Ugrás a kommentre

1x01 - Ambush


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Láthattuk a Klónok támadásában is, hogy miként pucolt el a további megmérettetés elől Yodával szemben.

 

"Enyhén" fél egykori mesterétől...

Ventress most hasonlóan lépett le. Ha valamit, hát a menekülés fortéját jól megtanulta a mesterétől. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventress most hasonlóan lépett le. Ha valamit, hát a menekülés fortéját jól megtanulta a mesterétől. :D

Az, hogy elmenekült, még nem lenne baj, hiszen az életösztön mindenkiben működik, na de hogyan?!! Az szánalmas iszkolás volt... Dooku kicsit méltóságteljesebben adta elő ugyanezt. Bár persze ő gróf volt. :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én is meglestem. Egyenlőre csak az első részt, mert követem Yoda mester tanításait (na meg a céges net határait se kéne feszegetni:)) Nagyon jó volt. Lucas megcsinálta a tutit. Megint. Yoda óriási volt. A tanításban, meg a harcban is. Ha kicsit visszavesznek a droidos poénkodásból akkor remek lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az "Ambush" kimondottan bejött. Yoda, meg a három klón, olyan igazi bajtársias hangulatban voltak. De amilyen jók voltak a klónok, olyan rosszak voltak a droidok. Enyhén szólva idegesítettek már a poénjaik, de ahogy elnézem részről részre egyre kevesebb ilyen van. Mikor a droid parancsnok üvölt, hogy álljanak meg, és még csak észre sem veszik... Néztem ám ott nagyokat. De Yoda tanításai, plusz a Toydariak megjelenése nekem abszolút bejött. Katuunko király különösképpen. Ventress gyávasága meg valóban ellentmondott a filmmel, de hát ahogy Yoda mester is mondta: "Gyávák azok, akik a Sötét Oldalt választják."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventress gyávasága meg valóban ellentmondott a filmmel, de hát ahogy Yoda mester is mondta: "Gyávák azok, akik a Sötét Oldalt választják."

Szerintem Ventress a filmben sem volt sokáig bátor, csak amíg Anakinék le nem létpek. Aztán ő is szelelt, pedig nyugodtan párbajozhatott volna még Kenobival, nem zavarta senki. Bár nézőpont kérdése, az is lehet, hogy már nem volt oka, azért lépett, és figyelmeztetni akarta Dookut. Meg mondjuk az is igaz, hogy Yodával szembe kerülni, aki hozzá sem ér, de úgy alázza, vagy Kenobival... hát más-más súlycsoport. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes engem a robot poénkodása csak elsőre zavart kissé, de tegnap amikor megint megnéztem az epizódot, jókat derültem rajtuk. :roll: Főleg az jön be, amikor az egyik robot teljes gázzal a fák közé rodeózik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy elnézem ezek a droid poénok egyébként részről részre egyre inkább elfogynak... Most jönnek viszont azok a poénok, amik az előzetesekből nagyon bejöttek. Hogy Grievous részenként agyonver egy droidot... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizódot megnézve, megint felmerült bennem az, ami az ep3-ban? Yoda honnét szedi mindig össze a botját (és a köpenyét)? Az Ep3-ban ugye elvesztette Palpatine Szenátusbeli irodájában, de a Polis Massan már megint volt nála egy tök ugyanolyan. Itt meg sosincs a kezében a bot, mikor a karddal hadonászik, de amint elteszi, előteremti valahonnan. Mikor a tankok és droidok leamortizálása után leugrál a madárlesről, a bot szó szerint a kezében terem, mire leér.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor a tankok és droidok leamortizálása után leugrál a madárlesről, a bot szó szerint a kezében terem, mire leér.

Ezt én is észrevettem. Szerintem ezt csak így lehet megoldani. :) Bár rábízhatta volna az egyik klónra is és akkor nem lenne min agyalni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt időm még visszaolvasni az írásaitokat, de megfogom tenni, először azonban vélemény az első részről.

 

Úgy látom, hogy ez a CW maga a kánaán a Star Wars rajongóknak. EZ a Clone háború. Volt benne egy kis "Republic Commando" érzés, egy kis Geonosis érzés (Ventress egy valamit már megtanult: hogyan meneküljön, igaz, ez utóbbiban Dooku profi, mint tudjuk: kísérteties volt a hasonlóság Ventress és Dooku menekülése között), és összefoglalva: Ez maga a Klónok Háborúja. A történet komolyan veszi magát, nincsenek hihetetlen akciók, van benne viszont egy csöppnyi bölcsesség (Yoda esetében szó szerint csöppnyi), poénok (főleg a droidok révén) és kőkemény ütközetek.

