Ugrás a kommentre

Asajj Ventress


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ja, azokat valószínűleg ő építette. Ugyanis ifjú korában ő is Jedi padawan volt. A bolygóján lezuhant egy Jedi lovag, miután Ventress szüleit (hadurak voltak a bolygón), meggyilkolták. A kis Ventresst ez a Jedi tanította. Valószínűleg a kék kard a sajátja, a zöld pedig a mesteré volt. A Jedit végül sikerült megölnie az ellenségeiknek.

 

Köszönöm a részletes infot, továbbadom a gyereknek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg Ventressnek is el kellene hunynia a sorozatban. Legalább is úgy lenne az igazi. ;)

 

Régen úgy volt, hogy a karaktere túléli a Clone Wars-t, de a vége előtt elmegy jó messzire, és majd csak az Új Köztársaság idejében kerül újra elő.

Ha jól emlékszem az egyik utolsó képregényben kiábrándult Dookuból, Grievousbós és a szeparatista bandából, és a Jedikkel kibékülve tényleg elhiperűrugrott a távolba.

Úgyhogy hamarosan visszatérhet Luke-ékat boldogítani...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen alapon akkor Dooku sem Sith.Mi különböztetit meg a Sith-től?Arra akarok kilyukadni, hogy Lucas szerint nincs sötét Jedi, és semmilyen más Erőhasználó.Csak Sith-ek és Jedik vannak.

De ez meg ellentmondana a Sithek törvényének, hogy mindig csak két sith létezhet. Egy mester és egy tanítvány.

A többit majd Dzséjt elmagyarázza. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez meg ellentmondana a Sithek törvényének, hogy mindig csak két sith létezhet. Egy mester és egy tanítvány.

A többit majd Dzséjt elmagyarázza. ;)

;)

 

Szerintem az ilyenekben rejlik a sorozat EU-s része. Ventress státusza a Clone Wars -ban megengedett.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többit majd Dzséjt elmagyarázza. ;)

Kössz, hogy rám hárítod a strapás munkát ;)

Szerintem egyszer: Sith, akit bevesznek a Sith rendbe. Jedi, akit bevesznek a Jedi Rendbe. De ezek csak titulusok. Nem akkor lesz valaki Erőhasználó, ha bevették valamelyik klubba, és ha kirúgják őket, akkor nem vesztik el egyből az erejüket. Pl. Ben már maga is azt mondja, hogy csak volt Jedi ("I was once a Jedi knight the same as your father." - "Valaha én is Jedi lovag voltam, mint az apád."), de az ep3-ban Anakin sem vált hip-hop sötét szívű gonosszá az ep3-ban, csak mert letérdelt Sidious elé. Asajj valahol ott lehet, mint az ep2 idején Anakin, csak míg Anakin a jó oldalon áll, addig Ventress a rosszon. De még egyikük sem olyan gonosz, hogy teljes érzelemmenteséggel gyilkoljon, és elmerüljön a Sötét Oldal bugyrában (Ventress esetében ez a képregényekből derül ki, de remélem, a TCW-ben is kapunk majd ízelítőt abból, hogy miért nem velejéig gonosz). Vagyis, azért nem Sith, mert nem lépte át azt a határt, amit Anakin az ep3-ban, mikor levágta Windu kezét. Ahonnét, ha nem vagy kiválasztott, nincs visszatérés. Ő csupán egy lény, aki a gonoszok oldalán harcol és tudja használni az Erőt, de még a Sötét Oldal igazi praktikáit (mint villámszórás) sem sajátította el, sőt, ha jól emlékszem, sosem volt többre képes, mint egy padawan. Nevezhetjük Sötét Jedinek, Erőhasználó bérgyilkosnak, megtévedt báránykának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de remélem, a TCW-ben is kapunk majd ízelítőt abból, hogy miért nem velejéig gonosz

Erre kíváncsi lennék magam is. Jó lenne, ha nem maradna meg ebben a hősködő, de nem túl eredményes, gonoszkás segéd szerepkörben, hanem kicsit izgalmasabbá tennék némi tipródással, vagy valami pozitív beütéssel a személyiségét. Akkor lehet, hogy nekem is tetszene. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noha még nem láttam a sorozat első két részét, nálam Ventress hasonló szerepet tölt be, mint Jango: egy bérgyilkos, akit Dooku-ék béreltek fel (talán pont Jango helyére?). Anno a Jedi-rend tagja volt, de ennek már vége, így ő nem más, mint egy olyan lénye a galaxisnak, aki tud bánni az Erővel, de egyik Rend tagjának sem vallhatja magát. Egyszerű harcos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno a Jedi-rend tagja volt, de ennek már vége

Nem volt tagja a Jedi Rendnek, csak kapott Jedi képzést. A mestere kényszerszállt a bolygón, ott ragadt, és megmentette Asajj-t a szülei gyilkosa elől, aztán kezdte el tanítani. De Ventress-ről nem is tudott a Jedi Rend, míg fel nem bukkant Dooku oldalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs'! Teljesen felesleges dolgot írtam az előbb. :)

