Ugrás a kommentre

New Jedi Order


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

5 hours ago, ati said:

Miért nehezebb egy két órás filmet összehozni mint több évadnyi sorozatot?
Mando, Boba, Kenobi, Andor.  A sorozatok szinte folyamatosan jönnek, de egy film sem akar összejönni.
Nem értem.

Engem ez zavar, mert az swt moziban akarom látni.

Én is beülnék egy jó Star Wars mozira. Mostanában úgy is fontolgatom a gyakoribb mozizást. Szégyenletes, hogy 4 évvel a Skywalker Kora után a mozis részleg sehol sem tart. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 minutes ago, Ody Mandrell said:

Az EPIII után 10 évig semmi mozi nem volt.

Tudom, de ez a mostani helyzet és az akkori nem ugyan az. Akkor hivatalosan ott vége volt a filmes vonalnak. Igaz, jött a TCW, de közel sem élt annyira a franchise mint ma. Emellett akkor nem jelentgetett be a Lucasfilm felelőtlenül 4-5 filmes projektet amiből aztán semmi sem lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Iqvi írta:

Tudom, de ez a mostani helyzet és az akkori nem ugyan az. Akkor hivatalosan ott vége volt a filmes vonalnak. Igaz, jött a TCW, de közel sem élt annyira a franchise mint ma. Emellett akkor nem jelentgetett be a Lucasfilm felelőtlenül 4-5 filmes projektet amiből aztán semmi sem lett.

Mert akkor George Lucas nem is akart (éppen) többet csinálni, de amúgy az ep1 idején még eléggé felelőtlenül ott virított a honlapon az ep7-8-9 logója is (hivatalos oldalon, tehát ez hivatalosan bejelentettnek számított), amiből aztán semmi sem lett az ő szárnyai alatt. És akkor még az Underworld című, szintén bejelentett élőszereplős sorozatot meg sem említettem. ;) 

Lehet, hogy a helyzet nem ugyanolyan, de pont, hogy a mostani sokkal jobb helyzet miatt talán könnyebb lehetne türelemmel kivárni azt a pár évet, mint 2005-ben. Vagy hovatovább, 1983-ban. Évente 5-6 filmnyi élőszereplős matériát kapunk, nem B kategóriás kivitelben, nem beszélve az animációs vonalról, vagy arról, hogy már a videojátékoknak is olyan grafikája van, hogy a filmbeli szereplőket simán áthozzák. '83 után mennyi ilyen volt? A mozifilmekhez legközelebb akkor kerültek az emberek, amikor leültek a Rebel Assault 1-2-vel játszani, mert ezekben legalább voltak élőszereplős felvételek.

2005 után legalább volt TCW és annak a tudata, hogy több mozifilm nem lesz, de lesz majd egyszer talán valamikor egy Underworld.

 

Az meg, hogy sehol sem tart a mozis részleg, elég merész kijelentés. Honnan tudod ezt ilyen magabiztosan? Érdekelne a forrásod. Csak azért, mert még nincs premierdátumunk, címünk, szereplőlistánk és trailerünk, az nem jelenti azt, hogy a Lucasfilmnél még sehol sem tartanak. Elég vicces is lenne, ha így lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Őszintén, látva hogy milyen toxikusan képes a tábor egy része reagálni a filmekre, én is elgondolkodnék azon, hogy tényleg akarok-e SW-t írni. Pláne olyat, ami a sequel utáni érában játszódik, sequel karakterekkel. Nem biztos, hogy kitenném magam ennek a stressznek

Ja, csak erre nem akkor jössz rá, amikor már hónapokat (éveket?) dolgozol a projekten és még nincs is hivatalos bejelentés... :roll: Ez tényleg vicc, ami itt történik.

 

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szóval Star Wars filmet eddig sem volt könnyű csinálni. Manapság még nehezebb lehet, pláne a nyifogó-nyafogó, fürdősk*rva "rajongók" fröcsögéseinek zuhatagában.

