Ugrás a kommentre

New Jedi Order


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Rey akkor mennyi is lesz? 40 körül? 

 

35 ahogy számolom, mert húsz volt az exegoli csatában. 

 

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Remélem nem a Végső/Első Rend maradványaival fognak csak és kizárólag hadakozni.

Szerintem max megemlítik őket, meg feltűnik pár hajó, jármű, páncél amit használtak, de szerintem olyan dolgokkal fognak majd foglalkozni mint a felemelkedő bűnszervezetek, és kis hadurak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Tippem szerint jönnek az új kánonos yuuzhan vongok, vagy hozzájuk hasonló új ellenségek.

Felejtsük már el kicsit a könyveket, nem csak azokból lehet meríteni. Jó lenne egy önálló sztori. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan: Ez engem sem lepne meg. Nem úgy volt hogy ha nem fújják le a Clone Wars-t annak idején akkor lett volna egy olyan rész is amiben utalnak a Yuuzhan Vongokra? Akkor minimum Filoninak nincs baja a koncepcióval. És valszeg kell egy igazán komoly újszerű ellenség. Bűnbandákra meg alvilági szervezetekre igazán mozifilmet nem lehet alapozni. Viszont ha ez lesz az út amit választanak akkor azt nagyon jól kell tálalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem lenne bajom a gryskek behozatalával, hiszen Zahn már egy ideje építgeti őket, de szerintem az első filmekben - remélem folytatják - még nem ők lesznek a főellenség, hanem elmerülünk a galaxis anarchiájában, és megismerjük a főbb szervezeteket. Erre én rászánnék két filmet, és csak ezután építeném fel a grysk történetet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új, ismeretlen területekről érkező pusztító ellenséggel kapcsolatos fenyegetés össze is lehetne kapcsolni a Végső Rend fegyverivel. Sidiousnak nem csak a Sith Rend uralma miatt kellettek, hanem azért is, hogy visszaverjen egy esetleges támadást is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine utolsó és legnagyobb buktája, hogy saját vére alapítja újra a Jedi rendet. :D Ehhez mit szólna? Rey azért is jó alany mert benne megvan mind a két oldal potenciálja, ebben valószínűleg nagyon hasonlíthat az Első Jedire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine kudarca ezzel lesz teljes. Végső soron, miatta halnak ki a Sith-ek, és támad fel a Jedi Rend.

 

Remélem, a Sith-ek (és megfelelőik, a Jedik ellenpólusai - Inkvizítorok, Sötét Jedik, stb.) helyett új, és egyedi fenyegetéssel néz majd szembe az Új Jedi Rend. Mert valami biztos lesz, különben film se lenne. :D A Köztársaság Fénykora bebizonyította, hogy sötét oldali Erő-használók nélkül is lehet komoly nehézségeket okozni a Jediknek. A Legendákban a Birodalmi Maradványokkal és az Árnyakadémia Sötét Jedijeivel történő konfliktusok után a Vongok kerültek terítékre, így nem kizárt, hogy a Kánonban is hasonló lesz a menetrend: a Birodalom maradékát összefogni próbáló Thrawn és a rejtélyes sötét oldali Erő-használók szálait szerintem a Mandoverse zárásában elvarrják. Így a Rey vezette Új Jedi Rend kaphatna más ellenséget, ha nem is feltétlen Vong-kaliberűt. Egy Ismeretlen Régiókból (vagy a Galaxison kívülről) érkező invázió nem tudom, mennyire férne bele egy film történetébe. Viszont szvsz az se lenne túl érdekes, ha csak hadurakkal, vagy kalózokkal szórakoznának. Egy komolyabb fenyegetés tűzpróba is lenne az Új Jedi Rend számára. 

