Ugrás a kommentre

Streamingek (Disney+, Netflix, HBO Max, SkyShowtime, Amazon Prime és társaik)


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Magánvélemény:

Jómagan otthon TV-ről felvett VHS-en, torrenten meg elődein, "hivatalos" DVD lemezen szocializálódtam. A DVD jó drága volt és gyakran szinkrontalan, mely nálam a szórakoztatási faktort eléggé elrontotta, sok film nem akarózott megjelenni a kedvencek közül, pláne sorozat, teret adva a torrentnek. Torrenten gyakran meg lehetett találni a legeldugottabb gyerekkori élményeket is, hivatalos forrásból meg nem. Szeretném ezt a törvénytelen helyzetet legálissá változtatni. Erre jelenleg egyik streaming szolgáltató sem alkalmas, sőt egyre távolodik a streaming jelen helyzete ettől. Emiatt nem adok rá pénzt, mert az illegális letöltés után erős visszalépés lenne kínálatban és lokalizációban. Most mindenki vessen rám akármit, de kedvenc Star Wars tartalmait gondolom itt mindenki beszerezte legálisan vagy illegálisan mert hát ugye a rajongás tárgya. Ehhez az állapothoz képest a Disney+ nem ad semmi pluszt SW vonalon. Csak a legalitást és a stúdió anyagi támogatásának érzését. De csak míg él az előfizetés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, gafz írta:

Most mindenki vessen rám akármit, de kedvenc Star Wars tartalmait gondolom itt mindenki beszerezte legálisan vagy illegálisan mert hát ugye a rajongás tárgya. Ehhez az állapothoz képest a Disney+ nem ad semmi pluszt SW vonalon. Csak a legalitást és a stúdió anyagi támogatásának érzését.

Egyrészt, nekem a legalitás és az alkotók anyagi támogatása egy óriási plusz, egyrészt azért, mert becsületes ember vagyok, így, ha van opcióm a legális lehetőségre, bizony azzal élek. Másrészt én is abból élek, hogy alkotok, és, ha én elvárom, hogy azért fizessenek, akkor tőlem is joggal várják el, hogy én is fizessek. De gondolom te is szeretsz pénzt kapni a munkádért (a szolgáltatásodért), és nem igazán bírnád, ha valaki nem fizetne. Szóval ne bagatelizáljuk már el ezt a két tényezőt. Sajnos ma (és úgy tapasztalom, régen még inkább) Magyaroroszágon ez a helyzet, ez a két dolog smafu, pláne, ha alkotóművészetről van szó. Ó, lopjuk csak el a filmeket, zenéket, sorozatokat, nehogy már fizessünk valaki más munkájáért. Dolgozzon meg szépen azért, hogy ingyen és bérmentve szórakoztasson minket.

Másrészt, a fenét nem ad. Fent vannak olyan sorozatok a lehető legjobb minőségben, amit Magyarországon máshol nem érhetsz el legálisan. Nem adják sehol a The Book of Boba Fetttet, a The Mandaloriant, az Obi-Wan Kenobi, nem fogod az RTL Klubon látni az Andort. Nem veheted meg 4K-ban a filmeket. Itt érheted el egyedül legálsian hazánkban. Sőt az egész világon csak a Disney+ adja az említett sorozatokat. Emellett van itt egy halom olyan extra, amit máshol szintén nem érhetsz el. Gondolok itt például az olyan átfogó dokufilmekre, mint a Light & Magic, vagy a werkfilmekre, vagy az olyan jópofaságokra, mint a Hangok galaxisa. Persze fontos, hogy legálisan, mert ja, illegálisan sok minden letölhető sok helyről. De ismételten, szerintem a becsületesség, pláne, ha olyanról van szó, amit szeretünk, nem olyan tényező, amit ki kéne vágni a kukába (az élet más pontjain sem, megjegyzem).

