Ugrás a kommentre

Fejvadászok


Ki a legmenőbb vagy legjobb fejvadász?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki a legmenőbb vagy legjobb fejvadász?

    • Aurra Sing
      0
    • Bossk
      0
    • Zuckuss
    • IG-88
      0
    • Dengar
    • Jango Fett
    • Greedo
    • Boba Fett
    • más
      0


Ajánlott hozzászólás

Igen, mindkettőben leírták, de ha jól emlékszem, mindkettőben kicsit más (mint ahogy a Slave I is eléggé eltérő az egyes könyvekben, kedvencem, mikor több szintes és hatalmas raktere van...). Elvben úgy élte túl, hogy a Sarlacc ugye ezer évig emésztgeti az áldozatát, Boba meg hatványozottan védettebb helyzetben volt a páncélja miatt. Így pár nappal (órával? erre már nem emlékszem) az incidens után elérte a háti rakétája elsütőgombját, és a Jango által is bevetett rakétával szó szerint kirobbantotta magát Sarlacc-ból. Eztán az arra ténfergő Dengar megtalálta, és "meggyógyította". Fel nem épült, mert azt hiszem, rákos is lett (lol...), meg bőrkínjai lettek, izületi problémák, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez meg tipikus példa az EU -s hülyeségre. Visszahoznak egy fejvadászt a halálból mert népszerű, és bele akarják írni a többi regénybe; ergo eladhatóbbá akarják azokat tenni. Számomra Boba meghalt az EPVI -ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez meg tipikus példa az EU -s hülyeségre. Visszahoznak egy fejvadászt a halálból mert népszerű, és bele akarják írni a többi regénybe; ergo eladhatóbbá akarják azokat tenni. Számomra Boba meghalt az EPVI -ban.

Mélységesen egyet értek. Boba számomra is kinyiffant az ep6-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobb lenne, ha inkább ep6 előtti könyvekben szerepelne inkább ;) Azért elég nagy időt felölel az is, tekintve, hogy az ep3 idején tinédzser, utána meg aztán van több, mint két évtized az ep6-ig :) Jó sok sztori fér bele ebbe az időszakba. No de az írók régebben nem tudtak írni erről a korszakról, így inkább visszahozták a halálból, mert utána volt mit írniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra is halott. Ha azt akarták volna a készítők hogy életben maradjon, akkor nem reptették volna be a sarlacc-be. Ezekkel a feltámasztásos dolgokkal pedig ki lehet üldözni a világból, főként az Uralkodó klónozása volt erős...

Szerkesztve: - Giskard
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobb lenne, ha inkább ep6 előtti könyvekben szerepelne inkább ;) Azért elég nagy időt felölel az is, tekintve, hogy az ep3 idején tinédzser, utána meg aztán van több, mint két évtized az ep6-ig :) Jó sok sztori fér bele ebbe az időszakba. No de az írók régebben nem tudtak írni erről a korszakról, így inkább visszahozták a halálból, mert utána volt mit írniuk.

Hát, ha az író képtelen önálló cool karaktert kitalálni, akkor végül is muszály hülye mód feltámasztani már halott cool karaktereket, hogy aztán a coolságukat kizsigereljét a felámasztásnál is idiótább dolgokkal. Szóval, szerintem az ep6 utáni korszakról sem tudtak igazán írni, legalábbis Boba Fett kb egy jó történetben nem szerepelt még a feltámasztása után, de azért az az előtti könyvek is hagynak maguk után némi kívánnivalót. Nálam már ott kinyírták a karaktert az EU-ban, hogy valaki kitalálta, Boba Fett valójában nem is Boba Fett, hanem Jaster Mereel. Bár ezeket a történeteket jórészt az ep2 ellehetetlenítette (Jaster Mereelt ebben a formában hál' isten teljesen), az ep2 után gyártottakat meg még nem olvastam, bár azoknak sem jósolok nagy sikert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaster Mereelt amúgy is elvitte az ep2 :) Amióta tudjuk Boba történetét, az ilyen kitalációk mindössze érdekesség szintjén mennek el, a maguk idejében elszórakoztatták az embert, de ma már nincs sok létalapjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 12 évvel később...
2009. 03. 19. - 21:58, Frenkie írta:

Nálam is halott Boba Fett.Elképesztő mit ki nem találnak az írók.

