Ugrás a kommentre

Adywans Empire Strikes Back Revisited


Oldfighter

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nem lett pocskondiázva senki. :) Egyszerűen leírtuk, hogy szerintünk gázos a srác. Ez még nem pocskondiázás. Simon Zoli példája pedig teljesen rossz. Ő milyen eredeti Lucasfilmes képet alakított át? Saját maga készít egy új művet, és nem másét alakítgatja.

Hát a barmolás kifejezés az én szótáramban felér egy pocskondiázással. :D Zoli eredeti fényképeket, képanyagokat alakít át/használ fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért valamit nem értek... Senki nem pocskondiázza a King Kong, vagy a Drakula sokadik feldolgozását. Pedig azoknak is van egy eredetije. Úgy kb az 1920-as '30-as évekből (nem tudom, melyik mikor készült pontosan). Vajon miért? Mert azok a bizonyos első verziók még némafilmek voltak? Vagy mert darabos mozgású bábukkal készültek? Mert az új változatok jobban tetszenek/tetszettek a közönségnek? Talán mindhárom ok igaz...

Most jön egy srác, aki azt mondja, a régi trilógia filmtechnikai megoldásai nem tették lehetővé, hogy a mai szemmel is igazán látványos, gagyi utalásoktól mentes (itt kifejezetten arra célzok, hogy a Halálcsillagról és a Yavin IV-ről is mindössze néhány tucat vadászgép szállt fel, holott a Halálcsillagon több száz/ezer lehetett belőlük) film készülhessen. Ő pedig most megpróbálja mindezt a jelen lehetőségeihez képest kijavítani. Hogy jobb lett-e, vagy sem? Ez egyéni, szubjektív vélemény kérdése. Szerintem vannak benne kifejezetten üdvözlendő dolgok (pl a nagy fekete semmi helyett a csillagos űrháttér), és vannak benne olyanok, amit nem kellett volna megcsinálni (pl kivágni egyes jeleneteket).

Egy valamit viszont biztosan tudok. Adywan tiszteletet érdemel, amiért megpróbálja a majdnem lehetetlent: megpróbálja felújítani a filmeket a mai technikai színvonalra (újraforgatások nélkül) úgy, hogy azt a lehető legtöbben elfogadják. Belebarmol a filmekbe??? Tényleg??? Talán letöröltétek az eredetit??? Ha igen, csak szóljatok! Nekem még megvan. Ha tetszik Adywan verziója azt nézitek, ha nem akkor az eredetit. Senki nem kényszerít senkit sem az egyik sem a másik verzió nézésére! Akár elkészíthetitek a saját "belebarmoló" változatotokat is! Lehet, hogy az jobban tetszene mindenkinek...

Szóval nem értem miért belebarmolás ez a dolog? Vagy akkor az is belebarmolás SimonZ művészetébe, hogy én megpróbálom megérteni és eltanulni a módszereit és stílusát a montázskészítésben? Ha igen, szóljatok, és abbahagyom! Jó, tudom, én nem Zoli képeit "javítom fel". De megpróbálom utánozni, ráadásul meglehetősen rosszul (remélem, csak egyelőre)... Mit szólnátok, ha azt mondanám, minden szerepjáték, amit írtok (írunk) belebarmolás a Lucas által kitalált világba? Erre is gondoljatok, amikor kritizáljátok mások munkáját.

Félre ne értsetek! Nem védeni akarom Adywant. Nekem sem tetszik sok megoldása. De kissé felháborít, hogy barmolásnak neveztek egy színvonalas munkát, még akkor is, ha esetleg az eredeti jobb... Én azt nézem elsősorban, hogy hány órányi "rabszolgamunkát" áldozhattak rá, amire mindezt összehozták... És ez, valamint a változtatások technikai színvonala ellensúlyozza azt, hogy kivágta Jabbát az Ep4-ből, vagy leszedte a mindent beborító kékes árnyalatot az Ep5-ről... És még egyszer hangsúlyozom, Ez egy változat. Barmolás az, amit a youtube-on látni, hogy néhányan újraszinkronizálják az egyes jeleneteket, nyomdafestéket nem tűrő, és/vagy obszcén kifejezéseket adva a szereplők szájába... És ráadásul mindezt valami pocsék technikai színvonalon...

