Ugrás a kommentre

New Jedi Order


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 hour ago , Dzséjt said:

Sith tanok

Volt egy rejtett szoba, amit Bogan gyűjteménynek neveztek a jedik, és itt azért olyan Sith ereklyéket tároltak mint Darth Momin maszkja, de egy holokront is meg lehetett ott találni. Amúgy szerintem Reynek az lenne a legjobb, ha a THR időszakába nyúlna vissza, és az ottani szabályozással építené újjá a Jedi Rendet. Mert eddigi ismereteink szerint ekkor voltak érzelmileg a legszabadabbak a jedik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Anakin semmilyen Sith tanokról nem érdeklődött a filmben a Jediknél, szóval ez honnan jött? :hmm: Plusz szerintem Sith tanok a Jedi Templomban nincsenek, ugyanakkor, ha a tudás halmozása helyett a tudás alkalmazása lett volna fontos nekik, talán Anakin rálelt volna arra a Jedi tanra, amit Rey és Ben Solo megtanultak alkalmazni. De ez meg nem a szabályokon, hanem a Jedik megalomániáján múlt.

A Jedik csak annyit tudtak mondani, hogy engedd el akinek itt az ideje. Ezen nagyon vitatkozni nem lehet, ez a természetes. A halál természetellenes kijátszása láttuk hova vezet.

 

35 perccel korábban, Iqvi írta:

Reynek az lenne a legjobb, ha a THR időszakába nyúlna vissza, és az ottani szabályozással építené újjá a Jedi Rendet. Mert eddigi ismereteink szerint ekkor voltak érzelmileg a legszabadabbak a jedik. 

Szerintem meg az alapoktól kellene kezdeni, az ősi kódexek adottak hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Jedik csak annyit tudtak mondani, hogy engedd el akinek itt az ideje. Ezen nagyon vitatkozni nem lehet, ez a természetes. A halál természetellenes kijátszása láttuk hova vezet.

Igen, ennyi volt a filmben. Nem tiltották el a Jedik Anakint semmilyen tanoktól. Pont azt mondta neki Yoda, ahogy cselekednie kellett volna. Hagyni, hogy Padmé meghaljon, ha úgy hozza az Erő. A vicc, hogy pont akkor nem halt volna meg, ha a férje hallgat Yodára. Szóval nem értem, honnan jött ez, hogy megnézhette volna Winduval vagy Yodával a Sith tanokat a halálból való visszatérésről. Eleve, ezt a Jedik nem is tudhatták, hiszen ezt Darth Plagueis kezdte el kapizsgálni, akiről a Jedik valószínűleg sosem hallottak, hiszen Maul tatooine-i támadásáig azt sem tudták, hogy még léteznek Sith-ek. De még Plagueis sem tudta végrehajtani. Erre elsőként Sidious volt képes.

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem meg az alapoktól kellene kezdeni, az ősi kódexek adottak hozzá.

Szerintem is, plusz hozzáadnia a saját tapasztalatait. Évszázados vagy ezredes szabályokra nem hagyatkozhat, hiszen azok az idők elmúltak. Megváltozott a Galaxis, nem is kicsit. Pont az volt a baj a régi Jedi Renddel, hogy nem változott, nem fejlődött. Luke pedig elkövette ugyanazt a hibát. Ahelyett, hogy egy fejlesztett Jedi Rendet alkotott volna, visszatért a múlthoz. Tök mindegy, hogy az 60, 600 vagy 6000 éve volt. A múlt elmúlt, tanulni kell belőle, aztán a jövő felé tekintve fejlődni. Nem megrekedni ott. Különben elavulsz, megrekedsz, és elpusztulsz. Ahogy a régi Jedi Rend. Ahogy Luke Jedi Rendje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem is, plusz hozzáadnia a saját tapasztalatait. Évszázados vagy ezredes szabályokra nem hagyatkozhat, hiszen azok az idők elmúltak. Megváltozott a Galaxis, nem is kicsit. Pont az volt a baj a régi Jedi Renddel, hogy nem változott, nem fejlődött. Luke pedig elkövette ugyanazt a hibát. Ahelyett, hogy egy fejlesztett Jedi Rendet alkotott volna, visszatért a múlthoz. Tök mindegy, hogy az 60, 600 vagy 6000 éve volt. A múlt elmúlt, tanulni kell belőle, aztán a jövő felé tekintve fejlődni. Nem megrekedni ott. Különben elavulsz, megrekedsz, és elpusztulsz. Ahogy a régi Jedi Rend. Ahogy Luke Jedi Rendje.

