Ugrás a kommentre

A Klónhadsereg


Ajánlott hozzászólás

Egyből válaszolok is a kérdésre: Nem Sifo-Dyas rendelte! Bár lehet erről EU én akkor se hiszem, hogy egy Jedi ilyen személytelen és a humánum legtöbb jellemzőjét nélkülöző hadsereget tudna rendelni. Biztosra veszem, hogy Sidious áll a háttérben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy nekem is inkább az evidens, hogy Sidious rendelte meg a klónokat. Egy Jedi profiljába nem illik, hogy csak úgy suttyomba megrendel egy galaxis uralására elegendő hadsereget. Meg eleve, hogyan fizette ki? Lenyúlt a Templom bankszámlájáról? És nem gondolt a hosszú távú következményekre? Pedig a Jedik javára azért jellemző volt a jövőbe tekintés, ennek szükségességét még Qui-Gon is elismerte. Mit gondolt, hogyan állít be a Jedi Tanács vagy a Szenátus elé azzal, hogy "hé gyerekek, van ám egy hadseregem". Szóval, nekem túl meredek ez az egész. Sidious rendelhette meg, és szegény Syfo lett a bűnbak, hogy aztán majd a Jedikre lehessen kenni a dolgokat (vagy összezavarják őket).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Obi-Wan nem azt mondja a filmben, hogy amikor a klónhadsereget megrendelték, akkor már Syfo-Dyas halott volt? Én erre emlékszem. És akkor úgy történhetett, hogy maga Dooku rendelte meg, csak Syfo-Dyas néven, aki már nem tudott reklamálni, hiszen halott volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Obi-Wan rákérdezett erre. Valóban úgy lehetett, ahogy mondjátok, vagyis Dooku rendelte meg a klónokat, miután megölte Sifo-Dyast.

 

Egyébként megrendelhette volna pénz nélkül is. Hisz egy Jedi mester volt,a Tanács tagja, aki a Köztársaság számára rendelte meg a klónokat. Azaz egy illusztris háttérrel rendelkező "üzletkötő" volt, aki a galaxis legmegbízhatóbb szervezete nevében járt el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként megrendelhette volna pénz nélkül is. Hisz egy Jedi mester volt,a Tanács tagja, aki a Köztársaság számára rendelte meg a klónokat. Azaz egy illusztris háttérrel rendelkező "üzletkötő" volt, aki a galaxis legmegbízhatóbb szervezete nevében járt el.

Szerintem is. Nem hiszem, hogy Lama Su rákérdezett volna a Tanácsnál, hogy egy tagjának van-e erre felhatalmazása. Erre minimális volt az esély. Aztán a pénz persze elkezdett csordogálni a Techno-Union-tól, a Bank Klántól, meg a többi későbbi szeparatista szervezettől. Meg volt ez szervezve rendesen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább Sidious -re gondoltam, mint megrendelőre. Bár az túl merész lenne részéről, és nem is illene a karakteréhez. :)

Sidious biztos nem jelent meg nyilvánosan ebben a helyzetben (sem). Ő mindig a háttérből szerette irányítani az eseményeket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát jól megkavarták ezt a Syfo-Dias sztorit az eredeti elképzelésekhez képest, az biztos. Sajnos kár volt.

 

Eretedileg úgy vették fel a jeleneteket 2000 nyarán, hogy egy Sydo-Dias nevű ember rendelte meg a klónhadsereget. Ez Obi-Wannak és a többi jedinek természetesen ismeretlen, tovább nyomoznak. Később Jango elárulja, hogy egy bizonyos Darth Tyranus kérte fel a munkára - ebből kikövetkeztetik Yodáék, hogy a Darth előnév miatt csakis egy sith lehet az illető.

