Ugrás a kommentre

Lázadás a Birodalom ellen


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Gondolom Bail csatlakozott volna a yaviniakhoz, ha lett volna rá lehetősége, de felrobbant a bolygójával együtt. Mon Mothma pedig később is felkapaszkodhatott a katonai ranglétra elejére, lehet, hogy akkor még Dodonna volt a rangidős, Mothma meg eltéblábolt a háttérben.

Mothma alapító tag, aligha lenne lejjebb a ranglétrán, mint Dodonna, aki csak tábornok volt (rangban még Ackbar is felett állt Dodonnának).

 

Hasonló igaz a Hoth-ra is. Ott is úgy gondolom, hogy az egész lázadást fenyegeti a birodalom, hiszen Vader is azt mondja, hogy az ott a felkelők bázisa, és ott van Skywalker is. Ha több sejt lenne, akkor Vader további támaszpontok után kerestetne, és semmi esetre sem venné biztosra, hogy ott lesz Luke is.

Vader az Erőn át kissé jobban tájékozódik, mint mások, hiszen arról a generátorról nyíltan kijelentette, hogy a lázadók bázisa, holott tényleg lehetett volna akár egy csempésztanya is. Szerintem ha 1000 másik bizonyított lázadó bázist találnak, ő maga akkor is a Hothra megy.

Viszont az ep5-ben azért ziher, hogy vannak más sejtek is, mert a film végén hemzsegnek az olyan hajók, amik egyáltalán nem voltak ott a Hothon. Transzporterből meg csak alig pár volt, amik viszont láthatóak a Hoth hangárjában (eleve kétlem, hogy egy Nebula képes lenne leszállni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a yavini bázison szerintem csak az egyik Felkelő csoport volt. Történetesen a legnagyobb, mivel az volt a fő bázisuk. És nem nagyon volt idejük összerántani a galaxisban szétszórt erőiket, mivel már Leia is megmondta, hogy a birodalmiak követni fogják őket. Tarkin lebecsülte a lázadókat, de csak azért, mert úgy gondolta, hogy a Halálcsillagot csak egy hasonlóan nagy erejű szuperfegyverrel lehet elpusztítani, mint amilyenen ő maga is csücsült. Aztán Luke bebizonyította neki, hogy ebben erősen téved... :)

 

A fél évet az Ep5 és Ep6 között eltelt időre értettem... :D

A Hothon ott volt a teljes Felkelő flotta? :D Hát minimum plusz 1 db Nebulon-B-vel rendelkeztek. Merthogy azt sehol nem láttam a Hothon, de a film végén mégis ott virít...

 

Az Ep5 bevezető szövege a szabadságharcosok egy csoportját említi. ("Evading the dreaded Imperial Starfleet, a group of freedom fighters led by Luke Skywalker has established a new secret base on the remote ice world of Hoth.")

Az általad említett párbeszédben Ozzel képviseli a logikus gondolkodást. Vader nem a logikára alapozva, hanem az Erő általi megérzéseire hagyatkozva jelenti ki, hogy "Ez az a rendszer, és Skywalker is ott van."

 

És van egy érvem az "ami nincs bent a filmben, az nem létezik" ellen: ha jól emlékszem, a 6 filmben összesen talán tucatnyi alkalommal kerül szóba az evés. Elég jól bírják a szereplők... :D (Na jó, ez csak kötözködés... :D De jól mutatja, hogy attól, hogy valamit nem látunk a filmben, még ott lehet, vagy megtörténhet... Sőt, ebben az esetben meg kell történnie, más szükségletekkel együtt... Csak ezek a dolgok a történet szempontjából nem elég fontosak, hogy bemutatásra kerüljenek.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és gyanítom, hogy akárcsak Leiát, őket is egy hajórakományra való lázadó őrizte (pláne, mivel Mothma és Bail a legfőbb parancsnokok voltak, szerintem még Leiánál is nagyobb őrséget kaptak).

Főleg, hogy Mon Mothma hivatalosan is Lázadó volt, Leiának meg volt a diplomáciai védettsége (ami miatt ugye a kis birodalmi tisztek aggódtak is, hogy egy birodalmi szenátornőt fogtak el). Bail Organa védelméről csk annyi biztos, hogy az Alderaan-on őrizték. Nem tudni hányan. Kevesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep4-6-ban ha jól emlékszem valahol említik (lehet, hogy csak a könyvekben), hogy a Felkelést Bail Organa és Mon Mothma indította el. Az EU ehhez a pároshoz teszi hozzá harmadikként Grahm Bel Iblist (remélem jól írtam), mint a harmadik személyt, akik aláírták a Koréliai Szerződést, amely a Felkelők Szövetségébe tömörítette a három legnagyobb lázadó csoportot.