Ezért is lesz jó látni honnan indult a Jedi Rend, mert kétlem, hogy bepillantást nyerünk valaha is azokba a könyvekbe. Rey viszont már a TROS-ban is aktívan használta, szóval máris össze lehet kötni ezt a filmet a Mangold filmjével. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Anakin semmilyen Sith tanokról nem érdeklődött a filmben a Jediknél, szóval ez honnan jött? :hmm: Plusz szerintem Sith tanok a Jedi Templomban nincsenek, ugyanakkor, ha a tudás halmozása helyett a tudás alkalmazása lett volna fontos nekik, talán Anakin rálelt volna arra a Jedi tanra, amit Rey és Ben Solo megtanultak alkalmazni. De ez meg nem a szabályokon, hanem a Jedik megalomániáján múlt.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igen, ennyi volt a filmben. Nem tiltották el a Jedik Anakint semmilyen tanoktól. Pont azt mondta neki Yoda, ahogy cselekednie kellett volna. Hagyni, hogy Padmé meghaljon, ha úgy hozza az Erő. A vicc, hogy pont akkor nem halt volna meg, ha a férje hallgat Yodára. Szóval nem értem, honnan jött ez, hogy megnézhette volna Winduval vagy Yodával a Sith tanokat a halálból való visszatérésről. Eleve, ezt a Jedik nem is tudhatták, hiszen ezt Darth Plagueis kezdte el kapizsgálni, akiről a Jedik valószínűleg sosem hallottak, hiszen Maul tatooine-i támadásáig azt sem tudták, hogy még léteznek Sith-ek. De még Plagueis sem tudta végrehajtani. Erre elsőként Sidious volt képes.

 

Az EP3 könyvváltozatában volt benne ha jól emlékszem. Mivel nem mondd ellen semminek ezért gondolom kánon. A lényeg hogy Anakin az Opera után(ha jól emlékszem) el kezdett érdeklődni tán Jocasta-nál hogy megnézhetné-e a Sith-holokronokat vagy könyveket(brutál rég olvastam ,csak emlékek maradtak meg). Merthogy vannak a Templomban csak el vannak zárva. Akitől kérdezte(lehet Jocasta) azt mondta neki hogy csak mesterek nézhetik meg ,ő nem. Ez nincs a filmben.

A lényeg hogy Rey jó lenne ha tanítaná ezt már padawan-korban. Sőt bele is kell őket vinni szerintem. Aki nem tudja uralni a sötét énjét az mehet is a Rendből. Anakinnak abban igaza volt hogy nem mondanak el neki mindent az Erőről. Hát el kéne a sötét részét is.

Magyarán minden növendéknek át kéne mennie azon a fán(nyilván mindenkinek a sajátján ami nem feltétlenül fa) amin Luke az EP5-ben. Így minimálisra csökkenthető a veszély hogy egy Jedin eluralkodik a Sötét Oldal és Sith lesz.

Gyógyítsanak, minimális fénykardhasználat(én attól lennék a legboldogabb ha még fénykardjuk sem lenne), és ismerjék meg teljes mértékben az Erőt(a rosszat is, de azt uralják).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Frenkie írta:

Az EP3 könyvváltozatában volt benne ha jól emlékszem. Mivel nem mondd ellen semminek ezért gondolom kánon. A lényeg hogy Anakin az Opera után(ha jól emlékszem) el kezdett érdeklődni tán Jocasta-nál hogy megnézhetné-e a Sith-holokronokat vagy könyveket(brutál rég olvastam ,csak emlékek maradtak meg). Merthogy vannak a Templomban csak el vannak zárva. Akitől kérdezte(lehet Jocasta) azt mondta neki hogy csak mesterek nézhetik meg ,ő nem. Ez nincs a filmben.