Aztán jött a nagy ötlet, hogy ez így nem jó, nem elég titokzatos, túl nyilvánvaló, hogy Sydo-Dias Sidious-t takarja, és behozták a képbe Syfo-Diast, a rég meghalt jedit. A 2001-es tavaszi utóforgatáson újravették a megfelelő jelneteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. Nem hiszem, hogy Lama Su rákérdezett volna a Tanácsnál, hogy egy tagjának van-e erre felhatalmazása. Erre minimális volt az esély. Aztán a pénz persze elkezdett csordogálni a Techno-Union-tól, a Bank Klántól, meg a többi későbbi szeparatista szervezettől. Meg volt ez szervezve rendesen. :)

A pénzzel akkor lett volna gond, ha ténylegesen a valódi Syfo rendelte volna meg a klónokat. Ő nem vehetett volna le pénzt a Köztársaság, a Jedi Templom vagy a kereskedelmi szervezetek számlájáról, legalábbis észrevétlenül. Ezért kizárt, hogy tényleg ő volt, ahogy az EU kitalálta. Hogy Sidious vagy Tyrannus volt-e a megrendelő, az meg már talán mellékes is, de az tuti, hogy a két Sith valamelyike volt.

Sidious intézhette hologramon keresztül a tárgyalást, viszont Dooku megnyerőbb alak, így jobb üzletkötő. Viszont nála fenn áll a veszély, hogy ha megkérdik Lámát, hogy írja le Syfot, akkor megadja Dooku személyleírását. Sidious esetében csak annyit mondhatna, hogy egy köpenyes alak, csuklyában, ez viszont elég általános viselet a Jediknél.

 

Hát jól megkavarták ezt a Syfo-Dias sztorit az eredeti elképzelésekhez képest, az biztos. Sajnos kár volt.

 

Eretedileg úgy vették fel a jeleneteket 2000 nyarán, hogy egy Sydo-Dias nevű ember rendelte meg a klónhadsereget. Ez Obi-Wannak és a többi jedinek természetesen ismeretlen, tovább nyomoznak. Később Jango elárulja, hogy egy bizonyos Darth Tyranus kérte fel a munkára - ebből kikövetkeztetik Yodáék, hogy a Darth előnév miatt csakis egy sith lehet az illető.

Aztán jött a nagy ötlet, hogy ez így nem jó, nem elég titokzatos, túl nyilvánvaló, hogy Sydo-Dias Sidious-t takarja, és behozták a képbe Syfo-Diast, a rég meghalt jedit. A 2001-es tavaszi utóforgatáson újravették a megfelelő jelneteket.

Hm... hát ez legalább azt megerősíti, hogy Lucas elképzelése szerint Sidious volt a megrendelő. Bár szerintem így jobb, ahogy a filmben van. Egyrészt, mert lehet rajta agyalogni, másrészt, mert így tényleg megkavarják a Jediket is. Egy nem létező alakra azonnal rábökhették volna, hogy a Sith az, viszont egy létező Jedi mester esetében már azt is ki kell deríteni, hogy a jő mester tett-e ilyen intézkedést, vagy sem? Halott-e vagy sem? Ő-e a Sith, vagy sem? Tehát elindulnak egy másik, holt (és kihült) nyomon, amin elcsámcsoghatnak, Sidious meg örülhet, a Jedik hosszú ideig nem őt hajkurásszák.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont nem lehet véletlen, hogy Syfo-Dias éppen a rendelés megtörténte körül halt meg. Nyilván a kancellári szék megszerzése után Sidious nem sokat tétlenkedett. Azért is jó ez a dolog, mert konkrét intervallumot ad a sith kezébe. Tíz év alatt kell megágyazni a háborúnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont nem lehet véletlen, hogy Syfo-Dias éppen a rendelés megtörténte körül halt meg. Nyilván a kancellári szék megszerzése után Sidious nem sokat tétlenkedett. Azért is jó ez a dolog, mert konkrét intervallumot ad a sith kezébe. Tíz év alatt kell megágyazni a háborúnak.

Lehet, hogy véletlen volt, és csak kihasználták, hogy meghalt a Jedi Tanács egy tagja. De az is lehet, hogy Maul maga ölte meg, hogy aztán elterelésnek használhassák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez rejtélyes dolog.100 %-ra egyik sem biztos.Szerintem 3 eset van.

 

1.Maga Syfo rendelte meg a jövőnek.Őmár árezte vagy tudta, hogy a Sithekkel baj lesz, de mivel mindenki hülyének nézte ezért titokban gondoskodott a jövőnek egy hadseregről, hogyha esetleg a Sith-ek csinálnak valamit.A pénzzel nincs gond mert majd az és akkor fizet aki érte megy.Tehát szállításnál van fizetés.

