Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Van olcsóbb megoldás, ha az extrákra vagy a steelekre nem pörögtök.

Láttam a 8 filmes pakkot is BD-n, itt egy slipcaseben van egy vastag sima BD tok, meg egy füzet, az mindössze 9999ft volt.

A kép illusztráció, mert ez volt külsőre, de azthiszem csak 8 BD lemezt tartalmaz itthon.

11251711-8134399818815154.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, csoli1138 írta:

Van olcsóbb megoldás, ha az extrákra vagy a steelekre nem pörögtök.

Láttam a 8 filmes pakkot is BD-n, itt egy slipcaseben van egy vastag sima BD tok, meg egy füzet, az mindössze 9999ft volt.

A kép illusztráció, mert ez volt külsőre, de azthiszem csak 8 BD lemezt tartalmaz itthon.

11251711-8134399818815154.jpg

Köszi, ez már egészen baráti ár. :) Megfontolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem a Harry Potter és az elátkozott gyermek című kötettel. Azt kell, hogy mondjam, valóban nem egy irodalomtörténeti remekmű, de azért nem olyan szörnyű, mint amilyen mennyiségű köpködést kap a rajongók egy részétől. Ez a szövegkönyves megoldás az elején nagyon szúrta a szemem, de a végére megszoktam. 

Voltak benne hülyeségek, de ezen én nem annyira akadtam fenn, mivelhogy meglátásom szerint az első hét részben is volt nem egy. Például a mosdóban kísértő Hisztis Myrtle szerintem legalább akkora baromság, mint a Cursed Childban a szörnnyé változó büfés néni a vonat tetején. Mondjuk az, hogy a két fiú - Albus és Scorpius - többször is összeölelkezett, kissé bizarr volt. Nem tudom, a mai fiatalok körében ez az ölelkezés már finoman szólva sem divat, márpedig ez a mű a jelenben játszódik. Inkább valami pacsi- vagy öklösféle jobban passzolt volna hozzájuk. De ez nem egy óriási nagy hiba a könyvben. 

Ez az időutazós dolog egész jó ötlet volt, engem nagyon érdekel ez a téma. Érdekes volt látni, hogy a múlt, illetve a párhuzamos univerzumok hogyan elevenednek meg ebben a kötetben; a 3. részben nem foglalkozott ennyire a témával Rowling. 

Jó volt újra HP-könyvet tartani a kezemben, mely 19 évvel később játszódik az utolsó sztorihoz mérten. És örömteli volt számomra, hogy Dracóval nem ment már az ellenségeskedés Harryék részéről olyan szinten, mint az előző kötetekben. És szvsz a két kis srác is kedvelhető volt.

 

Összességében nem egy vészes mű, bár azt meg kell hagyni, hogy az összes közül ez a legrosszabb. A vége egyébként eléggé össze lett csapva, amolyan semmilyen lett. 

 

5/4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Én nem vagyok fan. A filmeket láttam mindet a könyvekből pedig olvastam az első kettőt végig a 3.-at pedig félig. Bár világéletembe vizuális típus voltam vagyok, de mostanság azért kezdek több könyvet olvasni ami persze sose baj  :D

Megmondom frankón nekem az összes HP filmek közül eddig a legjobban A legendás állatok jött be. 

Jacob Kowalski karakterén végig szakadtam nagyon eltalálták. Persze az is benne van,hogy amiket mostanság Hálivúd kitermel magából az enyhén kifejezve elég gyér elég csak a híreket megnézni mindenből reboot, meg remake szóval igazán tiszta felüdülés volt ez a film arról nem beszélve,hogy semmi jóra nem számítottam.

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Kargarosz írta:

Azt nem értem, hogy a filmből regényváltozat nem jelent meg? Néztem kerestem,de most vagy én vagyok suta vagy tényleg nincs még....

Hát mivel eleve egy "könyvet filmesítettek meg", így kicsit furcsa lenne, ha kijönne még egy könyvváltozat :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://bookline.hu/product/home.action?_v=_&type=22&id=8101

 

Gondolom erre gondolsz, de ez a címen kívűl szinte semmi köze nincs a filmhez. Legalábbis ahogy utána olvastam itt csak a lényeket mutatja be semmi más szóval ami a filmbe történik az egy teljesen más sztori ezért furcsáltam, hogy eddig még nem jelent meg a filmregény. 

 

https://www.libri.hu/konyv/jk_rowling.legendas-allatok-es-megfigyelesuk-3.html

 

De itt van ami a film után jelent meg csak a borítóképe elvette a figyelmemet.

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Gondolom erre gondolsz, de ez a címen kívűl szinte semmi köze nincs a filmhez. Legalábbis ahogy utána olvastam itt csak a lényeket mutatja be semmi más szóval ami a filmbe történik az egy teljesen más sztori ezért furcsáltam, hogy eddig még nem jelent meg a filmregény. 