Igen. A könyvben ez a valódi oka annak, amiért felháborodik, amikor nem kapja meg a mester címet. Beleélte magát, hogy végre hozzáférhet az archívumhoz meszerként, erre Windu közölte, hogy nope :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Frenkie írta:

Az EP3 könyvváltozatában volt benne ha jól emlékszem. Mivel nem mondd ellen semminek ezért gondolom kánon. A lényeg hogy Anakin az Opera után(ha jól emlékszem) el kezdett érdeklődni tán Jocasta-nál hogy megnézhetné-e a Sith-holokronokat vagy könyveket(brutál rég olvastam ,csak emlékek maradtak meg). Merthogy vannak a Templomban csak el vannak zárva. Akitől kérdezte(lehet Jocasta) azt mondta neki hogy csak mesterek nézhetik meg ,ő nem. Ez nincs a filmben.

Valami rémlik, bár mivel én utálom azt a könyvet, igyekszem minden részletét elfelejteni. Mert ez például ellentmond Anakin jellemének. Ha ez lenne Anakin oka arra, hogy mester akar lenni, azt valahol valakinek megemlítette volna. Mert ez egy jó ok, amit Lucas is megmutathatott volna, hogy még jobban szimpatizáljunk a karakterrel és sajnáljuk a bukását. De Lucas okkal ne mutatott be ilyet. A filmben utalás szintjén sincs olyan, hogy Anakinnak ilyen céljai vannak, színtisztán a mester ranggal járó hatalom motiválja, mivel hatalommániás. Jó bizonyíték erre, hogy azért dühöng a tanácsülés után, mert megsértették, és nem azért, mert valamit így nem érhet el. Sértésnek, nem akadálynak veszi.

Ha meg az említett bogan gyűjteményről lenne szó (nyilván nem, mert 14 évvel a könyv kiadása után találták ki, de most már ide vehetjük), nos az nem a scarifi széf, mester rang nélkül is simán be lehet oda törni, Dooku, Sifo-Dyas és sokan mások is megtették bűntetlenül. Anakint pedig nem úgy ismerjük, hogy ha annyira akar valamit, akkor holmi mester rang elutasítása megállítaná. Simán betört volna ő is. Szóval ez ellentmond Anakin alapvető karakterének, mivel mivel őt semmi ilyesmi nem motiválja a filmben, neki pusztán a hatalom kell. (Ezért rühellem én azt a könyvet, mert tisztára akarja nyalni Anakint, úgy beállítani, mintha őt a jó szándék vezérelte volna a Sötét Oldalra és csak egy ártatlan bárányka.)

 

1 órával korábban, Frenkie írta:

A lényeg hogy Rey jó lenne ha tanítaná ezt már padawan-korban. Sőt bele is kell őket vinni szerintem. Aki nem tudja uralni a sötét énjét az mehet is a Rendből. Anakinnak abban igaza volt hogy nem mondanak el neki mindent az Erőről. Hát el kéne a sötét részét is.

Magyarán minden növendéknek át kéne mennie azon a fán(nyilván mindenkinek a sajátján ami nem feltétlenül fa) amin Luke az EP5-ben. Így minimálisra csökkenthető a veszély hogy egy Jedin eluralkodik a Sötét Oldal és Sith lesz.

Gyógyítsanak, minimális fénykardhasználat(én attól lennék a legboldogabb ha még fénykardjuk sem lenne), és ismerjék meg teljes mértékben az Erőt(a rosszat is, de azt uralják).

Oké, akkor szerintem egyre gondolunk. Nem a Sötét Oldalt kell uralni, hanem a Jedikben lakozó sötétséget, ezt értettem félre. Azért az Erő Sötét Oldalát ne tanítsa egy Jedi se, se Rey, se az utána következők, mert akik azt tanítják, azok már Sith-ek. Viszont azt, hogy a bennük lévő sötétséget kezelni tudják, valóban tanítani kéne. Mert erről a régi Rend csúnyán megfeledkezett. Yoda is, aki tagadta a benne lévő sötétséget, és csak az Erő Papnői világosították fel, hogy azt talán kezelni kéne, pláne az ő esetében, akiben közel 900 évnyi sötétség gyülemlett fel. Valószínűleg ennek hatására alkalmazta a dolgot később Ezrán, Kananen és Luke-on is. Ezt Rey valóban átültethetné az új Rend gyakorlatába. Viszont ehhez nem kellenek Sith tanok. Azokat inkább semmisítsék meg, hiszen a színtiszta gonosz hazug tanai.