Na... :D 

 

Egyébként most megnézve a filmet mellbevágott, hogy Boba mennyire szenzációs lett azáltal, hogy van neki sztorija. Nem sokat szerepel, de minden mondatára és jelenetére más megvilágításban lehet nézni. Nyilvánvalóan ez a folyamat már a prequel után elindult, de a TBoBF után lett teljes. 

 

Amúgy most nézem a fentebbi szavazást. Greedo a második legmenőbb fejvadász: WTF? :lol2:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de éppen Dengar? Az a karakter, akit észre sem venni, ha az ember rosszkor pislant? Akinek a helyére, ha betennének egy kaktuszt, szemernyi költői túlzással élve, nem vennék észre a változtatást? Mi van ebben a fadeszkánál is jelentéktelen díszletelemben, amitől ő lett anno a legkirályabb fejvadász, szemben például Jango Fett-tel, akire én adtam le most egy szavazatot? Most komolyan, a lépcső, amin Piett lecammog, amikor jelent Vadernek, jelentősebb, mint Dengar. Mi van ebben a kendős pacákban, aki akár The Book of Boba Fett nélkül is többet ér, mint egy Boba Fett, Jango Fett vagy Greedo. Vagy Zuckuss és 4LOM, a másik két szék a jelenetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megtettem amit a haza megkívánt és toltam egy szavazatot Bobára :D Dengar most a fejvadászos képregényekben elég sokat szerepelt, de szerintem nála még Zuckuss is menőbb. Szerepelhetett volna helyette tényleg egy kaktusz is akár, ugyanannyi hatása lett volna. Meg nagyon a karaktert magát se találom szimpatikusnak, rendben a szerelméért csinálja azt amit, de semmi extra nincs a karakterben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

A fejvadász háborúkban meg talán a Történetek Jabba palotájából-ban szerepelt - utóbbi nem biztos -  és egész jó kis sztorit írtak Dengar köré. 

Akkor valószínűleg a szavazók olvasták ezeket. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...
2009. 03. 19. - 19:58, Dzséjt írta:

Mélységesen egyet értek. Boba számomra is kinyiffant az ep6-ban.

 

2009. 03. 19. - 19:20, Ody Mandrell írta:

Szerintem ez meg tipikus példa az EU -s hülyeségre. Visszahoznak egy fejvadászt a halálból mert népszerű, és bele akarják írni a többi regénybe; ergo eladhatóbbá akarják azokat tenni. Számomra Boba meghalt az EPVI -ban.

 

Mennyit változott a világ. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem kicsit. Bár nálam itt is közrejátszik az, hogy ha azon az úton indult volna el, amin a Legendákban is, vagyis egy hangyányi fejlődést sem mutatva visszatér fejvadászkodni, plusz egy ideig még Hant is b*sztatta, a Fettről szóló sztorik egy része arról szólt, hogy Fett meg akarja ölni, Han meg mindig kicsúszik a kezéből, de a végén azért csak összefognak. Ja, meg rákos lett... Hát ezzel végleg kiütötték nálam a nyeregből szegény Fettet. Amikor ezt meghallottam, azt gondoltam, hogy na, most már csak az kéne, hogy Lando meg AIDS-es legyen.:lol:

Ehhez képest számomra nagyon izgalmasnak bizonyult az, hogy tatoone-i keresztapa lett belőle.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az én szkepticizmusom is inkább a régi EU-nak szólt. Mert abban a korszakban inkább maradt volna halott. 

 

Ami aztán lett belőle, és ahogy lett belőle, az már ínyemre való. Solo-t pl. egyszer se említette. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet nem is tudja, hogy ő vágta hátba. :lol:

Mondjuk azért megnéztem volna, hogyan reagál Luke Skywalkerre a Mandi második évadának végén, de ő már rég lelépett, mire a Jedi X-szárnyúja befutott. Később lehet elmesélték neki, mire Boba: "Karabast, de jó, hogy eljöttem".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.