Ugrás a kommentre

Leia Organa


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Nem akartam empátiahiányosnak vagy bunkónak tűnni, bocsi, ha félreérthetően fogalmaztam. Természetesen borzasztóan sajnálom az ilyen embereket, akik nem tudnak lejönni a szerről :/ Csak azon voltam kiakadva, hogy egyszerre több mindenből tolt, ilyenről talán még nem is hallottam (csak olyanról, hogy valaki egyvalamiből adagolta túl magát). :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Szegény Leia kapcsán annyira azt érzem, hogy a SW legmostohább szerepe volt ez. Out-universe szempontból nézve. Akkora kihagyott ziccer a karaktere több szempontból is, hogy fájó belegondolni.

 

Már az OT-ban is így volt ez. Elvégre ő Vader lánya és Luke testvére, de előbbivel egyáltalán nem kezdenek semmit, utóbbival is nagyon keveset. Több közös jelenetük is van az apjával, ami nekem mindig extra érzelmi töltettel bír, csak hát ebből semmi nem fakad.

Egyikőjük sem érez meg semmit a másik kapcsán, illetve amikor kiderül, hogy Leia és Luke testvérek, akkor is még csak fel sem merül senkiben, hogy ez azt is jelenti, hogy Leia Vader lánya. Vader csak arra használja, hogy hergelje vele Luke-ot, Leia meg le se csokizza a témát. Úgy ketyeg le a trilógia, hogy a Leia-Vader téma még csak fel sem merül, nemhogy szó lenne róla akár csak minimálisan is.

De igazából a Leia-Luke kapocs is csak arra jó, hogy a fiú motivációját mélyítsék. Egyetlen jelenet a bespini, ahol komolyabb értelmet nyer ez a viszony. De megkockáztatom, hogy ebből az egészből legtöbbeknek inkább a korábbi csókjuk és a 6-ban Han szívatása marad meg, nem pedig a felhővárosi jelenet.

 

A Rebels-ben és a RO-ban kap egy-egy szép cameo-t, de ahhoz képest amekkora szerepe lehetett a lázadás szervezésében és a Szövetség megalakulásában, röhejesen keveset kapunk belőle. Ennyit Bail is szerepel.

A sequelben ő vezeti az Ellenállást, korábban ő is szervezte meg az egészet, megint csak kulcsszereplő az egész sztoriban, mégis a 7-ben alig van képernyőn. Ráadásul abban sincs köszönet, csak a Hanhoz fűződő viszonya miatt kerül előtérbe kicsit. Meg a fia kapcsán megemlítik Vadert, de ennyi. A 8-ban már végre eljutunk oda, hogy nagyjából megkapja a súlyának megfelelő szerepet. Bár itt is leginkább Luke és Kylo miatt kerül elő, de azért van egyedi jelenléte is.

Azt nem tudom, mi lesz a 9-ben, de tekintve, hogy sajnos Carrie már nincs köztünk, elég nehezen tudom elképzelni, hogy igazán méltó búcsút tudjanak összehozni neki. És ez valahol megint olyan sorsszerű, hogy a nagy trió másik 2 tagja kapott egy parádés búcsút, hatalmas érzelmi töltettel, remekbe szabott jelenetek közepette. Leia-val meg majd lesz valami, valahogy kiírják a sztoriból, de nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy az akár csak megközelítse a többiekét. És akkor ide lehet sorolni Vadert, Yoda-t, Kenobit is, de még Padmét, Qui-Gont vagy Kanant is.

 

Szóval Leia gyakorlatilag csak a többiekhez fűződő viszonya révén van definiálva. Ő Anakin lánya, Luke testvére, Han szerelme, Kylo édesanyja. De még csak ezekből a kapcsolatokból se hoztak ki szinte semmit, Hant és félig-meddig (csakis a 8 miatt) Luke-ot leszámítva. Arról meg kb. szó nem esik, hogy a Lázadás és az Ellenállás egyik leginkább elöljáró tagja és szervezője.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A mozaikba betett képem szépen reflektál erre. :) 

Igen, többek között az is adta az ihletet, illetve a korábbi kép Leia-ról. Már régóta érlelődött bennem ez a dolog, de a mozaikos topikban felmerültek adtak egy lökést, hogy megfogalmazzam és leírjam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Donát írta:

Szerintetek Milly Bobby Brownban lenne potenciál, mint Leia?