 

19 perccel korábban, gafz írta:

Jómagan otthon TV-ről felvett VHS-en, torrenten meg elődein, "hivatalos" DVD lemezen szocializálódtam. A DVD jó drága volt és gyakran szinkrontalan, mely nálam a szórakoztatási faktort eléggé elrontotta, sok film nem akarózott megjelenni a kedvencek közül, pláne sorozat, teret adva a torrentnek. Torrenten gyakran meg lehetett találni a legeldugottabb gyerekkori élményeket is, hivatalos forrásból meg nem

Azért az aranyos, hogy a nagyjából 30 éve letűnt VHS korszakra és a DVD legkorábbi, lassan 20 éves korszakára alapozol egy véleményt a mai trendekről. Mert ma már majdhogynem utánad hajítják a DVD-t és mindegyiken van szinkron, ahogy a Blu-ray-eken is. De már a 4K-s lemezeken is, bár a 4K lemezen még mindig drága, az tény (ellenben streamingen megkapod azt is az előfizetésért). De hol van már a DVD és a VHS? Jó, hogy te beleragadtál a 20-30 évvel ezelőtti dolgokban, de a világ jóóóóóóóóóóóval túlhaladt azon az időszakon. A lemezes piac össze sem mérhető a streaminggel.

Mondjuk azért ne csináljunk úgy, mintha a torrent mindenható lenne. A BAT 21-et a mai napig nem találtam meg még régi szinkronnal. A M*A*S*H című sorozat sincs sehol fent teljes egészében, nemhogy magyarul, angolul sem. És egy olyan kultikus film, mint a The Abyss mozis változata is csak tv-ripben érhető el pocsék minőségben. Ahogy a streamingen, úgy az ncore-on sem érhető el mindig minden. Csak az, amit a felhasználók feltesznek és seedelnek.

Ja, és mindezt úgy írom, hogy én is a VHS korszakkal kezdtem szocializálódni (a Star Wars és a Jurassic Parkok még kölcsönzőből lemásolt kazin voltak, az Aliens az HBO-ról lett felvéve), megértem a drága, szinkron nélküli DVD-ket (a Star Wars és az Alien Quadrilogy még úgy van meg DVD-n), én is használtam a torrentet és elődjeit is. Sőt hazudnék, ha azt mondanám, hogy már nem is használom az ncore-t (bár most már csak olyanra, ha olyasmit akarok letölteni, ami tényleg nincs fent sehol legálisan). És mindezek ellenére rá tudtam venni magamat arra, hogy nem egy, hanem több streamingre fizessek elő. (Sőt, én már a VHS korszakban is a gyári kiadások pártján álltam, szüleim boldogságára. Sokáig nem értették, miért kell nekem a Star Wars, az Alien és a Jurassic Park gyári VHS-en, amikor megvoltak tévéről felvéve vagy kölcsönzőből kihozva.)

 

32 perccel korábban, gafz írta:

Szeretném ezt a törvénytelen helyzetet legálissá változtatni. Erre jelenleg egyik streaming szolgáltató sem alkalmas, sőt egyre távolodik a streaming jelen helyzete ettől.

Mondjuk kíváncsi vagyok, ezt honnan tudod, miközben bevallottan sohasem használtál egyet sem. Ilyen határozott kijelentéseket talán érdemes lenne némi tapasztalat után tenni. Fogalmad sincs, mi érhető el a Disney+-on, vagy bármelyik másikon. Én nagyon sok régi gyöngyszemre leltem már rá streamingen. Lehet, hogy azok is elérhetőek ncore-on, csak éppen már rég elfeledtem őket, így az életben nem keresek rájuk. A Disney+ meg feldobta ajánlóban, mondván, hogy ez neked biztos tetszene, én meg örültem, mint majom a farkának.

 

17 perccel korábban, gafz írta:

De csak míg él az előfizetés.