A fentienek ellentmond, hogy megölték.Elvileg lehetséges lenne, hogy Dooku valahogy tudomást szerzett róla, és a amaguk hasznára fordították a hadsereg megrendelését.

2.Dooku rendelte meg ,mint Syfo(ez a leghihetőbb).Mégpedig azért, hogy a háborút kirobbantsák.Nekem ezezl az a problémám, hogy akkor a Jedik tudomására kell hozni a hadsereg létezést.De nem tettek semmit.Obi-wan jött rá, egy nyomozás után.Azt azért nem hinném, hogy Obi nyomozását manipulálták, hogy mindenképp odataláljon.Én azt gondolom, hogy El akarták árulni, csak Obni megelőzte őket, ami nekik kapóra jött.

3.Sidious rendelte meg, de ez nem valószínű.Nem kozkáztathatott, hogy idő elött felfedik kilétét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Hát ezt az ismert problematikák után kizártuk. Azért a kaminoiaknak baromi nagy anyagi kockázat az, hogy nem fizetettnek egy zsíros előleget, hiszen nem kis tételre kaptak megrendelést és nem pár hónapig tart az erőforrások felzabálása. Így is pánikolhattak, hogy tíz évig kuss volt a Jedik felől.

2. Ez meglehet, de van benne kockázat. Ha a kereskedelmiek csak megneszelik, hogy ő áll a háttérben, bajban van a Szeparatista mozgalom.

3. Szerintem semmit sem kockáztaott. Ha a Kereskedelmi Szövetség vezérhajójával rádiózgatott egyszerű szenátorként, hát főkancellárként minimum nem csapott rá senki a kezére, ha telefonálgat. A köpeny eltakarta az arcát, a munkatársai meg tudták, kicsoda, micsoda ő. Nuku kockázat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3. Szerintem semmit sem kockáztaott. Ha a Kereskedelmi Szövetség vezérhajójával rádiózgatott egyszerű szenátorként, hát főkancellárként minimum nem csapott rá senki a kezére, ha telefonálgat. A köpeny eltakarta az arcát, a munkatársai meg tudták, kicsoda, micsoda ő. Nuku kockázat.

Ezt a megrendelést biztos nem lehetett telefonon leadni. Ekkora mennyiségű klónt egy szimpla hologramos bejelentkezésre nem kezdtek volna el gyártani. Ehhez személyesen kellett odamennie valakinek a Kaminora, és az biztos nem Sidious volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is lehetett Dooku. Kamino mindentől messze van, elég kevés a kockázata, hogy lebukik pl. a szeparatista barátai előtt. Arról nem beszélve, hogy ő is lehetett köpenyben és csuklyában. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy Syfo-Dias volt (és nem csak az EU szerint). A kaminoiak ismerték őt személyesen, meg is kérdezik, hogy még mindig benne van-e a tanácsban (majdnem azt jelenti, hogy "Hogy van az az öregharcos, minden rendben vele?").

A jedi tanács 12 tagja ismert figura, ez olyan, mintha ma mondjuk a honvédelmi miniszternek adnám ki magam egy vidéki katonai kiképzőtáborban, szólnék, hogy akkor kell nekem 10 év múlva egy hadsereg, a hülye laktanyavezető meg elhinné, és 10 év múlva tényleg lenne egy csomó saját katonám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy Syfo-Dias volt (és nem csak az EU szerint). A kaminoiak ismerték őt személyesen, meg is kérdezik, hogy még mindig benne van-e a tanácsban (majdnem azt jelenti, hogy "Hogy van az az öregharcos, minden rendben vele?").

A jedi tanács 12 tagja ismert figura, ez olyan, mintha ma mondjuk a honvédelmi miniszternek adnám ki magam egy vidéki katonai kiképzőtáborban, szólnék, hogy akkor kell nekem 10 év múlva egy hadsereg, a hülye laktanyavezető meg elhinné, és 10 év múlva tényleg lenne egy csomó saját katonám.