 

(Elnézést kérek mindenkitől, de ez kikívánkozott belőlem.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért valamit nem értek... Senki nem pocskondiázza a King Kong, vagy a Drakula sokadik feldolgozását. Pedig azoknak is van egy eredetije.

Ha azoknak is volna egy ilyen aktív rajongói társadalma, mint az SW-nek, talán ott is erősen megoszlanának a vélemények az újítások tekintetében. :)

De viccet félretéve én is amondó vagyok, hogy semmi más nem történt a revisited verziók elkészültével, minthogy egy, a technikához némileg értő lelkes rajongócsapat kicsit átalakította, gazdagította a maga ízlése szerint a régi filmeket. Ebben vannak jó dolgok és kevésbé jó dolgok, vagyis egy részük tetszik, más részük meg nem. Érdekességnek elmegy az egész projekt, de én biztos nem helyezem az eredeti filmek fölébe ezeket a revisited változatokat, és ha pl. a Birodalmat akarom megnézni, akkor a 2004-est fogom elővenni. Már csak nosztalgiából is (bár nem az eredeti moziváltozat, de olyan sok változtatás nem volt benne). :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Gyokával. Adywan számos megoldása nem jön be, de dolgozik a filmeken, van egy koncepciója, megpróbálja feljavítani az EpIV és EpV filmeket. Ez az Ő verziója. Senkire sincs ráerőltetve, és nem is lenne helyénvaló. De belebarmolásnak és gáznak nevezni csak azért, mert nála a kristálytiszta hátterek tesznek hozzá a hangulathoz, nem pedig a kékes szűrők...

 

Ő dolga, ha nem tetszik, nem kell nézni, én viszont tisztelem, mert rengeteg munkája lehet benne, még akkor is, ha nekem személy szerint a változtatásainak nagy része nem jön be.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért valamit nem értek... Senki nem pocskondiázza a King Kong, vagy a Drakula sokadik feldolgozását. Pedig azoknak is van egy eredetije. Úgy kb az 1920-as '30-as évekből (nem tudom, melyik mikor készült pontosan). Vajon miért? Mert azok a bizonyos első verziók még némafilmek voltak? Vagy mert darabos mozgású bábukkal készültek? Mert az új változatok jobban tetszenek/tetszettek a közönségnek? Talán mindhárom ok igaz...

 

Apró kiegészités: se a Drakula se a King Kong nem volt némafilm. Másrészt: egyiket se újitották fel ugy hogy belenyultak volna. Nem rakott bele senki új jeleneteket, nem szürözték át őket és úgy általában: tiszteletben tartották az eredeti verziókat. Az 1933-as King Kongot ma is ugy veheted meg DVD-n, ahogy több mint hetven éve látták. Nincs benne semmi utolagos variálás.

 

Akik azt mondták, hogy modernizálni akarják őket fogták magukat és a nulláról újrakezdték. Új szinészekkel, új sztorival stb. Ők nem nyultak bele önkényesen egy filmtörténelmi alkotásba. Helyette teremtettek valami újat ami aztán vagy kiállta az idő probáját vagy nem.

 

S hogy miért belebarmolás az, amit Adywan csinál: egyrészt -és most egyéni vélemény jön- mert az utolagos variálásainak a döntő többsége egyszerüen borzalmas. Látszik hogy olyasvalaki csinálja akinek lövése sincs a filmes nyelvezethez.

Másrészt, hogy a filmes példáknál maradjunk: vajon az 1933-as King Kongot miért nem adják ki felturbozva? Miért nem váltják CGI-re mondjuk a 2001 Ürodüsszeia űrjeleneteit? És a Casablanca is milyen idejét múlt már azzal a lágy csókkal a végén... hogy hogy nem raknak bele pár új jelenetet, amiben Bogart Bergman bugyijában matat? Nos a számtalan indok mellett ott a tisztelet: általában illik tisztelni azt amit egy alkotó a saját művével csinál. Belenyulni a műbe az ő személyes privilégiuma.

