Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2018. 08. 05. - 20:19, Ody Mandrell írta:

Darth Sky barátunkat illeti érte köszönet. :) A nagyobban több volt a feeling amúgy, csak Naboo miatt lett kicsinyítve. :D Még nem múlt el az az idő, hogy inkább az lesz.

Most nem megint nagyobbak lettek? Ha igen, akkor a kisebb jobb volt. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Abszolút nem vagy képben. De miért is lennél? Mi szeretjük az SW-t, ha neked ez beteges, vagy nem tetszik akkor nem kell ide járni. Ezerszer leírtam már: néhány ember úgy jön ide mintha kötelező lenne. Úgy pattogsz itt napokon keresztül, mintha kb. egy munkahelyen dolgoznánk, ahol nem értesz egyet a kollégákkal, de mert együtt kell dolgozni velük baszogatod őket. Ez egy szórakozási forma. Nem ismersz minket. Mi a k*kiból gondolod kinek mi ez a fórum és ez a közösség? 

 

Hónapokon át kussban vagy aztán előjössz valahonnan, és kiosztasz mindenkit. What a fuck? Ki vagy te, hogy ítélkezz itt sok emberről csak azért mert sok dologban egyetértenek? De legyen, akkor haladjunk ezen a vonalon. Szerintem neked valami bajod van, nem tudom mi, de ne itt éld ki a frusztráltságodat. Ha nem tetszik a véleményünk, a stílus vagy bármi akkor el lehet menni. Segítek ha gondolod.

Akkor tisztázzunk valamit:

 

1. Mindig ugyanaz az 5-6 ember fikázza amit írok. Nem azok akik értelmes véleményt mondanak arról ami le van írva, vagy akikkel lehet beszélgetni, vitázni, hanem akik párbeszéd helyett kinyilatkoztatnak, vagy épp azzal fenyegetőznek hogy ki leszek innen rúgva, le leszek tiltva (már nem először). Még nem találkoztam olyan témával aminél elmondhattam volna amire gondolok anélkül hogy ne lettem volna lehülyézve ettől a díszes csapattól. Mindamellett hogy sokan mások pedig egyetértenek velem, vagy hasonlóan gondolkodnak, szerintem a világ legtermészetesebb dolga a zöld-piros vegyespáros, mert ha egy téma vitára érdemes akkor mindig lesznek ellenvélemények és lesz olyan akinek az tetszik.

 

2. Nem a fórummal van a baj. Sok olyan infó és link van itt ami miatt érdemes feljönni. Ezeknek az értékét NEM a pár önjelölt megmondó adja, hanem az internetről származnak, de itt vannak egybegyűjtve, kielemezve - és ez nagy segítség. A fórum topikjai jól vannak felépítve és könnyű megtalálni ha valaki keres valamit.

 

3. Én speciel csak ritkán olvasom azoknak a megjegyzéseit akiket nem tartok vitapartnernek, és még ritkábban válaszolok rá, de megértem hogy azokat zavar egy jól körüljárt ellenvélemény akik paráznak amiatt hogy elveszik tőlük a mindentudás privilégiumát. Mégis azt javaslom, hogy ne ezen erőlködjenek, mert hülyén jön ki, hogy az ész felkentjeinek tartják magukat, miközben egy "hülyéről" bizonygatják hogy hülye. Nem elegáns.

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Mestal írta:

Akkor tisztázzunk valamit:

 

1. Mindig ugyanaz az a 5-6 ember fikázza amit írok. Nem azok akik értelmes véleményt mondanak arról ami le van írva, vagy akikkel lehet beszélgetni, vitázni, hanem akik párbeszéd helyett kinyilatkoztatnak, vagy épp azzal fenyegetőznek hogy ki leszek innen rúgva, le leszek tiltva. Ez néha addig megy, hogy már esettanulmány az egész. Még nem találkoztam olyan témával aminél elmondhattam volna amire gondolok anélkül hogy ne lettem volna megdobálva ettől a díszes csapattól. Mindamellett hogy sokan mások pedig egyetértenek velem, vagy hasonlóan gondolkodnak, szerintem a világ legtermészetesebb dolga a zöld-piros vegyespáros, mert ha egy téma vitára érdemes akkor mindig lesznek ellenvélemények és lesz olyan akinek az tetszik.