Garm Bel Iblis. Korélia szenátora, egyébként a BTM cd is említi ezt az egészet, az pedig ha jól tudom, nem egy noname EU kiadvány :) Ami hiba volt az ep3 könyvben (de olyan hiba, amit én nagyon szeretek- vagyis csak objektíve írom hibának :D, mivel ő az egyik kedvenc karakterem ), hogy Bel Iblis neve kétszer is elhangzik a filmregényben. Azért hiba elvileg, mert ő soha nem jelenik meg a filmekben, vagyis EU karakter, de azok közül a filmekhez legközelebbi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán ez is felmerült azon törekvések között, hogy minél több EU-t belevigyenek a filmbe. Aztán sok mással együtt elvetették, Stover meg beleírta a könyvbe... Én ezekhez a puhafedeles kiadásokhoz úgy állok, hogy kb ilyenek lettek volna a filmek, ha minden belefért volna. Hogy mégsem ilyenek lettek, annak szerintem a legfőbb oka, hogy jóval kevesebb nézőt vonzott volna egy vontatottabb, közel 4 órás film...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az hót ziher, hogy nem egy Lázadó támaszpont volt már az EP IV idejében se. Biggs is említi Lukenek ( igaz, kivágott jelenet, de szerintem hülyeség lenne minden kivágott jelenetet nem figyelembe venni), hogy az egyik ismerőse elviszi őt, az egyik(!) lázadó csoporthoz. Lehet, hogy nem szóról szóra ez volt a szöveg, de a lényeg az jól megmaradt bennem.

A filmregények meg jóval szorosabb kötődést adnak a történethez, mint bármely más EU könyv, játék, ésatöbbi. És ez igaz a 2000-ek delegációjára is és Bel Iblisre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, de ebben engem nem lehet meggyőzni. Számomra a csata feszültségének egy része lenne oda, ha úgy tekinteném, hogy ez csak a Lázadók egy csoportja. Szerintem a yavini csatának pont az a lényege, hogy a lázadók saját fennmaradásukért küzdenek, és vagy a lázadás pusztul el, vagy a halálcsillag. Ha még szerteszét szóródva más "sejtek" vannak a Yavinon túl, akkor oda a kiélezettség egy része, és mivel erre a filmben nincs utalás, így én inkább eszerint az értelmezés szerint nézem a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt a kijelentését úgy értelmezem, hogy tisztában van a Halálcsillag erejével. Ostobaság lenne egy helyre koncentrálniuk az erőiket a Lázadóknak. Name amilyen pusztítást véghezvittek a gépparkjukban, nem is lenne értelme a folytatásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Így van, pontosan erre próbálok utalni én is, nevezetesen, hogy az egész film arra van kihegyezve, hogyha a lázadók most nem robbantják szét a halálcsillagot, akkor vége az egész játszadozásnak. Én ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy a lázadók szövetsége totálisan megsemmisülne a robbanástól (tehát nem lehetnek elvarratlan szálak).

 

Oldie: Bocsi, de szerintem a külön létesített sejteknek pont az a lényege, hogy külön-külön is felvehessék a harcot az ellenséggel. Ergo a Yavin megsemmisülése után még legalább egy hasonló ütközet várna a Birodalomra, ha valóban máshol is lennének még lázadó bázisok.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt a kijelentését úgy értelmezem, hogy tisztában van a Halálcsillag erejével. Ostobaság lenne egy helyre koncentrálniuk az erőiket a Lázadóknak. Name amilyen pusztítást véghezvittek a gépparkjukban, nem is lenne értelme a folytatásnak.

 

Pedig a Birodalom visszavág nyitószövege azt mondja:

 

"It is a dark time for the

Rebellion. Although the Death

Star has been destroyed,

Imperial troops have driven the

Rebel forces from their hidden

base and pursued them across

the galaxy."

 

Nem sejtekről beszél hanem "the Rebellion"-ról és nem bázisokról hanem egy bázisról. Minden valoszinüség szerint a Yavin IV-esről. A szétszorodásnak/sejtekre bomlásnak akkor lenne haszna ha nem maroknyian lennének. Ha kevés ember szétszorodik az nem sokat ér.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Yavin 4 volt a főbázis, és talán tartalékban lehettek más bolygón gépek, személyzet, fegyverek.Ha a Yavin 4 felrobban akkor oda a vezetőség.

Bomarral és Donáttal értek egyet.Vader mondja is:"Nagy nap ez a mai, leszámoltam Kenobival és a Lázadókkal is hamarosan.(nem pontos, de a lényeg ez.

