Ugrás a kommentre

Han Solo


Szafina

Ajánlott hozzászólás

Nemcsak szerintem. Olvastam jónak nevezhető SW könyveket (és nagyon pocsékokat is), de az SW könyvek még a legjobb esetében sem állnak a közelében sem egy mesterműnek. Szemben a filmekkel, amik közül nem egy abszolút alapművé és klasszikussá vált. Az SW ereje mindig is a mozgóképes alkotásokban rejlett, ahol született és nem pedig a könyvekben, képregényekben. Ez pontosan meglátszik a kapcsolódó könyvek minőségének skáláján is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy SW könyv sem fogja utolérni a filmek színvonalát, már csak jellegükből adódóan is, ilyet várni szerintem balgaság. :) Viszont ami a feladatuk, a legtöbbjük annak megfelel: kiegészíteni a filmeket, feltölteni a háttért, új és izgalmas történeteket teremteni (amelyek közül egyébként nem egy nagyon is megfilmesíthető lenne, akár a 6 filmhez hasonló színvonalon).

 

Képregények terén is vannak nagyszerű történetek (minimálisan még Lucas is merített belőlük), s nem egy közülük meglehetősen komplex és heroikus, amelyek filmre is kínálkozhatnának.

 

Konkúzió: a könyvek nem azért "gyengébbek", mint a filmek, mert a Lucas Books tehetségtelen írókat szerződtetett vagy mert divat (volt) fikázni az EU-t, hanem azért, mert feladatuk nem más mint kiegészíteni a mozgóképes alkotásokat. És ennek a feladatnak a 80%-uk szerintem megfelel, így a minőségi skálát ezen a vonalon érdemes méricskélni, nem pedig a filmekhez képest. Bár más fantasy-sci-fi franchise-hoz kötődő könyveket nagyon nem ismerek, de az Alien, Star Trek, Warhammer regényekhez képest a SW-könyvek nagyságrendekkel jobbak (már amennyire meg tudom én ítélni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy SW könyv sem fogja utolérni a filmek színvonalát, már csak jellegükből adódóan is, ilyet várni szerintem balgaság. :)

Ki várt ilyet? Én biztosan nem. Tényként állapítottam meg.

 

Konkúzió: a könyvek nem azért "gyengébbek", mint a filmek, mert a Lucas Books tehetségtelen írókat szerződtetett vagy mert divat (volt) fikázni az EU-t, hanem azért, mert feladatuk nem más mint kiegészíteni a mozgóképes alkotásokat.

Mégis, hogy függ össze a minőség a történ jellegével? Sehogy. Attól, hogy háttérsztorikról szólnak, még bőven lehetnének minőségi alkotások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis, hogy függ össze a minőség a történ jellegével? Sehogy. Attól, hogy háttérsztorikról szólnak, még bőven lehetnének minőségi alkotások.

És azt is írtam, hogy szerintem azok a maguk területén, csak épp nem a 6 film mércéjével kell nézni. Te ugyanis a filmekhez hasonlítottad a könyveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Még fel kell dolgoznunk ezt a mérhetetlen tragédiát. :evil:

 

Engem megérintett, de azért nem annyira, hogy túl sokat tudjak róla írni. Solo fejlődésének szép lezárása. Egy önző, szűk látókörű sz*rháziból eljutott oda, hogy segíteni akart az Erőérzékeny fián a saját életét beáldozva. Gyönyörű ív, és az ep7-ben volt talán a legjobb Han. De mindettől függetlenül, sok-sok más dolgot találok sokkal érdekesebbnek azon a száraz tényen túl, hogy Han meghalt. Nem ő az első a sorban.

 

A spoileresség az ep7-tel kapcsolatban amúgy itt sem számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Hát igen, Han halála valahol várható is volt, ezen kívül pedig szépen megoldották, de annyira katartikus se lett, hogy oldalakat lehessen írni róla.

Amúgy az öregek közül nemcsak ő szerepelt messze a legtöbbet (ami csak ráerősített arra, hogy kiírják), de nagyon jól betaláltak vele. Megmaradt a lazasága, a vagánysága, de azért ügyes és bátor volt, tette és tudta a dolgát, mégse lett röhejes ahogyan már öregecskén cowboy-kodik. :) A humora ült, de amikor komolynak kellett lenni, akkor azt is hozta. Ford nagyot játszott, kihozta a maximumot ebből a karakterből.

Chewie-val továbbra is szenzációs az együttműködésük, de nem gondoltam volna, hogy Rey-jel és Finn-nel is ilyen jól fog működni a kémiája. Főképp a lánnyal. Kylo-val is rendben volt a dolog, nekem Leia-val kicsit kínos volt a szitu, de lehet az én hibám. Az pedig hatalmas jelenet volt, amikor arról magyarázott, hogy minden igaz az Erővel és jedikkel kapcsolatban.

