Ugrás a kommentre

Akkor/Most


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Köszönöm szépen! :)

 

Donát: korábban azt hittem még a starwars.hu-n, hogy te vagy az a srác aki annó megszerettette velem a a Star Warsot még '99-ben, őt is épp Donátnak hívták, aztán az e-mail címeden láttam a teljes neved és így megdőlt ez a dolog, újabb bizonyítéka lett volna pedig, hogy milyen kicsi a világ :D

 

Én 2002-ben lettem rajongó, úgyhogy azért sem lehettem volna én, de fura, hogy őt is Donátnak hívták, mert ez egy elég ritka név. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos egy kis ízelítő abból, honnan is indultunk. Nem minden oldal jön be, de ami igen az érdekes, ilyen időtávból meg pláne. Érdemes beleolvasni, főleg Quarron írásait. :D

 

starwars.hu fórum

 

Alább pedig nem más olvasható, mint ennek a fórumnak az elődje. A prequel kedvelők fóruma nevű topikból nőtt ki ez a közösség.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja. :D Nem is gondoltam volna, hogy ez így még megvan.

 

De megtaláltam a fórum létrejöttét is. Muszáj dokumentálni mielőtt elkallódna. :D

 

 

2005-06-16 13:48:38

 

Most, hogy teljessé vált a StarWars történet, elgondolkodtam azon, hogy talán kellene csinálni egy külön SW fórumot. Nem olyan volumenben mint ez a fórum itt, de ott legalább tényleg azok lennének akikkel érdemben lehetne társalogni a filmekről. Moderált lenne a dolog, tehát egymás idegtépésére nem kerülne sor. Sajnos nekem nincs tapasztalatom ebben, de ha valaki kedvet érezne ahhoz, hogy segítsen, azt szívesen venném. Egyenlőre nagyon kezdeti a gondolat, de jó lenne létrehozni valamikor...

 

Ody Mandrell 2005-06-19 00:23:43 válasz

Elköltöztem :) Akit érdekel egy új fórum, ahol garantáltan csak SW-ről esik szó, fikázás nélkül, az írjon mailt nekem. Egyenlőre még nincs kész teljesen a dolog, de alakul. Mindenkit szeretettel várok, aki konstruktív beszlélgetésekre vágyik a filmekkel kapcsolatban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te is fórumoztál az sw.hu -n? Milyen név alatt? :)

Igen, de nem voltam túl aktív, szinte csak a TCW témakörben és ott is keveset. Pont mire ráakadtam és aktivizáltam volna magam, megszűnt az oldal. A nickre nemigen emlékszem már. Ha nem ez volt, akkor nincs sok ötletem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hogy beszúrtad ezeket Ody. Ahogy látom elég kiismerhetetlen, hogy mi érhető el mi nem.

Egyébként az a durva, hogy Tibur az ep.3 bemutató előtt 2 évvel (!) már ilyen kémjelentésekkel bombázott minket:

 

"Chewbacca úgy jön be a képbe (kb a film felénél), hogy jópár jedivel (köztük Yoda) és wookie társaival egy Klón-háborús csatát vívnak a droidokkal a Kasshyyykon, ám a clone-trooperek hirtelen oldalt váltanak, lemészárolnak minden jedit és wookiet. Yoda életét a mi kedvenc két lábon járó bundánk menti meg.

Egyébként a Kasshyyyk (nemtom hogy írják) is tartogat még meglepetéseket, az eddig megismert képpel ellentétben (pl Holiday Special) egyáltalán nem egy Endorhoz hasonló őserdő, hanem technológiailag nagyon is fejlett, sok-sok épülettel, számítógéppel és járművel rendelkező világ..."

 

Ilyen kémjelentéseket olvasnék legszivesebben most is. Nem hogy kinek az unokatesója kerül elő éppen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hogy beszúrtad ezeket Ody. Ahogy látom elég kiismerhetetlen, hogy mi érhető el mi nem.

Egyébként az a durva, hogy Tibur az ep.3 bemutató előtt 2 évvel (!) már ilyen kémjelentésekkel bombázott minket:

 

"Chewbacca úgy jön be a képbe (kb a film felénél), hogy jópár jedivel (köztük Yoda) és wookie társaival egy Klón-háborús csatát vívnak a droidokkal a Kasshyyykon, ám a clone-trooperek hirtelen oldalt váltanak, lemészárolnak minden jedit és wookiet. Yoda életét a mi kedvenc két lábon járó bundánk menti meg.