A fénykard szerintem maradjon, elvégre nem egy olyan Galaxisban élnek, ahol mindenki szeret mindenkit. Csak szokjanak vissza arra, hogy csupán a legvégső esetben rántják elő, és akkor is pusztán védekezés céljából. Rey ebből a szemszögből már előrébb jár, mint a múlt több Jedije, hiszen, amikor meglátta az agresszív kígyót, ő ahelyett, hogy cérnametéltet faragott volna belőle, odaadta Finn-nek a kardot és más, békésebb megoldást keresett. Obi-Wan meg azzal kezdte volna, hogy lekapja a kígyó fejét, oszt jónapot. És ő még a békésebb Jedik közül való.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az érdekelne, hogy melyik bolygókon mi van. Hol van feszültséggóc feltehetően, és mely (fel nem robbantott) bolygók alkalmasak a kiképzésre. Sivatagbolygó, havas-jeges bolygó, lávás bolygó, dzsungelbolygó, felhővárosos gázóriás. (Ilyen egyszerűsítésekkel éltek a filmekben, a változatos bolygók nem voltak olyan jellemzőek.) Ezek a potenciális helyszínek számomra nem olyan nyilvánvalóak. Jó tudni, a Kijimi megsemmisült, ezért ott aztán kiképzés nem lesz, pedig milyen ideális lett volna.
Hogy ki és mi nem lesz benne, az az elsődleges.
Nem egy negyedik mozifilm készül az ST-hez, hanem egy olyan folytatás, ami nem folytatás. Mint a mesében, hoz ajándékot meg nem is. Összeköti a IX. és X. részeket, de csak úgy lazán. Egy standalone áthidalás.
Lehet olyan, hogy érintőlegesen, pár rövid jelenet erejéig van benne valami helyszín, és szereplő olyan, akit hamar kiírnak. Finn szerintem egy ilyen, vagy ne legyen egyáltalán benne vagy gyorsan finnish neki, a halálával a trilógiát is lezárja még pluszban külön. Vagy meg se jelenjen. (Pletykáltak eddig csupán róla.) Egy teszvesz mindenes gondnok szerepében beleférhet egy darabig. BB-8 az fontosabb egyébként, mint Finn. Rey kapcsolódását ő jeleníti meg legközvetlenebbül a trilógiával. Kicsi BB8 és közben Rey felnőtt (nagy mester). Reunion találkozásra újonc tanítványnál megjelenhet, csak ne az ő droidja legyen! Másik droid, másik hacuka, másik frizura dukál Reynek. Akár jarhead-shaolin stílusban, a szigorú rendszabályozás érzékeltetésére. 
Miért (nem) jó a Jakku - Tatuin - Ajan Kloss a kiképzés helyszínének? Ellenséges hadurak, Csák Máté melyik szektorban székelnek? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 hours ago, Yochebisma de Echatorfuss said:

Engem az érdekelne, hogy melyik bolygókon mi van. Hol van feszültséggóc feltehetően, és mely (fel nem robbantott) bolygók alkalmasak a kiképzésre. Sivatagbolygó, havas-jeges bolygó, lávás bolygó, dzsungelbolygó, felhővárosos gázóriás. (Ilyen egyszerűsítésekkel éltek a filmekben, a változatos bolygók nem voltak olyan jellemzőek.) Ezek a potenciális helyszínek számomra nem olyan nyilvánvalóak. Jó tudni, a Kijimi megsemmisült, ezért ott aztán kiképzés nem lesz, pedig milyen ideális lett volna.
Hogy ki és mi nem lesz benne, az az elsődleges.
Nem egy negyedik mozifilm készül az ST-hez, hanem egy olyan folytatás, ami nem folytatás. Mint a mesében, hoz ajándékot meg nem is. Összeköti a IX. és X. részeket, de csak úgy lazán. Egy standalone áthidalás.
Lehet olyan, hogy érintőlegesen, pár rövid jelenet erejéig van benne valami helyszín, és szereplő olyan, akit hamar kiírnak. Finn szerintem egy ilyen, vagy ne legyen egyáltalán benne vagy gyorsan finnish neki, a halálával a trilógiát is lezárja még pluszban külön. Vagy meg se jelenjen. (Pletykáltak eddig csupán róla.) Egy teszvesz mindenes gondnok szerepében beleférhet egy darabig. BB-8 az fontosabb egyébként, mint Finn. Rey kapcsolódását ő jeleníti meg legközvetlenebbül a trilógiával. Kicsi BB8 és közben Rey felnőtt (nagy mester). Reunion találkozásra újonc tanítványnál megjelenhet, csak ne az ő droidja legyen! Másik droid, másik hacuka, másik frizura dukál Reynek. Akár jarhead-shaolin stílusban, a szigorú rendszabályozás érzékeltetésére. 
Miért (nem) jó a Jakku - Tatuin - Ajan Kloss a kiképzés helyszínének? Ellenséges hadurak, Csák Máté melyik szektorban székelnek? 

