Ugrás a kommentre

Trailer 2.


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyon jó ez a trailer. Azért mennyit fejlődtek a jelenetek a teaser óta. A járművek nagyon babák.

Más honlapon meg van pár hülye aki szidja és nem érti h miért nem Final Fantasy stílben csinálták, és számítógépes introhoz hasonlítják...az eszem megáll ezeken a b*armokon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más honlapon meg van pár hülye aki szidja és nem érti h miért nem Final Fantasy stílben csinálták, és számítógépes introhoz hasonlítják...az eszem megáll ezeken a b*armokon...

Nézd, én valahol meg tudom érteni őket. Lucasarts-tól több is elvárható lenne grafikailag. Az egy más kérdés, hogy nem is próbáltak Final Fantasy stílust követelni maguktól. Más volt a koncepció. Attól még nem barmok, hogy bizonyos szinten magasabb szintű igényük van egy ilyen céggel és filmmel szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg lett mondva, hogy ilyen stílusú lesz, mert Lucas ezt szereti. Ezen nem kell kiakadni senkinek, max. nem kell vele foglalkozni ha az nekik gyenge. Azért az is meglátszik, hogy kik a 'konzolos hülye gyerekek', akik most meg ilyenekért prüszkölnek. De én mindig amondó vagyok, inkább nekem tetszen valami, mint nekik. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, én valahol meg tudom érteni őket. Lucasarts-tól több is elvárható lenne grafikailag. Az egy más kérdés, hogy nem is próbáltak Final Fantasy stílust követelni maguktól. Más volt a koncepció. Attól még nem barmok, hogy bizonyos szinten magasabb szintű igényük van egy ilyen céggel és filmmel szemben.

De hát pont ezt nem értik, hogy más a koncepció. Tudnának jobbat is -ahogy vesszük- de ők ilyet akartak.

Amikor elkészült a CW is, annál is lehetne fikázni, hogy miért pont Gendy T.t kérték fel, mikor egy csomó jó, jobb készítő is van.

Persze az is egy dolog, hogy külső szemmel nézve pl a Kis Vukot is mindenki fikázza a grafika miatt, én is...pedig megmondták h azért lett ilyen, mert ilyenre akarták...hát ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos, hogy mindenki tisztában volt vele, hogy Lucas egészen pontosan mit is tervez. Anno én is reménykedtem, hogy ennél fotorealisztikusabb lesz. Ennyi.

Most igyekszem ezzel megbarátkozni. Valahogy a karaktereknél ez még mindig nagyon nem megy. :(

 

Nekem marha gyanúsak ezek a green box épületek. Vajon direkte ilyen Coruscant fele, vagy még nincs kész teljes mértékben a grafika? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát pont ezt nem értik, hogy más a koncepció. Tudnának jobbat is -ahogy vesszük- de ők ilyet akartak.

Amikor elkészült a CW is, annál is lehetne fikázni, hogy miért pont Gendy T.t kérték fel, mikor egy csomó jó, jobb készítő is van.

Persze az is egy dolog, hogy külső szemmel nézve pl a Kis Vukot is mindenki fikázza a grafika miatt, én is...pedig megmondták h azért lett ilyen, mert ilyenre akarták...hát ez van.

Lásd, az Odynak szánt válaszom. :roll:

Lehet, hogy eddig nem tudtak a koncepcióról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy eddig nem tudtak a koncepcióról.

Azért az ilyen fikázók java pöcre tisztában vannak ezekkel. Tisztelet a kivételnek, bár az meg járjon utánna, mielőtt fikáz és annak szellemébe mérlegeljen. Az, hogy a mérleg melyik oldalra billen ezután, az már az egyéni szociális probléma. A karakterek nekem sem tetszenek, és én is örültem volna Final Fantasy szintű grafikának, de ad1, az baromira iszonyúra költséges, valamint idői- és forrásgényes, ad2. mindenkinek nyílvánvaló lehet a képek után, hogy ez nem filmnek, hanem mesének van szánva. A mesék általában nem fotorealisztikusak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem marha gyanúsak ezek a green box épületek. Vajon direkte ilyen Coruscant fele, vagy még nincs kész teljes mértékben a grafika?  :roll:

Ha valamit nem tudok, arról nem alkotok véleményt. Valószínűleg úgy van ahogy írod, vagyis nem tudják mit akart Lucas. Az öreg nem is szereti a final fantasy féle animációt! Szerintem jó, hogy ilyen lett, mert így nem csorbítja az élő filmek varázsát, már ami a látványt illeti. TV sorozatnak jó lesz ez.