Egyébként a Kasshyyyk (nemtom hogy írják) is tartogat még meglepetéseket, az eddig megismert képpel ellentétben (pl Holiday Special) egyáltalán nem egy Endorhoz hasonló őserdő, hanem technológiailag nagyon is fejlett, sok-sok épülettel, számítógéppel és járművel rendelkező világ..."

 

Ilyen kémjelentéseket olvasnék legszivesebben most is. Nem hogy kinek az unokatesója kerül elő éppen.

Tibur mostanában nem aktív ilyen téren. :) Nyilván más most minden mint anno.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne feledkezzünk meg Quarron -ról se. Íme az egyik örökbecsűje. :D

 

Te miért hordanál bőrsatyit, hosszú kabátot és sálatr egy mélyűri vadász high-tech fülkéjében?

Szerinted mennyire infantilis egy olyan társadalom ahol tizenhárom éves kislányokat kiráylnőnek demokratikus úton választanak? Szerintem mmiért használ távcsövet, egy harci droid és miért integetéssel jelez a társának?

Szerinted high-tech lőfegyverekkel felszerelt modern hadseregek miért rohannak középkori horda módjára egymásnak?

Szerinted milyen kényelmi, vagy praktikus okai vannak ormótlan libegő ruhákban járni, mit tud egy köpeny, amit egy jó dzseki nem? Szerintesd a klónakatonánál miért nincs rádió amikor kiesik Padméval a szállítóból? Szeritned mi értelme van egy droiddal külső audióvizuális távkommunkációt (vagyis hologrammon keresztül) folytatni?

Szerinted miért jó, hogy SOKKAL nagyobb a látványorgia mint a klaszikusban? Szerinted miért jó, hogy hat részként unalmassá lett a második három? Szerinted miért sültbolond Dooku és Anakin? Neked mi élvezet volt a piknikjelentben? Neked mi a jó Jar-jar-ban?

...hmmm... igazad lehet, tényleg túl intelligens vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olyan volumenben mint ez a fórum itt

Ez tetszik, nem csak túléltük annak a fórumonak a halálát, de véleményem szerint végül sokkal nagyobb volumenű is lett a SAGA Fórum. :rock:

Quarron emléke még annyira élénk, hogy a rövid szösszenete is nosztalgikusan felb*szta az agyam. Húúúúú... Ez a csávó nagyon durva volt. Ennek ellenére tök jó, hogy ezt belinkelted, Ody.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne feledkezzünk meg Quarron -ról se. Íme az egyik örökbecsűje. :D

 

Te miért hordanál bőrsatyit, hosszú kabátot és sálatr egy mélyűri vadász high-tech fülkéjében?

Szerinted mennyire infantilis egy olyan társadalom ahol tizenhárom éves kislányokat kiráylnőnek demokratikus úton választanak? Szerintem mmiért használ távcsövet, egy harci droid és miért integetéssel jelez a társának?

Szerinted high-tech lőfegyverekkel felszerelt modern hadseregek miért rohannak középkori horda módjára egymásnak?

Szerinted milyen kényelmi, vagy praktikus okai vannak ormótlan libegő ruhákban járni, mit tud egy köpeny, amit egy jó dzseki nem? Szerintesd a klónakatonánál miért nincs rádió amikor kiesik Padméval a szállítóból? Szeritned mi értelme van egy droiddal külső audióvizuális távkommunkációt (vagyis hologrammon keresztül) folytatni?

Szerinted miért jó, hogy SOKKAL nagyobb a látványorgia mint a klaszikusban? Szerinted miért jó, hogy hat részként unalmassá lett a második három? Szerinted miért sültbolond Dooku és Anakin? Neked mi élvezet volt a piknikjelentben? Neked mi a jó Jar-jar-ban?

...hmmm... igazad lehet, tényleg túl intelligens vagyok.

 

Quarron... a név ismerős, de már az idejét se tudom mikor hallottam utoljára :D

 

Erre a hozzászólásra még emlékszem is, vagy lehet csak hasonlóra, sok ilyen volt a srácnak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tetszik, nem csak túléltük annak a fórumonak a halálát, de véleményem szerint végül sokkal nagyobb volumenű is lett a SAGA Fórum. :rock:

Ez valamilyen szinten igaz is. Erre nagyon büszke vagyok. Most képzeljétek el, ha ez a hely nem lenne. Hol lehetne beszélgetni az EPVII -ről pl? Vagy a TCW -ről? Nem magamat/magunkat akarom fényezni, de szerintem ennyivel szegényebb lenne a hazai SW társadalom.

 

Nekem valamiért sajnos nem nyitja meg a linkeket. :para: Viszont örülök, hogy megvannak még ezek a régi hozzászólások archiváltan, azt hittem már örökre elvesztek.