Hát igen, ilyenek a szolgáltatások. Csak addig élvezheted, amíg fizeted. Áramot sem kapsz, ha már nem fizeted. Telefonálni sem telefonálhatsz, ha nem fizeted a telefonszámlád. Az ncore-ról sem töltögethetsz, ha nem fizeted a netet vagy nem seedelsz vissza (attól, hogy nem pénzben fizeted, még fizeted - sőt, ha olyan ember vagy, aki amúgy nem járatná a gépét állandóan, de a seed kötelezettség miatt mégis járatnod kell, mert rá vagy kényszerítve - nesze neked opcionális lehetőség -, akkor pénzben is fizeted). A moziba sem mehetsz be, ha nem fizeted ki a mozibelépőt. A pék is csak addig ad kenyeret, amíg fizetsz érte. Ezek a szemét, tetü szolgáltatók már csak ilyenek, csak addig engedik, hogy élveszd az általuk nyújtott szolgáltatást, amíg csengetsz érte. De szerintem te is otthagynád a munkádat, ha egy nap a főnököd bejelentené, hogy mostantól ő ingyen szeretné kihasználni a képességeidet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, gafz írta:

Emiatt nem adok rá pénzt, mert az illegális letöltés után erős visszalépés lenne kínálatban és lokalizációban.

Ha mindenki úgy gondolkodna mint te akkor nem lenne Mandalori, Bad Batch, Andor stb. Mit gondolsz ezek miből készülnek? Csak hobbiból forgatják őket? Mi előfizetők, akik amint lehetőség adódott rá, adtunk pénzt a kapott tartalmakért azért is fizetünk, hogy te nézhess SW tartalmakat.

 

Bár ha jól tudom te nem vagy annyira oda a Disney+-os sorozatokért, de sokan kifejezetten szeretjük és épp ezért is fontos nekünk a streaming, mert különben nem nyilt volna meg egy egészen új és érdekes oldala az SW-nek.

 

Mindenesetre nem értem miért vagy ilyen határozott véleménnyel a streamingről ha sose próbáltad. Hajtogatod hogy nem ad pluszt, de látod, mi akik tudjuk miről beszélünk, mert használtunk streaminget és használtunk kalóz letöltést is, egyöntetüen állitjuk hogy van előnye. Hidd el, élményben ég és föld, pláne egy dolgos nap után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, gafz írta:

Ehhez az állapothoz képest a Disney+ nem ad semmi pluszt SW vonalon.

Nekem nagyon is ad. A kényelmet. A torrent nagy macera, ha jobban belegondolunk. Most 5-10 másodperc és nézem az adott tartalmat, jó esetben 4K-ban. Torrentnél annyi szívási lehetőség volt, hogy ihaj. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ne panaszkodjunk a Disney 4 perces reklámjára/óra, nekem a YouTube 46 perceset tett be egy videó elé :D És ez még csak az első a 2.-ből. Legközelebb mit tesz be, Gyűrűk Ura bővített verzió? :D Mondjuk azt lehet nem kattintanám el...

 

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére reklámblokkoló teszi a dolgát, de mikor ráfrissítek egy megnyitott videóra, akkor van hogy átslisszan egy reklám. De 46 percesre azért nem voltam felkészülve :D 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére én nem vagyok nagyon aktív néző, így engem a steaming, vagy tv dolog nem igazán érint. Őszintén inkább könyvet, képregényt olvasok, illetve bejött egy új hobbi egy éve a társasjátékozás (vagy inkább táblás játékozás, mivel elég sok olyan játékkal játszom, aminek van szoló módja, vagy egyedül is játszható alapból, mert kooperatív).

Nagyon kevés filmet, sorozatot nézek. Disney +-on fent lévő kínálatból. Ott volt az Obi-van Kenobi, most az Andor, meg később a Rossz osztag. A Netflix-es cuccok közül a Vajákot elkezdtem nézni. Az Amazonosból Az Idő Kereke és Hatalom Gyűrűi érdekel. HBO-oson nem is tudom mi van, talán a DC-k közül valami érdekelne. De nem nézek rendszeresen sorozatot, filmet. Meg hozzászoktam, hogy online megnézem, ami nagyon érdekel, még le se töltöm.

Ez a steminges dolog az aktív nézőknek szól. Akik állandóan néznek filmeket, sorozatokat. Én inkább aktív olvasónak tartom magam. Erről eszembe jutott, hogy anyagi okokból átálltam könyvtárra. Nekem a könyvtár a "nagy steaming" szolgáltatóm. Évente fizetek 1700 forintot és rengeteg könyvet, képregényt ki tudok kölcsönözni, amit csak akarok. Viszont az az érdekes. hogy a könyvtárba járók csak az éves, féléves díjat fizetik ki és cserébe rengeteg könyvet kihozhatnak. Viszont abból a csekély díjból nem tudom, mit látnak az alkotók.