Ez még nem jelenti azt, hogy a többi egyetért veled. Sajnos te magad is kinyilatkoztatsz sokszor, mert nem fogadod el az ellenvéleményt. Megvan a kialakult álláspontod és amikor pl. pb69 hosszú válaszát azzal söpröd le, hogy csak magának válaszolgat meg a like dobáló haverjainak, kicsit kilóg a lóláb a viták értelmét illetően. Ugye érzed, hogy ez kicsit nonszensz annak fényében, hogy minket meg közben azzal vádolsz, hogy nem lehet vitázni meg beszélgetni? De lehet, csak így nem ahogy Te teszed vagy tennéd. Néha eleve halott dolog az egész mert annyira más szemszögből nézed az egészet mint mások, hogy abból jó nem sülhet ki. Mindig van ellenvélemény, az viszont nem mindegy hogyan jelenik meg. Ez a "itt mindenki hülye mert egymást lájkolják, meg elvakultak és más hoz se értenek" mentalitás nem biztos, hogy előremutató. Főleg ha moderátor vagy az admin felé irányul, de persze mások irányában sem igazán megengedett. Egyébként voltak itt már heves csörték a "nagy haverok" között is, nem is egy.

1 perccel korábban, Mestal írta:

 

2. Nem a fórummal van a baj. Sok olyan infó és link van itt ami miatt érdemes feljönni. Ezek az infók nem ettől a pár önjelölt megmondótól származnak, hanem az internetről, de itt vannak egybegyűjtve - és ez nagy segítség. A fórum topikjai jól vannak felépítve és könnyű megtalálni ha valaki keres valamit.

Ezt bóknak veszem.

1 perccel korábban, Mestal írta:

 

3. Én speciel csak ritkán olvasom azoknak a megjegyzéseit akiket nem tartok vitapartnernek, és még ritkábban válaszolok rá, de megértem hogy azokat zavarja akik paráznak amiatt hogy elveszik tőlük a mindentudás privilégiumát. Mégis azt javaslom, hogy ne azon erőlködjenek hogy engem fikáznak, mert nem ér annyit.

Akkor találd meg az egyensúlyt ami mentén működik ez a dolog. Hidd el vannak mások akik ugyanúgy ignorálnak téged. Ez egy ilyen játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor találd meg az egyensúlyt ami mentén működik ez a dolog. Hidd el vannak mások akik ugyanúgy ignorálnak téged. Ez egy ilyen játék.

Az ignorálás egy dolog. Páran itt arcra adják a mínuszt (lásd pl. Frenkie). Ilyen alapon nem lehet vitázni, és nem az olyan vélemények mint az enyémek fogják rontani a fórum színvonalát, hanem maga a tény, hogy nem lehet  más véleményed anélkül hogy atrocitások érjenek. ERRE, és CSAKIS ERRE írtam kedves Madrell az esettanulmányt az itt tobzódó megmondó emberekről. Mint később hozzátettem az eredeti posztomhoz hogy hülyén jön ki, hogy azok akik az ész felkentjeinek tartják magukat, egy "hülyéről" bizonygatják hogy hülye. Nem elegáns.

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ekkor kell elgondolkodni, hogy jó helyen jársz-e. :) Amikor ennyire különbözik a jelenlévő aktív többségtől a véleményed, az hosszútávon sose vezet jóra. Nem hiszem, hogy senki nem ért veled egyet, pl. Yoda József is buzgón lájkol. :) De valamiért mégis feljártok ide. Becsüljétek meg azt a dolgot amiért jöttök, a többit pedig hagyjátok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Bomarr írta:

Mestal: vannak olyanok a fórumon akikkel szeretsz vitázni? Akiknek szerinted értelmesek az érvei, akkoris ha ellentétesek a sajátoddal? Mert bennem az a kép alakult ki, hogy nincs ilyen. Viszont akkor nem értem miért vitázol itt? Mi a cél?