Tudom, húgomnak meg is van otthon, én is bele-bele nézegettem. Azért valamilyen szinten mégiscsak ez a kitalált tankönyv ihlette meg a film cselekményét. Az meg már tényleg kacifántos lenne, ha egy könyvből csinálnak egy filmet, majd ebből a filmből  aztán csinálnának még egy könyvet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Bejött az első rész? Sokak szerint az már nem hozta az igazi HP feelinget. 

Szerintem nagyon is hozta. Csak kb. annyira más a hangulata, mint a PT-nek és az OT-nek. Attól még a világ ugyanaz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap voltam rajta. Nem lett egy jó film. Olyan sok szereplőre próbál meg egyszerre fókuszálni, hogy igazán egyikre sem sikerül. Aztán a végefelé jön egy csavar, amin rögtön csavarnak egyet, majd a legvégén még egy csavar a semmiből, aminek szinte semmi értelme, és teljesen megmagyarázatlan... Az egész film arra való, hogy a folytatásokra felállítsa a sakkfigurákat, hogy ki melyik oldalon lesz a háborúban és miért

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Jééé, életjel.)

 

Megnéztem, egyszer magyarul mert úgy adták, egyszer originál mert egyszer adták úgy. 

Azzal a kommenttel értek egyet, nem is tudom hol olvastam, hogy ez egy két és fél órás trailer a következő filmekhez. 

Annak baromi jó. Látvány, zene nagyon rendben van, a karaktereket bemutatják, hagynak annyi kérdést hogy a következő két évben legyen min töprengeniük a következő részt váróknak, van valami látványos akciózás is a végén. Történet? Önmagában nem értelmezhető. Ez egy öt részben kifejtett történet expozíciójának a közepe. Nekem Albus Dumbledore és Gellert Grindelwald nagyon bejött, mind szerep, mind színész terén. A többieknek voltak jó pillanatai. Nicolas Flamelnek elképesztően jó pillanatai. (Arra gondolok, amikor rohan a kristálygömbhöz :D ) Az előző részben megszeretett négyes tagjai továbbra is önmaguk, Newt aranyos, Tina önérzetesen hülye, Queenie naivul hülye, Jacob a kötelező barát. 

"Aki" az originál vetítésen tapsot kapott, mint a sorozat legszeretettebb visszatérője, az maga a Roxfort. Igen jólesett felnőtt szereplőket figyelni a gyerekkoruk színhelyén, átérezhető nagyon. 

Egy dolgot nem kapunk: válaszokat. De azokat nagyon nem. Naginiről pontosan annyi derül ki, amit JKR a twitteren már elcsiripelt, Credence-ről meg csak olyan karakterek mondanak értékelhető dolgokat, akiknek azt sem hinnénk el, hogy az ég kék. 

 

Viszont nagyon sok apró részlet csak a második megnézésnél esett le. Úgyhogy szerintem érdemes duplán nézni. 

A másik dolog, amit érdemes lesz: újranézni az első két részt a harmadik előtt. Akit a kritikák eltántorítanak, annak azt tudom mondani, csak némi látványról marad le ha vár két évet a megnézéssel.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Pildi írta:

Donát, várom az élménybeszámolódat!

Összességében tetszett, de az előző rész jobb volt. Ez a film nyilván nem lehetett már olyan bájos, mint az induló rész, viszont más aspektusban nem tudott annyival többet mutatni, hogy összességében ellensúlyozhassa ezt. 

 

Valóban igaz, amit fentebb írtak: ez egy 2. rész az ötből, s mint ilyen, elsősorban az átkötésekért felel. Ezzel együtt, önmagában is élvezhető. 

 

Ami tetszett:

 

- Grindelwald víziója

- perspektíva, hogy Voldemort előtt mik mentek a varázsvilágban

- Albus Dumbledore

- Flamel

- Göthe karakterének továbbvitele

- és persze a legendás állatok

- és egy ponton libabőr volt a zenétől, szerintem a film után kitaláljátok, melyik jelenet

 

A kontrák:

 

- túl sok karakter, fókusz probléma

-  a színvonal nem állandó, néha nagyon leül a sztori

- behozott rokoni kapcsolatok

 

Potter fanoknak kötelező a moziban és szerintem nem lesz rossz szájíz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fentiekhez annyit tudok hozzátenni, hogy a legnagyobb baj a film széttöredezettsége - jobb szót nem találok rá -, a rossz tempója. De ez talán a túl sok karakter túl sok helyszínen problémája. Vagy inkább egy közepes rendezőé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

A fentiekhez annyit tudok hozzátenni, hogy a legnagyobb baj a film széttöredezettsége - jobb szót nem találok rá -, a rossz tempója. De ez talán a túl sok karakter túl sok helyszínen problémája. Vagy inkább egy közepes rendezőé. 

A vágás is lehetett volna feszesebb, hogy ellensúlyozza. Amúgy nekem még Johnny Depp is tetszett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.