Ugrás a kommentre

EPV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

No igen, az angol már csak ilyen, annyi minden jelentése lehet egy szónak, amit még a szövegkörnyezet sem egyértelműsíthet igazán. Mármint az instruált is sokféleképpen lehet értelmezni, de a filmnézők többsége nem képzett nyelvész, vagy egyszerűen bele sem gondolnak.

Azért Yoda nem csak ifjú korában instruálta Obit, vegyük hozzá azt, amikor a Tatuinon volt :lol: Ep 3 végén Yoda közli vele, hogy tanulnia kell majd bujdosása alatt :lol: Pl. erre is simán rá lehet húzni ezt a szöveget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet azzal hogy a ANH és a TESB között 3 év telik el! Mert akkor ennél a chapternél felmerül bennem a kérdés hogy Obi-Wan mi a francért várt 3 évet arra hogy Luke-ot a Dagobah-ra küldje? Már rögtön a halála után tudott Luke-hoz beszélni, szóval már akár akkor is megtehette volna! Így meg vesztett a galaxis 3 évet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet azzal hogy a ANH és a TESB között 3 év telik el! Mert akkor ennél a chapternél felmerül bennem a kérdés hogy Obi-Wan mi a francért várt 3 évet arra hogy Luke-ot a Dagobah-ra küldje? Már rögtön a halála után tudott Luke-hoz beszélni, szóval már akár akkor is megtehette volna! Így meg vesztett a galaxis 3 évet.
Talán arra várt, hogy Luke megerősödjön mind mentálisan mind az Erőbéli jártasságában.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Empire Strikes Back

Chapter 8: Search Party

Time: 0:14:36-0:15:48

 

Tartalom

 

Négy T-47-es hósikló szeli a levegőt a Hoth felszíne felett. A nap feljött, a vihar elült. A horizontig ellátni, így a hósiklók pilótáinak minden esélye megvan arra, hogy megtalálják eltűnt bajtársaikat. A gépek szétválnak.

Zev Senesca, a Zsivány 2-es érzékelői sípolva jelzik, hogy fogtak valamit. Zev fel is veszi a kapcsolatot az Echo bázissal, hogy talált valamit, ami akár élőlény is lehet. Megközelíti a jelzés forrását, miközben hívójelét ismételgetve próbálja elérni Skywalker parancsnokot, vagy Solo kapitányt.

Váratlanul egy szarkasztikus hang reccsen a rádiójában, és Zev szája széles mosolyra húzódik. Han kedélyesen köszön: ?Jó reggelt!? Majd megjegyzi, hogy igazán szép dolog, hogy kiugrottak értük. Zev örömtelien jelenti az Echo bázisnak, hogy megtalálta elkallódott embereiket, majd gépét egy jégmező fölé kormányozva elszáguld a hóval takart menedék mellett integető Solo fölött.

Végül a Zsivány 2-es visszatér az Echo bázis hangárjába.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Rövid, de rendkívül jól megkomponált jelenet. Ahogy a négy hósikló száguld a hógleccserek és jégmezők fölött, mindezt erre a remek, tempós, feszültséggel teli muzsikára, az mindig a székhez szögez. Pedig itt ?csak? Luke-ot és Hant keresik, még ütősebb ez a zene, mikor hőseink már mindent elvesztve menekülnek Bespinről. Megismerhetünk egy új pilótát is, illetve végre láthatjuk a hósiklókat működés közben (és még milyenek csata közben :oops: ).

És még egy kis humort is kapunk Han részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt eredetileg más zene szerepelt volna!

Rajta van a TESB SE 1.cd-jén 3 szám 6:56-től.

De lecserélték, mert ez a zene Ami a Bespini menekülésnél is felcsendül, sokkal reménytelenebb, és ennek a filmnek ugye bár végig a reménytelenség, a kilátástalanság koncepciója.

Az eredeti zenénél eszünkbe sem juthat, hogy ne találnák meg Hanékat, míg ezzel(ami a filmben szerepel) a verzióval csak akkor csillan fel a remény, mikor Han hangja megszólal a rádión, ekkor a zene is visszavált az eredeti tervre, ezzel erősítve a reményt, ami elég kevésszer pislákol a filmben. Ez szerintem remek változtatás volt, gyönyörű mesteri munkát végeztek.