Nem tudom feltűnt-e, de attól függetlenül hogy sok dologban más a véleményem én szeretem a Star Wars világát.

 

A kérdésedre válaszolva:

Lehet hogy itt néhány embernél nem vitaképes egy ellenvélemény de nem hiszem hogy ez az én saram lenne. Egy jó példa erre, hogy mikor kijött a TLJ akkor itt először az volt a véleményvezérek állítása hogy hatalmas siker és pár hülyén meg kötözködő f*szon kívül mindenkinek tetszik. Aztán mikor látszódott hogy a rotten tomatoes-on a béka segge alatt van, akkor elmondták hogy mindenki nyugodjon le a p*csába, azért szar a nézők értékelése mert az oldalt pár fanatikus utálkozó meghekkelte. Aztán amikor a metacritic-en 4,5 lett akkor kiderült hogy abba is egyértelműen belenyúltak, és ugyanez lett a helyzet minden fontosabb kinti nézők véleményét is felölelő preview / értékelő portállal. Ez eddig ok, de most már a szaros magyar port.hu-n is 6-on áll, meg az albániai cinemastar-on is 5,3-ra és azokat kb. senki le se szarja, nem hogy meghekkelnék.

 

Ez a gond az ellenvéleményekkel. Fel sem merül hogy valid lehet.

 

Amúgy elsősorban az infók miatt járok ide és csak néha osztom meg a véleményem. Nem tudom ki találta ki a fórum struktúráját, de nagyon jó lett. Szinte pillanatok alatt meg lehet mindent találni ami érdekel, mert olyan téma-struktúrában van ami könnyen böngészhető. Azt is tény, hogy pár napon belül sok fontos infó felkerül ide ami a neten csak több oldal közötti szörfözéssel található meg. Bár fórumként üzemel, ez inkább portál mert annyi anyag (sok képes cucc is) felkerül ide amit a magukat portáloknak mondó site-ok sem gereblyéznek össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok a személyeskedés és a mellébeszélés, teljesen feleslegesen. Ezért nem lehet értelmesen vitázni, mert átcsap az egész sárdobálásba. Ebből így max. veszekedés lesz, nem vita. A témában leírtam a véleményem, érdemi reakció kevés érkezett rá. Először még volt némi próbálkozás, utána már semmi, csak "hagyjuk, lapozzunk". Ha annyira az értelmes vita lehetőségének keresése lenne a cél, akkor nem azon kéne rugózni, hogy ki mennyi dislike-ot vagy like-ot kap.

 

Rey-jel kapcsolatban előkerültek jogos felvetések és érvek is, amikkel alapvetően egyetértek. Ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy ezek miatt még nem lesz rossz karakter, sőt simán lehet jó is. Még főszereplőnek is. Elég részletesen érvelve felhívtam a figyelmet arra, hogy a Rey ellen felhozottak érvényesek lehetnek Hanra, Leia-ra, Luke-ra, (az OT kontextusában) Vaderre vagy Obi-Wanra is, csak hogy a játékidő tekintetében fontosabb szereplőket említsem.

Korántsem biztos, hogy igazam van, nyugodtan meg lehet cáfolni, de akkor beszélgessünk erről. És ne arról, hogy "jaj, úgyis felesleges, mert majd jönnek a haverjaid és megsimogatják a buksid". Pont az emiatt kritizált szűk kör olyan, hogy ha nem ért egyet pl. az én mondandómmal, akkor rögtön jönnek és meg is támadják azt. Nem engem, hanem azt a véleményem, amivel nem értenek egyet, amit nem éreznek megalapozottnak vagy jogosnak.

 

A másik téma az volt, hogy a gonosz feminista propaganda bedarálta a SW-t, így most már egy csomó erőltetett női karakter került a filmekbe, amikre ez erősen negatív hatással van. Erre továbbra is annyit tudok mondani, hogy régen egy érdemi női szereplőre jutott legalább 5 férfi, ami szerintem aránytalan és nem jó. Nem lázadtam ellene, nem kötöttem bele folyamatosan, mert annyira nem zavart. Ugyanakkor üdvözlöm azt a változást, hogy a másik nem is megkapja az arányosabb részvételt.