Szóval nekem a steaming nem igazán éri meg a fentebbi okok miatt. Meg persze nem vagyok hajlandó interneten keresztül fizetni semmiért. Plusz a társasok sem olcsók, bár ott is visszafogtam magam és optimalizálom a beszerzendőket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Nekem valahogy nem tűnik túl macerásnak. Mondjuk egy vírusirtó nem hátrány.  

2. Mondom, szívesen csinálnám legálisan. Mondjuk főleg régi és (eredeti) szinkronos tartalmakat keresnék.. Támogattam már pár száz DVD-vel a stúdiókat.

3. A Youtube fizetés nélkül undorító lett. De meg lehet élni nélküle.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, gafz írta:

Ehhez az állapothoz képest a Disney+ nem ad semmi pluszt SW vonalon.

 

Ezt azért átgondolnám a helyedben.

 

Hogy nekem mit jelent a Disney+ használata azt megosztanám a publikummal, mert én pontosan tudom mit jelentett letölteni és ehhez kpest. De menjünk vissza az időben.

 

Hogy honnan jutottunk hova? Valamikor a kilencvenes évek végén lett saját pc-m. Imádtam a videójátékokat, de akkor tényleg az átlagfizetésekhez képest brutális árakon voltak a játékok. Volt ismerősöm akinek adtam egy üres lemezt ha megjelent az áhított játék és ő hozta. Mivel ismertem a srácot nem kért pénzt ,de volt akitől igen. Teljesen természetesnek vettem hogy ingyen jön a játék, és ha hallottam hogy valaki eredetiben megvesz a játékot totál hülyének néztem az illetőt.

2004-2005 tájékán egy kollégám mondta hogy van egy torrent nevü rendszer amiről lehet tölteni. De mondom ez illegális, nem visznek majd be a zsaruk emiatt? Nem mert már 40 000-en vannak fent. Ok belementem.

Mentek a torrentezős évek, moziba alig jártam, szinte csak sw-ket néztem moziban. Filmrajongó ember vagyok, nagyon szeretem őket tök jó volt hogy a nagy blockbustereket(igaz 4 hónappal a premier után)

leszedtem és megnéztem itzthon nagyon jó tv-n nagyon jó hangrendszeren.

Ez annyira az életem részévé vált minthogy reggel mentem munkába. Azt hittem ez örökké tart, semmi hátrány nem volt és bármi új film vagy videójáték jött leszedtem.

2017-ben vettem meg az első lapos full hd tv-met és vettem hozzá egy médialejátszót. Plussz vettem egy 1 tb-os külső vinyót. Innetnől jött az hogy leszedni a full hd filmet(20GB, kb fél óra), átmásolni a külső HDD-re( még USB 2.0 volt ami lassú) majd be a médialejátszóba és nézni. Ha sorozat volt és angol nyelvü, akkor magyar felirat vadászata minden részhez, mindet átnevezni(volt olyan hogy 12 részes volt egy évad) a videófile nevére. Kinlódás volt vagy fél óráig, majd ezt is másolni.

Eközben mind a film mind a sorozat(ami 40-50 GB volt), foglalta a helyet a vinyón mert ugye vissza kellett seedelni.

De mivel nem volt más nem zavart ez volt a normális.

Aztán jött a streaming a Netflix.

Kipróbáltam egy hónapig ingyen, nem jött be mert a filmek 90 %-át láttam a sorozatok meg annyira nem érdekeltek(illetve a Stranger Things igen,, de egy sorozatért nem fizetek elő).

Az HBO GO-t is kipróbáltam az az on lévő filemekt is már láttam nem érdekelt. Aztán jött a hír hogy jön majd hazánkba a Disney plus, ahol az sw-k lesznek. 

Nálam az sw alapból fizetős tehát nem volt kérdés hogy azonnal előfizetek rá.