Bocsi, mi van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most az én szintemet is megugrotta, hisz a helyszín lényegében tök mindegy. Az első Jediket egy csúcsos szigeten képezték, az újabbakat egy mechanikus ziggurátban. Luke-ot kiképezték egy mocsárban, Ezrát lényegében egy űrhajón, Rey-t pedig egy dzsungel mélyén. Akárhol be lehet rendezni egy edzőpályát, a többi meg elméleti anyag. Kézen állni ugyanúgy lehet a szép zöld gyepen, mint tökig érő hóban, maximum egy kesztyűvel kell több, de a Jedi f*szagyerek, nem fázik, még a Hoth bolygón is tornászik.

Hogy milyen hadurak vannak a lakatlan Ajan Klosson, a Tatooine-on és a Jakkún, azt már nem sikerült megértenem, mert tudtommal semmilyen sincs. Se azt, hogy Finn-nek miért tesz-vesz mindenesnek kéne lennie, miközben tábornok és potenciális Jedi. :hmm:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Akárhol be lehet rendezni egy edzőpályát, a többi meg elméleti anyag. Kézen állni ugyanúgy lehet a szép zöld gyepen, mint tökig érő hóban, maximum egy kesztyűvel kell több, de a Jedi f*szagyerek, nem fázik, még a Hoth bolygón is tornászik.

Pedig van benne ráció. Most az, hogy egyes Jediket hol képeztek ki egy dolog. Az meg egy másik, hogy egy Jedi akadémiát hova telepítesz. Eddig két ilyet láttunk, a Coruscanti elefántcsont toronyban elszigetelve a nyüzsgő bolygótól, a másik pedig ugye Luke akadémiája az Ossuson. Ez utóbbi idilli hely, az előbbi meg a Rend számára adott volt a tradíciók miatt. Valószínűleg senki nem fog egy mocsárba vagy egy hjavas bolygóra Jedi akadémiát vinni, ha nem muszáj. Kíváncsi leszek Rey hol telepszik le, remélem egy új világot választ és nem mondjuk az Ahch-To-t. 

 

Az pedig, hogy egy új tagot ilyetén módon hasonlítgatunk, nem feltétlen épületes eljárás. Főleg egy hozzászólás után. Biztos kifejti majd részletesebben is, hogy mire gondolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig van benne ráció. Most az, hogy egyes Jediket hol képeztek ki egy dolog. Az meg egy másik, hogy egy Jedi akadémiát hova telepítesz. Eddig két ilyet láttunk, a Coruscanti elefántcsont toronyban elszigetelve a nyüzsgő bolygótól, a másik pedig ugye Luke akadémiája az Ossuson. Ez utóbbi idilli hely, az előbbi meg a Rend számára adott volt a tradíciók miatt. Valószínűleg senki nem fog egy mocsárba vagy egy hjavas bolygóra Jedi akadémiát vinni, ha nem muszáj.

Abban is van ráció, hogy egy alapvetően kellemetlen (bár, hogy kinek mi a kellemetlen, az egyénfüggő) környezetben neveljék a Jediket, ami adhat nekik egyfajta ellenállást, és előre felkészülést, ha esetleg a küldetésük hasonló környezetbe szólítja. Ha idilli környezetben (burokban) nevelkedsz, eléggé pofán csaphatnak olyan világok, mint a Tatooine vagy a Mustafar. Arról nem is beszélve, hogy egy mocsár, havas vagy lávás bolygón is fel lehet húzni olyan épületet, aminek belsejében mérsékelt övi körülmények uralkodnak. Luke a puritánságot választotta, de Rey elmehet a modern kényelmi szolgáltatások irányába, vagy ötvözheti is a kettőt. A kiképzésük lehet kemény egy nem éppen idilli bolygón, aztán a templomon belül, a szabadidejükben élhetnek némi luxusban.

