Ugrás a kommentre

Zééé műhelye


Zééé

Ajánlott hozzászólás

  • 7 hónappal később...

Starship Troopers - Arachnid Warrior Bug

"Ha polgárságot akarsz, venned kell egyet!"

 

Lassan egy éve dolgozom egy gigászi tervezeten és úgy néz ki, lassan beérik a gyümölcs. :yeah: Saját gyártású makettek készítésébe fogtam, ennek látható az első példánya a csatolt képeken.

Mivel ez egy tömeggyártott termék, így doboz is dukál hozzá melyet egy debreceni nyomdában készíttetek. Hamarosan felkerül az oldalam is a netre, végre rendes bérelt bomain alatt. Február közepe végétől lehet majd megásárolni a terméket két kiszerelésben. Az alap boboz a festetlen makettet tartalmazza összerakási útmutatóval (plussz DVD mellékleten egy 30 perces kisfilm instrukciókkal) az extra kiadásban pedig előre festetten. És lesz egy szuper alkotói kiadás is, a képen látható fa talppal és a képen nem látható plexi "üveggel".

 

A makett anyaga műgyanta, mérete 20x20x16 cm.

 

A festetlen alap doboz ára 6 ezer forint

A festett ára 8 ezer forint

A delux kiadás ára 10 ezer forint

 

Posta van :D

Dsc05861.jpg

Dsc05866.jpg

Dsc05867.jpg

Dscf0609.jpg

Dscf0620.jpg

Dscf0635.jpg

Dscf0638.jpg

Dscf0640.jpg

Dscf0646.jpg

Dscf0648.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, az azért érdekelne, hol helyeznéd el a lakásodban az 1,6 m hosszú csillagrombolót. Nem egy átlagos polcra illő darab. :P

Vennék egy üvegkalickát és belehelyezném. A szobám úgy van megoldva, hogy az egyik fal a háztető és így alatta van egy kis tér. Oda simán beférne, és eléggé központi helyen is van, hogy aki belép a szobába, az lássa.

Vagy ki a nappaliba, a TV-m alá :D

De esetleg a szoba közepére, mint ahogy itt is van a Falcon. :)

 

Mindenesetre, 100%, hogy valahogy megoldanám, ha lenne ilyenem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé! Egy vevőd a polgárságra már van (már ha lesz addig pénze, de ha kell, bevonulok az űrgyalogsághoz) :D Ez nagyon baba, mit baba, jobb, mint amit eddig bármilyen arachnid figura, amit láttam (nem túlzás!). Amúgy mennyire kemény az anyaga?

M41A lesz? :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szia Dzséjt....dobtam neked privit! :)

 

Amúgy az anyaga műgyanta, betonkemény....de azért nem odavágni.

M41 sajna nem lesz még...az ok banálisan egyszerű, nem tudom annyiért adni, hogy megérje. :( Folyamatosan terítéken van a tömeggyártás, de nem tudom leszorítani költségeket. Csak az elektronika 5000 forint és baromi sokáig készül egy darab. Megmondom kerek perec, jelenleg az ára az M41-nek 30 ezer forint lenne. Az viszont baromi sok, pedig haverom folyton adja a tippeket, hogyan lehetne csökkenteni a gyártási időt, mert itt a költség nem az anyagár miatt nagy, hanem az idő miatt. Túl sokáig tart egyet legyártani...egyszerűen nem racionalizálható az idő.

 

Annyit szeretnék még mondani az Arachniddal kapcsolatban, hogy a dobozok csak februárban érkeznek...várni kell a nyomdára, tehát addig előrendelés megy csak.

Doboz nélkül nem küldök, senkinek...maradjunk igényesek. :D Viszont a dobozban mellékelek egy DVD-t, amin 30 percen keresztül rakom össze a makettet. Nagyon szépen mutatok a videón, igaz csak a kezem látszik és közben narrálok ezerrel.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

M41 sajna nem lesz még...az ok banálisan egyszerű, nem tudom annyiért adni, hogy megérje. :( Folyamatosan terítéken van a tömeggyártás, de nem tudom leszorítani költségeket. Csak az elektronika 5000 forint és baromi sokáig készül egy darab. Megmondom kerek perec, jelenleg az ára az M41-nek 30 ezer forint lenne. Az viszont baromi sok, pedig haverom folyton adja a tippeket, hogyan lehetne csökkenteni a gyártási időt, mert itt a költség nem az anyagár miatt nagy, hanem az idő miatt. Túl sokáig tart egyet legyártani...egyszerűen nem racionalizálható az idő.