Hogy mennyire nem tiszteli Adywan a Star Warst az nálam leginkább az olyan variálásokon bukik ki mint amilyen például az Obi-Wan Luke kunyhós beszédének újravágása az ep.4-ben. Aki tényleg rajongó annak az átfutó gondolat sem megy át a fején, hogy ezt másképp kéne csinálni... szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, a szavaiddal élve ezek szerint akkor Lucas műveli a legnagyobb "belebarmolásokat". :D Ahányszor ő már belepiszkált a saját művébe.... :)

 

Azt meg, hogy "tényleg rajongó" hagyjuk. :) Nincs egyértelmű válasz erre. Ahány ház, annyi szokás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, a szavaiddal élve ezek szerint akkor Lucas műveli a legnagyobb "belebarmolásokat". :D Ahányszor ő már belepiszkált a saját művébe.... :)

 

Azt meg, hogy "tényleg rajongó" hagyjuk. :) Nincs egyértelmű válasz erre. Ahány ház, annyi szokás.

Csak magamat tudom idézni: "...illik tisztelni azt amit egy alkotó a saját művével csinál. Belenyulni a műbe az ő személyes privilégiuma."

 

Az, hogy egy alkotó utolag belenyul a saját művébe számtalanszor megtörténik. Tolkien is újrairta a Gyűrűk Ura első kiadását, Dali is volt hogy utolag belenyult a képeibe és például Coppola is újravariált dolgokat a Keresztapa trilógiában.

 

Nade milyen durva lenne, ha egy vadidegen újrairna részeket a Gyűrűk Urában vagy belefestene egy Dali képbe, esetleg a Keresztapát rendezgetné át... na az belebaromolás.

 

Az "igazi rajongó" kérdésben pedig csak a saját nézőpontomat ismertettem. Aki a Saga ikonikus jeleneteit feljavithatónak tartja és belebarmol az szerintem nem rajongó. Ez nem egyetemes kinyilatkoztatás, csak egy szerény vélemény.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is leírtam a véleményem. Ha már közzé tette a verzióját akkor ennyit megtehet az ember nem igaz? És valóban voltak apróságok amiket remekül feljavított, de sajnos nem maradt meg ezen a vonalon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr minden szavával egyetértek. Nagyon jó megfogalmazta, hol van baj Adywan munkájával.

 

Pl nem tudom Simon Zoli is mit szólna ha barmolásnak tekintenék a műveit, amit így úgy de az eredeti Lucas képekből, promóciós anyagokból nyúl le?

Ja, Simon Z minden képe egy már meglévő Lucasfilmes kép feljavított és átvariált képe, és ezek nagyja megegyezik az eredetivel. Valóban. Meg a filmfeljavítás és a montázs tényleg egyazon műfaj. Még ha teszem azt az én klipjeimet hoztad volna példának, ott legalább mindkét eset mozgókép (bár a videóklip is csak egy montázs). A szög is hasonlít a dobverőre, így akár azokat is összehasonlíthatnánk...

 

Senki nem pocskondiázza a King Kong, vagy a Drakula sokadik feldolgozását. Pedig azoknak is van egy eredetije.

Egyrészt, egyszer kérdezd majd meg, mi a véleményem a legújabb King Kong filmről :) Másrészt, Bomarr rendkívül szépen összefoglalta, azokat miért nem szidjuk ilyen megközelítésből.

 

Most jön egy srác, aki azt mondja, a régi trilógia filmtechnikai megoldásai nem tették lehetővé, hogy a mai szemmel is igazán látványos, gagyi utalásoktól mentes (itt kifejezetten arra célzok, hogy a Halálcsillagról és a Yavin IV-ről is mindössze néhány tucat vadászgép szállt fel, holott a Halálcsillagon több száz/ezer lehetett belőlük) film készülhessen.

Nem hiszem, hogy a kék szűrő, Ben és Luke beszélgetésének átvariálása, különböző jelenetek kivagdosása technikai kérdés lenne. Ez számomra a belebarmolás. Nincs, és nem is volt semmi bajom azzal, hogy feljavít, sőt, a legutóbbi képnél is jeleztem, hogy a háttér újraalakítása tetszik. HA csak ennyit tenne, válvonással annyiba hagynás, sőt, talán még elégedett is lennék. Ez valóban javítás lenne. De, ő színbeállításokat módosít, jeleneteket vág át önkényesen. Ez semmiféle megközelítésből nem javítás, hanem egy felépített koncepció ledöntése, azaz elbarmolása. És ezt azért is tartom fenn, mert tudom azt is, hogy a szűrő eltávolítása hány kattintás, és azt is, hogy egy jelenet újravágása mennyi idő, és hidd el nekem, egyáltalán nem izzasztó meló. A felújításokat tisztelem, becsülöm, de az olyan felesleges és önkényes megmozdulásokat, amiket még pluszban művel, egy fél pillanatig sem fogom tisztelni, becsülni, de még szép szavakkal sem illetni.