Semmilyen feszültség nem lenn akkor a csata miatt.Legfelejbb elbukják.Van másik nem baj.Pont emiatt nem nem hiszem, hogy lett volna más komoly bázis.

A Hoth-ról ugyanezt gondolom.Csak ők voltak.A hiányzó hajókra az a magyarázat, hogy nem mutatták az egész Echo-bázist.Honnan tudjuk mekkora volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie. Mutathatták volna Hoth-ot teljes egészében, de egy Nabulon fregattot se találtál volna ott. Az ugyanis baljósan ereszkedhet légkörbe. Nem is beszélve a Mon Cal hajókról. Ha ezek ott lettek volna minimum akkora eseményt hagytak volna ki egy jó kis űrcsatával, hogy csak na.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Yavin 4 a Felkelők fő bázisa volt. Lehet, hogy az egyetlen nagyobb katonai bázisuk. Ne feledjük, hogy az Alderaan volt a fő utánpótlási és felderítő/kém központjuk. A többi Felkelő kisebb csoportokban bosszantotta a birodalmiakat szerte a galaxisban.

A kis méretű sejtek pedig nagyon is hasznosak. Gondoljatok csak bele: itt a földön a forradalmi sejtek néhány tucattól néhány száz főig terjedtek, a mai terrorista sejtek pedig néhány főből állnak. Mi ennek az előnye? Könnyen elrejtőznek, nagyon nehéz rájuk akadni, és mégis komoly gondokat tudnak okozni.

 

Tarkin azért reméli a Yavin 4 elpusztításától a Lázadás végét, mert egyrészt elpusztítaná a központot, és így megszűnne a Felkelést összetartó legnagyobb erő, másrészt kellő félelmet keltene a galaxisban, hogy a Halálcsillaggal szemben nincs esély, nem érdemes próbálkozni. Az Ep6-ban az Executor és a DS-2 (na meg Palpi és Vader) pusztulásával elpusztítottnak tekintik a Birodalmat. Kétlem, hogy ez így lenne. Már csak azért is, mert nem hiszem, hogy az egész galaxist uraló Birodalom teljes flottája abból a pár tucat csillagrombolóból állna, amelyek az Executor körül láthatók az Endornál. Nem is beszélve a más helyeken tartózkodó birodalom-pártiakról, akik szerintem (az EU-tól eltekintve is) valószínűleg megpróbálják fenntartani a Birodalom rendszerét. Azért tekinthető legyőzöttnek a Birodalom akkor, mert lefejezték. Elpusztult a Császár és Vader, velük együtt pedig a birodalmi elit és a flotta jelentős része. A maradék legyűrése ehhez képest már "gyerekjáték". Hasonló a helyzet a Yavin 4 esetében is, csak ellenkező előjellel.

 

Nem rossz az érved Bomarr, csak egy hiba van benne. Ha a Birodalom 1 bázist talál meg, akkor csak 1 bázisról kergetheti el a Felkelőket. És ha nem voltak máshol Felkelők, miből hozták össze a Hoth bázis? A hozzájuk csatlakozók által? Csakhogy erről egyetlen szó nincs sehol. Arról van szó, hogy a birodalmiak kiűzték őket a titkos bázisukról és végig üldözték őket a galaxison... A Millenium Falconnal, két X-winggel és egy Y-winggel... mert ugye ennyi maradt a filmben látható Felkelő flottából... :D

 

Szóval én maradok annál, hogy a Yavin 4 a Felkelők egyik, valószínűleg a legnagyobb katonai bázisa volt, és voltak ott is, és máshol is nagyobb hajóik is, csak azoknak nem sok hasznát vehették a Halálcsillag védelmi berendezései ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én talán annyi kompromisszumot el tudok képzelni, hogy a két epizód közötti 3 évben kibővült a lázadók bázisa, így ott már lehetett a Hoth csak egy bázis. De az EpIV-ben úgy gondolom, hogy más önálló sejtje nem volt a lázadóknak, csupán fegyverlerakat és néhány elbóklászolt emberke más bolygókon, de semmi több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A földi példák félrevezetőek márcsak azért is, mert a földi stratégiáknak semmi közük az SW stratégiájához: a Klón-háborúban elöfordulhat, hogy két hadtest esztelenül egymásnak ront mindenféle fedezékbe/szikla-mögé bujás helyett. Az hogy nálunk mit csinálnak a terroristák irreleváns, már csak azért is mert a Lázadók szövetsége semmiféle hasonlóságot nem mutat velük: bázisaik, kiképzett egyenruhás katonáik vannak: semmi közük a gerilla-harchoz.