Ez már a PT idején is így volt, Lucas mégsem visszakozott, kitartott az eredeti elképzelése mellett és megcsinálta az előzmény trilógiát. Minimálisat korrigált csak a rajongók hatására (pl. Jar-Jar szerepét feltűnően visszavette az első részhez képest). Nyilván kell hozzá egy kellően erős karakter, aki kitart az elgondolása mellett a rajongói vélemények ellenére is akár. Úgy érzem, hogy ez az ST kapcsán sem maradéktalanul valósult meg...

 

Ha van egy vízió, hogy mit szeretnének elmesélni és hogyan, és azt tokkal vonóval a vászonra rakják, akkor minőségi alkotás lesz és az idő úgy is a készítőket igazolja majd (lásd PT). Az SW húzónév meg van olyan erős, hogy ha van benne szív, ráfordított munka meg minőség, akkor pénzügyileg sem fog elhasalni. Mondjuk ehhez nem árt, ha levonják a Solo kapcsán a tanulságokat, és pl. tesznek mögé egy normális marketing kampányt, meg nem akkor nyomják moziba, amikor nem kéne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Donát írta:

Ja, csak erre nem akkor jössz rá, amikor már hónapokat (éveket?) dolgozol a projekten és még nincs is hivatalos bejelentés...

Pedig a nyilatkozatából úgy tűnik megijedt a nagy felelősségtől. Eléggé hihetetlen...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Donát írta:

Ez már a PT idején is így volt, Lucas mégsem visszakozott, kitartott az eredeti elképzelése mellett és megcsinálta az előzmény trilógiát.

Jó, de George Lucas maga volt a góré, az univerzum atyja és istene, akkor a Star Wars alfája és omegája. Semmi sem történhetett a franchise-zal, amit ő nem hagyott jóvá, és senki sem bírálhatta felül. Most minden rendező és író "csak" egy megbízott dolgozó, aki fölött más megbízott dolgozók állnak, akik fölött szintén vannak. Még a Disney vezére fölött is ott állnak a részvényesek. Lucas azt tehetett, amit csak akart. Lindelof és mindenki, aki most dolgozik a Star Warson, azt tehet, amit megengednek nekik.

 

1 órával korábban, Donát írta:

Ha van egy vízió, hogy mit szeretnének elmesélni és hogyan, és azt tokkal vonóval a vászonra rakják, akkor minőségi alkotás lesz és az idő úgy is a készítőket igazolja majd (lásd PT). Az SW húzónév meg van olyan erős, hogy ha van benne szív, ráfordított munka meg minőség, akkor pénzügyileg sem fog elhasalni. Mondjuk ehhez nem árt, ha levonják a Solo kapcsán a tanulságokat, és pl. tesznek mögé egy normális marketing kampányt, meg nem akkor nyomják moziba, amikor nem kéne...

Ha van egy  víziód, akkor van esélyed arra, hogy minőségi alkotás lesz, mert önmagában a vízió még lehet valami borzadály is. Plusz, 150-300 millió dolláros tételnél azért az "idő majd igazol" szerintem nem olyan érv, ami a bőrfotelekben ülő vezetőség fejét bólogatásra késztetné. Ha a PT megbukott volna a mozikban, hiába talál rá a közönség 20+ évvel később, az Lucast, legalábbis anyagi szempontból, nem boldogította volna. 

Emellett millió és egy dolog késztethet arra, hogy a víziódat átgondold az alkotói folyamat során. Ne feledd, Lucas is baromi sokszor belenyúlt nem csak a még forgatás alatt lévő filmekbe (gondoljunk csak arra, hogy Anakin az utóforgatások előtt még Palpatine mellett állt, amikor Winduék megjöttek), hanem évtizedekkel a film elkészülte után is. Utóbbira pont azért volt szükség, mert sok dolgot a víziójából nem tudott megvalósítani, hiába akarta, akkor épp technikai korlátjai voltak. És például az ep3-at ért változtatások a vízió komoly átértékelése és újraformálása volt, hiszen, ha az eredeti változatban marad bent, akkor most mind úgy gondolnánk, hogy Anakin nem az Erő, hanem a Sith gyermeke. Ez meg azért nem a "mindegy" kategória.