Szóval szerintem nem a helyszín számít, hanem az, hogy az új Jedi Rend hogyan rendezkedik be ott. Luke totál elszigetelte a minimalista ossusi akadémiát, Winduék meg a Szenátus valagán lógtak a technotemplomukban. Szerintem egyik véglet sem jó megoldás. A régi rend politikai kifutófiúk lettek, az újat csak néhányan érhették el, akik tudták, hol van. Mint minden esetben, itt is az arany középút lenne szerintem a legjobb. Egy ismert, gyéren lakott világ, ahol el lehet vonulni, de nem annyira, hogy az Erő kelljen ahhoz, hogy valaki felkutassa a Jedi Rendet, ha a segítségükre van szüksége. Ugyanakkor elég messze van mindenféle politikai csoportosulástól, ezzel elkerülve, hogy újra bábok legyenek. És persze használni technológiát, kényelmi dolgokat, de azért nem úgy elszabadulni, mint a coruscanti Jedi Templomban.

Például a Tatooine nem lenne rossz jelölt. A Külső Gyűrűben van, a Galaxis peremén, szóval elég távol eshet minden kialakuló politikai csoportosulástól. A környezete nem idillikus, de még nem is élhetetlenül brutális. Gyéren lakott, így el lehet vonulni rajta, ugyanakkor jól ismert világ, így könnyű odatalálni. Ráadásul nem túl technokrata, ugyanakkor nem is fejletlen, így kint a sivatagban ki lehet élni a természettel való együttélést és a modern technológia nyújtotta segítség igényét is. És biztos vagyok benne, hogy Boba és Cobb alaposan megreformálta a Tatooine-t, így már az sem olyan alvilági bolygó, mint korábban, a régi Köztársaság és a Birodalom idején volt.

Persze a Tatooine csak egy példa, rengeteg más világ is lehet, vagy hasonló, de új bolygó. Ami szerintem ne legyen, az Coruscant, Ahch-To, Ossus vagy bármilyen olyan világ, ami túlságosan elszigetelt és/vagy lakatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg az eddig látottaknál jobban fog támaszkodni a galaxis a Jedikre, akik amolyan sheriffként járják majd a világokat. Arra is nagy tételben fogadnék, hogy ezúttal a galaxis szabdalt lesz, több régióval és valószínűleg csak a Jedik lesznek elfogadottak mindenhol. Fegyverkezési versenyt is el tudok képzelni, de ez már egy külön topik témája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már az ep7 előtt is reméltem egy széttagozódottabb Galaxist, de így, hogy egymás után, kevesebb mint 100 év alatt három galaktikus kormány is igen nagy pusztítást hozva maga után, elbukott, szerintem is az lenne a legjobb, ha egy ideig ilyen nem lenne. Ahogy a Jedi Rendnek, úgy a Galaxis polgárainak is nulláról kell indulnia, és valami újat felépíteni, nem a régit folytatni alig megújult formában. A rendszerek magukban, vagy kisebb szövetségekben próbálhatnának boldogulni, és igen, a Jedik lehetnének azok, akik afféle "nemzetközi békekötők" járnák a Galaxist. Bár 15 év alatt azért a Jedikből sem lehet még túl sok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a folyamatnak a kialakulását követhetnénk nyomon, és mondjuk egy ponton jönne egy külső fenyegetés, mondjuk az ismeretlen régiókból. Az biztos, hogy nagyon ki kell dolgozni a sztorit és az akkori világot. Most erre volt idejük, és szerintem jó pár éve már agyalnak ezen. Nem véletlen jönnek ki először ezzel a filmmel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Most az, hogy egyes Jediket hol képeztek ki egy dolog. Az meg egy másik, hogy egy Jedi akadémiát hova telepítesz. [...] Kíváncsi leszek Rey hol telepszik le, remélem egy új világot választ és nem mondjuk az Ahch-To-t. 

Az az . Nem mindegy hol épül a kiképzőbázis (akadémia helyett most így nevezem). Még a jellemző fajok se olyan mellékesek.

