Ugrás a kommentre

Zééé műhelye


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Köszönöm mindenkinek!

 

Igyekszem minél több képet feltenni, hátha valaki kedvet kap és megpróbálja lemásolni...legalább ennyivel had segítsek az illetőnek.

 

A másik oka a sok képnek pedig a plágium vádjának elkerülése. Mert egy ismertebb modellt több ember is elkészít és a sok fáziskép bemutatásával el tudom kerülni a felesleges rágalmazásokat.

Itt például Yan Rükr cseh modellező engem megelőzve közel azonos technikával elkészített egy plazma modellt...ha csak a végleges képeket publikáltam volna, joggal merült volna fel a másolás vádja. Így viszont látszik, hogy teljes mértékben saját tervezésről van szó. De tény hogy ebben az esetben Yan Rükr ihletett meg.

 

Persze ilyen kultuszfilmnél nehéz elsőnek lenni már ami a modelleket illeti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Másrészről most kerül kiadásra hivatalosan is a Star Wars Blueprint enciklopédia.

Pont a magamfajta rajongó igényeinek kielégítése végett.

 

Kishazánkban is kiadásra kerül eme remekmű? Remélem igen.

Egyébként tudomásom szerint hasonló megjelent már msá témákban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

aat_promo2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Nagy sokára vettem a fáradságot és mivel jelenleg témába vágó a Clone Wars...hát frissítettem oldalam az egyik új alkotásommal.

 

Erre tessék:

 

Clone Wars: Droid Tank dioráma

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi....ez most szerintem se lett rossz....csak a vaku nagyon felnyomta a színeket...pedig az egész rendkíviül sötét, rozsdás, leharcolt, az alap "szikla" pedig sötét szürke. Hát ez van, ezt kell szeretni, élőben az igazi.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Biztos Halálcsillag replikát készít, 1 az 1-ben arányban. :P:) Eltart egy darabig neki. :D

Ugyan már! :) Londonban a DS I volt. Zééé most a DS II-t készíti, hasonló méretarányban. :D

Lehet, hogy ő már tud valamit... :P

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg a Malevolence zászlóshajón dolgozom. A munkálatok elején járok, a vázat már felépítettem, most a bordázatnál tartok. A hosszúsága 60 centi körül mozog, az alapot több réteg hullámkartonból készítettem el, de van benne műanyag flakontól kezdve szinte minden. Képet egyelőre nem teszek fel, hiszen rajtam kívül talán kevés ember látna bele bármi érdemlegeset a mostani állapotba, de annyit mondhatok, ígéretes projectnek néz ki.

 

Befejezéshez közeleg a Gyűrűk Ura filmekből is megismert Ent szobrom. Faember, de nem Szilszakáll, csak egy mezei hétköznapi fajtársa. Drót vázra építettem fel a testet levegőn száradó gyurmából majd olajbázisú festékkel szépen lefestettem.

A faleveleket szivacsdarabkák egymásba ragasztásával készítettem el, mert nem volt pénzem más anyagra, mosogató szivacs meg mindig akad háztájékon.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(A linkek kicsit lassan jönnek be a képfeltöltés.hu weboldal sebessége miatt...de működnek!)

 

A faember mindjárt készen van, még egy kis festés és pár moha illetve falevél felragasztásával igyekszem tökéletesíteni.

Közben készül egy Battle Droid modell is, amin már hónapok óta szenvedek. Elakadtam a lábfej megtervezésénél és ezen sehogy sem tudok túljutni. Szenvedek vele amibe teljesen belefáradtam, így a kedvem is elment az egésztől, de igyekszem befejezni.