Csak? Amint rendesen elkezdek dolgozni, és hajlandó vagy rá, én simán állom ezt a költséget, az idő pedig annyira nem lényeges (hét éves korom óta várok arra, hogy egy a falra kerüljön, szóval már túl vagyok a "mikor" kérdésen :D). Nagyon szeretnék egyszer egyet, de momentán a legolcsóbb, amit megrendelhetnék, az is 200 ezer forint lenne mindenestül. De tudok olyat is, amelyik majdnem egymillióba kerül (meg ne kérdezd, miért kérnek érte ennyit, mert ennyi pénzt csak akkor lennék hajlandó kifizetni érte, ha egyenesen Ripley kezéből veszik ki azt, amelyikkel a királynőre lövöldözött). Szóval, 30 ezer nem nagy ár, pláne, hogy a tiéd kiváló minőségű. Ennél sokkal többet is adtam már ki fegyora (ha tudnád, mennyibe fájt az M4-esem :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban egészíteném ki a lentieket, hogy az alkatrészek kis fém csapokkal kapcsolódnak a testhez. Így lehetőség van tetszés szerinti testhelyzet beállítására. Be lehet állítani egészen dinamikus pozíciót, hogy harciasabb kiállása legyen. Én a kicsit statikusabb beállítást favorizálom, de úgy terveztem a makettet, hogy meglehetősen sok rétű pozícionálásra legyen lehetőség.

 

Arra is van lehetőség, hogy az alkatrészeket csak ideiglenesen, bármilyen ragasztást mellőzve helyezzünk fel. Elég erősen tartanak a csapok ahhoz, hogy ne essen szét, de én ezt sem favorizálom, mert számomra egy makett alkosson merev egységet...ragasztani számomra kötelező. Aztán már lehet "bátran" pakolászni egyik helyről a másikra.

Arról volt szó, hogy több kiszerelésben is meg lehet majd vásárolni. Ami az előre festettet illeti, meg kell jegyezne, hogy nem az anyagot színezem. Oké, tudom senki nem gyenge elméjű, de azért leírom....az anyag felületére festek, tehát amit felhordok, az le is jöhet. Nem fog lejönni, de itt festékszórásról van szó, ami ugye lehelet vékony réteget jelent. Ha az ember leejti, megkarcolja, hozzáverdesi az íróasztala oldalához, az meglátszódhat és meg is fog látszódni.

 

Ahogy szoktam mondani, hülyékért felelősséget nem vállalok...így garancia a törésre sincs. A makett anyaga műgyanta, ami beton kemény, viszont pattan. Bizonyos erőhatástól megpattanhat. Nem porcelánról vagy gipszről beszélünk annál erősebb, hiszen a műgyanta nagyon kemény anyag, de pont a keménység miatt nem valami rugalmas. Én dobáltam, leejtettem és persze hogy semmi baja nem lett, de mivel az alkatrészek nagyok és vékonyak, pont annyira törékenyek is mint egy "gyári" makett esetében.

 

A festetlen változat is festésre - összerakásra előkészítve kerül csomagolásra. Tehát minden alkatrészt külön sorjázok. Aki a festetlent veszi, az egy szépen előkészített makettet kap, a többi már csak a saját kreativitásán és tudásán múlik.

