Ugrás a kommentre

Adywans Empire Strikes Back Revisited


Oldfighter

Ajánlott hozzászólás

Én végig pörgettem. Vannak benne nagyon profi dolgok, amik nagyon feldobják a filmet, mert teljesen belepasszolnak a képi világba. Vannak amiknél kilóg a lóláb, leginkább erőltetett, a régi változat is tökéletesen megfelelt volna. És vannak sajnos olyan változtatások is amik indokolatlanok voltak, és vacakul is néznek ki. A srácnak nagy erőssége a digitális matte painting. Ezek brutálisan jól néznek ki. (Echo bázis, Felhőváros) Az aszteroida mezőtől többet vártam, de az egy hatalmas vállalkozás lett volna, és egyáltalán nem biztos a szép lett volna a végeredmény. Azért le a kalappal a srác előtt, amatőr létére szép munkát végzett. Csak ugye ne akarjunk Lucas féle epizódoknál Star Wars-osabbak lenni.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben nekem is meglett. Hétvégén én is meglesem. Nem hiszem hogy minden újítást ki fogok szúrni de hátha kapunk valamikor egy listát a változtatásokról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Adywan: A káosz visszavág

 

Nagyon vártam ezt az újragondolást, vagy nevezhetjük felújításnak is. Még annak ellenére is, hogy az EPIV első Adywan verziója korántsem nyerte el tetszésemet: remek vizuális javítások mellett értelmetlen belenyúlások. Ezt nagyrészt sikerült a srácnak kiküszöbölni, de azért még mindig maradt jócskán szemforgatásra okot adó változtatás.

 

Azt bizton leszögezhetjük, hogy Adywan nagyon ért a vizuális hibák kijavításához. Ebben a filmben akadnak ilyenek szép számmal, főleg azóta mióta a jobb felbontású verziók napvilágot láttak. Jelentem ezeknek nyoma sincs! Annyira jó látni ezt...sehol egy doboz, átlátszó űrhajó, minden kontrasztos, ahogy kell. Bravó! Főleg az első harmadban nyomtam a hangos "azt a k*rva életbe" tetszésnyilvánításokat. Bár a Hoth-i csata néhol kicsit sok volt, azért tűréshatáron épp hogy csak bent maradt. Ezen a sok újranézés talán segítene. Itt viszont illendő lett volna megállni, azonban a srác továbbment. Megint elkapta az az érzés, hogy ha valamit meg tud csinálni frankón, akkor belenyúl szinte mindenbe ami neki nem ok. Ezzel nincs is baj, de sok helyen túl lőtt a célon. Az első nagy baki, az Uralkodó és Vader beszélgetése. Az addig rendben van, hogy Palpatine fejét soványabbra cserélte, de a beszélgetést miért kellett gyorsabbá tenni, illetve megváltoztatni? :( Gyenge lett de nagyon. "Inkább lenne a majom nő" - gondoltam magamban. Aztán például sose gondoltam volna, hogy Yoda artikulációja ennyire fog zavarni ha megcsinálják. Itt pedig van belőle jó néhány. Szinte kizökkent mert mindig a száját nézem, éppen hogy csücsörít. Dagobah-n még ilyen a szellem jelenet, amit sikeresen hazavágott az úriember azzal, hogy Obit kicsit hátrébb helyezte, így őt akkor is látjuk amikor Yoda beszél Luke-hoz. Természetesen megint elvonja a figyelmet. Viszont a mélypont az a felhőváros. Ami eleve jó azt minek újragondolni? Ráadásul gagyiba? A megérkezés az egyértelműen a felújítás legalja. Mintha egy amatőr valaki bele nyúlt volna a filmbe. Érthetetlen. De ez szinte elmondható a felhővárosi külső jelenetek 80%-ról. És ha ez még nem lenne elég, akkor ott vannak az olyan apróságok mint a wampa jelenet és Boba hangjának eredetibe visszavágása, vagy Vader nagyúr szövegének megváltoztatása a Bespinen lévő felszálláskor (egyébként több jelentben is megváltoztatta a szöveget). Persze a többi meg SE/HD kiadás kavalkád. :hehe:

 

Egyértelmű, hogy Adywan még mindig a saját szájíze szerint nézi az egészet (naná, hisz ez valahol önmagának készül), viszont ha már közhírré teszi akkor vállalnia kell a kritikákat. Kapni fog bőven. Ellenben azt ajánlom mindenkinek, hogy egyszer minimum nézze meg. Én ezek után (is) maradok az eredeti verziónál.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó nem csak Adywan érzi úgy, hogy mindent meg kell változtatni. Ajánlom figyelmetekbe a Aggeiw munkásságát is. Íme: https://aggeiw.deviantart.com/gallery/ A srác nagyon elszállt.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most jutott eszembe, hogy erről szó volt (ennyire érdekel ez az Adywan szutyok). Hát Ody, kritikádat olvasva, én kihagyom. Az ep4 felújítása is többször leverte nálam az ékszíjat, ez alapján ez még rosszabb... :( Max megnézek pár youtube-os összehasonlítást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.