Sőt sajnos sokszor hiába a szív, a munka és a minőség, de még a jó marketing is, a mozikasszánál mégis elhasal valamilyen rejtélyes okból.

 

És szerintem Lindelof ettől rezelt be, ha valóban megilyedt. Mondjuk belőlem beszél egy nagy mennyiségű unszimpátia is, mert nem bírom a csávót. Baromira túlértékelt írónak tartom, én személy szerint még jó indulattal sem mondanám azt rá, hogy jó iparos. Viszont az ázsiója nagyon magasan van, és talán úgy ment oda a Lucasfilmhez, hogy itt aztán majd ő megteremti a saját kis Star Warsát. Aztán jöttek a falak, merthogy itt nem csinálhat azt, amit csak akar, nem írhat azt, amit akar. És szerintem végül a nem túl sok tehetségén lazán kifogott a feladat amúgy epikus nagysága. Ez nem az Alien-franchise, ahol olyan ellentmondásokat írhat, hogy a rajongóknak keresztbe áll tőle a szeme. Nem a Star Trek, ahol azért ott volt még mellette J. J. Abrams, Alex Kurztman és Robert Orci, meg amúgy is egy szabadon alakítható alternatív univerzumban alkotott (és még így is szerintem az általa írt Into Darkness lett a leggyengébb Kelvin-mozi). Ez a Star Wars, ahol fegyveres őrök állnak a játszótér szélénél és vasszigorral figyelik, hogy a kölykök a szabályoknak megfelelően játszanak a homokozóban (kivéve a kicsi Dave Filonit, mert ő az óvónénik kedvence és neki nem kellett kijönnie a szabadba, ő azt csinál bent az osztályban, amit csak akar :evil: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez kicsit fura, hogy el lett könyvelve itt, hogy az hogy menetrendszerüen jönnek az egészen minőségi, kiváló sorozatok, az valahogy alapnak számít és a Lucasfilmet emiatt nem igen illeti dícséret mert úgy isten igazán azon múlik a megitélésük hogy van-e mozifilm vagy sem.

Én ami sorozatokat nézek azoknak a 99 százaléka annyira középszerű vagy gyenge, hogy pár rész utána abbahagyom őket. Szerintem a Lucasfilmnél nagyon is van vizió: a sorozatoknál egy egészen fantasztikus világépités és tartalom-gyártás zajlik.

 

Most csak egy példa, de például a Trónok Harcánál az HBO ugyanazt akarta mint a Lucasfilm vagyis hogy sorra akarták tolni a különféle sorozatokat, amik ebben a világban játszódnak. Jellemző hogy náluk is vannak tervben animációs és élőszereplős szériák is. Ehhez képest az első nagy sorozatok a főszéria vége után hiába jutott el a pilotig és az egyik főszereplő Naomi Watts hiába nyilatkozgatott a szerepéről égen földön, az egészet végül lefújták. Azután hogy belepumpáltak egy csomó milliót.

Aztán bejelentettek egy rakás új sorozatot, amelyek közül végül eddig egyetlen egy tudott megvalósulni, a House of the Dragon, amelynek az egyik showrunnere egy évad után távozott. Közben hiába hitte mindenki azt hogy az HBO nem hagyja majd hogy egy teljes év kimaradjon Trónok ügyileg, most mégse jön semmi, mert a HotD csak jövőre jön, a többi projektjük meg képtelen kilépni az előkészületi fázisból.  Na hát ennyire könnyű nagy sorozatot csinálni. Közben a Lucasfilmnél idén és jövőre, vagyis azalatt amig a Trónoknál egyetlen új sorozat évad jön majd ki, itt kijön az új Mandalori évad, jön az Ahsoka, a Skeleton Crew, a Bad Batch, a Visions, jövőre Acolyte, meg az új Andor évad. De annyi minden jön hogy valszeg valamit ki is hagytam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik az amit Kennedy mondott erről, jelesül, hogy nekik olyan ember kell aki képes éveket áldozni projektekre. Favreau pont ezt csinálja, mert már minimum négy éve showrunner-je a Mandónak és közben tető alá hozta a Bobát is. De említhetném Gilroy-t is aki hasonlóan már évek óta készíti elő az Andort. De az a csávó akkora zseni, hogy a viszonylagos szabadkezet is megkapta (nagyon helyesen).

