Ugrás a kommentre

Utalások más művekben


lokatelli

Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?  

71 felhasználó szavazott

  1. 1. Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?

    • Igen, de csak többszöri nézésnél veszem észre.
      6
    • Igen, mindig kiszúrom els?re.
      45
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más mondja, merre van.
      0
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más megmutatja pontosan hol van.
      0
    • Változó. Van, hogy észreveszem, van, hogy nem.
      18
    • Nem szoktam észrevenni. Túl leköt a film, nem figyelek eléggé.
      1


Ajánlott hozzászólás

De az aktív a tv2-n van. :D

 

Szerintem nem kell ilyen tragikusan felfogni, a lényeg, az, hogy csináltak egy olyan riportot ami a hajakról szól, minnél szokatlanabb furcsa hajakról, naná, hogy szót ejtenek a legendás kakaóscsiga frizuráról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Dünyayi Kurtaran Adam Nem tudom, hogy ez mond-e valamit sokaknak.

Angolul annyit tesz, hogy The Man who saved the world.

Ez egy török film ami arról nevezetes, hogy jeleneteket vágtak be belőle a ep4-ből teljes jeleneteket, maximum tükrözik.

Teljesen beleszövik a történetbe.

Verekedős részek alatt ami valami pusztán zajlik valami pásztorok között Indiana JOnes zenéje kíséri.

Ez valami borzalmas alkotás, de nagyon érdekes.

De ezek nem utalások, hanem lopások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég obszcén, s nem igazán a Star Wars szellemiségével össze-egyeztethető, de ide tartozik. Szóval a Devil's Rejects cimű horrorban (2005-ös film) egy kuplerájban hangzik el az alábbi párbeszéd:

 

-Valami olyan tágas hely kéne, mint a Star Warsban

Tudod, azok a lúzerek meg akarják dugni Leia hercegnőt, nemde?

Mire a takaritó, aki eddig egyetlen szót se szólt: -Én biztosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ma dél tájt körbenyomtam a tv-n, hogy amíg nem kezdődik a Sipmson család nézzek valamit és mivel találkozom?

Animal Planeten Állati bálványok címmel az SW szörnyeit mutatták be, kit milyen állat ihletett. Angol címe Animal Icons Star Wars Creatures.

 

Csak a végét láttam de marha érdekes volt. pl az Acklay azért nem nyársalja fel Obi-t, mert sötétben fejlődött ki a szeme és a napfényes Geonosis-on gyakorlatilag vak. Ezt Rob Coleman mondta. Az ep3-al is foglalkoznak egy csöppet, de csak két lényt mutattak be. A Boga ihlettetése a Ranchon lévő gyíkok voltak és a wookie-knak azért van bundája(ezt egy animátor megkérdőjelezte, ha trópusokon élnek miért van bundájuk), mert Orángutánnak is van.

 

Elvileg ma ismétlik 18:00-kor. De a ma 11-órás kezdés nem volt a műsorban csak az este hat órás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az egyik oldalon találtam ezt a finoman szólva is morbid párhuzamot. A fentebbi kép a hirhedt "Triumph of the Will" cimű náci propganada filmből való, ami az egyik leghiresebb a 'témában'. Állitolag a két jelenet alatti zene is elég hasonló... Lucas mondjuk többször is hangsúlyozta, hogy sokat meritett a második világháborús archiv felvételekből, igy akár még az is lehet, hogy szándékos a párhuzam... (...bár hogy pont egy Lázadó jelenet...)

 

sw011_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

sw02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepő, de szerintem el kell vonatkoztatni a tartalomtól, ezért akadhat ki bárki miatta. Csak a forma az, ami ez esetben lényeges, a formát sokféle tartalommal meg lehet tölteni. Egyszer azt olvastam, hogy Leni Riefenstall (bocs, nem tudom rendesen leírni a nevét) német rendezőnő filmes módszereit tanítják a tengerentúlon, pedig Hitler rendszerének volt a kiszolgálója. Attól még formailag lehetett egy zseni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég mutatták be odaát a Beastie Boys koncertfilmjét az "Awesome; I Fuckin' Shot that" cimű filmet. Ez idáig persze teljesen érdektelen, de igy néz ki a filmjük hivatalos posztere:

 

awesomeposter_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Az SW témát leszámitva elég igénytelen darab... inkább egy közepes fan munkának tünik elsőre :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A minap néztem a Stargate Atlantis utolsó részeit, és az egyikben Sheppard ezredes egy Lidérc dárdában (vadászgépben) ülve azzal eszembesült, hogy a gépe robotpilótára váltott és ezerrel zúz a Kaptárhajó felé. Erre megszólal:

 

"R2! Kapcsold ki ezt az őrült robotpilótát!"

 

Jó érzés, hogy már az ep1-ből is hallani idézeteket.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is! Lehet, hogy az új részekkel is úgy lesz, mint a régiekkel? Minél jobban távolodunk tőlük időben, az embereknek annál jobban a tudatában lesznek? Ámbátor ez így nem igaz, mert az EpIV-V-VI már a megjelenésekor is pozitív fogadtatást kapott, bár én akkor még nem éltem, szal igazából nem tudom :oops:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.