 

Szerintem az nem Coruscant. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az ilyen fikázók java pöcre tisztában vannak ezekkel. Tisztelet a kivételnek, bár az meg járjon utánna, mielőtt fikáz és annak szellemébe mérlegeljen. Az, hogy a mérleg melyik oldalra billen ezután, az már az egyéni szociális probléma. A karakterek nekem sem tetszenek, és én is örültem volna Final Fantasy szintű grafikának, de ad1, az baromira iszonyúra költséges, valamint idői- és forrásgényes, ad2. mindenkinek nyílvánvaló lehet a képek után, hogy ez nem filmnek, hanem mesének van szánva. A mesék általában nem fotorealisztikusak.

Dzséjt, maga a Star Wars egy nagy mese. :P És elégé fotorealisztikus. :P

 

Node viccet félretéve, én nem látok a fejükbe, nekem már úgy az első képeknél savanyú volt a szám és akkor lettem tisztában, hogy oda az elképzelésemnek. Fikázni azonban eszemben sincs, durva módon, csak egész egyszerűen nem erre számítottam a cégtől. :roll: Ettől függetlenül meglehet, hogy a mozi után az államat fogom keresni, mert annyira összeáll az egész. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Node viccet félretéve, én nem látok a fejükbe, nekem már úgy az első képeknél savanyú volt a szám és akkor lettem tisztában, hogy oda az elképzelésemnek. Fikázni azonban eszemben sincs, durva módon, csak egész egyszerűen nem erre számítottam a cégtől. :roll: Ettől függetlenül meglehet, hogy a mozi után az államat fogom keresni, mert annyira összeáll az egész. :(

Ez a lényeg. Te se, én se, és még sokan nem ezt képzelték, de tudjuk, amit tudunk, és bár elmondjuk, hogy nem tetszik ez meg az, nyitottan állunk hozzá és nem fikázunk élből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elözetes eszméletlen! :clap:

 

Ugyanakkor bennem ismét felmerült (föleg a fogadtatást elnézve), hogy inkább presztizs-veszteség moziban bemutatni ezt a filmet... mint sorozat iszonyatos előremutatás és fejlődés. Saját vetélytársai és saját műfaján belül senki és semmi nem kellhet vele ringbe. Ha ragaszkodnak az eredeti koncepcióhoz és csak TV-ben mutatják be óriásit ütött volna. Mind a rajongók, mind az átlag néző szemében.

 

Persze Lucas csak ugy gondol erre a mozis premierre, mint egyfajta kedveskedésre, de innentől ha akarja, ha nem, megmérettetik a CW a mozifilmek világában is és a vetélytársai ezúttal nem a korábbi bármféle animációs sorozatok, hanem a CGI animációs filmek. Az ugynevezett 'odaütés' igy jóval gyengébb lesz, pláne hogy előreláthatóan meglehetősen szerény mozis bevételeket fog produkálni az SW mozifilmekhez képest, sőt félő hogy máshoz képest is, ami szintén presztizs-veszteség. Talán csak vészmadárkodók, de egyetlen jó sorozatot se tudok felidézni, ami kibirna egy mozifilmes összehasonlitást: ott van a Róma, ami Lucasnak is a kedvence. Maga a 12 részes első évad tömör gyönyör és minden szinten odacsap, de ha bemutatnák az első két óráját egy moziban lebögne: a diszletek, kosztümök elmaradnak a várt szinttől ugyanakkor ami egy sorozat előnye az itt nem tud kibontakozni: a karakterek kibontása az elején maximum csak elkezdődik, mint minden sorozatnál.

 

Ettől tartok a CW mozifilmnél is: a kivitel gyengébb a vetélytársaknál a történet meg túlzottan csak alapozó és csak a teljes évad tükrében tünik majd igazán érdekesnek. Nagyon remélem, hogy augusztusban ugy fogom ezeket a sorokat visszaolvasni, hogy a hasamat fogom a röhögéstől, hogy milyen naiv voltam és hogy nem biztam Lucas zsenialitásában. Legyen úgy!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén, engem nem nagyon érdekel a globális rekació. :clap: Az SW fanok nagyrésze pedig tuti megnézi majd moziban, tehát olyan nagy bukás biztos nem lesz. Engem is pl. csak az érdekel, hogy láthassam nagy vásznon! Garantáltan lehengerlő élmény lesz! Egyébként ha nálunk is bemutatják, akkor jó lenne a MOM parkban megnézni. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így gondolom. Egyébként is az összhatás az érdekes, ha jó a film története, sodró, lendületes a cselekményvezetés, akkor az ,hogy mennyire fotorealisztikus a dolog, az 5 perc után senkit sem fog érdekelni (már azok közül, akik azért nézik meg, mert érdekli őket, és nem azért hogy leszólják).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén, engem nem nagyon érdekel a globális rekació. :clap:

Dettó. Ráadásul szerintem is van akkora rajongói bázisa az SW-nek, hogy a bevétellel ne kelljen törődni.