 

Vagy akkor az is belebarmolás SimonZ művészetébe, hogy én megpróbálom megérteni és eltanulni a módszereit és stílusát a montázskészítésben? Ha igen, szóljatok, és abbahagyom! Jó, tudom, én nem Zoli képeit "javítom fel".

Már megint a szög lett összehasonlítva a dobverővel. Két külön műfaj, ráadásul még rá is világítottál, hol hibázik hatalmasat a hasonlatod. Majd ha Simon Z átszinezett, itt-ott megvágott képeivel teszel teli egy honlapot és kezdesz el velük "hencegni", na, akkor fogom a te alkotásaidat is úgy illetni, hogy "az eredeti elbarmolása".

 

Ha meg csak magának csinálta, hogy kerülhetett egy példány az én polcomra is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeredményben tök mindegy kinek mi a véleménye. Adywan sikeres lett, ez tény. Külföldön és idehaza is elég sokan elismerik tehetségét, nem szapulják. És tényleg, akinek nem tetszik, az nem nézi. Így vannak a fanatikus klasszikus trilógiát imádó rajongók az előzménytrilógiával, vagy a sagát kedvelők közül páran a TCW-vel. Mindent nem kajálhat be mindenki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függetlenül, hogy nektek nem tetszik, még nem kéne a készítőre olyanokat írni, hogy menjen már.... na hogy ide Ody mit gondolt, arra inkább nem is gondolok. Legalább a rá áldozott munka miatt nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm... Érdekes dolgokat olvastam... Lehet, hogy rábeszélem George bácsit ugyan had forgassam már újra a Saga-t mondjuk Emma Watson és társai főszereplésével... Teljesen saját elképzelések szerint, saját rendezővel, forgatókönyíróval, és persze a mai csúcstechnikával, illetve a mai ízléseknek megfelelő történetvezetéssel. Persze az eredeti történetvázra építve...

Az írásaitokból következtetve azt jobb néven vennétek, mint Adywan munkáját...

 

És félreértés ne essék! Nekem sem tetszik a legtöbb vágásokkal kapcsolatos változtatás. Főleg nem a kivágások. Azt mondjátok nem ért a filmművészethez? Lehet. Én sem értek hozzá. De azt tudom, hogy pl egy az egész filmen rajt felejtett kék szűrő kevés egy adott hangulat megteremtéséhez. Ebből pedig az következik, hogy a hiány is kevés egy megteremtett hangulat lerombolásához. Számomra egy filmben nem a szűrők, hanem a sztori vonalvezetése, a vágás és a színészek játéka adja meg a film hangulatát, nem pedig az, hogy hol milyen szűrőt használnak hangulatkeltés céljából. (Egyébként amíg nem olvastam róla, meg voltam győződve, hogy a Hoth és a Bespin színei a légkör fénytörése és a rendszer csillagának színe miatt olyan, amilyen. Még csak nem is gondoltam rá, hogy az a kékes beütés egy egyszerű filmtechnikai trükk, és semmi más.) Persze nekem tökéletesen megfelel az eredeti is, de az Adywan-féle is ebből a szempontból. A vágásokkal, mint említettem, már nem vagyok ennyire toleráns, de azért nem nevezem barmolásnak. Neki így tetszik, és ezt elfogadom. Mellesleg láttam már néhány rajongói munkát. Ilyen átalakításokat is, meg új filmeket is. Adywan technikai színvonalához képest a legjobb is fényévekkel le van maradva.

 

Bomarr, mit szólnál ahhoz, ha én meg azt mondanám, hogy az az igazi rajongó, aki elfogadja a másik rajongó véleményét akkor is, ha nem ért vele egyet. Elfogadja a másik munkáját, és azt képes a helyén (azaz rajongói alkotásként) kezelni, és nem nevezi barmolásnak, csak mert hozzá mert nyúlni az eredeti műhöz, hogy megmutassa, Ő hogyan képzeli el azt, hogyan csinálta volna meg, ha rábízzák.

