt lemondjam mind a négyet, miközben szó szerint több ezer más műhöz van hozzáférésem, amikből kedvemre válogathatok.

Az, hogy szó nélkül vette le az HBO Max a cuccokat, az viszont tényleg visszás. Viszont ez nem általános jelenség. A legtöbb esetben azért ki szokták írni, hogy az adott mű mikor fog eltűnni a kínálatból. Ha általánossá válik, az lesz majd baj. De szerintem még A besúgó is vissza fog kerülni előbb vagy utóbb.

 

6 perccel korábban, gafz írta:

A Netflix úgy indult, hogy az volt a cél, legyen ott minden, bármit lehessen nézni. Ebben lenne ráció. Aztán kezdte minden népség a streaming szolgáltatását és visszavonta a Netflixről a tartalmait... mindjárt lett egy előfizetés helyett sok, a Netflix meg bajban van. A másik vonzereje a streaming-nek a reklámmentesség volt. Mindez csak magán és nem is megalapozott vélemény, még sosem fizettem elő streamingre, eleinte a lokalizált tartalmak hiánya miatt, mire lettek lokalizált tartalmak, széttőredezett az egész.

Ez volt a terv, de a Netflix nem egyeduralkodó istene a piacnak. Ez mindennel így van. Ha valaki elkezd valamit és abban megtalálja a számításait, előbb-utóbb más is be fog szállni az üzletbe, megjelenik a konkurencia, a piaci verseny meg átszabja azt a piacot. A tévétársaságok is így kezdték, volt egy, aztán lett több száz. Filmstúdiókból is volt egyszer egy, aztán lett tökömsetudnámegszámolnimennyi. És persze, hogy az egyes társaságok alapvetően nem szeretnék, ha az ő protékájukon más szedné meg magát.

Olyan marha sok meg azért nincsen, szóval annyira nincs is széttöredezve. És mint írtam, az átfedések sem ritkák, nem egy film vagy sorozat több streamingen is megvan. A Disney+-nak meg önmagában hatalmas a kínálata, hiszen a sajátjai mellett a Lucasfilm, a Marvel és a 20th Century Fox termékei is ott vannak, raádásul mi még mázisak is vagyunk, mert a Star kínálata alapból a csomag része, sőt mi azt is megkapjuk, ami Amerikában a Hulura kerül (ami részben szintén Disney tulajdon), lásd a Prey-t. De most már Sony-filmet is találhatunk rajta az új Spider-Manek képében. Ráadásul itt aztán tényleg vannak nagyon régi filmek is, sok esetben (eredeti) szinkronnal. Szóval, ha egyszer meg akarnád alapozni a véleményedet, én mindenképpen a Disney+-t javallanám próbára. Bár nem hibátlan, és itt-ott vannak hiányosságai is, még így is szerintem magasan a legjobb a hazánkban elérhető streamingszolgáltatók között, de szerintem nemzetközi szinten se áll rosszúl a szénája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De szép is volna egy olyan verseny, ahol a kép/hangminőséggel, lokalizációval (pl. eredeti szinkron), árral meg esetleg reklám mennyiségével versenyeznének, nem "ez a tartalom az én monopóliumom" alapján... Értem ez alatt, hogy a Disney lehet kiteszi a tartalmait saját streaming-jére, de a többiről sem vonja vissza vagy kér érte lehetetlen jogdíjat. Na az volna a verseny.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, ati írta:

Titeket  nem tántorított el az egész streaming témától az ami A besúgóval történt?

Nem, mert én eleve úgy állok hozzá hogy ami fontos azt mindenképp megveszem lemezen vagy letöltöm. A streaming egy szolgáltatás. Semmi nem a tiéd ami ott van. Azt nézheted amit a szolgáltató enged hogy nézz. 

Ránézhetsz a kínálatra és ha van fogadra való akkor pár ezerért egy hónapig azt nézel belőle amit akarsz. Az HBO-nál azért egy óriási cégátalakulás kellett ahhoz, hogy babráljanak a kínálattal. A Disney+-nál ha csak nem veszi meg valaki a Disney-t vagy nem alakul át gyökeresen a menedzsment aligha lesz nagy változás.