 

Érdemes meghallgatni viszont az eredeti elképzelésüket is, teljesen más érzéseket kelt. Más a hangulata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alig több, mint egy perc, de nagyon hangulatos jelenet. Sok mindent nem lehet róla mondani (bár lokatelli alábbi ismertetője a zenéről számomra sok újdonságot tartalmazott :D), de azért jó hallani Han hangját Zev rádiójában (mert volt idő, amikor még izgultam azon, vajon életben maradtak-e Luke-kal :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán feelinges átvezető jelenet, a zene nekem is nagyon tetszik. Olyan nyomozós. :D Hanból nem veszett ki a viccelődhetnék még azután sem, hogy egy egész éjszakát töltött el a Hoth -i éjszakában. Kíváncsi lettem volna a szállásukra. Ja és, hogy mivel fűtött. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán feelinges átvezető jelenet, a zene nekem is nagyon tetszik. Olyan nyomozós. :D Hanból nem veszett ki a viccelődhetnék még azután sem, hogy egy egész éjszakát töltött el a Hoth -i éjszakában. Kíváncsi lettem volna a szállásukra. Ja és, hogy mivel fűtött. :D

Hát tauntaun béllel, nem? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen sátort állított.Amikor a taun-taun mellett vannak, akkor az utolsó kép az, hogy Han előveszi a sátorrudakat.

 

A zene tényleg fenomenális ebben a jelenetben.

És amikor Zev elrepül felettük, látni lehet az egyik oldalán hóval befedett kész sátrat is... :D

 

A zenére én nem is emlékeztem, annyira természetesen illeszkedik a jelenethez... :D

 

SZERK: Hopsz! Mégsem... Az antenna alatti hóbuckára emlékeztem rosszul... :S

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

The Empire Strikes Back

Chapter 9: Luke?s Recovery

Time: 0:15:49-0:17:35

 

Tartalom

 

Luke az Echo bázis gyengélkedőjében úszik egy bacta-tartályban. A gyógyító folyadék könnyűszerrel tűnteti el a sebeit, miközben T2-B és FX-7 az életjeleit ellenőrzik. Az óriás, többkarú hengerre emlékeztető FX egy dugó alakú szerkezetet nyom a tartáj üvegéhez, mire Luke felébred az altatásból és elindul felfelé, hogy kimásszon a bactából.

Kicsivel később a gyengélkedőn Luke már a rehabilitációs szobában van, viszonylag épen, bár az arcát még mindig hegek csúfítják. C-3PO újságolja, mennyire örül ő és R2, hogy újra működőképesnek láthatják gazdájukat. Ekkor lép be Han és Chewie. A korelliai azonnal letámadja, hogy barátja egész jól kiheverte a történteket, sőt, akár egy Gundarkkal is birokra kelhetne. Luke jóízűen kuncog egyet, majd hálásan megköszöni Han életmentését. Az ex-csempész hamar hozzáteszi, hogy már másodszor köszöni Luke Solo közbelépését. Ezzel le is tudta Luke-ot, majd elégedetten Leia-hoz fordul. Megkérdi, hogy örül-e a nő, amiért sikerült még egy darabig a bázison tartóztatnia őt. Leia megvonja a vállát, mondván, neki semmi köze ehhez, Reeken tábornok nem enged ki senkit, amíg nem aktiválják az energiamezőt. Han erősen kételkedik Leia szavaiban, szerinte csak a hercegnő nem akarja, hogy egy ilyen jóvágású pasi, mint ő, lelépjen. Leia nem hagyja ezt szó nélkül: ?Sejtelmem sincs, mitől káprázik így a lézeragya.?

Chewbacca jóízű nevetésére Han gyorsan odalöki molycsemegének titulált barátjának, hogy ne röhögjön, majd odalép Leia mellé, és miközben azt ecseteli, milyen érzelmeket is árult el Leia a déli-átjáróban, bizalmasan átkarolja. Leia dühe akár a bázist is felfűthette volna, ahogy nekiesik Hannak. Elmondja alávalónak, felfuvalkodottnak, szőrös talpúnak, szoknyapecérnek? mire Han megfordul és meghökkenve visszaszól: ?Honnan tudja, hogy szőrös a talpam??

Miután Leia toporzékolása abbamaradt, Han odahajol a kölyökhöz, és odamondja, hogy szerinte az elevenjébe tapintott, ha így kijött a sodrából. A kijelentésre Leia a trióhoz lép, és egy ?nem ismeri a nőket? kijelentéssel megcsókolja Luke-ot, majd távozik. Az ifjú Skywalker elégedetten dől hátra és teszi tarkóra a kezét, míg Chewie motyog valamit, amivel kivívja Han áll-leesését. Közben a hangszórókból egy hang mindenkit az irányító központba hív. Solo odaveti Luke-nak, hogy ?Kiheveri.?, majd Chewie-vel és a két droiddal a sarkában elhagyja a gyengélkedőt. C-3PO még odavet egy bocsánatot.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Aranyos jelenet, főleg Han és Leia civódása miatt. Illetve, láthatunk valami újat az SW-s orvoslásról (kicsit hiányoltam is a bactát az ep3-ból). Jó kis párhuzam, hogy mind Luke-ot, mind Anakint egy T1-B droid gyógyítja.

