Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Egyetlen komolyabb bajom volt az első résszel. Az, hogy számomra egyáltalán nem tűnt HP filmnek, szinte semmiben nem tudta hozni azt a hangulatot, világot. Kíváncsian várom, hogy ebben lesz-e előrelépés a következő részben, nagyon remélem, hogy igen. A visszatérő ismerős elemek ebben sokat segíthetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Visszatér Dumbledore, lesz kis Roxfort, illetve még pár egyéb kikacsintás az eredeti szériára. Ezek mindenképp jót fognak tenni, mert az előző rész nagyon lógott a levegőben, olyan "gyökértelen" volt. Ami egyelőre kissé aggaszt, az a CGI minősége. Változhat még a végleges verzióra, de a trailer alapján olyan, mintha 15 évet visszaugrottunk volna az időben. És azért ilyen téren az előző epizód sem volt sallangmentes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevés ennél zseniálisabb bögrém volt eddig. Hőre változó ivó alkalmatosság, ami hő hatására felfedi a tekergők térképét. :) 

TS_Harry_Potter_Marauders_Map_Heat_Chang

 

Ha pedig megissza valaki a benne lévő folyadékot, az alján egy üzenet köszönt: Csíny letudva! (angolul persze). :D 

  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyet vettem húgomnak karácsonyra 2(?) éve. Azóta ez a legmenőbb bögre a koliban :D 

 

Ha jól emlékszem a külsején meg az "Esküszöm, hogy rosszban sántikálok" van hideg állapotban

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezúttal egy linket szeretnék megosztani veletek:

 

http://lexikon.lumos.hu/index.php?page=szotar01

 

Van angol-magyar és magyar-angol verzióban is. Az összes név, HP kifejezés, ami gyanítom 1-7 részekben elhangzott, oda-vissza fordítva. Angol HP olvasáshoz vagy angol novella íráshoz kötelező. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A Harry Potter-sorozattal kapcsolatban mindig is szúrta a szemem egyes karakterek nevének magyarosítása/átírása/elferdítése. Sosem értettem az értelmét. Nem arról van szó, hogy nem hangzanak jól, mert például a Perselus Piton nagyon is jól cseng, de a karakternek akkor sem ez a neve, hanem Severus Snape. Argus Filch-ből is miért lett Argus Frics? Vagy Minerva McGonnagallból Minerva McGalagony? Ennyi erővel Harry Potter lehetett volna Fazekas Henrik, Hermione Granger Majoros Hermione, Ronald Weasley meg Menyét Ronald...

Szerintem egyáltalán nem lett volna baj, ha meghagyják az eredeti neveket. A Severus meg a Hogwarts magyar közegben is jól hangzik. Ti mit gondoltok? (Nem tudom, volt-e ilyenről szó korábban a topicban, én párszor visszaolvasgattam, de nem találtam.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel alapvetően mesekönyvekről van szó, legalábbis az elején még mindenképpen, így a játékosabb, gyerekek számára érthetőbb, könnyebben kiolvasható és megjegyezhető nevek sokkal jobb választásnak számítanak. Ezek nem filmek, nem is komoly regények, hanem mesekönyvek, amiket általános elsőben vagy másodikban kezdesz el, és ha tanévenként egyet olvasol el, veled öregszik. De az első, amiben először hangzanak el a nevek, ott még 7-8 éves vagy. Egy McGalagony érthetőbb és megjegyezhetőbb, mint egy McGonnagal. Ezek eleve ilyen játékos nevek, és szerintem, mivel egy varázsvilágról van szó, az onnan származók nevének még jól is áll. Ellenben Harry és Hermione a mi világunk szülötte (a logika mentén mondjuk a Weasley-k valóban kaphattak volna játékos magyar nevet, de talán úgy gondolta a fordító, hogy ha a másik két nevet nem fordítja le, akkor Ron is tartsa meg az angol nevét). Persze megjegyzem, hogy azért Herminoe is csak írásban maradt meg angolul, mert mi úgy ejtjük ki, ahogy leírjuk: Hermione. Míg angolul: Hörmájni.

Én az egyetlen túlkapásnak a Roxfortot érzem, mert az nem lett magyarosabb. A logikáját viszont értem: gyerekek számára könnyebb egyből kiejteni, mint azt, hogy Hoghwarts.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kifejezetten tetszik ez a magyarosítás, mert nagyon jópofa nevek születtek így. A fordító Tóth Tamás Boldizsár remek munkát végzett en block, neki is köszönhető, hogy kisiskolások ezrei kaptak rá az olvasásra Magyarországon is, annyira élvezetes olvasni magyarul is. 

És teljesen egyetértek Dzséjttel abban, hogy a történet meseszerűsége miatt a névmagyarítások csak még fogyaszthatóbbá tették ennek a korosztálynak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

Nekem kifejezetten tetszik ez a magyarosítás, mert nagyon jópofa nevek születtek így. A fordító Tóth Tamás Boldizsár remek munkát végzett en block, neki is köszönhető, hogy kisiskolások ezrei kaptak rá az olvasásra Magyarországon is, annyira élvezetes olvasni magyarul is. 

És teljesen egyetértek Dzséjttel abban, hogy a történet meseszerűsége miatt a névmagyarítások csak még fogyaszthatóbbá tették ennek a korosztálynak.