Amíg olyan szereplőket kapunk, mint Ahsoha, Ventress, Jyn, Rey vagy Qi'ra, addig biztos nem fogok ezen kattogni. Holdo vagy Rose nekem sem a szívem csücske, de a férfi szereplők közül is voltak antipatikusabbak, most akkor mi van? A női szereplők olyanok, amilyenek, de ez nem a nemükön múlik. A férfiakra ugyanez igaz. Hatalmas tévedés, önámítás és mellébeszélés azt mondani, hogy bármelyik szereplővel is azért lenne gond, mert nő/férfi/idegen lény/droid stb.. Rey ellen is bármit is hozunk fel, az nem vezethető vissza a nőiségére. Csak hát persze, hiába írtam ezt korábban, erre már nem jött reakció.

Azt pedig egyszer s mindenkorra meg kéne végre érteni, hogy attól nem lesz valami "femináci" propaganda, hogy erős női karaktereket ábrázol. Még attól sem feltétlenül, hogy egy női karakter lenyom egy férfit. Akkor beszélhetünk problémás megközelítésről, ha úgy tálalják, hogy egy női szereplő azért győzte le a férfit, mert nő, így eleve jobb, mint a férfi. Persze ez fordítva is igaz. De ilyen nem volt. Holdo nem mondott olyat, hogy Poe beképzelt és pökhendi, hiszen "tipikus férfi". Rey se mondta Kylo-nak, hogy egy érzéketlen szörnyeteg, mint a férfiak többsége. Ilyeneken lehetne háborogni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Aztán amikor a metacritic-en 4,5 lett akkor kiderült hogy abba is egyértelműen belenyúltak, és ugyanez lett a helyzet minden fontosabb kinti nézők véleményét is felölelő preview / értékelő portállal. Ez eddig ok, de most már a szaros magyar port.hu-n is 6-on áll, meg az albániai cinemastar-on is 5,3-ra és azokat kb. senki le se szarja, nem hogy meghekkelnék.

De ez a kisebbség. Amerikában az idén eddig a legtöbb home eladást a TLJ produkálta. Pár száz ember véleményét én még nem nevezném evidensnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Donát írta:

Már pár hónapja kiderült, hogy ez az ember provokálni jár ide. Még mindig foglalkoztok vele? :) 

Hidd el, bizonyos aspektusból megéri. ;)

10 órával ezelőtt, Mestal írta:

Aztán mikor látszódott hogy a rotten tomatoes-on a béka segge alatt van, akkor elmondták hogy mindenki nyugodjon le a p*csába, azért szar a nézők értékelése mert az oldalt pár fanatikus utálkozó meghekkelte. Aztán amikor a metacritic-en 4,5 lett akkor kiderült hogy abba is egyértelműen belenyúltak, és ugyanez lett a helyzet minden fontosabb kinti nézők véleményét is felölelő preview / értékelő portállal. Ez eddig ok, de most már a szaros magyar port.hu-n is 6-on áll, meg az albániai cinemastar-on is 5,3-ra és azokat kb. senki le se szarja, nem hogy meghekkelnék.

Az Ep. 8 egy megosztó film, ezeknek az értékelése pedig sok esetben ilyen 5-6 körül lesz, ez egyszerű matek. A kíváncsiság kedvéért megnéztem Metacritic-en, érdemes kicsit átböngészni a pozitív és negatív vélemények eloszlásait. Vannak 10-esek, de a zöld sávban inkább a 7-8-9 dívik, miközben a piros rész hemzseg a 0-któl. Ez nyilvánvalóan csak agyatlan fröcsögés, 0-t a totálisan értékelhetetlen filmek érnek, gyakorlatilag, ha mi összeállnánk is lehet, hogy a semmiből összehoznánk egy 1-es vagy 2-es szintet. Ezek az irreális 0-k pedig lehúzzák az összképet.