 

1

2

3

 

Aztán készül a nagy giga modellem, ami egy ALIEN. Ezen is szenvedek már jó ideje, de amint az életem a munka és egészség terén rendeződik, akkor ezt is be fogom fejezni. Ez a legambiciózusabb projektem a nagy rohamosztagos figurám óta, és már csak pár lépés van hátra, hogy teljesen elkészüljön. Természetesen itt is elakadtam, mégpedig a farok ízületek megalkotásánál. Mivel ez egy teljesen pontos és élethű modellnek készül, ezért a farok elemeket is igyekszem a filmbéli bábúnak megfelelően megalkotni. Amíg a hogyan tovább az eszembe nem jut, addig itt is kényszerszünetet tartok.

 

1

2

 

Készül továbbá a Gyűrűk Ura filmekből megismert Moria barlangi Troll szobor is, ezzel nem akadtam el, csak most félretettem pihenni egy kicsit. A mérete megegyezik a faember méreteivel, lévén hogy együtt kezdtem a két szobron dolgozni, apró időeltolódással.

 

1

2

3

4

 

Továbbá készül egy 1:1 méretarányú "Terminátor Endoskeleton Arm" kéz replika is...ennek az első fázisát, ami az alkart takarja, már megvalósítottam. 3 részre bontottam a tervezést. Az első fázis az alkar, a második fázis a könyök ízület a harmadik fázis pedig a kézfej az ujjakkal. Állítólag Yan Rükr a cseh modellező is tervezi ugyanezt a modellt ebben az 1:1-es méretarányban és próbáltam is vele felvenni a kapcsolatot, hogy megosszam a terveimet vele?.de le se szart. Írta neki rengeteg levelet amire nem válaszolt, aztán IRC-n is felvettem vele a kapcsolatot?de csak annyit írt:Gratulálok?.És akkor most én mit csináljak? Ennyi. Tehetséges ember, de vagy az van, hogy gyűlöli a magyarokat, vagy nagyon elfoglalt volt, vagy csak paraszt. Többet nem írok neki.

 

1

2

3

 

 

És természetesen elkezdtem a Malevolence zászlóshajót, aminek még nagyon az elején járok, így rendkívül kérdéses, hogy valaha is be fogom e fejezni. Annyit megjegyeznék, hogy a meglévő epizódokból kiszedtem olyan 50 képet, ami már elégséges volt ahhoz, hogy a méreteket meghatározzam. Így a hajó hossza jelenleg 58 cm, de ez még növekedni fog a fűvókák felszerelésével, 65 cm-nél talán nem lesz hosszabb.

 

1

2

 

Mindig kitalálok valami újat és akár évekig is pihentetek egy modellt, de nincs ezzel semmi gond, hiszen csak a magam szórakoztatására ügyködöm.

Vannak olyan modellek, aminek a tervezését elkezdtem, de annyira bonyolultnak találtam a kivitelezést, hogy leálltam vele. Erről ritkán adok hírt, hiszen jómagam kudarcként értékelem a dolgot. Hogy egy kézzelfogható példánál maradjak, elkezdtem majd egy éve megtervezni a betöltő modellt az Aliensből. Összeszedtem több tucat képet, amiből elkezdtem megtervezni a formákat. De olyan bonyolultnak találtam ezt az elsőre érthető és egyszerű szerkezetet, hogy tiszta ideg lettem és nem folytattam a munkát. A fogó kezeket még megterveztem a karral együtt, el is kezdtem a kivitelezést, de a test arányait nem tudtam meghatározni. Ha meglennének a pontos tervrajzok, esetleg Blue Printek, akkor talán....mondom talán képes lennék folytatni a munkát. Érdekes dolog ez, mert sok modellen elsőre nem is látszik a bonyolultság. Látunk egy viszonylag egyszerű testet, űrhajót, robotot, akármit és azt gondoljuk....na ez nekem is menni fog...de a dolog mikéntje ennél jóval összetettebb. Sok modell kifogott rajtam, mert még nem voltam azon a szinten ami feltétlenül szükséges lett volna az eredményes munkavégzéshez és bizony még most sem mondhatom el magamról, hogy profi lennék a tervezésben és a kivitelezésben. Csak lelkes amatőr, de igyekszem.