 

Én is abszolút ezen az oldalon állok. És én a Hogwarts lefordítását is jó döntésnek tartom. A Roxfort sokkal jobban hangzik a fülnek, mint a Hogwarts. Ráadásul az olyan beszédes nevekért, mint Suette-Polts (szúette polc ugyebár), vagy Heptzibah Smith és Perselus PITON, külön jár a dicséret. TTB nélkül a Harry Potter széria fele ilyen sikeres se lenne Magyarországon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Végre sikerült beszereznem Az elátkozott gyermeket. Mielőtt azonban nekikezdtem volna, úgy döntöttem, végignézem mind a 7 (8) filmet, hogy felelevenítsem az emlékeimet. 

Elég régen láttam már így, egymás után a filmeket, szóval jó volt őket újranézni. Továbbra is úgy gondolom, hogy a negyedik rész, A Tűz Serlege lett a legjobb.

Megmondom őszintén, a könyveket már nagyon régen olvastam, 2009-2010-ig, így azt már nem tudnám megmondani, hogy a filmek mennyire sikerültek könyvhűre. Arra viszont emlékszem, hogy annak idején nagyon mérges voltam David Yatesre, mert rengeteg dolgot megváltoztatott. De alapvetően még így sem tudok haragudni a HP-filmekre, mert könyvektől függetlenül is elég jók, minden kisebb-nagyobb hibájával együtt. Mondjuk az feltűnt most, hogy több részben is néha sok a lassú, vontatott, eseménytelen rész, amit tökéletesen ellensúlyozni lehetett volna valami háttérzenével. Ilyen jelenetből volt sok például az utolsó 2 (3) részben. Illetve nem tetszett még, hogy több színész is le lett cserélve az epizódok előrehaladtával. Most nem pont az elhunyt Richard Harrisre (Dumbledore) gondolok, hanem az olyanokra, mint Voldi, Lavender Brown vagy a kocsmáros Tom... Azt aláírom, hogy Ralph Fiennes jobb Voldi volt, mint az első részben látott Richard Bremmer, de ha elsőként már Bremmert választották, akkor maradhatott volna ő. 

Az animáció egészen jó lett a filmekben, de közel sem tökéletes. A második részben a baziliszkusz például korrekten lett megcsinálva, ahhoz képest, hogy 2002-es filmről beszélünk. De a 2007-ben készült A Főnix Rendjében feltűnően gyér lett Gróp, mintha valami B-kategóriás fantasyfilmből vették volna át a figurát. 

 

A 8. könyvről meg egyelőre nem akarok messzemenő következtetéseket levonni, elvégre még csak az 51. oldalon tartok. :) De eddig nem rossz. Meglepően hamar hozzászoktam a szövegkönyves megoldáshoz, pedig eleinte tartottam tőle, hogy nem fog tetszeni ez a módszer. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, caseyjones írta:

 A Tűz Serlege lett a legjobb.

Neee... az valami botrányosan gyenge lett. Kezdve az agresszív, Harryt félrelökő Dumbledore-ral, a lenullázott karakter motivációkkal, a felforgatott főszállal (Barty Kupor szerepének átalakítása). Szerintem az a film lett messze a leggyengébb. Egyetlen dolgot lehet hozzá mérni: a VII. rész fő konklúziójának a kiforgatását. Azt, hogy a szeretet miként győzedelmeskedett Voldemort felett. Mivel a főüzenet kisemmizéséről van szó, ezért a VII/2 is a lista végén kullog, de az legalább filmként megállja a helyét. A IV. még azt is bajosan...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem az a film lett messze a leggyengébb. 

Ha elolvasnám újra a könyveket, valószínűleg máshogyan vélekednék az összes filmmel kapcsolatban, de jelenleg 4. rész tetszett a legjobban. Könyvek közül is az volt a kedvencem mindig. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap az MM-ben megvettem az összes HP Steelbook-ot. Nem tudom nektek milyen formátumban van meg, de mivel, mi évente megnézzük egyszer a sorozatot, úgy döntöttem nem állok ellen.

Nagyon szépek és igazán olcsók. az SW-hez képest mindenképpen. 1999 ft az 2-3-6-7.1-7.2 és 2499 ft az 1-4-5.

Fogalmam sincs miért van különbség téve köztük. BD+dvd extrákkal a tokok tartalma.

Jó lesz végre Full HD-ban nézni ezt is! Ti milyen sűrűn nézitek ezeket a filmeket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Tegnap az MM-ben megvettem az összes HP Steelbook-ot. Nem tudom nektek milyen formátumban van meg, de mivel, mi évente megnézzük egyszer a sorozatot, úgy döntöttem nem állok ellen.

Nagyon szépek és igazán olcsók. az SW-hez képest mindenképpen. 1999 ft az 2-3-6-7.1-7.2 és 2499 ft az 1-4-5.

Fogalmam sincs miért van különbség téve köztük. BD+dvd extrákkal a tokok tartalma.

Jó lesz végre Full HD-ban nézni ezt is! Ti milyen sűrűn nézitek ezeket a filmeket?

Tényleg jó vétel, csak kár, hogy 8 db-ot kell venni. :)

Nálunk a kisebbik lányom szereti nagyon a HP filmeket, ő évente biztos megnézi valamikor mindegyik filmet. De mivel a tévénk sem nem nagy, se nem HD, így nem sok értelme van megvenni BD-n. Ráadásul őt a látvány ilyen szinten annyira nem érdekli, ő a sztorit és a karaktereket szereti, és még nem hiányolta ezt Blue-ray-en. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézegettem már az MM-ben, hogy 2000/db a BD, és valószínűleg meg is veszem őket a közeljövőben. A monitorom HD-felbontású, gyönyörű szépek a BD-k rajta, de ugye csak 24'. Nem baj, elvileg kerül majd egy tv is a házba a télen (4K-s). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.