Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

A HP-lázat sokáig viszonylagos érdektelenséggel szemléltem. Egészen addig, míg erősen kritikus régi szobatársam nem ajánlotta, hogy nézzem meg az 1. filmet, mert tényleg szórakoztató. Ismerve a srác stílusát (nehezen mondja bármire, hogy tényleg jó, pláne, ha sokan szeretik), ezt elég jó ajánlásnak vettem. Megnéztem, és tényleg, remekül szórakoztam. Aztán nem sokkal később megnéztem a Titkok kamráját is. Mivel tetszett, egyértelmű volt, hogy nézni fogom a többi filmet is, ha elkészülnek, de a könyvekhez még nem éreztem vonzódást. Aztán kijött az Azkabani fogoly, ami megint tetszett, bár ezt-azt nem értettem benne. Egy barátom magyarázta el a Tekergőket, aki olvasta a könyvet. A mozizás estéjén került a kezem közé a 4. kötet, és egy nap alatt végig is olvastam az egészet. Szóval nagyon tetszett. :D Irtó jó stílusban volt megírva, teljesen lenyűgözött. Elolvastam a 3. könyvet is, aztán sorban a későbbieket (az első két kötetet csak 2006-ban). A hatodik és a hetedik könyvet már nagyon vártam, utóbbit angolul olvastam végig, mert nem volt türelmem kivárni a magyar fordítást (a rajongóit sem. :D ).

Szerintem nagyon jól megírt könyvekről van szó, és Rowling nagyon átgondolt világot tár elénk, olyan egyedien fűszerezve, hogy ezt más író megközelíteni se igen tudja. Ebből a szempontból hasonlít Lucashoz, aki a "sima sci-fi" alapból egy egyedülálló mítoszt kanyarított. Mindketten ismert alapokból építkeznek, nagyon jó érzékkel rakják össze az emberiség egyébként közismert legendáit, mítoszait egy új, egységes, kerek világgá. Űrhajó sok filmben volt, de csillagromboló, X-szárnyú és Halálcsillag sehol máshol. Varázsolni sok filmben szoktak, de így, a Roxfortban tanítva sehol máshol.

A kedvenc könyvem egyértelműen a hetedik, azon belül pedig az Újra a Rengetegben című fejezet. Nem spoilerezek, csak annyit írok róla, hogy szerintem itt csúcsosodik ki minden, amit Rowling hat és fél könyvön keresztül fejtegetett eddig. Amikor azok öten mennek egymás mellett, annál szebb, tartalmasabb, mélyebb jelenetet keveset tudok elképzelni a HP világában. Dumbledore történetszála pedig olyan dologra világított rá, amiről nem is reméltem, hogy fel fog bukkanni a Potter-könyvekben. (Nemrég olvastam Rowlingtól egy interjút, ahol elmondta, hogy neki is ez a kedvenc fejezete, és azért írta az egész Potter-szériát, hogy eddig a jelenetig eljuthasson. Örülök, hogy átjött a szándéka. :D )

Filmben az én kedvencem egyelőre az Azkabani fogoly, számos komoly hiányossága ellenére. Nekem a dementorok nagyon bejönnek, a film hangulata döbbenetes, és a zenéje csillagos hatos. John Williams nagyot alakított benne, a Window To The Past az egyik legnagyobb melódia, amit valaha komponált. (A későbbi filmekben nagyon zavar, hogy nem ő írta a zenét.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az első filmek zenéje nagyon jó

Köszönhető a páratlan tehetségű John Williamsnek :D Én is sajnálom, hogy a negyedik filmtől már ő nem ő írta a zenéket. De azért nekem tetszenek Nicholas Hooper zenéi is (ő írta az ötödik rész zenéjét). A kedvencem az, amit akkor hallunk, amikor Harry a Főnix Rendjével repül a főhadiszállásra. Eszméletlenül lendületes és magával ragadó. Annyira bele tudom élni magam a jelenetbe, mintha én is elképesztő sebességgel repülnék a levegőben :P