Azt viszont elfelejted, hogy Kamino nem a köztársaság része, hanem kívülállók. Nekik aztán mindegy ki mit rendel, csak legyen jó a modora és legyen tele a pénztálcája. :D Dex utal is rá, hogy maguknak való népség és óvatosan kell közelíteni feléjük. Szerintem egy Dooku vagy Sidious szintű mahinátor simán betudta adni nekik, hogy ő Syfo-Dias. Én kétlem, hogy ismerték volna Diast a kaminóiak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy Syfo-Dias volt (és nem csak az EU szerint). A kaminoiak ismerték őt személyesen, meg is kérdezik, hogy még mindig benne van-e a tanácsban (majdnem azt jelenti, hogy "Hogy van az az öregharcos, minden rendben vele?").

A jedi tanács 12 tagja ismert figura

Abból, hogy tudták róla, hogy a Tanács tagja, még egyáltalán nem következik az, hogy személyesen ismerték. A nyilvánosság előtt a Jedi Tanács tagjai név szerint biztos ismertek voltak, de nem hiszem, hogy a Holonet (meg a galaktikus bulvársajtó :D) az ő képükkel volt tele. :D És a kaminoiakat miért is érdekelte volna a Tanács? Én is Dex bemondását veszem alapul - ha Obi-Wannak szavahihető volt, akkor nekem is az. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így rendben is lenne, csak kifelejted a képből Obi-Want. Ő úgy tudja, hogy Sifo-Dyas már korábban meghalt, és Yodáék sem mondanak neki ellen.

Pontosan. Az ep1-ben nem volt benne, az összes Tanácstagot ismerjük, és mivel az ep2-re csak két Jedi cserélődött le (Yaddle és Yarael Poof Cloeman Treborra és Shaak Ti-re), míg Syfot úgy hivatkozik rá Lama, hogy "leading member of the Jedi Council", vagyis a Jedi Tanács vezető tagja, nem hiszem, hogy az elmúlt tíz évben egy pár napra beugrott Tanácstagról lenne szó (és Obi-Wan nem akadt fenn azon, hogy vezető tanácstagnak lett titulálva). Viszont, ha Syfo az ep1 előtt halt meg, akkor Dooku még nem ölhette meg, hiszen akkor Sidiousnak még ott volt Maul. Szóval, Syfo biztos nem rendelhette meg, mert az ep1 előtti időkben nem lehetett rá oka, hiszen a Sith létezésére csak az ep1 végén derült fény. Az ep1 és 2 között meg azért nem igazán lehetett, mert a vezető tagok a Tanácsban végig ugyanazok (Yoda, Windu, Ki-Adi, Plo Koon, Tiin, legalábbis a Tanács magját az EU szerint öt örök tagságot kapott Jedi alkotja, és ezek öten vannak, akik minden részben ott ücsörögnek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az 1, verzió.... Sifo rendelt, Dookuék meg átvették tőle az egészet. Esetleg Palpatine szenátor (akár.... végülis Coruiscanton volt!) valahogy megpedzhette neki, és tudjuk mennyire tudott machinálni az öreg. Legalábbis valami alapot "biztos" Syfo adott hozzá.

Ami Obi nyomozását illeti: Palpi nem egyszer mondja hogy minden úgy történik ahogyan előre eltervezte.... amikor a mintaegyedet kérte fel Amidala megölésére, szerintem fejben már a geonosisi csatánál járt.

Egyszerűen túl nagy kavarómester volt Sidious ahhoz, hogy az igazi Sifo-Dyas kimaradjon belőle.

 

Ami a Tanács tagjait illeti: nem tudom mikor hozták nyilvánosságra az Ep1 - es Tanács teljes névsorát, de a fél nyakamat rá, hogy akkor még Sifo-Dyas mint valódi Jedi, főleg mint a Tanács tagja még sehol sem volt. Maximum mint Sidious álneve, már fölmerülhetett. Talán, esetleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU azt írja, Sifo-Dyas Dooku barátja volt.

Az EU....tudod mi a véleményem róla! Vagy ha nem tudod, most már sejtheted. :pfff: Egyszerűen nincs értelme egy ilyen nagy horderejű dolgot egy egyszer megemlített karakternek tulajdonítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.