Ráadásul, ha egy film összértékelése nagyon eltér attól, amit az ember gondol, akkor hajlamos túlkompenzálni. Szerintem XY film egy jó 8-as, de 5,6 az értékelése, akkor inkább adok neki egy 10-est, hogy jobban közelítse az összérték a 8-at. Ez a szélsőséges véleményeket erősíti fel, így a realitás helyett farokméregetés lesz. Egyébként az Ep.8 imdb-n egész jól áll. Meg ugye baromi jól fogynak a lemezek, márpedig akinek "lerombolta a gyerekkorát" meg nem is tartja SW-nak, az nem fogja megvenni, még akkor se, ha rajongó és gyűjtő.

10 órával ezelőtt, Mestal írta:

Nem tudom feltűnt-e, de attól függetlenül hogy sok dologban más a véleményem én szeretem a Star Wars világát.

Nem igazán tűnt fel, mert sajnos legtöbbször a negatív vélemény megy. Ez a másik, amit valamiért félreértesz vagy nem szeretnél megérteni.

Nincs azzal baj, ha valakinek nem tetszik valami, nyugodtan lehet kritizálni, de az arányok fontosak. Ha valaki hozzászólásainak zöme negatív, akkor két eset van. Ha a hozzáállását tekintve reprezentatív a minta, akkor valójában az univerzum nagy részét nem szereti, tehát összességében a SW-t sem szereti, max. annak pár elemét.

A másik opció, hogy ugyan szereti a SW jellemzőinek többségét, de ezekről nem ír, direkt csak azokhoz szól hozzá, amiket nem kedvel. Ha ezt ráadásul provokatívan, vitát indukálva teszi, az leginkább azt jelenti, hogy troll/provokátor/megmondóember. Vagy a közösséget akarja rombolni. Kevésbé rossz esetben csak szeret veszekedni és így konfliktusokat keres.

Akárhogy is, újként egy közösségben egyik megközelítés sem épp szerencsés. Ha anno én is azzal kezdem, hogy rögtön teleírom az összes olyan topikot, ami számomra kevésbé tetsző dolgokat érint, mindenféle (többnyire megalapozatlan) kritikával és negatívumokkal, akkor nem itt tartanék a közösségben. Ha írsz pozitív véleményeket vagy akár csak általánosabb, semleges témákról, akkor hiteles mellette raongóként is a pár rosszallás vagy negatívum. De ha csak utóbbiak vannak, azzal nehéz mit kezdeni.

10 órával ezelőtt, Mestal írta:

Ez a gond az ellenvéleményekkel. Fel sem merül hogy valid lehet.

Mondjuk ilyen téren Te sem panaszkodhatsz, mert ott sincs meg túl nagy fogékonyság a más véleményre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, pb69 írta:

Hidd el, bizonyos aspektusból megéri. ;)

Azért ír ide újra és újra, mert foglalkoztok vele. Mit vártok tőle? Megváltozni úgyse fog. A véleménye mindig kimerül személyeskedésben érvek nélkül. Szemlátomást nem tud azonosulni az itteni közeggel. Folyamatosan sérteget másokat? Minek erőltetni? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Azért ír ide újra és újra, mert foglalkoztok vele. Mit vártok tőle? Megváltozni úgyse fog. A véleménye mindig kimerül személyeskedésben érvek nélkül. Szemlátomást nem tud azonosulni az itteni közeggel. Folyamatosan sérteget másokat? Minek erőltetni? 

Vannak ott érvek, csak te nem foglalkozol vele (persze nem is kéri senki). Az itteni "közeggel" elég jól elvagyok, bár az tény hogy nem emberekkel hanem véleményekkel szoktam azonosulni vagy vitába szállni (neked is volt olyan véleményed ami tetszett és olyan is ami nem), szóval ne vedd úgy magadra. Egyszer már jelezted hogy nem olvasod a kommentjeimet és le vagyok tiltva nálad, mégis itt idegeskedsz, hogy mások olvasnak. Szerintem engedd el, hidd el meg fogsz könnyebbülni, de az úgy nem fog menni, hogy azon izgulsz hogy miért áll velem bárki is szóba...

 

 

 

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amerikában az idén eddig a legtöbb home eladást a TLJ produkálta. Pár száz ember véleményét én még nem nevezném evidensnek. 