 

Ráadásul, nem tudni, mikor döntöttek és hogyan döntöttek arról, hogy ez moziba kerül. Úgy értem, hogy mi van, ha Lucas mindig is filmnek szánta (még ha nem is nagyvászonra, de mindenképpen egy egységes, lezártnak tekinthető filmnek)? Akkor máris kilövésre kerülnek az olyan dolgok, mint a karakterek fejlődése vagy a sztori. Mert gondolom az egész x epizódból álló sorozat nem csak Jabba prücskének kereséséről fog szólni. Szóval, lehet ez a két órás mű önmagában tényleg megállja a helyét, mint mozifilm, ami kap megfelelő bevezetést, tárgyalást és végül befejezést. Max marad egy-két elvarratlan szál, amit tényleg tovább lehet vinni a TV szériában. Ami ezután már úgy is élhet a köztudatban, hogy TV-n mozis minőség. Tehát, hogy a széria továbbra is tartja azt a technológiai szintet, ami a moziba vitte. Persze, ez egyelőre egy nagy talán és egy még nagyobb ha.

Ráadásul, karakterek tekintetében már csak azért sem kell aggódni, mert a szereplők java legalább három részen át fejlődött. Szóval, Anakinnak, Obi-Wannak, Yodának, Windunak, Dookunak, Padménak, C-3PO-nak, Palpatine-nak és stb, nekik már nincs nagyon hova fejlődni, hiszen ismerjük az előzményüket, és láttuk, hová jutnak. A kettő között pedig nincs olyan nagy diferencia, legalábbis ami már igazán számít a jellemekben, az az ep3-ban tárul a szemünk elé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul, karakterek tekintetében már csak azért sem kell aggódni, mert a szereplők java legalább három részen át fejlődött. Szóval, Anakinnak, Obi-Wannak, Yodának, Windunak, Dookunak, Padménak, C-3PO-nak, Palpatine-nak és stb, nekik már nincs nagyon hova fejlődni, hiszen ismerjük az előzményüket, és láttuk, hová jutnak. A kettő között pedig nincs olyan nagy diferencia, legalábbis ami már igazán számít a jellemekben, az az ep3-ban tárul a szemünk elé.

A jellemrajzoktól különösebben nem tartottam. A Star Wars egyébként sem a részletes jellemrajzok filmje az egy darab Anakint leszámitva. Inkább archetipusok szerepelnek benne és van egy olyan érzésem, hogy ezzel a tradicióval ez a sorozat se fog szakitani.

Az alapozást nem igy értettem.

 

Rendkivül kevés infó jutott ki a filmről, de mind azt mutatja hogy ez pont úgy egy más világ lesz, mint ahogy az elöző CW is az volt. Teljesen új design, újfajta szemléletmód (például a filmekben egyszerüen elképzelhetetlen lenne egy ilyen Assaj-féle karakter feltűnése, vagy hogy Anakinnak tanitványt adjanak).

Ebbe az új hangulatba pedig bele kell rázodni és egy sorozatnál általában ezaz első részek dolga. És innen jönnek azok a bizonyos kérdőjelek amiket te is emlitesz. Nem tudjuk minek szánták eredetileg, csak azt hogy a nyilatkozatokban ugy emlitik, hogy ez inkább kedveskedés a rajongók felé és menetközben döntöttek ugy hogy berakják. És persze ettől még lehet hogy ez kezdettől fogva egy nagyon kerek és a saját lábán is nagyon jól megálló project volt, amiben végig benne volt, hogy talán ez lesz vele. Persze lehet. Engem a karakter-animáció az ami elbizonytalanit: ebből úgy tünik, hogy ez a project eredetileg mégis inkább TV-re való, és moziba tényleg csak rajongóknak. Márpedig ha ezen a téren felmerik vállalni ezt a TV-szerüséget (ami engem öszintén meglep!), akkor bennem felmerül, hogy talán tényleg nem viccelnek és tényleg csak egy felvezetőt fogunk látni a moziban. S bennem ezt támasztják alá a történtről kikerült infók is: elveszik Jabba fia, a jediknek kikell mentenie... ez egy sorozatban teljesen jó felvezető-kalandnak, de egy mozifilmbe valami combosabbat várnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.