Jump to content
Ody Mandrell

Sorozat fordító

Recommended Posts

Erre majd térjünk vissza. :) Ha a Resistance-el egy időszakban lesz, akkor szívesen átadom másnak a lehetőséget. Egyszerre egy sorozat bőven elég. :P  

Anno csináltam fordítást a félkész Utapau részekhez, nem tudom, azok megvannak-e még valakinek. Nekem már nincsenek. :( 

Hát srácok, sajnálom, de úgy fest, mégsem vállalhatom a 7-ik évad feliratozását, mivel 20-án valószínűleg elutazok fél évre, és nem leszek gép közelben.

Tudom, de biztosabb ha úgy készülünk, hogy már az ősszel kiadják. Az sem biztos, hogy pontosan fél évig leszek távol, ez csak amolyan támpont. Lehet, hogy csak jövő ilyenkor jövök haza, de persze az is lehet, hogy már idén októberben. Még az is a pakliban van, hogy nem megyek sehova, de ha felvesznek, akkor az interjúról egyenesen indulunk, már nem lesz alkalmam visszajelezni. Lényeg a lényeg, nem tudok biztosat mondani.

Most megy az RTL Spike-on a 6. évad 10. része. Nem tudom, hogy sikerült ezt a szinkront összehozni, de valami borzalmas. Dooku meg Kenobi hangja is más, mint a megszokott. :( Ez tán amiatt van, mert ezt az évadot (tudtommal) utólag szinkronizálták? :hmm: Úgy emlékszem, anno a 6. évadot egy jó darabig csak feliratosan lehetett elérni. 

Posted (edited )

Nem tudok róla. Korábban Werebazs vállalta volna, csak ha jól olvasom a Sorozatfordító topikot, külföldön van.

Edited by Bence1997

Ő sajnos már itt sem aktív, ahogyan a TCW egykori fordítója Lok Durd sem. :(

Sky esélyes, hogy megcsinálja mert akkorra pont véget ér a Resistance. De majd erről ő nyilatkozik. 

Ha Werebazs kolléga nem jelentkezik, akkor "megteszem, amit kell". ;) 

• Like 1
  • Tetszik 1

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az első részeket elnézve azokhoz már felirat is van, szóval max. időzíteni kell majd őket.

Elvileg változtattak a sztorin, szóval lehet, hogy több dolog is lesz vele

Nos akkor ki fordítja? Werebazs nem írt semmit, így szerintem ha vállalod Sky akkor csináld Te. El tudom küldeni a Bad Batch feliratait.

2020. 02. 05. - 16:33, Ody Mandrell írta:

ha vállalod Sky akkor csináld Te.

Hogyne vállalnám. A TCW finoman szólva is nagyon közel áll hozzám, így még örülök is neki, hogy fordíthatom. :)

Werebazsnak írtam levelet 11 napja, hogy mi legyen, de azóta még nem jött fel a fórumra. A Bad Batch feliratait megköszönném, ha átküldenéd.  

Éppen ezért is gondoltam rád. :) Amúgy is a szíved ügye. A feliratokat küldöm a szokásos helyen. ;) 

Mondjuk ha a sztori kb. ugyanaz lesz, akkor csak annyi dolga lesz Skynak, hogy beidőzítse, nem? Vagy tudom is én, hogy a feliratokat hogyan alkotják az emberek. :D

Kis közvélemény kutatás: szerintetek mi lenne a nyerő magyar megfelelője a "Bad Batch"-nek? Pár napja agyalok rajta, de nem ugrott be semmi frappáns.

Valamint, a klón- és hajónevek legyenek lefordítva, vagy maradjon az eredeti? :hmm:

A Foltozottak nekem tetszik, és szerintem is maradjanak az angol nevek.

Szabad fordításban: "Defektes osztag" :D , "Hibás szakasz", "Abnormális különítmény"

Edited by Darth Cupsy

Ez tipikusan olyan kifejezés, amire nincs "normális" magyar megfelelő. Fura lenne, ha egy menő klónosztag "selejtnek", vagy "defektesnek" nevezné magát. :D Valószínűleg marad a Foltozottak, ha az megfelel a többségnek. :) 

A Foltozottakat én is támogatom, továbbá az angol nevek használatát. Persze utóbbinál jó kérdés, hogy a korábbi feliratoknál mi volt. Bár valószínűleg az angol nevek ott is ugyanúgy megmaradtak. :)

29 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ez tipikusan olyan kifejezés, amire nincs "normális" magyar megfelelő. Fura lenne, ha egy menő klónosztag "selejtnek", vagy "defektesnek" nevezné magát. :D Valószínűleg marad a Foltozottak, ha az megfelel a többségnek. :) 

Ha idézőjelbe rakod akkor annyira nem :) 

14 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Foltozottakat én is támogatom, továbbá az angol nevek használatát. Persze utóbbinál jó kérdés, hogy a korábbi feliratoknál mi volt. Bár valószínűleg az angol nevek ott is ugyanúgy megmaradtak. :)

A neveknél változó a helyzet, mert pl. Fives esetében 3 verzió is van: Fives, Ötös és Csupaöt. Én is az eredetit preferálom, egyébként is szinte mindig így hivatkozunk rá.

(7. évad spoiler) 

Spoiler

Echo-nál lehetséges fordítás a Visszhang (azt hiszem, volt olyan felirat, amiben így szerepelt). Ez annyiból lenne jó, hogy kettős jelentést adna "A Distant Echo" címnek. :)