Jött is ,volt egy kis malőr az elején(inkább elvi szinten), de sikerült előfizetni jó áron.

Ennek vasárnap lesz 2 hónapja. Az utőbbi 2 hónapban gyökeresen megváltozott a tartalomfogyasztási szokásom. A Disney+ nekem a mennyország. Először is borzasztó jó érzés hogy legálisan becsületesen nézem az sw tartalmakat ,iszonyat jó minőségben (4K HDR-ben vagy DV-ban, ami ugyanaz mint a HDR csak a Dolby cégtől) akadás nélkül.

Nagyon jó érzés hogy bármely sw-filmet, bármely sw-sorozatnak bármely részét megnézhetem akkor amikor én akarom, és akár csak azt a részt amit én akarok.

Annyira jó érzés pl hogy ha meg akarom nézni mondjuk a TCW 3. évadának 4. részét akkor nem kell ncore-on leszedni a zegész évadot, onnanon kikeresni az adott rést, majd átmásolni, hanem csak pár gombnyomás.

Ami durva, hogy az elképesztő kényelem miatt elkezdtem nézni olyan dolgokat rajta amiktől ódzkodtam eddig(Megkeres, letölt, feliratot keres, másol).

Miért? Mert mikor hazaérek a munkából, megvacsorázom és már este fél kilenc van, de csak bekapcsolom a tv-t és megnézem mondjuk a Wandavision 3. részét mert van mondjuk 40 percem. Ez régen elképzelhetetlen volt. Mert ha volt 40 percem nem álltam neki letölteni a részt és átmásdolni mert mindjárt elvitt 20 percet.

Szóval a 2 hónap alatt mióta van D+ megnéztem a Wandavisiont, a Sólyom és a Tél katonáját, a MoonKnight-ot, a Loki-t, illetve a Mi lenne ha... sorozatokat.

ha nincs a Disney+ ezt évekig néztem volna meg a macera miatt.

Ja és persze a hangokkal sincs baj. Mivel a tv és az erősitő is tudja a HDMI eARC-ot mozihangon szól minden.

Nézzük a képminőséget. A HDR(illetve DV) miatt a képminőség döbbenetes mind a sorozatok, mind a filmek terén. A Doctor Strange 2-nél szó szerint annyira kristálytiszta volt a kép gyönyörű szinekkel hogy a mozi képe meg sem közelíti.

Apropó, anno(vagy 10 éve) elhatároztam hogy újranézem a TCW-t. Mindig húztam. Most elkezdtem újra.

A helyzet az hogy az utóbbi 2 hónapban mióta D+ van itthon EGY filmet töltöttem le ncore-ról. Már csak azért megyek fel néha nehogy kidobjanak. Egyszerűen nem érdekel már a letöltés.

Amit még adott hogy végre mi rajongók együtt nézhetjük meg az új sw-tartalmakat. Végre nem kell egymást bevárni, nem kell várni magyar feliratra, végre Dzséjttel egyidőben nézhetjük mi is az új sw-ket.:evil:

Én csak szuperlativuszokban tudok beszélni a Disney+-ról.

A nyolcvanas években el kellett menni moziba faszékeken ülve, Kádár bácsi tsz-látogatását nézve a film elején, ha felnött ült elötted nem láttál semmit, mocsok minőségben néztük az sw-t.. Ma az otthonodban egyedül, k*rva jó minőségben és hanggal, akkor amikor te akarod egy Burger King menü áráért(se) nézhetjük.

 

Én személy szerint áldom a szerencsémet hogy ezt megélhetem.  Még magyar viszonylatban is szó szerint fillérekért megkapod a Marvelt, az SW-t és a többit. Aztán belengetnek valamit hogy kicsit több lesz(de az is fillérek a tartalomhoz képest) és már megy a jó öreg magyar panaszkodás.

Értékelni kellene hogy kis hazánkba(ami a világpiacon nagyjából a nullával egyenlő) is itt van a Disney+, a legnagyobb szinkronos tartalommal, és rajongásunk tárgyával(sw).

