Ugrás a kommentre

The Clone Wars DVD és Blu-Ray


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Elég sajnálatos, hogy most a nagyobb lélegzetű kisfilmek lemaradtak. Helyettük kerültek fel a webizódok csak ugye azokat már láttuk. Látszik, hogy ez volt az utolsó évad, nem akarták nagyon megerőltetni magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Az 5. évados BD-ről szeretném kérdezni a sok helyen olvasható hibák miatt: Ti tapasztaltatok bármilyen lejátszási problémát?

 

Eddig halasztgattam a vásárlást, karácsonyra most talán érdemes lenne beszerezni, már ha jók a lemezek, mert itthonról nehéz lenne visszaküldözgetni, ha mégse lennének jók. Az amcsi amazon már nem is árulja a lemezeket, az angol is csak nagy árengedménnyel. A WB-nek meg nagy blama, hogy egy hónap alatt képtelenek voltak megoldani a helyzetet. S mindezt azért, mert kapzsian két lemezre nyomorgatták össze a húsz részt. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem semmiféle lejátszási problémám nincs. Állítólag a hang csúszott... Ez igaz, de olan minimális a dolog, hogy ha nem mereszted a szemed a beszélők szájára akkor észrevehetetlen. Nekem Panasonic asztali BD lejátszóm van, a tapasztalatok ebből származnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Tudnátok segíteni?

 

Elérkezett az az idő, hogy szánalmasnak találom, hogy a kedvenc sorozatom csak gépen, .avi formátumban van meg. Mindenképpen be szeretném szerezni a BluRay kiadásokat, még ha ez a zsebpénzembe kerül is. Szerintetek honnan, melyik kiadást érdemes megrendelni? Amúgy PS3-n nézném majd meg. Mostanában nem nagyon figyeltem a híreket. A BonusContent mikor és milyen formátumban jelenik meg? Nem tudom, hogy érdemes-e várni rá, mi van ha bantha árnyékra várok? Amúgy egybe, időrendi sorrendbe szeretném megnézni őket. Szerintetek mennyi az esély arra, hogy a bónusz tartalmat kiadják BD-n?

 

Előre is köszi a sehpgítséget :)

 

Szerk: most láttam az Amazonon egy jó kis Collector's Edition-t :D

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég valószínűtlennek tartom, hogy a Bonus Content ne jelenjen meg bolti forgalomban. Mivel a sorozat vége már (szinte) belátható időn belül van, én a helyedben megvárnám, amíg lesz egy olyan kiadás, amelyikben az összes rész szerepel. (Ha netán nem lesz ilyen kiadás - például valami jogi fiaskó miatt -, még mindig megveheted az első 5 évadot és a BC-t külön-külön.)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég valószínűtlennek tartom, hogy a Bonus Content ne jelenjen meg bolti forgalomban. Mivel a sorozat vége már (szinte) belátható időn belül van, én a helyedben megvárnám, amíg lesz egy olyan kiadás, amelyikben az összes rész szerepel. (Ha netán nem lesz ilyen kiadás - például valami jogi fiaskó miatt -, még mindig megveheted az első 5 évadot és a BC-t külön-külön.)

Én szinte biztos vagyok benne, hogy ilyen kiadás nem lesz. A sorozat BD jogai a Warnernél vannak, és szerintem még ott is maradnak egy darabig. A bónusz csomag meg a Disney-é lesz. Hasonló okból nem jelent meg még Marvel-összes, mert az Avengers előtti filmek otthoni kiadásai még a Warner tulajdonában vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt néztem ki:

http://www.amazon.com/Star-Wars-Seasons-Collectors-Edition/dp/B00E8G5HFA/ref=pd_bxgy_mov_img_y

Nagyon igényes kiadásnak tűnik, concept artokkal, episode guide-dal, és még sok mással. Szerintem megvárom, amíg bejelentik, hogy a Bonus Content mikor fog kijönni, megrendelem, elkezdem újra nézni, és mire a végére érek, már a BC-t is meg tudom majd nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mázlid volt. :)

 

Az utóbbi időben a pesti központi csomagelosztóban árgus szemekkel nézik a bejövő csomagokat, és amelyik postával együtt átlépi a kb 75 USD értéket, arra tesznek 27% ÁFÁt. Én jártam már így.

 

Szerencse kérdése, átmegy-e vagy sem.

ey nem ide tartoyzik ugyan de koze van hozza barmit amit nem eubol hozol be vagy postan kapd az adot orszag afajat fizeted ki nemetorszagban kivetel a konyvek de mar ha dvd BR vagy jatek hasbro figurak mar ki sem jon hozzad a cimre hanem el kell menned a ZOLL ra es vinned a szamlat es azalapjan fizetsz ami huzos tud lenni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se adják egy csomagban a BC -t a széria korábbi részével épp azért amit Dzséjt is írt. Szerintem nyugodtan vedd meg a díszdobozos kiadást. Talán még megvárhatod a bejelentést hogyan miként fogkák sugározni a hatodik évadot. Ha a DisneyXD -n adják majd, azonnal rendeleheted a díszdobozt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Na berendelve :) Még két hét és érkezik:

The Clone Wars 1-5 seasons (mini episode guide & artbook)

The Clone Wars Episode Guide (by Jason Fry)

 

Nagyon várom! Remélem, hogy mire a végére érek már a BC-t is nézhetem időrendi sorrendben. Bár úgy is az lesz a vége, hogy nem fogom tudni kibírni, és megnézem hamarabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérkezett :) kifogástalan, gyönyörű kiadás. Öröm rá nézni.

