Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Ajánlott hozzászólás

Qui-Gon hamvasztására gondolsz? :)

 

:)

Bocsi, rosszul fejeztem ki magam, mert végül is magát a ceremóniát nem láthattuk, csak azt tudjuk, hogy Obi-Wan frissen vált Jedi lovaggá... arra gondoltam, mikor Obi-Wan meg Yoda Anakin képzéséről beszélgetnek. "Kitanítom Anakint... Ha kell, a Tanács döntése ellenére is"

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:)

Bocsi, rosszul fejeztem ki magam, mert végül is magát a ceremóniát nem láthattuk, csak azt tudjuk, hogy Obi-Wan frissen vált Jedi lovaggá... arra gondoltam, mikor Obi-Wan meg Yoda Anakin képzéséről beszélgetnek. "Kitanítom Anakint... Ha kell, a Tanács döntése ellenére is"

Gondoltam, hogy félreértés lesz. :) Az egy tökéletes jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Valorum főkancellár leváltása is nagyszerű jelenet. Az a zene, miután Padmé kimondja az indítványát... Valorum döbbent arca... a Köztársaság bukását jelentik. Palpatine arcát élvezet figyelni, miközben Amidala mondja azokat a szavakat, amiket ő adott a szájába. Elérkezett az ő pillanata. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Valorum főkancellár leváltása is nagyszerű jelenet. Az a zene, miután Padmé kimondja az indítványát... Valorum döbbent arca... a Köztársaság bukását jelentik. Palpatine arcát élvezet figyelni, miközben Amidala mondja azokat a szavakat, amiket ő adott a szájába. Elérkezett az ő pillanata. :)

De ami ezután jön az is zseniális! Qui-Gon és Obi beszélgetAnakinról a naplementében. Mi ez ha nem igazi Star Wars?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Pár napja néztem meg megint az első részt, és az elején van az a rész, hogy Sidius utasítja a Kersekedelmi Föderációt, hogy szállják meg a Naboo-t. Ők meg próblémáznak, hogy ez biztosan legális-e. Erre Sidius csak annyit mond: Én majd azzá teszem! :D Ez a mondat ismerve a később történteket zseniális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyet kell értenem. A Prequel Trilógia ha szigorúan vesszük, akkor lényegében Palpatine ármánykodásáról és "zseniális" tervéről szólt: kiirtani a Jediket és megalapítani az I. Galaktikus Birodalmat + ezzel egyidejűleg újra teljhatalomra juttatni a Sitheket. Kegyetlen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napja néztem meg megint az első részt, és az elején van az a rész, hogy Sidius utasítja a Kersekedelmi Föderációt, hogy szállják meg a Naboo-t. Ők meg próblémáznak, hogy ez biztosan legális-e. Erre Sidius csak annyit mond: Én majd azzá teszem! :D Ez a mondat ismerve a később történteket zseniális.

Végül is ha közvetlenül nézzük, akkor a Naboo megszállás nem lett legalizálva, elvégre Padméék keresztbe tettek (nem írta alá a megszállást legalizáló dokumentumot), és a megszállókat letartóztatták. Ami utána következett, az már más lap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is ha közvetlenül nézzük, akkor a Naboo megszállás nem lett legalizálva, elvégre Padméék keresztbe tettek (nem írta alá a megszállást legalizáló dokumentumot), és a megszállókat letartóztatták. Ami utána következett, az már más lap.

Hát igen, a felelősségre vonás már valahogy elmaradt, ami szinte egyenértékű a szabályossá tevéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt inkább úgy értettem, hogy törvényessé csak az teheti akinek megvan a joga hozzá. Tehát a kancellár később pedig az uralkodó.

És erre értettem, hogy zseniális a további történéseket ismerve már a legelején elhangzik Palpi célja :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem lett legálissá téve. A felelősségre vonás elmaradt, ez tény, de Dooku ugye azt mondja Obinak a Geonosison hogy a neimoidik lepaktáltak Sidious-szal de ő rászedte őket. Feltételezem Dooku ekkor a "hivatalos" verziót mondja, vagyis tényleg volt valami alapja, a neik tényleg elégedetlenek voltak. A szeparatisták vezetője hivatalosan Dooku volt, azt hogy mögötte áll egy holografikus csuklyás egyén kevesen tudták még a neimoidik közül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lett legálissá téve. A felelősségre vonás elmaradt, ez tény, de Dooku ugye azt mondja Obinak a Geonosison hogy a neimoidik lepaktáltak Sidious-szal de ő rászedte őket. Feltételezem Dooku ekkor a "hivatalos" verziót mondja, vagyis tényleg volt valami alapja, a neik tényleg elégedetlenek voltak. A szeparatisták vezetője hivatalosan Dooku volt, azt hogy mögötte áll egy holografikus csuklyás egyén kevesen tudták még a neimoidik közül is.