 

De ez a szép: ha épp nem tetszik, lemondod. Nem kell folyamatosan előfizetni.

 

1 órával korábban, gafz írta:

De szép is volna egy olyan verseny, ahol a kép/hangminőséggel, lokalizációval (pl. eredeti szinkron), árral meg esetleg reklám mennyiségével versenyeznének,

Ezt nem értem. Hát most is versenyeznek ezzel. Nagy hír volt például nemrég, hogy a Trónok harca már 4K-ban is rákerült az HBO Max-ra. A minőségen folyamatosan megy a fejlesztés mióta van streaming. Ugyanez a lokalizációval. Amikor a Netflix idejött Magyarországra minden angolul volt. Ma már millió és egy dolgon van náluk felirat és rengeteg lett a szinkronos tartalomból. A Disney meg eleve igy jött ide hogy tele van lokalizációval. Igazából olyat nyújtanak, ami 2-3 éve is még maximum álom lehetett. Magyar szinkronos klasszikus mesék rogyásig. Ezeknek a meséknek régen darabja több ezer volt DVD-n. Most az összes Balu kapitányt, Kacsameséket, Csipetcsapatot, Futuramát, Simpson családot stb. megnézheted egy röhejes árért úgy hogy mellette még kapsz több száz filmet meg sorozatot.

Ne csináljatok már úgy mintha a mi életünkben nem most lehetne a legolcsóbban a legtöbb tartalomhoz jutni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egy mozijegy ára ma a Cinema City-ben 2230 Ft. Egy három fős családnak egyetlen film megnézése 6690 Ft. Érdemes ehhez viszonyitani hogy mennyire drága vagy sem a streaming.

Csak, hogy a másik oldal is itt legyen. Nálam a Netflix+HBO Max+Amazon Prime kombó előfizetése havonta 6979 ft. A Disney+-t évesben fizettem, de, ha az is havi lenne, akkor 9469 ft lenne a végösszeg. Ráadásul nem egyedüli felhasználó vagyok, mert a család többi tagjával is meg lettek osztva az előfizetés adta kereteken belül. Tehát kábé 4 mozijegy árából, amiért egy ember láthat 4 filmet vagy egy négyfős család 1-et, és amiért el is kell mennie a moziba (szóval lehet, hogy már az oda-vissza útért is fizetni kell), és az élményt megoszthatja egy rakás idegennel, nos, ezért a 4 mozijegyért több ezer filmből és több száz sorozatból válogathat az egész családom, jelenleg 7 ember, az otthon kényelmében, a nap bármely szakában, idegenek nélkül. Sőt a cuccot magammal vihetjük a vonatra és másik városba is.

És most már az új filmek is egyre gyorsabban kerülnek fel. A Disney+-ra a Doctor Strange in the Multiverse of Madness és a Lightyear 48 nappal a premier után került fel. Az előfizetés pedig mindössze 260 forinttal drágább, mint egy mozijegy ára, csak éppen pár százzal több filmet és sorozatot kapsz érte.

 

38 perccel korábban, gafz írta:

Értem ez alatt, hogy a Disney lehet kiteszi a tartalmait saját streaming-jére, de a többiről sem vonja vissza vagy kér érte lehetetlen jogdíjat. Na az volna a verseny.

Ez nem verseny volna, hanem stagnálás. Hol van piaci verseny ott, ahol minden szolgáltató ugyanazt kínálja? Jajj de szép volna, ha a boxoló kiütné az ellenfelét, de az is megkapná az aranyérmet. :lol: Lehetetlen jogdíjat megs sosem kért. Amíg nem volt streamingje, megfizethető áron adta, amióta meg van streamingje, egyáltalán nem kér semmit érte, mert nem adja ki licencbe. És más szolgáltató is így működik. Ha valaki ki akadja adni a streamingre a filmjét licencbe, az nem kér lehetetlen árat, mert a kutya sem venné meg.

Ha meg úgy csinálnák, hogy a Disney odaadja a Netflixnek is a Star Warst, de a Netflixen csak HD-ban mehet 4K helyett vagy ott nem lehet rajta szinkron, akkor meg azon menne a hisztizés.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.