Amikor én leírtam a sorozattudor srácról, hogy a TCW-s írását olvasva az első gondolatom az volt, hogy "Ez egy b*rom!", Obi1 olyan hangnemben utasított rendre, hogy komoly erőfeszítésembe került nem helyretenni, hogy is kell az idősebbekkel beszélni. És mellette mindenki más is fel volt háborodva emiatt. Most meg már sokadszor kell azt olvasnom, hogy Adywan így belebarmolt a filmbe, meg Adywan úgy belebarmolt a filmbe. Szerintem ez legalább olyan sértő rá nézve, mint amit én írtam a srácról. (Ugyanis én utána még ugyanabban a hsz-ben írtam, hogy átgondolva a dolgot, mégsem az...) Szóval engem talán ez zavar leginkább. Most akkor sértegethetünk-e számunkra ismeretlen embereket, vagy sem?

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függetlenül, hogy nektek nem tetszik, még nem kéne a készítőre olyanokat írni, hogy menjen már.... na hogy ide Ody mit gondolt, arra inkább nem is gondolok. Legalább a rá áldozott munka miatt nem.

Nem gondoltam semmit. De megint sikerült pont az én egy mondatomra rákattanni és belemagyarázni olyat amit nem is gondoltam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyoka az isten áldjon meg! Ki sértegette itt Adywant? Kicsit kezd felfújódni ez a dolog már... A barmolás az sértésnek számít? Az lenne a sértés ha elküldtük volna az anyukájába, vagy atomot akarnák rászórni. A mi véleményünk max. keményen megfogalmazott, de hol van az a sértéshez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, én Gyoka véleményén vagyok. Ha én x órát ölnék egy melóba, és aztán azt olvasnám, hogy gáz vagyok... azt eléggé sértőnek találnám.

Maximum a melód gáz, de te miért miért lenne az? Én legalábbis nem az embert szoktam megítélni az ilyen esetekben, hisz nem ismerem, hogy tehetnék ilyet? Az pedig, hogy nem kellemes amikor nem tetszik valakinek amit csináltunk az valóban kellemetlen tud lenni. A negatív vélemény nem személyes támadás. Legalábbis nálam mindig így volt. Akivel pedig bajom, annak bizony úgy fogalmazok, hogy abból kiderül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt te írtad, Ody:

 

Szerintem nem lett pocskondiázva senki. Egyszerűen leírtuk, hogy szerintünk gázos a srác. Ez még nem pocskondiázás. Simon Zoli példája pedig teljesen rossz. Ő milyen eredeti Lucasfilmes képet alakított át? Saját maga készít egy új művet, és nem másét alakítgatja.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosszul fogalmaztam, vagy legalábbis nem pontosan. Alább leírtam pontosítva. No de akkor még egyszer.... "Egyszerűen leírtuk, hogy szerintünk gázos a srác munkája." Így volt értve csak egy szó lemaradt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor - mivel én voltam az első olyan tetü(?), aki azt merte mondani, hogy az újravágás, kivágás, képi hatások átalakítása belebarmolás - szeretnék mélységesen nagyon szívesen elnézést kérni Adywan uraságtól, mert negatív véleményt mertem mondani a művéről, amin szegény pára hosszú órákat gürcölt. Remélem megbocsát, ha a lelkébe gázoltam egy olyan szóval, ami érzésem szerint találóan kifejezte, mit is érzek a fent említetekkel kaocsolatban, de legközelebb majd csak az "elcseszte", vagy "elszúrta", vagy "tönkre tette" szavajárásokat fogom használni, hátha az kevésbé sértő. Bár van egy olyan sanda gyanúm, hogy azt sem tudja, hogy létezem ezen a világon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, mit szólnál ahhoz, ha én meg azt mondanám, hogy az az igazi rajongó, aki elfogadja a másik rajongó véleményét akkor is, ha nem ért vele egyet. Elfogadja a másik munkáját, és azt képes a helyén (azaz rajongói alkotásként) kezelni, és nem nevezi barmolásnak, csak mert hozzá mert nyúlni az eredeti műhöz, hogy megmutassa, Ő hogyan képzeli el azt, hogyan csinálta volna meg, ha rábízzák.