 

Lindelof filmje is csak annyira a sajátja, mint a többieké. Szerintem a Story Group és Filoni mindenben beleszól. Lehet ez nem tetszett az úriembernek. Az mindenesetre beszédes, hogy a rendező maradt, csak az író visszakozott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még annyit, hogy Lucas azért is rossz példa, mert ő már legkésőbb 1980-ban eldöntötte, hogy el fogja mesélni a prequelt, hisz akkor a Birodalom visszavág úgy jött ki mint ep.5. Ehhez képest az 1983-as Jedi visszatér után hiába tudta mindenki hogy majd lesz prequel, 16 évig nem jött semmi. Ha tényleg Lucas a mérce akkor épp hogy türelemmel kéne lenni. Amikor Lucas úgy érezte hogy még nem áll készen rá hogy elmesélje a történetét akkor inkább nem is foglalkozott a Star Wars készitéssel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Damon Lindelof (Steven Knight) SW filmje
2023. 03. 21. - 23:33, Dzséjt írta:

Jó, de George Lucas maga volt a góré, az univerzum atyja és istene, akkor a Star Wars alfája és omegája. Semmi sem történhetett a franchise-zal, amit ő nem hagyott jóvá, és senki sem bírálhatta felül. Most minden rendező és író "csak" egy megbízott dolgozó, aki fölött más megbízott dolgozók állnak, akik fölött szintén vannak. Még a Disney vezére fölött is ott állnak a részvényesek. Lucas azt tehetett, amit csak akart. Lindelof és mindenki, aki most dolgozik a Star Warson, azt tehet, amit megengednek nekik.

Jogos, de nem is feltétlenül Lindelofon kértem én ezt számon, hanem aki fölötte áll.

 

2023. 03. 21. - 23:33, Dzséjt írta:

Emellett millió és egy dolog késztethet arra, hogy a víziódat átgondold az alkotói folyamat során. Ne feledd, Lucas is baromi sokszor belenyúlt nem csak a még forgatás alatt lévő filmekbe (gondoljunk csak arra, hogy Anakin az utóforgatások előtt még Palpatine mellett állt, amikor Winduék megjöttek), hanem évtizedekkel a film elkészülte után is. Utóbbira pont azért volt szükség, mert sok dolgot a víziójából nem tudott megvalósítani, hiába akarta, akkor épp technikai korlátjai voltak.

Nekem a vízió egy kicsit magasabb szinten van ezeknél. Tehát pl. vízió az, hogy a PT 30 évvel kezdődik az OT előtt a Jedik még rendet alkotnak, köztársaság van, a cselekmény kezdetén még minden színes látványban elüt az egész az OT világától, Anakin kisgyerek és onnan indul a történet, és így tovább. Az, hogy egy konkrét jelenet, vagy a történet egy bizonyos része hogyan változik meg, benne van a pakliban de azért van egy átfogó elképzelésed arról, hogy a trilógiával / filmmel / irányvonallal mit akarsz megmutatni. Nekem ez kicsit hiányzott az ST-ből is és kicsit azt érzem, hogy valamelyest a nézői kritikákra is reagáltak, amikor hátraarcot csináltak egy-két helyen.

 

Szerintem ehhez kell egy góré (pl. KK) aki kitalálja az irányt és tartja is magát ahhoz, akkor is, ha mondjuk a nézőknek mondjuk nem tetszik, hogy Rey egy Senki.

 

2023. 03. 22. - 11:50, Bomarr írta:

Még annyit, hogy Lucas azért is rossz példa, mert ő már legkésőbb 1980-ban eldöntötte, hogy el fogja mesélni a prequelt, hisz akkor a Birodalom visszavág úgy jött ki mint ep.5. Ehhez képest az 1983-as Jedi visszatér után hiába tudta mindenki hogy majd lesz prequel, 16 évig nem jött semmi. Ha tényleg Lucas a mérce akkor épp hogy türelemmel kéne lenni. Amikor Lucas úgy érezte hogy még nem áll készen rá hogy elmesélje a történetét akkor inkább nem is foglalkozott a Star Wars készitéssel. 

