Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Nem is értem, hogy a közelmúlt történései után hogy lehet ennyire magabiztosan és optimistán hozzáállni egy franchise megújítása körüli dolgokhoz. Ami most hirtelen eszembe jut, hogy volt két Terminátor, ill. egy Pókember trilógia, ami befuccsolt és végül csak adott részek készültek el belőle.

Ellenpéldának viszont ott van a sikeresen újraindított Star Wars, Star Trek, Jurassic Park, és ugye a Marvel-franchise is sikeresen fut - ami ugyan nem újraindított, de valószínűleg 2009 óta tartó sikersorozata nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Warner HP-kat akar csinálni.

A Terminator amúgy is 2003 óta nem képes felkelni (trilógiának volt tervezve a T3, a TS és a TG is), azzal szerintem már a stúdió sem számol komolyan - vagy ha igen, akkor nem tudom, miért pancsereknek adják oda a rendezést. A Spider-Man ugyanez, az utolsó három film eleve pocsék volt (magánvéleményem szerint a Spider-Man 2-t leszámítva mind szörnyű film). De figyeld meg, most, hogy az MCU-ba került, egyből talpra fog állni.

Szóval én inkább azt mondom, hogy a közelmúlt történései pont magabiztossá tehetik a stúdiókat az ilyen franchise-okkal kapcsolatban. Eleve, a Warnernek már van tapasztalata, hiszen ott a DC-univerzumok, amit ugyan bénán, de anyagilag sikeresen építenek. Talán a HP-val már jobban tudnak gazdálkodni.

Amúgy szerintem nem elképzelhetetlen, hogy a film csak viseli a könyv címét, de amúgy önálló történetek, eleve hosszú kifutásra kitalálva. A forrásanyagból meg csak ötleteket merítenek. Mivel tulajdonképpen egy tankönyv írójának kalandjairól van szó, aki nem is kapcsolódik az előző filmekhez, ez nagyon nagy szabadságot ad. Nem kell könyvadaptációt csinálniuk, csak a könyv szellemiségét megőrizniük, és a trailer alapján pont ez a helyzet, hiszen eleve, a könyvnek tudomásom szerint története sincs, azok a szereplők, akik a filmben megjelennek, a HP-könyvvilágban többségében nem is léteznek. Szóval, a könyv valószínűleg egy filmet sem bír el, de nem könyvadaptációról van szó, hanem önálló történetekről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellenpéldának viszont ott van a sikeresen újraindított Star Wars, Star Trek, Jurassic Park, és ugye a Marvel-franchise is sikeresen fut - ami ugyan nem újraindított, de valószínűleg 2009 óta tartó sikersorozata nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Warner HP-kat akar csinálni.

A SW újraindítása összességében sikeres, de azért még várnék a folytatásra, leginkább a Rogue One-ra leszek kíváncsi. A ST helyzetét nem ismerem igazán, de a JW esetéről nekem nem a magabiztos siker jut eszembe, a Marvel meg teljesen más kontextus.

 

Szóval én inkább azt mondom, hogy a közelmúlt történései pont magabiztossá tehetik a stúdiókat az ilyen franchise-okkal kapcsolatban. Eleve, a Warnernek már van tapasztalata, hiszen ott a DC-univerzumok, amit ugyan bénán, de anyagilag sikeresen építenek.

Ha valamit, akkor a Warner-féle DC univerzumépítését (filmes téren) nem tenném ki az ablakba, mint sikersztorit. Persze, sikeres anyagilag, mert ezekre a filmekre mindig rengetegen kíváncsiak, aztán jön a csalódás. Előbb-utóbb pedig lecseng a dolog és nem fognak már minden DC filmnek bizalmat szavazni. Ott is az lesz a kérdés, hogy mondjuk egy Aquaman mit fog tudni hozni, egy Batmanre nyilván mindig sokan beülnek, max. pofára esnek. :)

 

Talán a HP-val már jobban tudnak gazdálkodni.