 

Továbbá fontos a trilógia cezúrás(!) lezárása. Ha le akarják zárni, akkor a lehető legkevesebbet visznek át. (A ne legyen benne bb-8 mint Rey droidja következtetés azért remélem érthető volt. Hősnő attribútuma az a droid. Másikra van szüksége, mert másik története kezdődik. Kezdetek a fantáziacíme vagy alcíme érzésre az új filmnek.) Az említett bolygókat - csak homok ne legyen, mert elegük van, vannak ilyen hangok; és azokon kiképzést már láthatta a közönség, és az Ahch-To sem lenne szerencsés, Luke-kal ott mindenfélébe bonyolódtak. Lásd Luke throws away lightsaber jelenetet, amely a madjnem droid Jedi(?) Grievousig, és mestéréig Dookuig az robotkezes asszociáció révén visszamegy. Az ismétlés, a nosztalgia, a lore és toposzai a szempontok úgy nagyjából a helyszínek és azokon a cselekmény kiválasztásainál. Sokadik önismétlő jelentekre nem nagyon van szükség, ugye?  Például a nagy szörnyek ellen harcoló Jedik jelenet is a fórum leírása szerint a helyükre kerültek az arénába, de máskor egy ilyen vagy hasonló jelenet az jobban megfontolandó, mert már volt. A kölyök korától figyelemmel kísért legismertebb Jedi növendék Anakin. Ezért nosztalgiából ha kicsit hasonlít, az oké, de ha elkezdi nagy mértékben másolgatni, az már baj, ha nem rebootról van szó.

Finn a régi csaták egy harcos hőse, az erőszenzitívsége miatt a kiképző őrmester vagy ahhoz hasonló pozíció belefér a mindenesbe. (Stílszerű előképe Lieutenant Jean Rasczak és Zim őrmester a Starship Troopersben és a történetesen Harrison Ford által alakított Graff ezredes az Ender's Game-ben.) Eszerint Finnek lehet valamekkora szerepe. A nem említett(?) Poe-nak azonban még akkora se. Nem szerepel vagy a halálát súrolja a film. Poe-ra nincs már szükség, nevermore. Ha mégis elkezdik Poe újabb kalandjait egy ilyen nagy filmben hosszasan mutogatni, az a folytatása volna.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy az univerzum folytatása. Nem ignorálhatnak logikus és ott mindennapi dolgokat, csak mert ez most egy új sztori. Pláne, hogy sok régi dolgot lehet új helyzetbe, új megvilágításba helyezni. A kóros kerülés ugyanolyan rossz, mint a folyamatos fan service. Ha jön egy sztori, ami igenis folytatása az előzőeknek, akkor joggal kérdezik, hogy hol az előző három főszereplő és mit csinál, így úgy tenni, mintha nem is léteztek volna, nem lehet. Persze nem kell nagy szerepet adni nekik, ha a történet azt nem indolkolja, de ignorálni vagy kinyírni sem kell őket, ha a sztori azt sem indokolja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Arról nem is beszélve, hogy az univerzum folytatása. Nem ignorálhatnak logikus és ott mindennapi dolgokat, csak mert ez most egy új sztori. Pláne, hogy sok régi dolgot lehet új helyzetbe, új megvilágításba helyezni. A kóros kerülés ugyanolyan rossz, mint a folyamatos fan service. Ha jön egy sztori, ami igenis folytatása az előzőeknek, akkor joggal kérdezik, hogy hol az előző három főszereplő és mit csinál, így úgy tenni, mintha nem is léteztek volna, nem lehet. Persze nem kell nagy szerepet adni nekik, ha a történet azt nem indolkolja, de ignorálni vagy kinyírni sem kell őket, ha a sztori azt sem indokolja.