 

Szeretnék csinálni egyszer egy Csillagrombolót, világítással. Ez minden magamfajta házi modellezőnek a nagy vágya. Ez a Malevolence hajómodell lesz a belépője többek között egy csillagrombolónak, az Aliens Sulaconak és az Alien4 Bettynek a kivitelezéséhez.

 

Ja és egyszer szeretnék csinálni egy futball labda méretű Droidekát is, harci állapotban.

 

Nagyjából ezeken filózgatok mostanában a munka meg egyéb problémák mellett.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm...és igyekszem.

 

Ez a Malevolence csatahajó messze jobban tetszik, mint bármelyik más szeparatista cirkáló...sokkal közelebb áll a régi trilógia hangulatához, főleg mert gigantikus a mérete. Ez motivál elsősorban a megvalósításban. Sajnos technikai lehetőségeim most nem teszik lehetővé, hogy világítást szereljek majd bele, így pusztán egy festett makettet kívánok létrehozni.

 

Jó lenne, ha más is kísérletezne hasonlóval, mármint házi készítésű modellezéssel. Biztos nem én vagyok az egyetlen, aki próbálkozik. Az én összes modellem töredék pénzből jött ki, az anyagár a ragasztót nem számolva, gyakorlatilag semmi. Izgalmasabb is házi elemekből létrehozni egy modellt vagy makettet, mint megvásárolni azt drága pénzen.

 

Itt van például ez a DAS levegőn száradó gyurma. Valami fantasztikus anyag. Igazán nem drága hiszen fél kiló 500-800 forint között mozog. Ebből kijön egy 35 centis figura lazán. A faembert (ent) például fél tasakból készítettem el. Ráadásul még eszközigényesnek sem mondható a folyamat, hiszen pár reszelő, néhány éles eszköz és egy közepesen durva smirgli papír bőven elég az alkotáshoz. Nomeg egy pohár víz, amivel az ember szépen megpuhítja az anyagot.

 

Drótból pikk-pakk fel lehet építeni egy durva vázat, amire aztán szépen ráépíti az ember az elemeket. A száradás után olyan mint a gipsz, bár nehezen törik vagy morzsolódik, de reszelhető és faragható. Például az ALIEN figurát nem pusztán formáztam, hanem késsel és reszelővel faragtam is, akár egy darab fát. Persze az apró alkatrészeknél durva eszközöket nem lehet igénybe venni, oda érdemes pici reszelőt használni.

 

Ami nem figura, arra meg tökéletesen megfelel bármilyen karton. Persze érdemes megválasztani, hogy az ember hova milyen vastagságú anyagot használ, de a lényeg, hogy bármilyen forma kialakítható belőle...akár a legkülönfélébb ívek és speciális formák is, csak tudni kell használni. Ékes bizonyítéka ennek a rohamosztagos figurám. Ott is minden elem több réteg kartonból van, amit aztán kiégettem. Ez nem vicc...az ember szépen kiégeti akár úgy hogy a forró lámpaburára teszi az elemet pár órára, és olyan lesz mint a beton. Festve pedig mintha műanyag elem lenne.

 

Sok szobrot és makettet és ezer meg ezer dolgot szeretnék még életemben készíteni, de azért az is jó lenne, ha más is próbálkozna vele. Ide is lehetne linkelni munkákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép dolgokat készítesz, Zééé! :D A modelljeid szinte tökéletesnek tűnnek így képeken. De gondolom, a valóságban látva is legfeljebb keresve találhatnánk hibát bennük. Jó látni, hogy milyen kreatív tud lenni az ember. :P

 

Hmm... Most felkeltetted az érdeklődésemet. :P Eddig a modellezést túl bonyolultnak, és drágának találtam. Mindössze a fénykardmarkolatok faragásával jutottam valamire. Mivel a faragás meglehetősen megterhelő a kéznek, lehetséges, hogy kipróbálom a modell készítést is.