Hát nagyon remélem.

 

Amúgy szerintem nem elképzelhetetlen, hogy a film csak viseli a könyv címét, de amúgy önálló történetek, eleve hosszú kifutásra kitalálva. A forrásanyagból meg csak ötleteket merítenek. Mivel tulajdonképpen egy tankönyv írójának kalandjairól van szó, aki nem is kapcsolódik az előző filmekhez, ez nagyon nagy szabadságot ad. Nem kell könyvadaptációt csinálniuk, csak a könyv szellemiségét megőrizniük, és a trailer alapján pont ez a helyzet, hiszen eleve, a könyvnek tudomásom szerint története sincs, azok a szereplők, akik a filmben megjelennek, a HP-könyvvilágban többségében nem is léteznek. Szóval, a könyv valószínűleg egy filmet sem bír el, de nem könyvadaptációról van szó, hanem önálló történetekről.

Ebben lehet valami, akkor valóban nem feltétlenül kell úgy aggódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ST inkább ellenpélda lehet. Jól mutatja hogy önmagában az hogy az újrainditás jól sikerült még nem jelenti hogy az adott franchise hosszútávon is érdekli az embereket. A hármas film nagyon gyengén szerepelt a pénztáraknál.

 

Ez a HP film engem eddig sem érdekelt különösebben de igy hogy egyértelmű hogy pénznyomdának akarják használni (öt film... lol) igy aztán a maradék kiváncsiságom is tovaszállt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW újraindítása összességében sikeres, de azért még várnék a folytatásra, leginkább a Rogue One-ra leszek kíváncsi. A ST helyzetét nem ismerem igazán, de a JW esetéről nekem nem a magabiztos siker jut eszembe, a Marvel meg teljesen más kontextus.

Az 1,6 milliárd dollár neked mi, ha nem magabiztos siker? Az ST-nél meg már készül a negyedik rész és az új tévésorozat, ez szintén nem éppen azt jelzi, hogy olyan marha nagyot csalódtak volna. A Marvel meg nem teljesen más kontextus, hiszen ugyanúgy egy filmes univerzum, amit a Warner le akar másolni a HP-vel, és mellesleg egy olyan univerzum, ami egy létező világból fejlődött ki (az MCU a képregényekből, a HP meg ugye könyvekből - szóval közelebb áll az MCU a HPFU-hoz, mint bármi más). A Star Wars meg garantált siker, a Rogue One sem fog ezen változtatni, akármilyen lesz. A címe eladja a sz*rt is. 2020-ig az összes film el fog készülni, nem kell itt semmire sem várni - ráadásul, már így is terebélyes, hála a TCW-nek és a Rebelsnek, amik spin-offok, mint a Rogue One. A stúdiók a sikert nem kritikákban, hanem dollárban mérik.

 

Az ST inkább ellenpélda lehet. Jól mutatja hogy önmagában az hogy az újrainditás jól sikerült még nem jelenti hogy az adott franchise hosszútávon is érdekli az embereket. A hármas film nagyon gyengén szerepelt a pénztáraknál.

Amihez szerintem hozzájárult egy iszonyú marketing. Ennek ellenére a negyedik rész mégis zöld utat kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kegyelem! Nem bírom a kviddicset. Még akkor sem, ha attack of the colnes/minority report zene szól alatta! ;)

Pedig ott is vannak érdekes történetek. Nem hiába van olyan szabály, hogy sárkány nem lehet kabala, edző, de még trófeamelegítő sem :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Legendás lények ügyben a pécsi helyzet siralmas :S Két komoly mozink van, az egyik egy CC a Pécs Plazában (nevével ellentétben elég alulméretezett plázácska, és az is néha kong az ürességtől, de a mozija tisztességes) tegnap odamegyek, mondják még nincs jegyelővétel és azt sem tudják megmondani, hogy lesz-e náluk feliratosan. A másik, egy gyönyörűen felújított egytermes mozi, 18-án este nyolckor adják szinkronosan, este 11-kor kezdődik a feliratos. Na, ilyenkor örülök hogy 19-e szombatra esik :D

