Ugrás a kommentre

A Klónhadsereg


Ajánlott hozzászólás

Ezt szerintem már a TCW is elég jól tisztázta. A hatodik évadban mondja el Windu, hogy Sifo-Dyast azért vágták ki a Tanácsból az ep1 előtt, mert víziót látott egy háborúról és szorgalmazta egy hadsereg felállítását. Eztán mindenki tényként kezeli, hogy Sifo-Dyas volt a megrendelő és titokban tartotta a Tanács előtt. Lama Su is azt mondta az ep2-ben, hogy ő rendelte meg a klónokat, és biztos, hogy nem a magát Sifo-Dyasnak kiadó Dookuval meetingelt ez ügyben anno, mert később Dookut Lama Su Tyranusként azonosította, amikor feltelefonálta Tup miatt - és Dooku maga azt mondta Sunak, hogy csak Sifo-Dyas tudott a biochipről. Vagyis Su Tyranust és Sifo-Dyast két külön, de egymással kapcsolatban álló emberként ismerte meg.

Dooku és Sifo-Dyas közeli barátságát pedig megerősítette a Dooku: Jedi Lost. Szóval nyilván kapcsolatban álltak, és a Mester és tanítványból azt is tudjuk, hogy Dooku valamivel a Jedi Rend elhagyása után felkereste az egyik egykori tanítványát, és ezután már feltételezhetjük, hogy régi, renegát barátját is megkörnyékezte. Talán pont Dooku volt az, aki anyagi támogatást adott Sifo-Dyasnak a klónok megrendelésére, és Lama Su illetve a Jedi Tanács szavai alapján biztos, hogy a klónok megrendelése Dooku és Dias közös projektje volt, majd ezután Dooku megölte a barátját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Korábban én is úgy gondoltam, hogy Dooku törölhette az adatokat. De talán Sifo-Dyas volt. Viszont még mindig sok a homályos pont. Sidious klónsereg terve és a Dooku-Dyas hadseregfelállítási terv egymástól független volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott egy dolog. Azt tudjuk, hogy Sifo Dyad mindenféleképpen benne volt valahogy a klónsereg előállításában. A Legendákban Plagueis és Sidious civilben környékezte meg őt. A kánonban látomások jöttek. De mindkét vonalon voltak kisebb-nagyobb válságok. Szerintem logikus azt gondolni, hogy már a nabooi válság előtt is kellett, hogy legyenek ehhez hasonló kisebb incidensek. Kellett valami plusz löket, hogy Sifo-t ebbe az irányba lökje el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köztársasági hadsereg felállításról már Dooku is szónokolt a Szenátusban, már akkor amikor Rael volt a tanítványa, szerintem ez, a Serennon történtek és a látomások együttesen vezették arra a következtetésre hogy a köztársaságnak szüksége van egy hadseregre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Iqvi írta:

Köztársasági hadsereg felállításról már Dooku is szónokolt a Szenátusban, már akkor amikor Rael volt a tanítványa, szerintem ez, a Serennon történtek és a látomások együttesen vezették arra a következtetésre hogy a köztársaságnak szüksége van egy hadseregre.

Igen, és e mellett Sidious is ebben gondolkodott. Neki is kellett sereg a saját, piszkos terveihez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Korábban én is úgy gondoltam, hogy Dooku törölhette az adatokat. De talán Sifo-Dyas volt. Viszont még mindig sok a homályos pont. Sidious klónsereg terve és a Dooku-Dyas hadseregfelállítási terv egymástól független volt?

Szerintem ez egy önbeteljesítő eseménysorozat volt. Mivel Sidiousnak szüksége volt egy konfliktusra, elkezdett azon dolgozni, hogy ez a konfliktus létre is jöjjön. Ahogy ezen munkálkodott és egyre biztosabbá vált a megvalósítása, Sifo-Dyas már láthatta az Erő segítségével is ezt a lehetséges jövőt, és elkezdhetett azon dolgozni, hogy a Köztársaságnak is legyen egy hadserege eme konfliktus esetére. Lényegében, ha Sidious sosem kezd el azon munkálkodni, hogy konfliktust teremtsen a Galaxisban, akkor Sifo-Dyas nem látott volna egy olyan jövőt, amiben a Köztársaságnak hadseregre van szüksége. Szóval a kettő nem független egymással. Sidious ténykedésének eredménye a klón sereg, amit Dyas egy látomás miatt teremtett, és amit Sidious felhasznált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
2008. 07. 22. - 21:47, Pildi írta:

De Obi-Wan nem azt mondja a filmben, hogy amikor a klónhadsereget megrendelték, akkor már Syfo-Dyas halott volt?