De kétségtelen, hogy John Williams fektette le a zenei alapokat, amire a többi zeneszerző is építkezett. Benne még sosem csalódtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filmben az én kedvencem egyelőre az Azkabani fogoly, számos komoly hiányossága ellenére. Nekem a dementorok nagyon bejönnek, a film hangulata döbbenetes, és a zenéje csillagos hatos. John Williams nagyot alakított benne, a Window To The Past az egyik legnagyobb melódia, amit valaha komponált. (A későbbi filmekben nagyon zavar, hogy nem ő írta a zenét.)

Én is pontosan így vagyok vele, nekem is az Azkabani fogoly a kedvenc filmem, és a Félvér hercegig a kedvenc könyvem is volt. Ez az a rész, ahol először igazán kiteljesedik a történet, itt határozottan többet tudunk meg Harry múltjáról, az egész helyzet gyökereiről, mint addig bármikor, és a cselekményszálakat remekül vezeti az írónő. A patrónus kitalálása pl. telitalálat, de az időnyerő is nagy ötlet volt szerintem.

 

Aztán a Félvér herceg átvette a vezetést egészen a Halál ereklyéi elolvasásáig, mert most már nekem is az a kedvenc könyvem. Lenyűgöző, hogy a vége előtt még mennyire összekeverik a kártyát - Dumbledore igaz története tényleg nagyon kellett így a vége előtt, mert így sokkal sokszínűbb lett a történet vége is. Pitonról nem is beszélve :D

 

És hát a "Window to the Past" nekem is a kedvencem az összes JW-HP filmzenéből... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönhető a páratlan tehetségű John Williamsnek :P

Nekem fel sem tűnt, hogy nem Williams a zeneszerző. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a Williams utáni zene is jól szolgálta a filmet. Egyébként nekem bejönnek a HP filmek, részről-részre egyre jobb. Bár a legutóbbit még nem volt szerencsém megnézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nyolcadik karácsonyjára megkaptam a Tűz serlegét, kb fél éjjen át olvastam. Nagyon tetszett. Utána az elsőt, aztán a harmadikat, végül a másodikat és az ötödiket. A hatodikat kölcsönben olvastam, szerintem borzalmas volt. Nem tetszik, mert unalmas, mert olyan szétszórt és, mert Dumbi meghal benne. A hetedikbe csak belelapoztam a barátnőm házi buliján. De nem nagyon emlékszem rá, hogy mely fejezetekbe sikerült bele olvasnom.

 

Kedvencem Piton és az Ikrek.

A filmekből a kentaurokat hiányolom, főleg az ötödikből Firenzét, egyébként nem tetszenek a thestralok sem és a vérfarkas is egy randa farkaskutyára hasonlít.

 

Ja és szerintem mardekár vagy griffendél lennék. Bár mostanában mardekár :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak a filmeket ismerem és Piton nagy kedvenc :D

 

Ja és lesztek szívesek nem spoilerezni itt mindenféle szereplő halálával, mert van aki nem ismeri a sztori végét. :D

Teljesen igazad van. Bár én ismerem, de azért tényleg ha már van Spoiler gomb akk amögé tegyük, hogy ki jó vagy nem, illetve ki hal meg illetve nem... :D:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom, Piton igen népszerű a fórumozók körében. Engem érdekelne, hogy ti miért szeretitek őt annyira? :D

Én inkább Voldira lennék kíváncsi. Sokkal jobb kari mint HArry. Na jó nem...de azért vetekszik vele. Fogadni mernék, hogy ha az ő életéről is készülne könyv, többen vennék meg. :D

Hogy barangolt a gonosz mágusok között stb...