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legendás lények ügyben a pécsi helyzet siralmas :S Két komoly mozink van, az egyik egy CC a Pécs Plazában (nevével ellentétben elég alulméretezett plázácska, és az is néha kong az ürességtől, de a mozija tisztességes) tegnap odamegyek, mondják még nincs jegyelővétel és azt sem tudják megmondani, hogy lesz-e náluk feliratosan. A másik, egy gyönyörűen felújított egytermes mozi, 18-án este nyolckor adják szinkronosan, este 11-kor kezdődik a feliratos. Na, ilyenkor örülök hogy 19-e szombatra esik :D

Én is az Urániában nézem ezt is! Péntek este 18-kor asszem. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik, egy gyönyörűen felújított egytermes mozi, 18-án este nyolckor adják szinkronosan, este 11-kor kezdődik a feliratos. Na, ilyenkor örülök hogy 19-e szombatra esik :D

19-én megyek rá, és sajnos biztosan szinkronosra, szülő miatt :) Na majd értekezünk, milyen volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Délután gyorsan megnéztem. Kb. olyan, mint amilyennek Fulcrum felvázolta. A hangulata, a szellemisége abszolút a HP univerzumot juttatja eszembe. A karakterek is szerethetőek, a setting és a vizuális megoldások is mind jól sikerültek, úgyhogy én elégedett vagyok. Ráadásul ezt a sztorit tényleg lehet további filmekben folytatni, amolyan prequel szerűen remekül illeszkedhet a HP filmekhez. Egyelőre azt nem érzem, hogy olyan nagyon sokat hozzáadott volna az univerzumhoz, de jól színesíti, kiegésziti azt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre azt nem érzem, hogy olyan nagyon sokat hozzáadott volna az univerzumhoz, de jól színesíti, kiegésziti azt.

Azt majd a folytatás fogja megtenni az eddigi hírek alapján. Több ismert HP karakternek komolyan szerepe lesz már a 2. filmben. Az egyik ha minden igaz a ennek film végén megjelent. Ez a film hasonló szerepet tölt be mint a TFA. Csak felrakta a bábukat a táblára és majd a folytatásban fognak történni a nagy dolgok.

 

Amit már tudni is lehet mi lesz ennek a 5 filmnek a csúcspontja mert az egyik interjúban Rowling elárulta hogy a film sorozat 19 évet fog felölelni vagyis 1945-ben lesz vége. Aki HP könyveket olvasta az tudja hogy akkor mi történt mert ha jól tudom a könyvben többször szóba került hogy mi történt talán a filmben is benne volt.

 

 

 

1945-ben Dumbledore legyőzte Gellert Grindelwald-t.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvekben van erre utalás?

Nem, ez csak saját teória, de később Rowling is utalt rá egy elejtett félmondatban.

 

Annak idején egy Fanfic pályázatra beadtam egy művemet (még jóval a 6. könyv megjelenése előtt), amely ezt a kérdést járta körül, és különdíjat kaptam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Mivel tudjuk, hogy a varázsvilág az első világháborúból is kivette a részét (már a filmben is többször utalnak rá), így nem meglepő, hogyha a második világháborúban is szerepet játszanának

 

 

 

Az se semmi, hogy az akkori varázsvilág legnagyobb sötét varázslója magyar :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Gellért név nem sok más helyen népszerű, viszont ha nem is magyar, az hogy magyar származású, szinte biztos. Egyébként Durmstrangos volt, és tudjuk, hogy a közép- és kelet-európaiak oda kerülnek (ahogy a bulgár Viktor Krum is ott kötött ki).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom máshol hogy volt szokás, de itt ahol én lakok (Zsámbéki-medence) a világháború előtt szinte csak svábok éltek és a XX. század elején már szinte mind magyaros keresztnevet viselt. De most kiváncsiságból rákerestem és elég sok Magyarországon született német származású hírességet találtam, aki magyar keresztnevet használt. Pl: Lenhardt János, Haeffner Tivadar, Würtzler Arisztid, Hellebronth Vilmos

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, nálam egyszernézős. Beleilleszkedik a mostani jajdecuki - fantasztikus filmipari termékekbe, mint egy konzerv. (Aki látta a filmet, érti mire utalok.)