Ez vitathatatlan, de nem feltétlenül azért mert a TLJ minden szempontból jó lett. A SW a létező legnagyobb és legismertebb frencsájz. Rengeteg fan van, aki mindent gyűjt, és ajándéknak is veszik -  sokszor apuka anyuka, nagyszülők a lurkóknak, vagy barátnő feleség testvér olyannak akiről tudják hogy szereti a Star Warst (nem a TLJ-t). Én is megkaptam névnapomra a TLJ-t dvd-n a kisebbik húgomtól, pedig se nem voltam oda érte, és nincs is már a gépemben dvd lejátszó.

 

14 órával ezelőtt, pb69 írta:

Sok a személyeskedés és a mellébeszélés, teljesen feleslegesen. Ezért nem lehet értelmesen vitázni, mert átcsap az egész sárdobálásba. Ha annyira az értelmes vita lehetőségének keresése lenne a cél, akkor nem azon kéne rugózni, hogy ki mennyi dislike-ot vagy like-ot kap.

Ezt mond Frenkie-nek aki 1 nap alatt röbb mint tízet kiosztott, aztán minden egyéb indoklás nélkül közölte, hogy "Rey az sw egyik legjobb karaktere. Majd ha felnősz meg fogod érteni". Mindezt a csipet csapat körbe lájkolta és jólakottan távozott. Amíg valaki zéró véleménnyel ennyire görcsösen akar megfelelni a többieknek addig ez nem a vitáról szól. De szerintem szakadjunk le a témáról.

 

Idézet

Rey-jel kapcsolatban előkerültek jogos felvetések és érvek is, amikkel alapvetően egyetértek. Ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy ezek miatt még nem lesz rossz karakter, sőt simán lehet jó is. Még főszereplőnek is. Elég részletesen érvelve felhívtam a figyelmet arra, hogy a Rey ellen felhozottak érvényesek lehetnek Hanra, Leia-ra, Luke-ra, (az OT kontextusában) Vaderre vagy Obi-Wanra is, csak hogy a játékidő tekintetében fontosabb szereplőket említsem.

Nem érvényesek.

Akiket felsoroltál azok közül Luke az egyedüli főszereplő. Ha a játékidőt nézzük, akkor a New Hope-ban Luke kb. négyszer annyit volt képernyőn mint Leia vagy Vader, de még C-3PO vagy akár R2-D2 is kétszer többet. Dialógusokról nem is beszélve. Mégis messze jobban felépített karakterek mint Rey, aki nagyon gyenge sztorival és motivációkkal rendelkezik.

 

NH

Luke Skywalker <37:30>
Han Solo <19:30>
C-3PO <19:15>
R2-D2 <18>
Obi-Wan "Ben" Kenobi <17:30>
Princess Leia Organa <13:30>
Chewbacca <11>
Darth Vader <9:15>

 

A röhej az, hogy a ráfordított idő ellenére Reyből a minimumot is alig sikerült kihozni, miközben Kylo Ren fele annyi idő alatt sokkal maradandóbb benyomást tesz a nézőkre a képernyőn (Rose-ról, aki majdnem ugyanannyi "gender" time-ot kapott mint Ben már ne is beszéljünk):

 

TLJ

Rey <30:15>
Luke Skywalker <21:15>
Finn <17:30>
Ben Solo / Kylo Ren <15:15>
Rose Tico <13>
Poe Dameron <12:15>
General Leia Organa <8:45>
Vice-Admiral Amilyn Holdo <5:30>
Supreme Leader Snoke <4:45>

 

Idézet

Korántsem biztos, hogy igazam van, nyugodtan meg lehet cáfolni, de akkor beszélgessünk erről.

Beszélgessünk.

Idézet

A másik téma az volt, hogy a gonosz feminista propaganda bedarálta a SW-t, így most már egy csomó erőltetett női karakter került a filmekbe, amikre ez erősen negatív hatással van. Erre továbbra is annyit tudok mondani, hogy régen egy érdemi női szereplőre jutott legalább 5 férfi, ami szerintem aránytalan és nem jó. Nem lázadtam ellene, nem kötöttem bele folyamatosan, mert annyira nem zavart. Ugyanakkor üdvözlöm azt a változást, hogy a másik nem is megkapja az arányosabb részvételt.