Egyetértek, én is kíváncsi vagyok, hogy az ST szereplői hol kötöttek ki, akár említés szintjén is de jó lenne.
A galaktikus kormányzatra is kíváncsi leszek, vagy hogy lesz-e egyáltalán. És ha lesz, annak ki lesz a vezetője. Én nagyon adnék egy Ransolm Casterfot vezetőnek, a Vérvonal alapján talán benne egyesülhetne a Birodalom és a Köztársaság egyfajta egyensúlya, érvényesítve a demokráciát de a rendet is. Poe lehetne a katonai erők vezetője, míg Finn és Rey az Új Jedi Rend képviselői. Mindenki megtalálhatná a helyét a saját öröksége nyomán. És mivel egy Érát építenek ki, biztos, hogy nem csak 1 filmben gondolkodnak. Egy esetleges Grysk invázió máris adott lehetne, bár nem tudom hogy erre akarják-e vinni, vagy hogy a Gryskeket nem rendezték le már ez előtt a saját lakóhelyükön Thrawn és a galaxis hősei által a Mandoverse-ben. Valamiért kiépítették ezt a szálat, kíváncsi leszek. Maga az alapgondolat, hogy az ismeretlenből jön egy invázió már a legendákban is tetszett, annak a hibáiból tanulva, itt lehetne egy nagyon erős, drámai történetet kerekíteni ebből. Bár előtte építsék ki egy kicsit az Érát, ne egyből durr bele.
Kíváncsi leszek a Mandoverse filmre és az Első Jedire is, de megmondom őszintén, hogy lehet ez az Éra érdekel a legjobban most, marha sok lehetőség lenne ebben az egészben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gryskeket szerintem ne hozzák be, azokat inkább a Thrawn-könyvekbe rendezzék el, oda tartoznak. Egy széttöredezett, háborúktól megtépett Galaxisban éppen elég fenyegetés lehet, nem kell idecitálni extrákat az ismeretlenből. A legrosszabb előjel, amikor az írók annak ellenére más galaxisból, idő- és/vagy létsíkból, párhuzamos valóságból hoznak ellenfelet, amikor még bőven lenne még mivel foglalkozni az eredeti játszótéren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

A gryskeket szerintem ne hozzák be, azokat inkább a Thrawn-könyvekbe rendezzék el, oda tartoznak. Egy széttöredezett, háborúktól megtépett Galaxisban éppen elég fenyegetés lehet, nem kell idecitálni extrákat az ismeretlenből. A legrosszabb előjel, amikor az írók annak ellenére más galaxisból, idő- és/vagy létsíkból, párhuzamos valóságból hoznak ellenfelet, amikor még bőven lenne még mivel foglalkozni az eredeti játszótéren.

Fene tudja, nekem tetszene ha a jövőben ez lenne a fő konfliktus, de abban egyetértek (és ahogy írtam is fentebb) ne egyből durr bele módján, mert van még ott téma, amit lehetne rendezni, mielőtt belevágnánk megint valami galaxis léptékű dologba. Nagyon kíváncsi leszek, hogy merre fognak haladni a dolgok a New Jedi Order Érában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem az már nagy újdonság lenne, ha ezúttal nem létezne központi kormányzat. Egy felszabdalt galaxis minden téren rengeteg lehetőséget tartogat.

Mondjuk láttuk, hogy mekkora hátránya van annak, ha nincs egy központi kormányzat. Nevarro is egyből meggondolta magát az ÚKhoz való csatlakozás kapcsán, amikor megtámadták őket a kalózok... Én nem nagyon hiszek ebben a nincs központi kormányzat utópiában. Rengeteg bolygó nem tudja megvédeni magát a helyi milíciái révén, ők biztosan nyitottak lesznek egy föderációra, ahol megvédik egymást a külső fenyegetésektől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Mondjuk láttuk, hogy mekkora hátránya van annak, ha nincs egy központi kormányzat. Nevarro is egyből meggondolta magát az ÚKhoz való csatlakozás kapcsán, amikor megtámadták őket a kalózok...

De ott éppen hogy volt központi kormányzat, csak éppen nem csatlakozott hozzá a Nevarro, mert Karga független akart lenni. Én arra gondolok, hogy abszolút nem létezik semmilyen nagyobb szerveződés, hanem több apró szektorra bomlott a galaxis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De ott éppen hogy volt központi kormányzat, csak éppen nem csatlakozott hozzá a Nevarro, mert Karga független akart lenni. Én arra gondolok, hogy abszolút nem létezik semmilyen nagyobb szerveződés, hanem több apró szektorra bomlott a galaxis.

De rögtön meggondolta magát, amint megtámadták. Ez is mutatja, hogy támadás alatt a bolygók rögtön befutnának egy nagyobb egység szoknyája mögé. Szerintem ez is mutatja, hogy a galaxis egy központi kormányzat nélkül, ami megvédi a tagjait nem túl életképes. Mivel sok bolygó nem képes megvédeni magát ez egyfajta nyomást jelent a galaxis vezetőire hogy legyen egy olyan központi szervezet, amely meg tudja védeni ezeket a bolygókat.

Szerk.: igaz, ez nem zárja ki azt, hogy esetleg 4-5 nagyobb föderáció létezzen egymás mellett, párhuzamosan. Így már értem, mire gondoltál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.