Az artbook is nagyon tetszik, főleg a SW. Com-os artokkal kiegészítve.

Jason Fry munkája viszont lehetett volna sokkal tartalmasabb is. Nem sok pluszt ad a szép képeken, az idővonalon kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Valaki tudna pontos információt adni arról, hogy miért nem jelent meg a 3-ik, 4-ik, 5-ik évad Magyarországon?

Mert Magyarországon a DVD piac ezer éve halott. Semmi köze a dolognak a Star Wars-hoz...mert az éppenséggel még 2004-ben is jól fogyott. Na persze a TCW animáció az ugye a nép szemében NEM Star Wars, de a jelenségnek attól még sok köze nincs hozzá. A kiadvány irreálisan drága volt, persze magam megvettem, de akkor is drága volt. Hogy a jogdíj miatt, vagy a kiadó volt kapzsi, azt nehéz megmondani, mint ahogy azt is, hogy ha BR lemezen adják ki, mennyivel lett volna kelendőbb. Már egyszer volt itt egy nagy vita a hazai DVD/BR kiadványok áráról, amiben én képviseltem (akkor is) a kisebbséget. :) Ez a piaci szegmens nálunk már az elején haza lett vágva, mert a kiadók ezen akartak meggazdagodni, ami magával hozta azt, hogy egyes kisebb kiadók pedig behozták a 100 forintos DVD kategóriát a piacra, ami meg lezúzta azokat a nagy gigászokat, akik annak előtte 10 000 Ft-os áron kínálták a DVD-ket. Mint a Jurrasic Park 3 DVD-t, minek az ára valami 8000 Ft-t volt és mindösszesen 1 DVD-t tartalmazott! Szokásos magyar kereskedelmi mentalitás az egésznek az oka, csak ebben az esetben kivételesen nem a fogyasztók szívták meg a piac kapzsiságát, hanem nagyon helyesen a kiadók mentek tönkre. Mert ugye azzal egyik kiadó sem számolt, hogy el fog terjedni az internet. :) Miért nem jelent meg a TCW további évada? Ez a kérdés csak viccszámba mehet egy olyan országban, ahol 4000 Ft-os internet mellett annyi filmet tölthetsz le, amennyit nem szégyelsz! :D Nem kellett volna a Jurassic Park DVD-t 8000 forintért adni és akkor apám sem kérdezte volna meg tőlem 2001-ben; fiam....nem lehet ezt valahonnan megszerezni?

 

A hazai DVD/BR piacnak pedig béke poraira, soha ne is támadjon fel!

 

Egyébként Ebay.uk! Onnan mindent meg tudsz venni, 4 nap a szállítási idő, vám nincs és olcsó.

 

Egyébként pedig 17 000 Ft-ért apródon éppen elérhető a Star Wars BR doboz:

 

http://olx.hu/hirdetes/star-wars-bluray-ID1SSMN.html#5e5397f7f8

 

Ebay.uk -ről rendelve is majdnem ugyan annyi, 19 000 Ft.:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Star-Wars-The-Complete-Saga-Blu-ray-1977-/191178557842?pt=UK_CDsDVDs_DVDs_DVDs_GL&hash=item2c83214992

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van egyetértek az előttem szólókkal, de hálisten Albundy és sokan mások megmentettek minket így jó minőségű esetenként többnyelvű és néha még rendezői változatok is elérhetővé váltak.

Mégegyszer kösz nekik, mert azok akiknek kellett volna, nem törődtek velünk, majd 10 év eredeti kiadvány gyűjtés után immár 3-4 éve én is feladtam. Dvd-m több 100 van BD-m összesen 3 db.(TCW mozifilm, Sw-saga, Avatar-gyűjtői). Ez van nem szégyellem. Csoda, hogy eddig tartott(a péntárcám és a türelmem).

Szóval nem maradtunk le semmiről, max a polcunk(üvegvitrines szekrényünk belseje) nem úgy néz ki teljes tcw sorozat nélkül, ahogy szeretnénk.

A következő eredeti BD-m az ep 7 lesz azthiszem és az is csak sznobságból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell nekem az Ebay, mert én is meg tudom szerezni szinkronosan meg eredeti nyelven is, csak jobban szeretem az eredeti csomagolást, ha már elkezdik kiadni. De hát ez Magyarország semmit nem tudnak befejezni normálisan. Mindent csak félbehagynak.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell nekem az Ebay, mert én is meg tudom szerezni szinkronosan meg eredeti nyelven is, csak jobban szeretem az eredeti csomagolást, ha már elkezdik kiadni. De hát ez Magyarország semmit nem tudnak befejezni normálisan. Mindent csak félbehagynak.

 

Sajnos..számos esetben ez a helyzet..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.