Ugrás a kommentre

Utalások más művekben


lokatelli

Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?  

71 felhasználó szavazott

  1. 1. Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?

    • Igen, de csak többszöri nézésnél veszem észre.
      6
    • Igen, mindig kiszúrom els?re.
      45
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más mondja, merre van.
      0
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más megmutatja pontosan hol van.
      0
    • Változó. Van, hogy észreveszem, van, hogy nem.
      18
    • Nem szoktam észrevenni. Túl leköt a film, nem figyelek eléggé.
      1


Ajánlott hozzászólás

És ha már magyar filmek: a borzasztó "Tibor vagyok, de hóditani akarok" cimű "vigjátékban" az egyik srác egy aranyszinü műpénisszel fénykardosdit játszik és elhadar egy-két Vader idézetet... ez a poén egyébként hiven tükrözi az egész film szinvonalát ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Na már javában nézem a Firefly sorozatot. Egy-két gyengébb részt leszámitva egyre jobban élvezem. Ráadásul tele van SW utalásokkal. Pl. a 12-dik részben amikor üldözik őket a szövetségiek, a pilóta-srác megszólal:

 

-Majd bolondok lesznek ide követni minket!

 

És itt elkezd cikázni a sziklák között... egy kis Birodalom visszavág feeling, ahogy az egész 'Szövetség' úgy ahogy van hajazik a Birodalomra. A tisztek uniformisa ugyanugy, mint mondjuk a katonáik hatékonysága :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredeti egy sorozat lehet. :)

És marhára eredeti lehet az az ezernyi film is, amiben Star Wars utalás van. És milyen eredeti a BSG, amiért egy másik sorozatot dolgoz fel. Sőt, marhára eredeti volt George Lucas is, amiért utalásokat tett a Flash Gordonra, a Ben Hurra és még vagy egy tucat filmre. Hű de eredeti ez a világ, fúj, ez a rohadt Firefly is. Inkább örülnél, hogy vannak benne utalások, ahelyett, hogy cseszegeted, holott egy deka részt nem láttál a sorozatból :)

Bocs, de ez, mint Firefly rajongót baromira kibuktat. Minek kell cseszegetni? Én sem nyílvánulok meg minden Lostos bejegyzésnél, hogy milyen szar szemét, pedig az első rész után nem tartom sokkal többre, de nem teszem szóvá, pláne nem a Lost rajongók előtt és nem minden Lostos hozzászólás után. Mert ezt már viccesnek sem tartom. Egyszer-kétszer még igen, fogtam is, de most már sok.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom olyanoknak készült, akik tudnak értékelni néhány utalást:)

Sci-fi -ben utalgatni az SW-re, nem a legszerencsésebb sztem. Ráadásul úgy, hogy nem paródia...

 

Nyugalom van Dzséjt. Nem is írtam semmi rosszat, Te meg kibuktál, mintha anyáztam volna Sheldont. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Firefly-ban tényleg nincs semmivel sem több utalás az SW-re, mint mondjuk az SW-ben a Flash Gordon-ra. Az pedig érthető ha az űroperák egymásra utalgatnak... s mivel az SW ráadásul a műfaj messze legnagyobb klasszikusa, mire másra lenne utalás ha nem pont erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Firefly-ban tényleg nincs semmivel sem több utalás az SW-re, mint mondjuk az SW-ben a Flash Gordon-ra. Az pedig érthető ha az űroperák egymásra utalgatnak... s mivel az SW ráadásul a műfaj messze legnagyobb klasszikusa, mire másra lenne utalás ha nem pont erre.

Érdekes az ST-ben nincs ilyen mozzanat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmes utalgatásokat a Volt egyszer egy Vadnyugattal vezette be Sergio Leone és csak nagy sokára jött rá a többi filmes, hogy ezzel tényleg milyen ügyesen ellehet játszani... köztük Lucas, aki már az első SW-ben a westernektől, a Triump of the Will-en át a Flash Gordonig mindenfélére utalgatott. A Star Trekben tényleg nincs ilyen, bár nem érzem, hogy ettől akár több, akár kevesebb lenne... én mindenesetre örültem az apró SW utalásoknak a Firefly-ban (annyira sok azért nincs belőle).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sci-fi -ben utalgatni az SW-re, nem a legszerencsésebb sztem. Ráadásul úgy, hogy nem paródia...

 

Nyugalom van Dzséjt. Nem is írtam semmi rosszat, Te meg kibuktál, mintha anyáztam volna Sheldont. :)

Whedon, és ne is szidd, mert nemrég döbbentem rá, hogy az Alien 4-et is neki köszönhetjük, és hát az SW után nem az Alien Sagat szeretem a legjobban? :)

 

Jól van na, megpróbálok nem kibukni legközelebb, majd toleránsabb leszek :)

 

A sci-fiben scif-ire utalás meg szerintem akkor a legszerencsésebb, ha nem paródia. Pl a Stargate telis-tele van Star Wars és Star Trek utalásokkal, közvetlentől a közvetlenig. Ez tiszteletadás a nagy előd előtt. De ugyanígy, a Battlestar Galactica első részében elrepül Caprican a Serenity, és ez is nagyon jópofa.

A Star Trekben is vannak utalások. Most hirtelen kettő jut eszembe (bár az egyik a Treken belül mozog, a másik meg nem sci-fire utal, de mindegy). Pl a DS9-ben Quark bárjában Morn a Cheersbeli Normra utalás. A másik, Patrick Stewart ugya úgy emelkedik fel a 10. részben a székéből és ad ki parancsot, mint William Shatner a 6. filmben. És szerintem számtalan utalás lehet bennük olyan filmekre, amiket vagy nagyon régen, vagy sosem láttunk ilyen-olyan okokból, vagy csak nem vettük észre, hogy ez honnan van. Elvégre a Trek több, mint 600 részből áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Armageddonban is van kettő:

Két olajfúró gyerek Nasa-s cuccokkal játszogat és elkezdenek vitázni, melyikük legyen Han.

 

A vége felé mielőtt a tatuval röpkönének egy harmadik fúrósrác megkérdezi az orosz asztronautától, hogy ismeri-e Evel Knievelt (magyar szinkronban James Bond).

Erre az orosz: Nem láttam Csillagok háborúját. :)

 

Gratula tavaris

 

Knievel amúgy vakmerő motoroskunsztokkal szórakozgatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "Megléptem a Ferrarival" is büszkélkedhet eggyel:

A főszereplő gyerek odaadja a kocsit két csámesznak, hogy parkolják le, csak hát ők inkább elcsórják. Amíg ők száguldoznak és egy emelkedőn repülnek át a kocsival, az SW főcímzenéjét nyomják aláfestésnek. Még az a két elmebeteg fej.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

én játékból tudok egy jót. Monkey Island. Kalózzal játszunk és amikor megérkezünk egy lakatlan szigetre egy rozzant hajóval a hely hajótörött ezt mondja: You come with that ship I saw, you must be braver than I thought. Leia mondja ezt az episode IV-ben Hannak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.