Amikor én leírtam a sorozattudor srácról, hogy a TCW-s írását olvasva az első gondolatom az volt, hogy "Ez egy b*rom!", Obi1 olyan hangnemben utasított rendre, hogy komoly erőfeszítésembe került nem helyretenni, hogy is kell az idősebbekkel beszélni. És mellette mindenki más is fel volt háborodva emiatt. Most meg már sokadszor kell azt olvasnom, hogy Adywan így belebarmolt a filmbe, meg Adywan úgy belebarmolt a filmbe. Szerintem ez legalább olyan sértő rá nézve, mint amit én írtam a srácról. (Ugyanis én utána még ugyanabban a hsz-ben írtam, hogy átgondolva a dolgot, mégsem az...) Szóval engem talán ez zavar leginkább. Most akkor sértegethetünk-e számunkra ismeretlen embereket, vagy sem?

 

Soha nem sértegettem senkit. Egy valamiről alkottam csak véleményt: az Adywan-féle Star Wars vágásról, amit továbbra is bénának tartok. Ő ugy döntött, hogy készit egy saját verziót és közkincsé teszi, ami azzal jár, hogy az emberek véleményt fognak alkotni róla. Valakinek tetszeni fog, valakinek nem. Azt elvárni, hogy mindenki boruljon hanyatt tőle szerintem irreális.

Én az aktuális Clone Wars epizódról is megmondom ha nem tetszik: ott se ügyelek a CW készitők lelki világára, mert ilyen alapon semmit nem szabadna kritizálni, hisz mindent emberek csinálnak. Adywanra egyébként már csak azért sem lehet sértő amit mondok, mert minden bizonnyal nem tud magyarul. De ha tudna is, szerintem nem különösebben érdekelné. Nyilván fel volt lelkileg készülve rá, hogy lesz akinek nem fog tetszeni a munkája. Ez ezzel jár.

 

Én is tettem már fel munkámat (igaz, nem film-átszabást) a netre és nem sértödtem meg egyetlen pillanatra sem ha valaki közölte, hogy ez ugy rossz ahogy van. Aki csak a pozitiv véleményeket tud elviselni annak nem szabad kilépnie a nyilvánosság elé a munkájával. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Le lett cserélve a romboló párkánya kilövik az egyik X-szárnyút illetve az ionlövedék VÉGRE kék, ahogy lennie kell. :o

Lófügyit kell kéknek lennie. Az X-Wing játékok b*szták el, nehogy már a filmet igazítsuk hozzá, amiben amúgy következetesen nem kék az ion, hiszen az ep2-3-ban is kékkel lőnek, és az biza nem ion, de a Malevolence, vagy a JK2-ben sem kék az ion, hanem piros/lilás (vagyis kvázi akármilyen színű lehet a lézer/ion/proton). Azt az X-Winget meg piszok fontos volt kilőni, ettől máris jobb lett a film... :D

De, hogy jót is mondjak, a többi csillagromboló és a hipertérbe ugrás jó ötlet. Talán ezt kéne Adywannak felfognia, hogy az ilyen apró hangulati változtatások kellen(én)ek (még), nem a forgatókönyv és az SW Univerzum átírása... :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott volt pl a jawák ionfegyvere is ami kék. :angry: De a te általad adott magyarázattal Dzséjt, akkor miért volt éppen piros a hoth-i ionfegyver amikor van piros lézersugár is? :D Szerintem ez a kék dolog jobb megoldás ha csupán a klasszikus trilógiát nézzük. Ugye a jawák kék ionnal bénítottak és még a Tantive IV-en is a rohamosztagosok kék bénítósugárral fektették ki Leiát. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egyáltalán miért kell átszínezni kékké azt a lövedéket? Most hirtelen nem jut eszembe, hogy eredetileg milyen színű, de nem tudom elképzelni, hogy valakit zavar, hogy olyan. Egyébként ez az egész dolog nekem nem szimpatikus, hogy valaki fogja magát és más munkájába belenyúl és változtat rajta, ráadásul az engedélye nélkül (mert kötve hiszem, hogy Lucas engedélyezte volna ezt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.