Bár a 7. részben a viselkedése már nem tetszett annyira... de az első 6ban!!! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom, Piton igen népszerű a fórumozók körében. Engem érdekelne, hogy ti miért szeretitek őt annyira? :D

Mert nagyon cool karakter :D Igazából nem is tudom, hogy miért csípem a többieknél kicsit jobban. Egy remek összetett karakter, de szerintem én azóta kedvelem ennyire, hogy végre mindent tudunk róla, ami a könyvekből tudható :D A többi nagyon spoileres :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem viselkedhetett Voldemortként, végtére önmagának már csak egy apró töredéke volt. Na jó, nem. Cirka egyhetede.


Bár a 7. részben a viselkedése már nem tetszett annyira... de az első 6ban!!! :D
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Piton tényleg elég összetett karakter, akiről sohasem lehet tudni, hogy éppen melyik oldalon áll. Igazából senki sem bízik benne se az egyik, se a másik oldalról. Dumbledore az egyedüli kivétel.

Voldemort élete is izgalmas. A Titkok kamrája és a Félvér herceg pont azért tetszik annyira, mert kicsit betekintést nyerünk a gyermekkorába. Bár a szülői szál nem elégítette ki kellően a kíváncsiságomat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Pitonnál nem tudja az ember eldönteni, hogy mi a helyzet vele. Teljesen negatív figurának tűnik, feketemágia imádó, helyből utálja Harry-t és a barátait is rendesen, igazságtalan, kivételező - de közben vannak megnyilvánulásai, amelyek elbizonytalanítják az embert, mit is gondoljon róla. Ráadásul végig azt halljuk, hogy Dumbledore mindenek felett bízik benne. Nagy az ellentmondás - és ez izgalmas! :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, ezen a fórumon Piton nagyobb sztár, mint maga a címszereplő :hmm: Érdekes, hogy Harryt senki sem tartja a kedvencének. Én azt szeretem benne, hogy nem az a tipikus hős, aki tökéletes kívül-belül, hanem vannak hibái, ballépései, amelyekből aztán tanul. Ő az egyik legfejlődőképesebb karakter a könyvben. És bár néha neki is vannak "sötétebb érzései", alapvetően jószívű, hűséges és bátor, és sokszor ez menti meg őt a veszélyes helyzetekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértésem.

Ráadásul most már tényleg érdekel, hogy pontosan milyen rokoni kapocs van Voldi meg Potter közt. És hogy ki volt a harmadik varázslótestvér leszármazottja? Aki a követ kapta, annak ugye Tom Denem, aki a köpenyt, annak Harry....

 

Bár a szülői szál nem elégítette ki kellően a kíváncsiságomat.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, van köztük valami rokoni szál? :hmm: Hát nem is tudom, nem kell tudni, mivel a pálca vándorolt össze-vissza, így szerintem nem túl érdekes. Nem halt ki inkább az a fickó?
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyelőre a hatot, utána majd a hetet :hmm:

Nem is tudom, most éppen nem rémlik, hogy pl az erdős bóklászás hol volt a könyvben, én valamikor aközben hagynám abba. Azt nem tudom, pontosan melyik jelenetnél.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó cliffhanger lenne amikor

Ron elhagyja őket. Totál depi lenne a vége. Nincs semmi ereklye, se merre tovább, és még Ron is elmegy... :( Király lenne! :hmm:
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve, hogy eddig minden rész valahogyan lezárult (mármint nem téptük utána a hajunkat, hogy egek, mivel lett vége, és máris néztük volna a következőt), és viszonylag kellemes, nyugis végük lett:

Talán az őzsutás jelenettel kéne záródnia. Pontosabban a kard megtalálásával és Ron visszatértével. Utána jöhet csak a medál kinyírása a következő rész elején. Ez adna egyfajta pozitív hangot és egy ismeretlen rejtélyt, amit az őzsuta megjelenése hozna magával. Hmmm... tényleg jó volna így :hmm: Ron nagyjelenete :(
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is tetszene. :hmm:

 

Olyan lenne, mint a Birodalom visszavág: átmeneti hangulati mélypontnál érne véget. És Ron tényleg megérdemelne már egy nagyjelenetet :(
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.