 

Nem rossz az érved Bomarr, csak egy hiba van benne. Ha a Birodalom 1 bázist talál meg, akkor csak 1 bázisról kergetheti el a Felkelőket. És ha nem voltak máshol Felkelők, miből hozták össze a Hoth bázis?

 

A Hothon lévő lázadók ugyanazok a lázadók akik a Yavin-ról jöttek. Ezt mondja a szöveg. A lázadókat egyébként nem érheti felkészületlenül a hely-csere: a Yavin-ra a Dantooine-ról jöttek, ahol meg is találják Tarkinék a nyomaikat. Érdekes mód Tarkin végig a titkos bázist keresi. Nem bázisokat. A Lázadók egymaguk cserélgetik a helyszineket és huznak fel új bázist ahol vannak. Ezt sugalja a film. A legnagyobb érv a 'sejtek' ellen, hogy maga a mesélő hallgat róluk: soha semmiféle ráutalás nincs. Mert persze létezhetnek rozsaszin elefántok is a Star Wars űrjében... azokat se látjuk sosem, de miért is ne? De ugy gondolom a 'miért is ne' az kevés ezügyben. Mindenki csak egy bizonyos csapattal foglalkozik a mesélő is őket hivja Lázadóknak... igy fennáll az esélye, hogy csak ők a Lázadók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott vannak pedig még a bothanok is akik leadták a jelzést a Tantiv IV-nek ugyebár a Halálcsillag tervrajzával. Ők se a Yaviniakhoz tartóznak közvetlenül. :D

Sőt ott vannak a Mon Calamarik és a többiek... az ep.6-ban teljesen egyértelmüen látszik hogy a Lázadás kiszélesedett. Ezért is tudnak támadni az állandó bujkálás helyett, gondolom.

 

Javitás: túl gyorsan reagáltam. Bothani Halálcsillag-tervlopók az EU, ergo engem nem érdekel :)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt ott vannak a Mon Calamarik és a többiek... az ep.6-ban teljesen egyértelmüen látszik hogy a Lázadás kiszélesedett. Ezért is tudnak támadni az állandó bujkálás helyett, gondolom.

 

 

Ezt írtam lentebb is a több bázisra utalva. A Mon calok már a kezdetek óta a Lázadókhoz tartoztak. :D

De szerintem ezt a vitát a végtelenségig lehetne folytatni. Nekem a történetből a Lázadó csoportOK kifejezés állja meg a helyét. :) Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bothan Halálcsillag tervlopók EU??? :D

 

"... sok bothan halt meg..." - Mon Mothma, Ep6, a Home One fedélzetén...

 

Szerk: Hopsz, Krande megelőzött. :)

Szóval az a pontos szöveg. A szinkronos változatban így hangzik el: "Nem egy bothan halt meg... ezekért a hírekért..."

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr az EpIV-es tervlopókra gondolt, utalva ezzel arra, hogy az EpIV idején még semmiféle Bothanok nem loptak tervet a filmben, az EpVI pedig már külön történet, hiszen addigra kibővült a lázadókat támogatók köre, így lehettek sejtek is már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:A nagy hajók lehettek máshol is személyzettel.Fegyverlerakatok lehettek máshol is.Én azt állítom amit Bomarr és Donát.Csak egy nagyobb bázis volt.

 

Lehet hogy hülye kérdés, én nem annyira figyelem a hátteret mint Dzséjt.Tehát, nem lehet, hogy a le nem szállni tudó hajókat csak az EP5 után építették és ezért nincsenek a Hoth-on?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:A nagy hajók lehettek máshol is személyzettel.Fegyverlerakatok lehettek máshol is.Én azt állítom amit Bomarr és Donát.Csak egy nagyobb bázis volt.

 

Lehet hogy hülye kérdés, én nem annyira figyelem a hátteret mint Dzséjt.Tehát, nem lehet, hogy a le nem szállni tudó hajókat csak az EP5 után építették és ezért nincsenek a Hoth-on?

Az első halálcsillag terveit emberek lopták el, méghozzá Han Solo korábbi szerelmének, Bria Tharennek a csapata. (EU infó: A lázadás hajnala című könyvből.)

 

Lehetséges, amire gondolsz, de nem valószínű. Egy darab Nebulon-B-nek lennie kellett, mert kétlem, hogy az alatt tákolták össze, amíg Hanék Vaderrel kergetőztek... Ja, lehet, hogy lopták a Birodalmi flottából, mert hogy ők is használták a Kuat által gyártott fregatt-típust. (Mármint az EU, pontosabban a Wookieepedia szerint... :D )

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.