Azt tudom mondani, amit Han kapcsán is, inkább döntsön a színészi kvalitás. Nem ismerem a leányzó munkásságát, nem tudom mennyire tudna jól alakítani.

Külsőre amúgy persze lehet benne potenciál, de ahogy a fotóit elnézem, igazából Padmé vagy Rey szerepére is kb. ugyanígy be lehet pattintani deep fake-kel, aztán ott se lenne nagyobb különbség. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, pb69 írta:

Azt tudom mondani, amit Han kapcsán is, inkább döntsön a színészi kvalitás. Nem ismerem a leányzó munkásságát, nem tudom mennyire tudna jól alakítani.

Külsőre amúgy persze lehet benne potenciál, de ahogy a fotóit elnézem, igazából Padmé vagy Rey szerepére is kb. ugyanígy be lehet pattintani deep fake-kel, aztán ott se lenne nagyobb különbség. :D 

Nem láttad a Stranger Thingst?

 

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Inkább ne. 

Szóval ha mondjuk lenne egy sorozat az EpVI-VII között inkább ne szerepeljen benne Leia, minthogy mondjuk MBB játssza a szerepét? 

 

Ha képes lenne úgy visszaadni Leiát, mint Alden Hant, akkor nekem jöhetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Szóval ha mondjuk lenne egy sorozat az EpVI-VII között inkább ne szerepeljen benne Leia, minthogy mondjuk MBB játssza a szerepét? 

Ha nincs szükség Leiára, akkor ne szerepeljen benne, akárki játssza. Mondjuk nekem ez a Deep Fake módszer baromira nem tetszik, inkább csinálják meg úgy, mint Luke-ot a Mandóban vagy Tarkint az RO-ban, de ne ezzel a módszerrel. Akárhányszor látok ilyet, én az eredeti színészt látom, nem azt, akit helyettesítenie kéne és engem ez roppant zavar. De mondjuk szerintem pont Leia az, akire baromira nincs szükség az ep6-7 között. Van félmillió elvarratlan szál, ne azokat erőltessük vissza, akiknek le van tudva a sorsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ha nincs szükség Leiára, akkor ne szerepeljen benne, akárki játssza. Mondjuk nekem ez a Deep Fake módszer baromira nem tetszik, inkább csinálják meg úgy, mint Luke-ot a Mandóban vagy Tarkint az RO-ban, de ne ezzel a módszerrel. Akárhányszor látok ilyet, én az eredeti színészt látom, nem azt, akit helyettesítenie kéne és engem ez roppant zavar. De mondjuk szerintem pont Leia az, akire baromira nincs szükség az ep6-7 között. Van félmillió elvarratlan szál, ne azokat erőltessük vissza, akiknek le van tudva a sorsa.

Miért kéne a deep fake módszer? Ez csak egy példa volt arra, hogy az említett színésznő egész jól beillene Leiának. Pont ez a lényeg: MBB nem halott, ergo el tudná játszani Leiát bármilyen trükk nélkül, az a kérdés, hogy színészként elég jó-e hozzá, a deep fake csak a külsőre vonatkozó hasonlóságot mutatja. 

 

De ki mondta, hogy nincs szükség Leiára? Hogy jutottunk egyáltalán ehhez az állításhoz? Lehet, csak én vagyok furcsa, de nekem tutira megdobbanna a rajongói szívem Leia felbukkanásától egy EpVI-VII közötti sorozatban. Mint ahogy megdobbant Luke Skywalker megjelenésekor is. De nektek biztos nem. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt még annyit tennék hozzá, hogy pont te írtad egy korábbi bejegyzésben, hogy ideje lenne megbarátkozni Aldennel Hanként akár az OT környéki/utáni érában, egy másik topikban pedig a limitációk megszűnéséről értekeztünk (Palpatine története kapcsán). Nekem ide kívánkozna egy Leia alternatív színész is, szerintem bőven érdekes lehetne még a karakter az OT után is, és ha tényleg ennyire hasonlítana Carrie-re a színésznő, tehetséggel *szinte* fel se tűnne a különbség. Nem sokkal maradna el a kicsit fura Mark Hamill CGI-tól, ha tényleg ennyire sikerülne Carrie-sre formálni a kislányt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Mint ahogy megdobbant Luke Skywalker megjelenésekor is. De nektek biztos nem.