Pedig ott vagy! Te voltál aki felélesztette a prequel kedvelők fórumát miután mi leléptünk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valamilyen szinten igaz is. Erre nagyon büszke vagyok. Most képzeljétek el, ha ez a hely nem lenne. Hol lehetne beszélgetni az EPVII -ről pl? Vagy a TCW -ről? Nem magamat/magunkat akarom fényezni, de szerintem ennyivel szegényebb lenne a hazai SW társadalom.

Ez nagyon durva egyébként. Amikor megszűnt az az oldal és keresgettem alternatívák után, akkor döbbentem tapasztaltam a kietlenséget. Valamiért erre a fórumra akkor nem találtam rá, pedig pár napig próbálkoztam itt-ott. Hagytam is a fenébe az egészet, mert az a kevés hely is trollföldje volt, amit már az sw.hu-n is nehezen viseltem. Sok év telt el, amikor újra rászántam magam, hogy utánajárjak van-e már végre valami érdemi fóruma a SW-nak kis hazánkban.

 

Ami igazán szép, hogy ezt a közösséget nagyjából egyben tartottátok, ill. továbbra is trollmentes övezet. Ahogy olvasgattam a témákban, volt azért pár idetévedt rosszfiú, magam is tapasztaltam ilyet, de hamar kikerültek a képből. Azért ez, a magyar internetes morált alapul véve, igencsak becsülendő eredmény. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi pb. :) Nem volt könnyű néha, mi is megkaptuk a magunk keresztjét de szerintem megérte. :) Engem és a többieket szerintem mindig az vezérelt, hogy ne harapózzon el a gyűlölet és a fika tenger. Ennek érdekében néha magunknak is át kellett állni a sötét oldalra, de megtettük ezt a fórum érdekében. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon durva egyébként. Amikor megszűnt az az oldal és keresgettem alternatívák után, akkor döbbentem tapasztaltam a kietlenséget. Valamiért erre a fórumra akkor nem találtam rá, pedig pár napig próbálkoztam itt-ott. Hagytam is a fenébe az egészet, mert az a kevés hely is trollföldje volt, amit már az sw.hu-n is nehezen viseltem. Sok év telt el, amikor újra rászántam magam, hogy utánajárjak van-e már végre valami érdemi fóruma a SW-nak kis hazánkban.

 

 

Én is voltam anno Sw.hu-n ugyanezen néven(bár nem sokat írogattam akkor), amikor az behalt ugyanúgy jártam mint te, ide én sem találtam és más érdemi helyet sem így pihenő pályára álltam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odyval nagyot nosztalgiáztunk a minap...nos igen, a Star Wars.hu néhány mára már kultikus figurája nagy szerepet játszott abban, hogy ez a fórum létrejött. Ody-t illeti a köszönet érte és mindazokat az öreg fórumtársakat, akik még az SW.hu-n kezdték pályafutásukat és megtöltötték ezt a fórumot is élettel, mert ugye mi is egy fórum, ha nem a rajongók többé - kevésbé szoros közössége. Némi keserű érzés mindig volt bennem, hogy az SW.hu-t legyőzte az idő, azonban nem titkoltan többször is javasoltam Ody-nak a domain megszerzését és ezen oldal átköltöztetését, mert az a sziklaszilárd meggyőződésem, hogy Ody rendíthetetlen odaadásával már bizonyította, hogy a Star Wars jelenséget képes egységében kezelni, hogy nála az egyébként nagy szellemi értéket hordozó starwars.hu domain sokkal jobb helyen lenne, mint ahol most van. Az swsaga.hu az a fórum, aminek a starwars.hu-n lenne a helye, ezzel együtt Ody személye lehetne a garancia arra, hogy még véletlenül se születhessenek- miért utáljuk az ezt meg azt - "színvonalú" topikok és így garantált lenne a hazai rajongás Episode I-től Episode végtelenig történő továbbélése. A magam részéről persze a kritikai hangot megtartanám, de ugye én Zééé vagyok.

 

Mindenesetre megfontolandóvá kéne tenni, és rágni is fogom Ody fülét a továbbiakban is, hogy próbálja megszerezni a domaint, mert több éves rajongásom alatt nem nagyon találkoztam alkalmasabb emberrel, aki ennyire odáig meg vissza lett volna a Star Wars jelenségért, pedig vagyunk itt még páran, akik hard fokozaton nyomjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Zééé. :peace: Azért kicsit más dimenzió lenne a starwars.hu domain alatt működni. Szerintem Royal -ék el se adják. Sokan próbálták már megszerezni. Talán még meg is fenyegették. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.