Persze ebből bőven ki lehet hozni valami olyan ütős történetet, mint amivé a Potter sorozat is kinőtte magát. Jó hasonlat, hogy a Force Awakens is csak felvázolja a világot. Viszont a TFA-t sem lehetett volna nagyon eladni, ha nem SW lenne, ezt is leginkább Harry Potter menti meg.

 

A karakterek nagyon szerethetőek, nálunk a moziteremben (végül nem az éjszakai vetítésre mentem, hanem ma egy délutánira) főleg a mugli volt népszerű. Meg az, hogy nem féltek humorra venni a kötelező szerelmi szálat. A történet? Az meg egy kötelező elem a kirúgott zsaru és a laza törvényenkívüli párosával, láttunk már ilyet néhányszor.

 

A látványvilág nagyon szép, de mostanra már nem érzem azt, hogy ez kiemelné a többi fantasy film közül.

 

7/10

 

 

 

 

Spoiler mögé teszem: találtam egy elég durva ellentmondást. Szerintetek ez hogy van?

 

Ebben a filmben az van, hogy ha egy gyereknek elnyomják a varázserejét, akkor előjön az obskurusa, és a gyerek még tízéves kora előtt meghal. Elég egyértelműen elhangzik a filmben az is, hogy ez világszerte így van, nem kultúra / ország / jogszabály függvénye.

Az eredeti Harry Potterben meg tizenegy évesen veszik föl a gyerekeket a Roxfortba. Vagyis aki muglik közé születik (Hermione) vagy más okból muglik között nő fel (Harry) annak matematikai képtelenség, hogy megérje a felvételijét.

 

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett :) A látványa kiváló - az obscurus pazar látvány mai, látványhoz szokott szemnek is -, a zene is remek, a karakterek szerethetőek, a színészek is jó, a humor fantasztikus, a sztori rendben van, szóval nagyszerűen szórakoztam rajta.

Spoiler mögé teszem: találtam egy elég durva ellentmondást. Szerintetek ez hogy van?

 

Ebben a filmben az van, hogy ha egy gyereknek elnyomják a varázserejét, akkor előjön az obskurusa, és a gyerek még tízéves kora előtt meghal. Elég egyértelműen elhangzik a filmben az is, hogy ez világszerte így van, nem kultúra / ország / jogszabály függvénye.

Az eredeti Harry Potterben meg tizenegy évesen veszik föl a gyerekeket a Roxfortba. Vagyis aki muglik közé születik (Hermione) vagy más okból muglik között nő fel (Harry) annak matematikai képtelenség, hogy megérje a felvételijét.

 

 

Nem érzek ellentmondást, mert pl. egy mugli gyerek esetében ha nem is tud arról, hogy varázsló, nincs nagyon mit elnyomni. Úgy gondolom, az utóbbin van a hangsúly, ráadásul ritka jelenség is lehet. Valószínűleg nem egy bevett gyakorlat elnyomni a varázserőt. Úgy gondolom, hogy itt egy önelnyomásról van szó, nem is külsőről, persze a fiú esetében a mostohaszülő kényszerítő erejére való válaszként maga próbálta elnyomni az erejét, nem pedig megszökni, vagy kitörni a közegből, amelyben élt.

Amikor meghalt a szenátor, rögtön a srácot hoztam ki tettesnek, aztán lőn, bár bekavartak azzal a 10 éves korhatárral.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.