Filmben gondoltam, hogy nem tetszene. Sorozatban talán igen. Leia nálam a sequellel (azzal az érával) hatalmasat ugrott előre, simán TOP3-as karakter lett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Filmben gondoltam, hogy nem tetszene. Sorozatban talán igen. Leia nálam a sequellel (azzal az érával) hatalmasat ugrott előre, simán TOP3-as karakter lett. 

Sorozatra gondoltam én is. Esetleg Reynek lehetne még Erőszellem, de azt Carrie-vel is jól megoldották a IX végén. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

De ki mondta, hogy nincs szükség Leiára?

Én mondtam, mert így gondolom. Leia a Vérvonal alapján lezárta a harcos életét a jakkui csata után, és csak abban a könyvben nyitotta fel újra. Addig inkább csak családanya és szenátor volt, élete jórészt a Chandrillához és a Hosnian Prime-hoz kötődött, ráadásul a jakkui csata után maga az új Köztársaság is azért 24 évig nyugiban volt, nem voltak viták, sem komoly konfliktusok. Egyszerűen jelenlegi tudásunk szerint semmilyen olyan izgalmas esemény nem történt, ami Leia jelenlétét szükségessé teszi. Luke más helyzetben volt, hiszen róla az ep7 óta tudjuk, hogy a két film között volt egy "kalandozós" korszaka, vagyis évek óta tudjuk, hogy lényegében a Galaxis bármelyik pontján feltűnhet. Sőt Han is ilyen figura, akiről szintén régóta tudjuk (az említett Vérvonal óta), hogy nem tudott megülni a valagán. Ráadásul Leia az, akinél nemigen vannak kérdések azzal kapcsolatban, hogy mit csinált az ep6 és 7 között, hiszen a trióból ő szerepelt eddig a legtöbbet a két rész között játszódó művekben. Fontos szerepet játszott az Utóhatás-trilógiában, benne volt a Battlefront 2-ben, főszerepet kapott a Vérvonalban. És még az ST-ben is ő az a karakter az öreg trióból, aki nem csak rövid ideig szerepel mindegyik részben, az ep7-ben, 8-ban és 9-ben is fontos pozíciót tölt be. És persze az Ellenállás újjászületésében is meghatározó. Meglehetősen kimaxolt karakter. Szóval kifejezetten nem érzem azt, hogy őt kéne beleszuszakolni egy új sztoriba. Persze, ha úgy írják meg, ám legyen, de akkor tényleg ő kelljen, ne csak a fan service miatt hozzák be, miközben azt a feladatot hatvan másik politikus karakter is elláthatná.

 

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Miért kéne a deep fake módszer? Ez csak egy példa volt arra, hogy az említett színésznő egész jól beillene Leiának.

Ami szerintem pocsék példa. Ez csak egy gyatra montírozás, a színésznő maga... Nos, ahogy pb is írta, a tehetség számítson, ne a hasonlóság. Aident láttam Hant játszani, ezért írtam, hogy el lehet fogadni, ha feltűnik ep6 utáni, vagy ep4-6 közbeni időszakban. Ugyanez igaz Donald Gloverre is.