 

Azt is érdekes lesz látni, hogy ez az Új Jedi Rend milyen kontrasztot alkot majd a régivel. Rey-éknek sikerül szakítani az előző Jedi-generációk hibáival, és eszméikben visszatérni az ősi alapokhoz? Érdekes lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Egy Ismeretlen Régiókból (vagy a Galaxison kívülről) érkező invázió

Galaxison kívülről nem kellene szerintem. Elég nagy az SW galaxisa

 

1 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Azt is érdekes lesz látni, hogy ez az Új Jedi Rend milyen kontrasztot alkot majd a régivel.

Meg az ősökkel. Jó lesz párhuzamosan látni a két kezdetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem látok abban se problémát, ha más galaxisból érkeznének. A Star Wars galaxisa egyébként is csak látszólag nagy. Hiszen a hajók sokszor napok, hetek alatt tesznek meg olyan utakat, melyek a valóságban évszázadokba, évezredekbe kerülnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem véletlen kezdték el őket felépíteni a Thrawn könyvekben. Amúgy meg nem csak a Chiss Fennhatóság felé terjeszkedtek volna, hanem a Birodalomba is betették már a lábukat. Aztán az akkor történtek után lehet úgy voltak vele, hogy ezzel a tervvel kicsit várnak. Ebben az időszakban meg szerintem nincs konkrét összetartó kormányzat már, hadsereg meg pláne, hanem maximum bolygórendszerek alakítottak ki kisebb frakciókat. Ennél jobb lehetőség meg nem nagyon lenne nekik. Amúgyis megnézném, hogy néznek ki élőszereplősben. 

 

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És ha az Ismeretlen Régióban bújt meg az a nagy fenyegetés, akkor Sidious Végső Rendje nem indult volna meg ellene?

 

Abban a régióban a nehéz navigáció miatt sokszor még a Chissek is csak találgattak, hogy mi lehet egy határon túl pedig ők ott éltek. Úgyhogy nem feltétlen tudtak szerintem Sidius-ék se mindent, ők is csak szegletét hódították meg

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 minutes ago, Darth Revan9 said:

És ha az Ismeretlen Régióban bújt meg az a nagy fenyegetés, akkor Sidious Végső Rendje nem indult volna meg ellene?

Poe és Rose elmondja a filmben, hogy nehéz a navigáció. Emiatt nem is tehettek ilyet. Ha tettek volna is akkor látnunk kellett volna Kylo érkezésekor nyitott dokkokat a talajban. 

 

11 minutes ago, NorbiLordi said:

Ebben az időszakban meg szerintem nincs konkrét összetartó kormányzat már, hadsereg meg pláne, hanem maximum bolygórendszerek alakítottak ki kisebb frakciókat. Ennél jobb lehetőség meg nem nagyon lenne nekik. Amúgyis megnézném, hogy néznek ki élőszereplősben. 

Pont emiatt lenne értelme most felépíteni egy gryskes történetet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Azért egy jó fénykardpárbajnak nincs párja:D

Ezzel nehéz vitatkozni. :D De szerintem az Ahsoka mellett a The Old Republic éra leendő mozgóképes műveiben vagy a The Acolyte-ban is bőven kapunk majd fénykardpárbajokat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ezzel nehéz vitatkozni. :D De szerintem az Ahsoka mellett a The Old Republic éra leendő mozgóképes műveiben vagy a The Acolyte-ban is bőven kapunk majd fénykardpárbajokat. 

 

Az lehet, (ne legyen igazam) de nem hiszem, hogy azok akármelyike is fel fog érni, akármelyikhez a prequel trilogiából, a költségvetés és műsoridő miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Az lehet, (ne legyen igazam) de nem hiszem, hogy azok akármelyike is fel fog érni, akármelyikhez a prequel trilogiából, a költségvetés és műsoridő miatt.

A műsoridő nem hiszem, hogy gond lenne, mert egy-egy filmekben összesítve kb. mennyi a csak fénykardpárbajjal foglalkozó rész? 3-5 perc? Ennyi egy sorozatba is belefér. 

