Ugrás a kommentre

Luke és Leia - kire hasonlítanak?


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Azért nem mindig: Kit Fisto, Agen Kolar, Saesee Tiin, Mace Windu, Yoda és Luke, őket saját kezűleg ölte vagy próbálta végül megölni. Ha Leia húzza keresztül a számításait, ugyanúgy megsütötte volna.

Azért ehhez hozzá tartozik, hogy az említett Jedi-mesterek esetén Palpatine-nak nem volt még tanítványa, akire rábízhatta volna az ügyet, Yoda esetében meg nem volt épp kéznél a tanítvány. Luke-ot is csak azért akarta saját kezűleg elintézni, mert Vaderre láthatóan már nem számíthatott, hiszen Luke legyőzte.

 

Egyébként meg neki teljesen mindegy volt, kit kell elintéznie vagy mással elintéztetnie a céljai eléréséhez - ősgonosz volt.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-ot is csak azért akarta saját kezűleg elintézni, mert Vaderre láthatóan már nem számíthatott, hiszen Luke legyőzte.

Én is erre gondoltam, de ha te már úgyis megfogalmaztad, nem írom le még egyszer :)

 

Akkor akár vissza is térhetnénk a topik eredeti témájához :P

 

Úgyis nagyon sok szó esett már Padméról és Luke-ról, úgyhogy most róluk írnék. Egy fontos hasonlóságnak tartom azt, hogy mindkettem békés úton szeretnék megoldani a konfliktusokat, de végül mindig kénytelenek belemenni a harcokba. A Jedi visszatérben Luke is tárgyalni akar Jabbával, Padmé pedig az első részben a Kereskedelmi Szövetséggel, de próbálkozásaik zátonyra futottak. Továbbá mindegyikőjük elutasítja a "vesszen Vader" felfogást, mert mindketten hittek abban, hogy Anakinban van még jóság - ezt mi is sokszor felemlegettük már.

Szerkesztve: - Milandra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgyis nagyon sok szó esett már Padméról és Luke-ról, úgyhogy most róluk írnék. Egy fontos hasonlóságnak tartom azt, hogy mindkettem békés úton szeretnék megoldani a konfliktusokat, de végül mindig kénytelenek belemenni a harcokba. A Jedi visszatérben Luke is tárgyalni akar Jabbával, Padmé pedig az első részben a Kereskedelmi Szövetséggel, de próbálkozásaik zátonyra futottak. Továbbá mindegyikőjük elutasítja a "vesszen Vader" felfogást, mert mindketten abban, hogy Anakinban van még jóság - ezt mi is sokszor felemlegettük már.

Ezzel teljesen egyetértek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Én úgy vélem, hogy Luke-ban kezdetben inkább az apja tulajdonságai domináltak. Igaz, hogy szelídebb természetű Anakinnál, és Leiánál, ugyanakkor apjához hasonlóan ő is forrófejű és meggondolatlan volt, és ugyanaz a bosszúvágy volt benne a Birodalom visszavágban, mint Anakinban a Klónok támadásában. Mindketten ennek köszönhetik, hogy elvesztették a jobb kezüket, és alulmaradtak egy Sith-el szemben. A Jedi visszatérben azonban Luke már jobban hasonlít az édesanyjára, hiszen jórészt az anyai örökségnek köszönhető, hogy apját visszatérítette a világos oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szafina: szerinted mi okozta ezt a változást Luke -ná laz EPIV-VI között?

Én úgy vélem, hogy a Jedi-tanítások. A Birodalom visszavág idején még nem volt eléggé kiképezve, és ugyanaz a nyughatatlanság volt benne, mint Anakinban. A Jedi visszatérben már tényleg emlékeztet egy Jedire: megfontolt, nem fejjel megy a falnak, hanem tárgyal, és jól tud bánni az Erővel. Ugyanakkor a saját megérzéseire hagyatkozik, és nem fogadja el Yoda és Ben véleményét, miszerint Vader menthetetlen, mert kivesztek belőle az érzések, és ugyanazt mondja Bennek, amit az édesanyja mondott a halálos ágyán. Számomra az EPVI-ban válik nyilvánvalóvá, hogy Luke mennyire hasonlít Padméra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Pontosan már nem tudom, hogy hol volt arról szó, hogy mikortól voltak " már testvérek", de tuti nem egy csók csattant el köztük, igaz az ismert jelenet mellett ezt már kivágták. :rock:

 

http://cache.io9.com/assets/resources/2008...a_luke_kiss.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegénykék, de kínos lehet ezekre visszagondolni. De a csók, az hagyán, pláne, hogy az egyetlenbe, ami ténylegesen megtörtént, abba túl sok érzelem nem is volt (legalábbis nem olyan :D ), viszont, az lett volna kínos, ha messzebb jutnak. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy minden máskép alakult volna ha a színészeken múlt volna? :) Totál vérfertőzés ésatöbbi. :D Mehetett volna az egész a Romantica csatornára. :)

Nem múltkor újságolta el Fisher, hogy lefeküdt Forddal? Na kérem, minden úgy alakult, mint a valóságban. Az élet írta :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem véletlenül vágták ki a filmből. :rock:

Én nem csodálkoznék nagyon azon se, ha a háttérben Ford így szólt volna Lucashoz :D :

-Te George, figy, nem lehetne ha ez a szöszi srác inkább a testvére lenne Carrienek? T'od, mi ketten.....Carrievel kicsit összemelegedtünk.

-Öööö, ......oks Harrison, meglátjuk mit tehetünk.

 

És így született meg a Legenda. :)

( ilyen késő este jönnek a kreatív ötletek :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.