Az a baj, hogy időnként te sem figyelsz. Számon lettem kérve, hogy miért nem válaszolgatok hosszú monológokra, miközben amiket ott (és most már itt is) fejtegetsz az nem arról szól amiket leírtam, hanem görgeted tovább az egészet vakvágányon - magadnak írogatva (elnézést hogy előzőleg a körbelájkolgató csoportot belekevertem, rosszindulatú volt azt feltételeznem hogy értik mit lájkolgatnak). Én nem azt mondtam hogy az a baj ha megkapják a nők, feketék, ázsiaik, gyíkemberek a nagyobb részvételhez a lehetőséget, hanem az hogyha mindez kvóta alapon történik. AZ BAJ. Nem az a genderkritika lényege, hogy több kisebbség vagy nő kap lehetőséget! Olyan ez mintha azért akarnád az űrt rózsaszínre beszínezni egy filmben mert olyan "üres" feketén. Ha nem érted mit írok akkor látogass ki a netre, tömérdek tanulmány van kint ami ezzel foglalkozik, mint mondtam talán velem van a gond, hogy nem tudom számodra megfelelően prezentálni.

 

 

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

a piros rész hemzseg a 0-któl. Ez nyilvánvalóan csak agyatlan fröcsögés, a semmiből is össze lehet hozni egy 1-es vagy 2-es szintet. Ezek irreális 0-k.

Gyönyörűen összefoglaltad, hogy milyen fogadtatása van itt a kommentjeimnek... :-D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Mestal írta:

Ezt mond Frenkie-nek aki 1 nap alatt röbb mint tízet kiosztott, aztán minden egyéb indoklás nélkül közölte, hogy "Rey az sw egyik legjobb karaktere. Majd ha felnősz meg fogod érteni". Mindezt a csipet csapat körbe lájkolta és jólakottan távozott. Amíg valaki zéró véleménnyel ennyire görcsösen akar megfelelni a többieknek addig ez nem a vitáról szól. De szerintem szakadjunk le a témáról.

Mondtam, hogy ne foglalkozzunk a lájkokkal, erre jön az, hogy Frenkie mennyit osztott/kapott, meg ki hogy osztogatta kiknek. Teljesen mindegy, szerintem is szakadjunk le róla. ;)

4 órával ezelőtt, Mestal írta:

Nem érvényesek. Akiket felsoroltál azok közül Luke az egyedüli főszereplő. Ha a játékidőt nézzük, akkor a New Hope-ban Luke kb. négyszer annyit volt képernyőn mint Leia vagy Vader, de még C-3PO vagy akár R2-D2 is kétszer többet.

Nem néztem utána percre pontosan, ki mennyit szerepelt, de nem is ez volt a lényeg. Az OT-ban Vader, Han vagy Leia nagyon fontos és sokat látott szereplők, ahogyan a PT-ban pl. Obi-Wan is. Ezért hoztam fel őket példaként. De ezek szerint Rey nem, mint karakter rossz, még nem is csak, mint az egyik főszereplő, hanem mint a nagybetűs főszereplő? Az számít, hogy 10-15 perccel több játékideje van-e, mint másnak?

4 órával ezelőtt, Mestal írta:

Mégis messze jobban felépített karakterek mint Rey, aki nagyon gyenge sztorival és motivációkkal rendelkezik.

Na, pontosan erre lennék kíváncsi, hogy miért is gondolod így? Miért van Luke vagy pl. Obi-Wan jobban felépítve?

4 órával ezelőtt, Mestal írta:

Én nem azt mondtam hogy az a baj ha megkapják a nők, feketék, ázsiaik, gyíkemberek a nagyobb részvételhez a lehetőséget, hanem az hogyha mindez kvóta alapon történik. AZ BAJ.