A költségvetést nem tudom, de az Obi-Wan Kenobiban, vagy a The Mandalorianban szépen megoldották a fénykarddal zajló párbajokat. Legalábbis szerintem nem lógtak ki egy filmeshez képest. 

 

Persze annak csak örülni fogok, ha Rey mester és Grogu padawan látványos fénykardpárbajokat folytatnak majd az Új Jedi Rend ellenségeivel. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem mindig is a kívülről érkező ellenfelek érdekeltek a legjobban. Nyilván nem ismerjük a teljes galaxist, de azért az erőviszonyokat nagyjából átlátjuk. Tudjuk, hogy belülről nem érkezhet olyan fenyegetés (a lázadókat kivéve :)), ami például a Birodalmat komolyan veszélyeztetné. Ezzel szemben az Ismeretlen Régiók és ami azon túl van, végtelen lehetőségeket rejtenek magában. Ott vannak például a Lando-könyvekben lévő, egymással háborúzó droid-civilizációk. De simán lehet valahol, néhány galaxissal arrébb egy olyan erejű ősi civilizáció, ami a Birodalmat is néhány hét alatt elsöpörheti. A galaxison belül nehezen tudom elképzelni, hogy kalózoknál vagy birodalmi maradványoknál nagyobb fenyegetés felüsse a fejét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Whill írta:

Engem mindig is a kívülről érkező ellenfelek érdekeltek a legjobban. Nyilván nem ismerjük a teljes galaxist, de azért az erőviszonyokat nagyjából átlátjuk. Tudjuk, hogy belülről nem érkezhet olyan fenyegetés (a lázadókat kivéve :)), ami például a Birodalmat komolyan veszélyeztetné. Ezzel szemben az Ismeretlen Régiók és ami azon túl van, végtelen lehetőségeket rejtenek magában. Ott vannak például a Lando-könyvekben lévő, egymással háborúzó droid-civilizációk. De simán lehet valahol, néhány galaxissal arrébb egy olyan erejű ősi civilizáció, ami a Birodalmat is néhány hét alatt elsöpörheti. A galaxison belül nehezen tudom elképzelni, hogy kalózoknál vagy birodalmi maradványoknál nagyobb fenyegetés felüsse a fejét.

Szerintem erre tökéletesen jó az Ismeretlen Régió. onnan jöhet bárki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Whill írta:

Engem mindig is a kívülről érkező ellenfelek érdekeltek a legjobban. Nyilván nem ismerjük a teljes galaxist, de azért az erőviszonyokat nagyjából átlátjuk. Tudjuk, hogy belülről nem érkezhet olyan fenyegetés (a lázadókat kivéve :)), ami például a Birodalmat komolyan veszélyeztetné. Ezzel szemben az Ismeretlen Régiók és ami azon túl van, végtelen lehetőségeket rejtenek magában. Ott vannak például a Lando-könyvekben lévő, egymással háborúzó droid-civilizációk. De simán lehet valahol, néhány galaxissal arrébb egy olyan erejű ősi civilizáció, ami a Birodalmat is néhány hét alatt elsöpörheti. A galaxison belül nehezen tudom elképzelni, hogy kalózoknál vagy birodalmi maradványoknál nagyobb fenyegetés felüsse a fejét.

 

Hát a Nihilek azért rendesen megfingatták a Köztársaságot és a Jedi Rendet is. Ezen film idején pedig elvileg nincs központi kormányzat, vagy ha maradt is bármi az ÚK-ból az nagyon kicsi lehet. Úgyhogy szerintem nem kell itt kívülről behozni nagy fenyegetéseket, láthattuk a Mandaloriban is, hogy önmagában egy kalózbanda mennyi kárt tud tenni, és az csak egy darab hajó volt, nem flottányi. És ők szabadon garázdálkodtak akkor is, mikor még volt ÚK, hát akkor mit csinálhattak mikor az eltűnt. És akkor a bűnbandákról nem is beszélve, akik szintén kihasíthattak szép darabokat maguknak a galaxisból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.