Aztán azt is tudomásul kellene venni hogy a világban zajló folyamatok őket sem kimélik. Igen, nehéz időket élünik, nem rózsás a helyzet, ők sem erre számítottak.

A pandémia alatt rengeteg új előfizetője lett a streamingszolgáltatóknak, hisz az emberek otthon gubbasztottak. Aztán lecsengett a járvány az emberek kimozdultak, lemondták az előfizetéseket. Majd jött a mostani helyzet mikor a megélhetési költségek az egekbe szöktek(és még fognak is) és nyilván hogy a legkevésbé fájó költségről mondanak le(a streaming).

Emiatt kellet lépni a streamingszolgáltatóknak. Mindegíik ezt csinálja nem csak a Disney. De még itt sincs kényszer, Nem erőszakkal nyomják le a torkodon a reklámot, van reklámmentes lehetőség is.

Én biztos elő fogok rá fizetni jövpre is ha lejár az éves előfizetésem. Akkor is ha 1000 ft-al több lesz havonta. Mert mégy így is ezerszer többe kerülő tartalmakat kapok a pénzemért ami örömet okoz.

Tegyük össze a két kezünket hogy egy ilyen kis országban ennyi pénzért ilyen minőséget kapunk.

 

 

Bocsi, hoszzú lett de ki kellett írni magamból.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney+-on fenn van a Lost. Évek óta újra akartam nézni. Nemrég elkezdtem. Kizárt, hogy streaming nélkül bármikor is neki kezdtem volna, nincs energiám és időm valami épkézláb torrentet találni, aztán még hozzá kikeresni egy megfelelő feliratot, 10+ éves sorozatoknál ez már sokszor macera. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Tegnap zárás után jött ki a 2. negyedéves jelentés, erről adok most egy kis tájékoztatást. A Disney+ előfizetők száma 137,7 millióról 152,1 millióra növekedett. Az ebből származó bevétel 23%-ot emelkedett, a nettó veszteség 0,6 milliárdról 0,9 milliárdra növekedett. A veszteség növekedésnek hátterében a saját gyártású produkciók számának valamint ezek gyártási költségeinek emelkedése áll. Emiatt egy mindenkit érintő kényszermegoldás következik: áremelés. Az európairól még nincs konkrét infó, azonban az Államokban $7,99-ről 10,99-re emelnek, a Hulu 1 dollárral kerül majd többe. Új $7,99-es csomag is bevezetésre kerül, amiben reklámok is lesznek." - Mythbusters-Facebook

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fontos megjegyezni hogy a Disney+ indulásánál tudták hogy eleinte ez a részleg veszteséges lesz. Az eredeti terv az volt hogy 2024-ben lesz először olyan negyedév amikor nyereséget termelnek. Ez az elörejelzés nem változott.

 

Ráadásul a számok csalókák. Ha valaki a streaming miatt kedvet kap SW vagy Marvel merchandising vásárlásához akkor az a bevétel nem a streaming részlegnél jelenik meg, pedig nélkülük az a pénz nem lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt még hozzátenném hogy arra nem igazán szmolhattak az indulásnál hogy pár évvel késöbb a pandémia utén lemondások jönnek, illetve egy maags inflációs álapot jön a gazdaságban. 

A mostani helyzet mindenkit érint, bemegyünk a boltba látjuk mi van minden ezerrel drágul, az üzemanyagárak, a nyersanyagok ára az egekben. Ez jóval drágábbá teszik a streamingszolgáltatóknak a gyártást is.

Nem csoda hogy emelnek. Ez most ez nehéz időszak, ki kell blekkelni.

Személy szerint inkább fizetek többet akár 1000 ft-al is többet havonta hogy reklámmentes tartalmakat nézzek, nameg azért hogy megmaradjon egyáltalán a Disney +, minthogy annyira veszteségesek legyenek

hogy megszünjenek.

Tudomásul kell venni hogy minden drágább lett, Miért pont a streameing ne lenne az?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hopp, ugrott az Avatar a D+-ról. Ilyenkor azért egy pillanatra megrökönyödöm, mert tévesen azt hiszem, hogy birtoklok mindent ami rajta van, de ilyenkor rájövök, hogy ez inkább egy kölcsönző. 