 

Engem csak az zavart kicsit, hogy nemcsak Leia-val távolodtak el egymástól, de a Falcon-t is elszórakozta valahogy, eladósodott és visszasüllyedt az Ep.4 előtti csavargó és balhés életébe. Úgy érzem, hogy ez visszalépés az OT-beli jellemfejlődéséhez képest. Értem, hogy a fia áruló lett és ez betette a kaput a Leia-val közös kapcsolatuknak és nyilván egyénileg neki is, de ettől többet vártam volna tőle. Mondjuk, hogy ő lesz valamiféle tábornok vagy góré az Ellenállásban.

Azzal, hogy aztán elment akciózni a fiukért és megpróbálta megmenteni őt, amiben aztán hősi halált is halt, sikerült újra felhúzni a karakterének ívét és mondhatni a csúcson befejeznie. Így azt mondom, hogy sokkal több nem volt ebben a karakterben. Nekem továbbra se lesz ott a kedvenceim között, de az Ep.7-ben számomra egyértelműen javított a megítélésén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Önként választotta azt az életet amit élt. Leiával nem lehettek túl jóba így szóba se került szerintem, hogy ő ott valami vezető pozíciót betöltsön. :) Bár ez még az elején lehetett, később meg így maradt. Az nagyon szép jelenet amikor találkoznak Leiával. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként milyen ironikus, hogy Han az Ep.4-ben mennyire leszólja Kenobi-t, csak humbugnak tartja a dumáját és minimális tiszteletet se mutat az irányába, majd később beleszeret egy Erőérzékeny lányba, a közös gyereküket Obi-Wan-ról nevezik el, aki aztán szintén aktív Erőhasználó lesz és egy fénykarddal öli meg Han-t. Gyakorlatilag mindaz, amin gúnyolódott, egyik napról a másikra teljesen az élete részévé vált, Luke-kal is összebarátkoztak, később be is látta, hogy bizony minden mennyire igaz, majd végül valamilyen szempontból ezekből a dolgokból fakadt a veszte is. A sors furcsa fintora...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han Solo nem kaphatott volna ennél szebb véget. Hősként halt meg, függetlenül attól, mennyi szerepe lehetett abban, hogy Benből Kylo Ren lett.

És teljesen egyetértek pb-vel és Nute-tal, így volt szép íve a karakter fejlődésének. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han szerintem is méltó módon távozott el. Tényleg szép ívet kapott a karaktere. Nagyon sajnálom az öreget. Már a film előtt tudtam hogy milyen sorsra jut és nagyon feszült voltam a film alatt addig a jelenetig. Pedig nem igazán szoktam filmek közben feszengeni. De asszem még mindig jobb így mintha váratlanul ért volna a dolog. Úgy talán sok lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem fogalmam sem volt róla előre, hogy meg fog halni, és amikor ott jártunk, hogy Han közelített Kylo felé, akkor már halkan elsuttogtam, hogy "szerintem ennek nem lesz jó vége". Ott már azon lepődtem volna meg, ha nem hal meg Han.

 

Szerintem elég sok játékidőt kapott a vásznon a karaktere a méltó távozáshoz. Ha muszáj volt távoznia, hát ez szerintem egy szép befejezés volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy szerintetek Luke megérezte a halálát? Leia igen, nyilván neki sokkal erősebb kötődése volt hozzá, meg ugye tudta is, hogy veszélyes küldetésre indult. Ráadásul Kylo-ban is durva dolgok történhettek, Leia a fiában is érezhette a történteket. Luke viszont talán tudatosabb és jobb Erőhasználó lehetett, mint Leia, ezen kívül a legesélyesebbnek azt tartom, hogy pont a húga drámájából érezhette meg az eseményt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Egyre inkább azt érzem ki a filmből, hogy Han -nak bűntudata van Ben miatt. Zseniálisak a jelenetek amiben a fiával együtt szerepel. Végig látszik rajta, hogy valamit nagyon elcsesztek Leia -val. :( Ha valami, hát az elmúlt harminc év kiált tartalmakért (animációs sorozat, könyv, élőszereplős, bármi)!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han egyértelműen nem egy ideális apafigura az OT alapján, Leia-t anyai szempontból nemigen lehet megítélni. Nem magától értetődő, hogy akármelyikük (karakterét tekintve főképp Han) képes volt felnőni a feladathoz, hogy jó szülő legyen. Ráadásul Leia-nak sok dolga lehetett az új rendszer kialakításában, így aztán az időfaktor is egyfajta kérdőjel. Ráadásul nem is akármilyen gyerekük lett, hiszen Skywalker-ként tudhatták, hogy Erőérzékeny lesz, a Kiválasztott vérvonala, ez meg már önmagában is komoly kihívás. Én azt is el tudom képzelni, hogy a Luke-nak való "lepasszolásban" az is benne lehetett, hogy egyszerűen nem tudtak elég jól teljesíteni szülőszerepben és némiképp megváltás volt nekik, hogy az ilyen irányultságú felelősségük egy részétől szabadulhatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem azért arról nem lesz sorozat, ahogy Han inkább a haverokkal sörözik a kocsmában, semmint hogy Bennel tologatna Hot Wheels Nubient.