Lucast másra hoztam példának és ezt te is tudod. :) Nem azt mondtam, hogy Lucas mennyire gyorsan hozta tető alá a filmjeit, hanem hogy mennyire makacsul ki tudott tartnai egy vízió mellett pl. a PT idején még akkor is, amikor a Baljóst egy csomóan el akarták hantolni, meg akarták gyalázni a hulláját és aztán az egészet sóval akarták behinteni a nézők egy jelentős része. De Lucas tudta mit akar és kitartott mellette, az idő meg őt igazolta. És hiába voltak a negatív hangok, az I-II-III így is hozott annyit, hogy anyagilag is megérje neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem most megvan az irány és a sztori, valami más lehetett a háttérben. Ezt mutatja az is, hogy nem ment a süllyesztőbe az egész, egyszerűen csak lecserélték Lindelofot. Nálam csupán ez a Rogue Squadron a kakukktojás. Érthetetlen volt már akkor is, hogy mit akarnak vele. Visszatérő filmnek már akkor is vékonynak tűnt.

 

Amúgy vicces, hogy pont abból lesz valami amit nem is jelentettek be hivatalosan. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Yoda József írta:

 

  • Lindelof és Justin Britt-Gibson írók elvileg azért léptek le, mert nézeteltérés alakult ki a felek között, miután Kennedy szerződtette Sharmeen Obaid-Chinoyt, mint rendezőt. Ez egyébként azért aggasztó, mert a film koncepciójával Lindelof jelentkezett korábban a Lucasfilmnél, és kérdéses, hogy a távozásával ebből a koncepcióból mi marad meg
  • A Lucasfilmnél megvolt a B terv az írók távozására, így került gyorsan képbe Steven Knight. Elvileg egyébként Lindelof draftja nem volt valami jó állapotban, amikor beadták.

Csak kiderült miért léptek le, valami ilyesmire számítottam. Vajon kivel akart rendezni? Abrams-el? :D

 

Amúgy utánanéztem ennek az Steven Knight-nak elég jó sorozatai vannak. Gilroy 2. 

 

Át írtam a topik címet. :P

 

 

12 perccel korábban, Yoda József írta:
  •  

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Steven Knight SW filmje
1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kíváncsi leszek. Amúgy ha Lindelof ötletét viszik tovább, akkor neki is részesednie kell a creditekből.

Hát Colin Trevorrow is felkerült a TROS stáblistájára, pedig nem sok köze volt a tényleges sztorihoz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: The New Jedi Order

Nekem egyelőre ez a legizgalmasabb! Érdekes lesz látni mit sikerült összehozni az új érában, immár tiszta lappal! Ezt a korszakot már nem nyomja a klasszikus hősök öröksége, lehet bátornak lenni! 

 

Rey mellett Finn is alap szerintem, és a nyakamat ráteszem, hogy Poe is tiszteletét teszi. :D De a történet lehet lehet a legizgalmasabb, ami nagy valószínűség szerint kötődni fog a többi TV sorozatban megismerthez. Persze ami még addig lesz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Nagyon tetszene, ha látnánk Reyt és Finnt mint jedi lovagokat. Meg azt, ahogyan keresik az erő érzékeny gyerekeket a galaxisban. Akkora lehetőségek vannak benne. Kiváncsi vagyok, hogy milyen ellenségek, konfliktusok lesznek a filmben. 

Pontosan! Belehet mutatni a múltat, de számomra mindig a jövő a legizgalmasabb. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bence1997 írta:

15 évvel vagyunk a TROS után, ami egy nagyon érdekes helyzetet teremthet a Galaxisban. Új dolgok kerülhetnek elő, új ellenfelek, stb. Izgalmas projekt lesz.

Rey akkor mennyi is lesz? 40 körül? 

 

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Remélem nem a Végső/Első Rend maradványaival fognak csak és kizárólag hadakozni.

Biztosra veheted, hogy nem ez lesz a sztori. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.