Na de a Han-Leia páros az viszi a hátán a jelenetet. Ahogy húzzák egymás idegeit, vagyis inkább Han húzza Leia idegeit, az frenetikus. Meg a két háttérszereplő, C-3PO, ahogy odatotyog a csapathoz, mikor Leia megcsókolja Luke-ot. Illetve Chewie, aki folyamatosan kommentálja a dolgokat, csak kár, hogy nem értjük, mit mond. Pedig Solo arckifejezéseit nézve érdekes dolgokat :)

Ráadásul, a jelenetben egy kicsit megnyugodhat az ember, végre együtt a csapat, vidámak is, végre lehet lazítani a film eleje óta tartó feszültség után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom, deklem ez nem "lazítós" jelenetnek tűnik. Inkább, hogy mindenki éli a maga "hétköznapi" életét, plusz hogy Solo kapitány nem tudta időben elhúzni a csíkot, valljuk be, rossz hatással volt később az egészségére.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik kedvenc "humorjelenetem". :) Az egész jelenet a rehab szobában szépen felépített ívet alkot. Az elején Han totálisan ura a helyzetnek, ő irányít. Leia először még visszavág Han csipkelődő megjegyzésére, de a déli átjáró említése végképp megtöri a nyugalmát, és egy hercegnőhöz meglehetősen méltatlan módon kifakad. Aztán a következő "szúrásnál" érzi, hogy nagyon vesztésre áll, és csak egyetlen módon jöhet ki ebből a vitából pozitívan. Azzal, hogy megcsókolja Luke-ot, aztán sietősen távozik, mielőtt Han felocsúdna a döbbenetéből. A csók előtti bólogatását én afféle elismerésnek tekintem. "Jól van, jól van, ez szép volt! Na de lássuk mit szól ehhez?" Aztán jöhet a "Maga nem ismeri a nőket.", majd a csók és a távozás. Az ötlete nagyon ütős, tökéletesen betalál: a többieknek a szavuk is elakad. Elsőként Luke tér magához, és a nyerő hím fensőbbséges, önelégült mosolyával dől hátra, mintegy "besegítve" Leiának. Han mintegy "árulót" látva benne, veti oda: "Kihevered.", aztán mindenki távozik. (Leia helyében alkalomadtán kifaggattam volna C-3PO-t és R2-t a csók hatásairól, jót kuncogva Han elképedésén... :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nekem is valami ilyesmi gondolataim vannak erről a jelenetről, amiket Gyoka leírt. Han próbálgatja, hogy Leiát mivel tudná még jobban kibillenteni a "méltóságteljes és távolságtartó hercegnő" pozícióból, mert ráérez arra, hogy csak egy ilyen stratégiával tudja a nő érdeklődését maga iránt felkelteni. Leiát mindenki tiszteli és ha szeretik is, de csak két lépés távolságból merik ezt tenni - hát ő elhatározza, hogy nem áll be a sorba! És milyen igaza van! :)

Ugyan a stratégia jó, de még idő kell a sikerhez, mert szerintem Leia itt még nem ébred annak tudatára, hogy neki is mennyire tetszik Solo kapitány, ráadásul a személyes erényei mellett épp azért, amiért nem esik hasra az ő hercegnői és vezetői pozíciója előtt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, R2 bizonyára gondolt egyet s mást....

Úgy értem, hátha készített egy holót, vagy hangfelvételt... Ezenkívül jobb érzéke van a humorhoz C-3PO-nál, tehát értőbb közönség, felfigyelhet olyasmire is, amit C-3PO nem tudna jól leírni.

 

Valóban, Pildi. Ez még csak a déli átjáró mellett a második, ha a vezérlőt is számítjuk, a harmadik nyert menet volt Han részéről. Még kell néhány kör, mire Leiában komolyan felvetődik a lehetőség: szereti Hant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban aranyos jelenet, és Leia szerintem már itt szereti Han-t, de még magának se vallja be. Egyébként ez a csók csupán Han bosszantását szolgálta, semmi többet. Soha nem értettem azokat akik ezt ennél többnek látják, és hibaként állítják be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.