Bele lehet szőni ezt egy izgalmas sorozatba anélkül, hogy Hot Wheels Nubient tologatnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát nyilvánvalóan túlzó példája ellenére, egyébként én megnéznék egy ilyen alkotást is, amely Han és Leia hétköznapi életével foglalkozna, miközben mindketten nagyon is benne vannak a galaxis eseményeinek sűrűjében (gyaníthatóan).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ep.6 és ep.7 között játszódó animációs sorozatra nagyon számítanék. Szerintem a Rebels zárása után ez a legesélyesebb korszak a következő szériához. Bőven van téma amit érinteni lehetne. Han és Leia kapcsolata az egyik.

Én egy ilyen sorozatra ugyanúgy nagy tétben mernék fogadni, mint a TCW befejezése után egy ep3 és 4 között játszódó sorozatra mertem volna tenni. Sőt, szinte biztos vagyok benne, hogy sutyiban Filoniék már hegesztik azt a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább azt érzem ki a filmből, hogy Han -nak bűntudata van Ben miatt. Zseniálisak a jelenetek amiben a fiával együtt szerepel. Végig látszik rajta, hogy valamit nagyon elcsesztek Leia -val. :( Ha valami, hát az elmúlt harminc év kiált tartalmakért (animációs sorozat, könyv, élőszereplős, bármi)!

Donát nyilvánvalóan túlzó példája ellenére, egyébként én megnéznék egy ilyen alkotást is, amely Han és Leia hétköznapi életével foglalkozna, miközben mindketten nagyon is benne vannak a galaxis eseményeinek sűrűjében (gyaníthatóan).

Jöhetne ilyesmi, de csak akkor, ha kellő érdekességű egyéb háttéreseményeket is bemutatnak, és ez a fővonal, Leia és Han magánélete pedig mellékesen jön vele együtt. Ha ezt sikerülne jól ötvözni, akkor lenne igazán létjogosultsága. :)

 

 

Én azt is el tudom képzelni, hogy a Luke-nak való "lepasszolásban" az is benne lehetett, hogy egyszerűen nem tudtak elég jól teljesíteni szülőszerepben és némiképp megváltás volt nekik, hogy az ilyen irányultságú felelősségük egy részétől szabadulhatnak.

Én is egyre inkább hajlok arra, minél többet látom a filmet, hogy nem a szülők tudatos téves döntéséről van szó, miszerint "nem tudunk felnőni a feladathoz, ezért lepasszoljuk a fiunkat a nagybácsinak", hanem egyszerűen csak így alakult. Valszeg mindketten örültek, hogy gyerekük lesz, és szerették volna jól teljesíteni szülői kötelességeiket, de aztán ez nagyobb kihívásnak bizonyult, mint gondolták. Nekem is vannak gyerekeim, tudom, hogy sok minden más, mint ahogy az ember képzeli előtte, sőt, még azt sem tudhatja a gyermek megszületése előtt, hogy ő maga hogyan változik meg a szülőségtől, ettől a le nem tehető felelősségtől, ami egy életen át elkíséri majd. Azt gondolom, hogy Leia és Han a legjobb szándékkal álltak hozzá, de mégsem tudtak a szülői feladatnak megfelelni, különösen azért, mert különleges képességű fiuk született. Ha Leia közben állandóan a Szenátusban ülésezik, diplomáciai küldetésekre utazik stb., amely felelősséget nehéz letenni az ő helyzetében, akkor az biztosan a nevelés rovására megy, főleg azért, mert nem alakul ki a fiával olyan bizalmas viszony, ami megóvná az élet csapdáitól. Han meg egyedül valszeg nem tudott helyt állni; Leiával együtt ment volna, de nélküle nem ment. Luke akadémiája pedig egy olyan lehetőség volt, ami kapóra jött és a legjobb ötletnek tűnt, ami a helyzetükre megoldást jelentett. Tévesen, mint kiderült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy ilyen sorozatra ugyanúgy nagy tétben mernék fogadni, mint a TCW befejezése után egy ep3 és 4 között játszódó sorozatra mertem volna tenni. Sőt, szinte biztos vagyok benne, hogy sutyiban Filoniék már hegesztik azt a sorozatot.

Lehet benne valami. A making of filmben Filoni a legfelsőbb megbeszéléseken is feltűnt néha. Lestem is, hogy mit keres ott?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.