De ezt a színésznőt még nem láttam Leiát játszani, és a deep fake videó számomra nem jó példa, és pláne nem meggyőző példa. Ha egy hozzáértő szereposztó emberke becastingolja, akkor majd más szemmel nézek a dologra, de amíg ilyen videókkal promotálja Noname Jani, addig belőlem inkább ellenérzést vált ki (nem a színésznő, hanem az, hogy egyes rajongók még mindig nem képesek túllépni a külsőségeken, és a kinézet fontosabb a tehetségnél).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én mondtam, mert így gondolom. Leia a Vérvonal alapján lezárta a harcos életét a jakkui csata után, és csak abban a könyvben nyitotta fel újra. Addig inkább csak családanya és szenátor volt, élete jórészt a Chandrillához és a Hosnian Prime-hoz kötődött, ráadásul a jakkui csata után maga az új Köztársaság is azért 24 évig nyugiban volt, nem voltak viták, sem komoly konfliktusok. Egyszerűen jelenlegi tudásunk szerint semmilyen olyan izgalmas esemény nem történt, ami Leia jelenlétét szükségessé teszi. Luke más helyzetben volt, hiszen róla az ep7 óta tudjuk, hogy a két film között volt egy "kalandozós" korszaka, vagyis évek óta tudjuk, hogy lényegében a Galaxis bármelyik pontján feltűnhet. Sőt Han is ilyen figura, akiről szintén régóta tudjuk (az említett Vérvonal óta), hogy nem tudott megülni a valagán. Ráadásul Leia az, akinél nemigen vannak kérdések azzal kapcsolatban, hogy mit csinált az ep6 és 7 között, hiszen a trióból ő szerepelt eddig a legtöbbet a két rész között játszódó művekben. Fontos szerepet játszott az Utóhatás-trilógiában, benne volt a Battlefront 2-ben, főszerepet kapott a Vérvonalban. És még az ST-ben is ő az a karakter az öreg trióból, aki nem csak rövid ideig szerepel mindegyik részben, az ep7-ben, 8-ban és 9-ben is fontos pozíciót tölt be. És persze az Ellenállás újjászületésében is meghatározó. Meglehetősen kimaxolt karakter. Szóval kifejezetten nem érzem azt, hogy őt kéne beleszuszakolni egy új sztoriba. Persze, ha úgy írják meg, ám legyen, de akkor tényleg ő kelljen, ne csak a fan service miatt hozzák be, miközben azt a feladatot hatvan másik politikus karakter is elláthatná.

Ha lenne egy sorozat, ami elővenné az Új Köztársaság politikai csatározásait és ellátogatna a Hosnian Prime-ra, szerintem Leia kihagyhatatlan ziccer lenne. Attól, hogy nagy konfliktusról nem tudunk, még lehet oda írni érdekes sztorit és Leia jelenléte önmagában felvillanyozó lenne.

 

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De ezt a színésznőt még nem láttam Leiát játszani,

A lány tehetséges a Stranger Things alapján, a fenti videó alapján külsőre is stimmel. Tökéletes párosítás, de nyilván bizonyítania kéne Leiaként is. Nekem mindenképp felkeltette a figyelmemet, hiszen sajnos Carrie Fisher meghalt, így tök jó lenne, ha lenne egy alternatív megoldás a pótlására nem csak CGI vagy korábbról összevágott mondatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Ha lenne egy sorozat, ami elővenné az Új Köztársaság politikai csatározásait és ellátogatna a Hosnian Prime-ra, szerintem Leia kihagyhatatlan ziccer lenne. Attól, hogy nagy konfliktusról nem tudunk, még lehet oda írni érdekes sztorit és Leia jelenléte önmagában felvillanyozó lenne.

Én, és itt sokan imádnánk egy ilyen sorozatot, de a többség biztos utálná. Az EPI-ben is fújtak a politikai. Kizárt, hogy erre fókuszáló sorozatot csinálnának. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Én, és itt sokan imádnánk egy ilyen sorozatot, de a többség biztos utálná. Az EPI-ben is fújtak a politikai. Kizárt, hogy erre fókuszáló sorozatot csinálnának. :( 

Inkább ilyen második számú szálnak gondoltam. :) Annyi sorozat jön, beleférhetne egy ilyen is. Jó lenne összekötni a lyukakat a VI és a VII között. Persze vannak könyvek, de azért bőven van még tér újabb alkotásoknak. És minél jobban kitöltik, annál kevésbé érződik majd hiábavalónak az EpVI-os siker, hiszen annál később fog érkezni a polgárháború második felvonása a VII-VIII-IX-ben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.