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A makettezésnek is vannak fokozatai. Ha veszel egy apró gyárilag ragasztható vagy pattintható makettet, repülőgépet, autót stb. annak az összeszerelése nem egy bűvészmutatvány és most a festésről ne beszéljünk, mert az viszont egy külön művészet. Én úgy gondolom, hogy aki világ életében csak a boltban vásárolt maketteket ragasztgatja, akármilyen professzionális módon is teszi azt, sosem fogja a saját kreatív tudásának a határait feszegetni, sosem fog igazán kiteljesedni.

 

Odáig megyek, hogy kijelentem, a mezei makett legalább annyira káros mint amikor az ember az új legójából kirakja azt ami a mellékelt tervrajzon látható és ezzel el is felejti az össze többi SAJÁT fantáziából adódó lehetőség kipróbálását.

Tehát egy ragasztható makett az annak jó, aki kezdő, illetve akinek nincs sok ideje, és akinek mondjuk a kreativitása sem túl sok.

A kreativitás egy olyan dolog, ami gyerekkorban alakul ki és felnőtt korban már nagyon nehéz fejleszteni. Minden emberben megvan a képesség hogy profi grafikus, művész, szobrász stb. legyen mert a kreativitás minden emberben meglévő tulajdonság szemben mondjuk az énektudással, ami megfelelő testi, torokbéli adottságoknak köszönhető.

 

Mindenki talál a neten letölthető és kinyomtatható papír maketteket. Vannak olyanok, amik még engem is megdolgoztatnak és összerakásuk még nekem is akár hetekbe telne. Célszerű ezeket az oldalakat felkutatni a google segítségével (papercraft) hiszen valamennyi műfaj, főként sci-fi filmek ismert és közkedvelt szerkezeteit tudja az ember ingyen letölteni, kinyomtatni és összeragasztani. Nem nevezhető eszközigényesnek a dolog.

 

Példának okáért Yan Rükr oldala tele van csodálatos, saját maga által tervezett sci-fi és főleg Alien témájú modellekkel. Az ember csak letölti és szépen összeragasztja őket. Célszerű kemény A/4 műszaki rajzlapra nyomtatni, vagy ha az nincs, akkor a puha írógép papírt a nyomtatás után ráragasztani kemény karton felületre.

 

De ezen kívül is tele a net Star Wars papír modellekkel is amiket az ember kedvére formálhat, alakíthat tuningolhat.

 

Az már egy bonyolultabb folyamat, ha az ember maga is tervezi a modellt. Nem mondom hogy elsőre ne csinálja bárki is, mert sokszor a bele a mély vízbe szemlélet sokkal több eredményre vezet, mint a lassú alapoktól való építkezés. Lehet próbálkozni, főleg ha már van valamilyen makettes tapasztalat, hogy egy kedvelt űrjárművet az ember megpróbál háztájékon fellelhető anyagokból kivitelezni. Erre csak bíztatni tudok mindenkit.

 

És ha a makettezés, sablonok vagdosása túl fárasztó, még mindig ott az említett levegőn száradó gyurma (DAS), amiből aztán olyan figurát hozunk létre, amilyet csak akarunk. Itt is célszerű kiválasztani egy kedvelt és ismerős figurát amit leutánzunk, mert az ember kútfőből sokszor gányadékot alkot, ami elveszi a kedvét az alkotástól akár örök időre.

 

Lehet például csinálni mellszobrokat, nem kötelező egész alakot megformálni....minden megkötözöttségtől meg kell szabadulni és felszabadultan hozzálátni a munkához.

 

Én szeretnék csinálni egy Predátor mellszobrot?mert az egész alakos kivitelezésre most nincs energiám, meg különben is, sok modellem fekszik parlagon amit mindenképpen be akarok fejezni. És az sem szégyen, ha az ember mást utánoz, vagy egy hivatalosan kiadott terméket próbál lemásolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.