Ezt értem. Sőt, tökéletesen egyetértek Veled. Csak azt nem értem, milyen alapon jelented ki, hogy a SW-ban ez történt? Honnan vesszük, hogy kvóta alapján lettek beerőszakolva a női karakterek? Mert ezzel van a gond a véleményedben, hogy elrejtesz benne egy ilyen részt. Nem jelented ki explicit, hogy így van, de eleve axiómaként kezeled és ebből indulsz ki. Ez okozza a félreértést.

4 órával ezelőtt, Mestal írta:

Ez vitathatatlan, de nem feltétlenül azért mert a TLJ minden szempontból jó lett.

Ez igaz, nem feltétlenül azért, de ezt nem is állította így senki. Ahogyan azt sem, hogy a film minden szempontból jó lett.

4 órával ezelőtt, Mestal írta:

Rengeteg fan van, aki mindent gyűjt, és ajándéknak is veszik

Persze, de ez szerintem marginális jelentőségű lehet az összes eladást tekintve. A "mindent gyűjtő fan" dologban nem hiszek, legalábbis, mint gyakori jelenség. Aki szerint fos a film, tönkretette a gyerekkorát, értékelhetetlen, nem méltó a SW-hoz, nem is igazi SW stb., nem fogja megvenni. Miért venné meg? Azzal egyrészt elismerné a létjogosultságát, mint SW, másrészt támogatná a csúnya-gonosz Disney-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 09. 11. - 13:29, pb69 írta:

Azt nem értem, milyen alapon jelented ki, hogy a SW-ban ez történt? Honnan vesszük, hogy kvóta alapján lettek beerőszakolva a női karakterek?

Már egyszer írtam:

"A Bad Robots anno külön megállapodást kötött a partnereivel, hogy a Warner, CAA és Paramount is felhajtson olyan jelölteket, akik képviselik a teljes diverzitást, nem csak a színészek, hanem a teljes stáb vonatkozásában."

 

Nap mint nap ez megy Hollywoodban. Ez pl. egy mai cikk, amiben szintén nem az a lényeg hogy ki az illető, hogyan illeszkedik a történetbe és miért jó a szerepre:

 

https://index.hu/kultur/cinematrix/2018/09/12/a_tronok_harca_sztarja_szerint_meleg_szuperhosokre_lenne_szukseg/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Valószínűleg minden marad a régiben.

Ha minden marad a régiben, akkor egy DC-képregényről szóló kritikát hova írjak? :D A "DC és egyéb képregények" topikba vagy a "DC" topikba? Vagy teljesen mindegy? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Egyéb képregények topikot egyelőre nem nyitunk, de ha többen is úgy érzik, hogy szeretnének többet beszélni más képregényekről (az eddigiek alapján nincs erre nagy igény, hiszen alig termelt ki valamit az "egyéb képregény" topik, az is DC volt), akkor lehet róla szó. De két post kedvéért felesleges.

Akkor írhatok mondjuk a "Könyvek" topikba (könyv, képregény... majdnem ugyanaz a kettő :D) olyan képregényekről, amik se nem DC-s, se nem marveles képregények? Pl. Usagi Yojimbo. 

(Nagyon ritkán van olyan, hogy képregényt olvasok, az meg még ritkább, hogy nem marveles vagy DC-s képregényt, szóval nem fordulna elő a fentebb említett példám nagyon sokszor.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis segítséget kérnék. Egy videót szeretnék megosztani veletek az AvP topicban, de sehol sem találom, viszont nekem a megvan a gépen. egy 7,2 megás flv-ről van szó.

Hogy tudnám berakni.

Sajnos tapasztalatlan vagyok e téren, Youtube-ra sem töltöttem fel soha semmit. Hogy menne ez a legkönnyebben? köszi

Akár elküldöm e-mailben is és berakhatja más!

Ígérem megéri!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Youtube fiókod van? Asszem azt a google-on keresztül is tudsz létrehozni. 

 

Ide a fórumra nem tudom, hogy engedi-e feltölteni, de van a szövegdoboz alatt egy "kattints a fájlválaszatáshoz" nevű link. Ott megpróbálhatod. 

 

Ha semmiképp nem megy küld el nekem, majd felrakom Youtube-ra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.