 

 

Ezt nem is úgy értettem, hogy azért zseniális a mondat, mert később valóban legálissá lett volna téve. (Tudom, hogy nem.)

Hanem, legálissá csak egy uralkodó tehet dolgokat. (vagy akkoriban a Szenátus még), és ez a mondat előreutal Palpatine Császári terveire. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lett legálissá téve. A felelősségre vonás elmaradt, ez tény, de Dooku ugye azt mondja Obinak a Geonosison hogy a neimoidik lepaktáltak Sidious-szal de ő rászedte őket. Feltételezem Dooku ekkor a "hivatalos" verziót mondja, vagyis tényleg volt valami alapja, a neik tényleg elégedetlenek voltak. A szeparatisták vezetője hivatalosan Dooku volt, azt hogy mögötte áll egy holografikus csuklyás egyén kevesen tudták még a neimoidik közül is.

Őőőő... Szép ez az elmélet, csak ott hibádzik kicsit, de tényleg csak egy hangyányit, hogy Dooku a neimoidiak füle hallatára mondja, hogy a mestere majd megbosszúlja a Köztársaság árulását. Az ep3-ban pedig Gunray személyes diskurál Sidi papával. ;):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De éppen ez az, az ep3 tanulsága szerint a szeparatisták valódi vezérei, a Tanács ismerte Sidioust. Márpedig az Obi-Wannak előadott mese szerint pont, hogy a Tanács fő szószólója, Gunray nem tudhatott az öreg kámzsásról (elárulta, mondja Dooku; nem loholok attól segítséget kérni, akinek a főnöke elárult engem). Vagyis tök mindegy, hogy holoneten tett bejelentést, avagy sem, a Szeparatista Tanács tudta, hogy Sidious az úr. Így amit Dooku Obi-Wannak mond, merő hazugság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 3 évvel később...

Nekem a kedvencem a The Phantom Menace-ben az, amikor Qui-gon Obi-wannal az oldalán harcol a film végén Darth Maul ellen. Az egy igen erős rész volt, úgy gondolom, bár nálam korántsem a legjobb párbajozós jelenet a Sagában.

Tetszett még a víz alatti városban játszódó jelenet (amikor Obi-wanék Jar-Jarral együtt a víz alá mennek a film elején), illetve a háborúsdis részek. :)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell kiemelte és kiemelésből visszavonta ezt a topikot
  • 1 évvel később...
  • 1 hónappal később...

Tegnap elkezdtem újranézni a filmeket, így jövő hét keddre végezhetek a TLJ-al és már rengetegszer láttam ezt is, mégis még mindig elkap az a gyermeki érzés, ami Anakinon is tükröződik, amikor először megpillantja Coruscant felhőkarcolóit. Mindig is szerettem a nagyvárosokat és mikor a SW-ban láthattunk egy egész bolygónyi méretű hatalmas várost, az rögtön a kedvencemmé vált (bár talán a Klónok Támadásában ez jobban kidomborodott). A kedvenc jelenetnek azonban én is inkább a film végi hármas fénykardpárbajt mondanám, ahogy megjelenik Maul és megszólal a Duel of the Fates az még mindig libabőr (a kedvenc JW témám) és ebben a párbajban van minden, akció, érzelmek, áldozat, katarzis és azt hiszem ettől az ez a Saga ami, egy fantaszikus űreposz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tatooine mindent visz nálam, csak Coruscantot nem. Hehe. A sivár bolygó minden jelenete arany, Jar-jar sok, de letojom. A verseny, Watto boltja - Watto az egyik naaaagy kedvencem, nem tudom megunni, szinkronja is zseniál - Anakin és anyja, a szerelőcsarnok, stb. Minden! Tatooine ebben a filmben akkorára dagasztja a galaxist, hogy... akkorára. :) Qui-gon szerepe és Neeson játéka... és a végén beköszön Maul is, hihetetlen coolsággal. Lucas hasít, nagyot megy ezen a bolygón, minden epizódban, amikor épp ott járunk. Lehet, onnan származik az Öreg. ;) 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.