Ez most nekem is feltűnt. Viszont arra nem emlékszem, hogy ezt sikerült áthidalni valahogy? Az biztos, hogy Syfo rendelt, de akkor Obi nem volt képben a dolgokkal a halálát illetően?  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez most nekem is feltűnt. Viszont arra nem emlékszem, hogy ezt sikerült áthidalni valahogy? Az biztos, hogy Syfo rendelt, de akkor Obi nem volt képben a dolgokkal a halálát illetően?  

Annyit tisztáztak, hogy a Jedik Sifo-Dyas halálát sosem ismerték teljesen pontosan. Még akkor sem, amikor azt hitték, hogy a Felucian halt meg (erre utal az is, hogy Obi-Wan az ep2 alatt mindig csak úgy fogalmaz, hogy "majdnem tíz évvel ezelőtt" és "az volt a benyomásom, hogy a mester már korábban meghalt"). Amikor megtalálták a pontos helyet, ahol meghalt, akkor meg valószínűleg még homályosabb lett számukra a helyzet. Igazából azt, hogy tényleg Sifo-Dyas volt a megrendelő és csak ezután ölték meg, mind a Jedik, mind a nézők a Sith-ektől tudták meg. De a TCW és néhány más mű végül azért tisztázta a kronológiát, legalábbis a nézők előtt úgy-ahogy:

 

1. Dooku elhagyja a Jedi Rendet. Valamikor ezután megkörnyékezi őt Darth Sidious és átállítja a Sötét Oldalra.

2. Sifo-Dyast kiteszik a Jedi Tanácsból, mert szorgalmazni kezdi egy hadsereg felállítását egy általa előre látott háború miatt. Sifo-Dyas ezután - Dooku segítségével - felveszi a kapcsolatot a kaminoiakkal és személyesen bízza meg Lama Sút a klón sereg felállításával.

3. Finis Valorum főkancellár titkos küldetéssel bízza meg Sifo-Dyast. El kellett utaznia az Oba Diah-ra, hogy tárgyaljon a Pyke Szindikátussal, akik teljes körű háborúra készültek Coruscant alvilágában. Erről a küldetésről még a Jedi Tanács sem tudott, így ők is megbízták egy misszióval: a Feluciára kellett utaznia, hogy elrendezze két ottani törzs konfliktusát. 

4. Dooku gróf Tyranus álnéven megbízza a pyke-okat Sifo-Dyas meggyilkolásával. A Szindikátus meg is teszi, miután Sifo-Dyas felszállt az Oba Diah-ról, a kompját lelőtték a bolygó holdja fölött. A Jedi meghalt, de a társa (egyben Valorum személyi asszisztense) túlélte, őt a Szindikátus fogságba ejtette, gondolván, hogy később még jól jöhet. Sifo-Dyas holtestét a pyke-ok átadták Tyranusnak, aki elvitte a Feluciára, és magát egy másik Jedinek kiadva úgy rendezte meg, mintha ott halt volna meg a törzsek közti konfliktusban. A feluciaiak a helyi szokásoknak megfelelően elhamvasztották a testet, ezzel (elvileg) minden bizonyítéka eltűnt annak, hogy Sifo-Dyas mikor és hol halt meg pontosan.

5. Lezajlik a naboo-i konfliktus, amelyben Darth Maul látszólag életét veszti. Nem sokkal ezután Dooku lesz Sidious új tanítványa, Darth Tyranus néven.

4. Dooku, szintén Tyranus nagyúr inkognitója alatt, felbérli Jango Fettet a Bogden egyik holdján, hogy legyen a klón sereg mintapéldánya.

5. Dooku, továbbra is a Tyranus nevet használva, a kaminoiak előtt Jediként és Sifo-Dyas társaként pózolva átveszi a klón projektet, és átadja a bio-chip technológiát a klónozóknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.