A doboz tartalmaz egy összerakási útmutató, ami alapján a kevésbé gyakorlottak is össze tudják majd szerelni továbbá elhelyezésre kerül egy CD is a csomagban amely az összerakásról tartalmaz egy 30 perces kisfilmet HD minőségben. Javaslom, hogy még a gyakorlott makettezők is szánjanak rá idejükből egy keveset a kisfilm megtekintésére, mert a narráció segítségével érdekes és hasznos információkat osztok meg a makettről. Továbbá a CD tartalmaz majd jó néhány hasznos képet, ami segítségre lehet a makett lefestésében. (sok anyagot gyűjtöttem össze, érdemes lesz megnézni a CD-t)

És a végére marad a legjobb...a doboz. :D Az igazi büszkeségem a makett mellett, hiszen a dobozképet én festettem. Így garantálom, hogy ezt a dobozt nem fogja senki a kukába hajítani. Minden hagyományos makettes doboz elején egy festmény található, nosza gondoltam egyet, én is festek egy borítóképet, így téve teljesség a minőség élményét. Ha összeraktad a makettet, a borítóképet akár körbe is vághatod, és beteheted háttérnek a maketted mögé. Az élmény garantáltan teljes lesz.

 

Ezt pedig nagyon le akartam már írni, hát leírom.

 

Mire nincs garancia:

- Jaj összetörtem mert leesett kérek újat.

- Jaj véletlenül belevágtam, szétcsiszoltam flexel kérek újat.

- Csúnyán festettem le, kérek újat.

- Nem is akartam megvenni, kérem vissza a pénzem.

- Meggondoltam magam, kocsit akarok.

...és társai.

 

Na akinek a beállítottsága ilyen (szeneslapáttal kompatibilis egyének), az kérem NE vegyen tőlem makettet! :D Persze ilyen ember itt a fórumon nincs, ez csak általános tájékoztató!

Egyébként bátran lehet hozzám külön kérésekkel és kérdésekkel fordulni. Akár még terepet is gyártok hozzá külön kérésre. Bármilyen speciális kérést tudok teljesíteni, az ártól függetlenül.

 

-------------------

Starship Troopers - Arachnid Warrior Bug

"Ha polgárságot akarsz, venned kell egyet!"

 

Lassan egy éve dolgozom egy gigászi tervezeten és úgy néz ki, lassan beérik a gyümölcs. :yeah: Saját gyártású makettek készítésébe fogtam, ennek látható az első példánya a csatolt képeken.

Mivel ez egy tömeggyártott termék, így doboz is dukál hozzá melyet egy debreceni nyomdában készíttetek. Hamarosan felkerül az oldalam is a netre, végre rendes bérelt bomain alatt. Február közepe végétől lehet majd megásárolni a terméket két kiszerelésben. Az alap boboz a festetlen makettet tartalmazza összerakási útmutatóval (plussz DVD mellékleten egy 30 perces kisfilm instrukciókkal) az extra kiadásban pedig előre festetten. És lesz egy szuper alkotói kiadás is, a képen látható fa talppal és a képen nem látható plexi "üveggel".

 

A makett anyaga műgyanta, mérete 20x20x16 cm.

 

A festetlen alap doboz ára 6 ezer forint

A festett ára 8 ezer forint

A delux kiadás ára 10 ezer forint

 

Posta van :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Húha.....ez a topik még megvan!? :) Annyira jó és majdnem 2 éve írtam ide utoljára.

 

Legyen valami Star Wars vonatkozása is, pár kép az 1980-as Birodalom Visszavág eredeti Palpatine császár figurájáról mintázott szobromról. Természetesen világít, az elektronika véletlenszerűen villantja meg a ledeket, de van olyan központi led, ami folyamatosan ég. Este, vagy kislámpa mellett olyan mint egy hologramm. Végül is az volt a cél, hogy olyan legyen, mint a filmben szereplő eredeti hologramm.

Palpatine_edit2.jpg

DSC06784.JPG

DSC06718.JPG

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula ugyes es turelmes ember lehetsz gondolom nem mai tervek es nem 2 napja dolgozol makettekel elismeresem Zeee

 

Köszönöm! 30 éves vagyok...szóval mihez képest régen! :) Nem makettek, modellek. A makett az olyan műanyag kivágható összeragaztható kis aprólék, ami egy gyártósorról jön le, valaki csodát alkot vele. Én modelleket készítek.

 

Imádom az eredeti, 1980-as uralkodó megjelenését, ezért állítottam neki mementót. Van benne valami misztikum, valami megmagyarázhatatlan rejtély, noha csak pár percig szerepelt a Birodalom ominózus jelenetében, rám mégis nagy hatást gyakorolt.

Movie still VS Bust.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.