 

Összefoglalva: ha ez így megy tovább, elvonási tüneteim lesznek a három rész után!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt időm még visszaolvasni az írásaitokat, de megfogom tenni, először azonban vélemény az első részről.

 

Úgy látom, hogy ez a CW maga a kánaán a Star Wars rajongóknak. EZ a Clone háború. Volt benne egy kis "Republic Commando" érzés, egy kis Geonosis érzés (Ventress egy valamit már megtanult: hogyan meneküljön, igaz, ez utóbbiban Dooku profi, mint tudjuk: kísérteties volt a hasonlóság Ventress és Dooku menekülése között), és összefoglalva: Ez maga a Klónok Háborúja. A történet komolyan veszi magát, nincsenek hihetetlen akciók, van benne viszont egy csöppnyi bölcsesség (Yoda esetében szó szerint csöppnyi), poénok (főleg a droidok révén) és kőkemény ütközetek.

 

Összefoglalva: ha ez így megy tovább, elvonási tüneteim lesznek a három rész után!!!

Örülök, hogy tetszett Donát. A többit is imádni fogod. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy nagyon jó szál a történetben, amit már eddig is észre kellett volna vennem. Nevezetesen az újonnan kinevezett droid parancsnok, 224 kálváriája. :) Többször is látszik, hogy még nem igazán megy neki a parancs osztogatás.

Először majdnem könyörögnie kellett, hogy álljanak meg a fák előtt a tankok, mert nem találta a helyes parancs szavakat. Aztán rögtön fittyet hányt a parancsára az egyik tank parancsnok, aki egyszerűen felülbírálta a kapott utasítást, és a fák közé rongyolt. :D Yoda lelövése is elég gázosra sikeredett, hiszen csak másodszorra sikerült elérni, hogy a droidok tüzeljenek. Az már csak hab a tortán, hogy Yoda felaprította ócskavasnak. :D

 

Mondhatjuk, hogy 224 villám karriert futott be. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg jó. Én eddig nem is értettem, hogy a droidok miért nem hallgatnak rá. De így már tényleg érthető.

Mondjuk, ezt is csak ebben a szériában lehet elfogadni, mert azért kétlem, hogy a droidok egyrészt kúsznának felfelé a ranglétrán (nem hiába vannak külön parancsnoki droidok), másrészt, nem hallgatnak a parancsnokra. De itt nagyon is ül a poén :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem újra az 1. részt, csak 224 kedvéért, és hát igen. Amíg azt a parancsot osztogatja, hogy "Hold your fire!" addig nem csinálnak semmit a droidok, (vagyis nagyon is csinálnak: lőnek), aztán amikor rátalál a "STOP" szóra, akkor már működik.

 

Nekem továbbra is nagyon tetszik ez a rész. Főleg az, hogy a klón sérülését is beleszőtték. Remélem, ezt a szálat tovább viszik a Rookies-ban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon én csodálkoztam is, hogy-hogy nem tudja kívülről, mit kell mondani, elvégre előre programozott harci droid. Márpedig a "Tüzet szüntess!" elvileg alapszókincs kellene, hogy legyen egy parancsnoknál. :D De persze lehet, hogy kényszerből vagy tévedésből lett belőle parancsnok, ez magyarázat lehet arra, miért nem tudott egy egyszerű parancsot sem kiadni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, ezt is csak ebben a szériában lehet elfogadni, mert azért kétlem, hogy a droidok egyrészt kúsznának felfelé a ranglétrán (nem hiába vannak külön parancsnoki droidok), másrészt, nem hallgatnak a parancsnokra. De itt nagyon is ül a poén :o

A filmekben ez valóban elképzelhetetlen lett volna, hisz az a logikus, hogy programozzák őket. Itt viszont remekül működik! Zééé írt a droidok fejlődéséről az EPIII kapcsán, hogy miért is vannak akkor már 'érzelmeik'. Szerintem a ROTS droid viselkedésének ez az előszele. Gondolom a háború miatt kellett nagyobb önállósággal felruházni őket, hogy talán jobban hasonlítsanak a klónokhoz?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az SW-ben nagyon magas a technikai szint ami annyit jelent, hogy akár emberi érzelmeket is a droidokba tudnak programozni.Pl C3-Po tipikus példa hisz mindentő lfél(még a haláltól is).A félelem pedig emberi tulajdonság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.