Amúgy újra megkérdem, nem kellene egy "Disney+ és más streamingek" vagy hasonló topik, mert itt már rég nem a topik címéről folyik a szó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, csoli1138 írta:

Hopp, ugrott az Avatar a D+-ról. Ilyenkor azért egy pillanatra megrökönyödöm, mert tévesen azt hiszem, hogy birtoklok mindent ami rajta van, de ilyenkor rájövök, hogy ez inkább egy kölcsönző. 

Amúgy újra megkérdem, nem kellene egy "Disney+ és más streamingek" vagy hasonló topik, mert itt már rég nem a topik címéről folyik a szó. 

Azért vették le mert egy időre mozikba küldik az Avatart. Aztán megy vissza a Disney+-ra. De igen, ez mutatja hogy ami ott van az nem a tiéd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Azért vették le mert egy időre mozikba küldik az Avatart. Aztán megy vissza a Disney+-ra. De igen, ez mutatja hogy ami ott van az nem a tiéd.

Hálisten azon ritka címek egyike ami megvan BD-n. Ráadásul a bővített. Mimdenképp meglesem még előtte. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Eddig nem is láttam, hogy fent van, de pl. a valaki által a napokban emlegetett Kommandó is totál elkerülte a figyelmemet!

Igen, tele van gyöngyszemekkel én se hittem volna mikre lehet akadni! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
1 órával korábban, csoli1138 írta:

D+-os kérdés. Tapasztaltatok hangcsúszást? (szinkron esetén) 

Főleg retro címeknél, pl. : Parazita, Az utolsó esély, De A szökésben és az Így jártam anyátokkalban is volt illyen epizód. 

Nem, olyat viszont sajnos tapasztaltam, hogy bizonyos részekhez fel van téve a szinkron, más részekhez meg nem. :( (Simpson család 10. évad fele ilyen, fele olyan pl.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nahát nagyon kíváncsi leszek a holnapi Disney+ indulásra. Mondjuk az HBO Max meg a Netflix hazai indulása alapján az első napokban/hetekben szoktak lenni gyerekbetegségek. Valószínűleg nem lesz tökéletes, de a nagy kérdés már holnap eldőlhet: most akkor lesz Balu kapitány kalandjai magyar szinkronnal vagy sem? :D

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, csináltam végül egy ilyen topikot és áthelyeztem 170+ hozzászólást (majd folytatom, de egyelőre ennyi fért bele), hogy ne a Disney megvásárolta a Lucasfilmet topikot szemeteljük össze. Szóval a streamingekkel kapcsolatos kérdések, észrevételek, gondolatok, dícséretek, szidalmak és így tovább, mostantól ide jöjjenek.

1 órával korábban, csoli1138 írta:

D+-os kérdés. Tapasztaltatok hangcsúszást? (szinkron esetén) 

Főleg retro címeknél, pl. : Parazita, Az utolsó esély, De A szökésben és az Így jártam anyátokkalban is volt illyen epizód. 

Hát eddig nem sok mindent néztem meg szinkronnal, de azon kevésen nem tapasztaltam.

Amit mostanában fedeztem fel negatívumot, az az, hogy a Castle első évadán nincs felirat, a második évadtól pedig van, de az olyan sz*r, mintha a készítő a Google Ferdítőt használta volna. Konkrétan vannak olyan részek, amikor a címszereplőt nem Castle-nek, hanem Kastélynak írják. Vagy ez:

"Our stowaway is Dr Valerie Monroe."

Ez magyarul így hangzik a feliratban:

"A mi házunk, Dr. Valerie Monroe."

WHAAAAAAAAAAAAAT?????? :o:facepalm:

És teli van ilyenekkel a felirat. Reklamáltam is a Disney+-nál, mert azért ez kritikán aluli minőség.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy létrehoztad! Én azért nem tettem meg, mert nem tudtam volna a hsz-eket átrakni és Ody írta hogy azt is kéne. 

Pomtosítok: Olyan is volt a szökésnél, hogy áthallottam az eredetit a szinkron alól. Na az a legkutyább. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.