Ugrás a kommentre

The Clone Wars DVD és Blu-Ray


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egy kis segítségre volna szükségem.

Múltkor megrendeltem a TCW Seasons1-5 gyűjteményes kiadás DVD verzióját az amazon-ról. A termék leírást böngészve viszont észrevettem, hogy Regio1-es kódolású DVD-kről van szó, ami azt jelenti, hogy az USA-n és Kanadán kívül kapható lejátszók többsége, nem tudja olvasni ezeket a lemezeket. Van valakinek valami tapasztalata e téren? Sürgős volna, mert nem akarok húszezer forintot kidobni olyan lemezekre, amiket meg sem tudok nézni.

Előre is köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis segítségre volna szükségem.

Múltkor megrendeltem a TCW Seasons1-5 gyűjteményes kiadás DVD verzióját az amazon-ról. A termék leírást böngészve viszont észrevettem, hogy Regio1-es kódolású DVD-kről van szó, ami azt jelenti, hogy az USA-n és Kanadán kívül kapható lejátszók többsége, nem tudja olvasni ezeket a lemezeket. Van valakinek valami tapasztalata e téren? Sürgős volna, mert nem akarok húszezer forintot kidobni olyan lemezekre, amiket meg sem tudok nézni.

Előre is köszi.

Régiófüggetlen, szóval ne aggódj. :) Ráadásul olcsóbb is mint az angoloknál. Asszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régiófüggetlen, szóval ne aggódj. :) Ráadásul olcsóbb is mint az angoloknál. Asszem.

Biztos? A Blu-ray-re láttam, hogy régiófüggetlen, de a DVD-re régió 1-et írtak. :hmm: Cs*sszék meg, hogy nem képesek odafigyelni... :angry:

 

Egyébként utánanéztem, az angol amazonon 17ezer valamennyi maga a DVDcsomag, az amerikain 18ezer. Kiszállítással együtt 19900 az angolon és 21700 az amerikain. Ráadásul az angoloknál 14-ét írnak kiadási dátumként, és egy-két hét a kiszállítási idő három-öt hét helyett. Onnan úgy tűnik jobban megéri.

 

Mindenesetre köszi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja hogy DVD. Azt nem tudom, én csak BD -t vettem, de az mind régiófüggetlen volt. Amúgy valóban, már egy árban vannak. Nekem valamiért szimpibb az amcsi. ;) Ráadásul már az van meg eddig is, így maradok nála. Nincs semmi régiókódos csúfság a dobozon. Ez is egy szempont. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

USA-ban minden gyakorlatilag minden DVD R1 kódolású, itthon csak független lejátszóval nézhető. Mondjuk függetleníteni nem oyan nagy dolog őket.

 

BD-n már más a helyzet, ott sok a régiófüggetlen cucc, viszont a hazai lejátszókat nem nagyon lehet kikódolni.

 

A Te esetedben az angol megoldás tűnik észerűbbnek, ráadásul - ha nincs szerencséd - a 89 USD árú kiadványra fizethetsz még plusz 5000 ÁFÁ-t is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs plusz vám. Nekem se volt tavaly.

 

 

Akkor mázlid volt. :)

 

Az utóbbi időben a pesti központi csomagelosztóban árgus szemekkel nézik a bejövő csomagokat, és amelyik postával együtt átlépi a kb 75 USD értéket, arra tesznek 27% ÁFÁt. Én jártam már így.

 

Szerencse kérdése, átmegy-e vagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nahát, akkor duplán jó, hogy átraktam az angol amazon-ra a rendelésem :yeah: Az aztán végképp nem hiányzott volna, hogy még 5000Ft ÁFÁ-t is fizessek DVD-kre, amiket ha megakarok nézni be kell szereznem egy kínai DVD lejátszót is :lol:... Egy pillanat :hmm: Az Eu-n belüli vásárlásokat semmi ilyesmi nem terheli, ugye ezt az egyet legalább jól tudom?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első két évadot miért nem magyarul vetted meg? :)

Pont hogy magyarul vettem meg őket. :) Egyébként elég érdekes sztori. Két éve születésnapomra megvettem a Might and Magic Heroes 6-ot, ami akkor jelent meg. Csak sajnos kiderült, hogy a laptomom videókártyája nem bírja, úgyhogy visszavittem az üzletbe, ahol azt mondták, hogy levásárolhatom az árát. Ahogy elkezdtem alaposabban körülnézni, ráakadtam a TCW első évad négy "kötetes" (lemezenkénti) kiadására, amik ha jól emlékszem pontosan egyeztek a játék árával, szóval lecsaptam rájuk. Sajnos az egy dobozos verziót akkor sehol nem találtam. Pár hónapra rá megjelent a második évad is, gondoltam ha már az első évadot beszereztem azt sem hagyom ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jé meg is jött a csomag, három nappal korábban a vártnál :) Egy picit azért csalódtam, az angol verzió sem az epizód guide-ot, sem az art book-ot nem tartalmazza. :( Sebaj, ezeket legalább megnézhetem.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal kezdtem, hogy nekiültem az extráknak. Az 5-ik évados doboz elég fapados verzió, ahhoz azért pofa kell, hogy a doboz hátuljára rányomják, hogy "minden epizódhoz kommentár", és erre simán az sw.com-os kommentár van rajta egy kicsit jobb képmínőségben. Azért kíváncsi vagyok, hogy ezzel vajon csak a tengeren-inneni rajongókat "tisztelték meg" vagy mindenkit aki olyan pofátlan, hogy DVD-t mer vásárolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az első évadnál van minden epizód mellett kommentár. Egyébként kisfilmek szoktak lenni egy-egy történetszálról. De nem ugyanazok amik az sw.com -on is hanem bővítettek vagy teljesen újak. Mondjuk azt simán el tudom képzelni hogy a DVD fapadosabb kiadás. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többi évadnál ehhez a kiadáshoz is meg vannak a kisfilmek, és az első évad bővített kommentárjai is, csak az ötödik évad ilyen fapados. Azért még az Eminence és a Shades of Reason rendezői vágásában bizakodok. :)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem BD -n több lesz. Állítólag azok a részek sokkal hosszabbak. Meg tudod ezt erősíteni? Egyébként a kommentárok valószínűleg csak a kék lemezen vannak rajta.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első belepillantás szerint, valóban az sw.com -os kommentárok vannak rajta ami szerintem nem baj. Legalább megvannak egy helyen. Érdekesség, hogy a Revivalt eltolták, és a második lemezen van ott, ahol kronológiailag lennie kell. Lesz mit csinálnom az ünnepen. :D

 

Ja és ez most csak két lemezes kiadvány, gondolom a 20 rész miatt. Érdekes, hogy 10 részt rá tudtak préselni egy lemezre. Első blikkre a kép és a hang hozza megszokott prémium kategóriást színvonalat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.