 

Ody, attól hogy tud bánni az Erővel, még nem változtat semmit. Attól, hogy kaptam retorikai képzést, még nem leszek se politikus, se szóvivő. Csak egy ember, aki jól tud beszélni. A szitu itt is hasonló, szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként észrevettem, hogy az "Ahsoka Tano" topikban találtatok egy egész, hogy is mondjam... Érdekes képet Ahsokáról. Én találtam nektek egyet Ventressről:

http://www.flickr.com/photos/18408681@N00/511968422/

 

Jó, ott van mellette Aayla is, de ez most mindegy. De ha már az érdekes képeknél tartunk, akkor már idelinkelem őt is: http://www.flickr.com/photos/13295660@N00/23413933/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Érdekesnek tartom, hogy Ventress jobban ragadta meg az utolsó esélyét mint Grievous. Ráadásul az ellenség hajóján akciózott és ért el sikert, míg Grivi az otthonában és kínkeservesen tudott csak győzni. Ráadásul a legfontosabb trófea meg is szökött... Lehet, hogy Dooku és Palpi mostantól Ventresst favorizálják majd jobban. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Ventress-nek nagy előnye, hogy vele van az Erő, igaz, Grivi is fel van turbózva, de még így is korlátozottabb, mint egy Erőhasználó. Viszont, Grivinek valószínűleg annyira nem fontos, hogy Dooku mit gondol róla, mint Ventress-nek, így ő kevésbé kap az alkalmakon, ha bizonyítania kell (ráadásul, meg van győződve róla, hogy ő mindent jól csinál, csak a Sithek adnak neki rossz eszközöket... és ez végül is valahol igaz is). Hogy melyiket favorizálják, az jó kérdés. Eddig mindkettő egyformán nagyokat bukott, bár a kis kopasz talán kicsit eredményesebb, hiszen Asajj végrehajtotta a feladatát, míg Grivi csak életben maradt.

Viszont, kettejük közül valószínűleg Ventress-nek nem lenne helye a Birodalomban.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ, mit veszünk figyelembe? Ha csupán a filmeket, akkor egyiküknek sincs helye a Birodalomban. Ventressnek azért, mert a filmekben erőteljesen betartani látszanak a Rule of Two-t, vagyis csak Palpi és Vader képviseli a sötét oldalt. Grivinek pedig azért, mert idegen. Ha az EU-t is belevesszük, akkor is inkább Ventressnek lenne helye, mondjuk mint végrehajtó, vagy ehhez hasonló beosztásban. Grivinek, mint idegen fajúnak semmi keresnivalója az Ep4-6 által bemutatott Birodalomban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ, mit veszünk figyelembe? Ha csupán a filmeket, akkor egyiküknek sincs helye a Birodalomban. Ventressnek azért, mert a filmekben erőteljesen betartani látszanak a Rule of Two-t, vagyis csak Palpi és Vader képviseli a sötét oldalt. Grivinek pedig azért, mert idegen. Ha az EU-t is belevesszük, akkor is inkább Ventressnek lenne helye, mondjuk mint végrehajtó, vagy ehhez hasonló beosztásban. Grivinek, mint idegen fajúnak semmi keresnivalója az Ep4-6 által bemutatott Birodalomban.

Ő, szerintem, ha a filmeket vesszük figyelembe, akkor nem derül ki nyíltan, hogy Palpatine idegengyűlölő. Sőt, az ep1-2-3 éppen az ellenkezőjét látszik bizonyítani (idegen tanítvány - Darth Maul; idegen segítők - Mas Amedda, Sly Moore, Dar Wac). Sajnos, az ep4-5-6 nagyon visszafogott idegenek terén, és oké, hogy a Birodalomban csak embereket látunk, de az ep4-5-ben a Lázadók között is csak emberek vannak, akkor ők is idegengyűlölők? Sőt, nők egyik oldalon sem tobzódnak, akkor nőgyülölők is? (De sz*r lehet a lázadásban, annyi férfi között össz-vissz három nő volt, vajon milyen lehetett nekik? :) ) Csak a filmeket nézve Ventress-nek nem lenne helye a Birodalomban, mert csak két Sith van, max Sötét Oldali merénylőnek jó, de a Birodalomban már felesleges és veszélyes lenne. Grievous viszont nyugodtan maradhatna, hiszen egyrészt van olyan jó katona, mint bármelyik birodalmi tiszt, másrészt kyborg mivolta miatt könnyen befolyásolható. Viszont, pont EU szemszögből maradhatna akár Ventress is, mivel Palpatine-nak több Erőhasználó merénylője is volt, pl.: Mara Jade és a többi Császár Keze. Ventress pöcre befért volna közéjük. Szóval, EU szerint akár mindkettő is maradhatott volna, film szerint Ventress kizárt (már maga a léte is kérdőjeles lenne, bár szerintem még beleférne), Grievous viszont nyugodtan maradhatott volna, ha nem hozza össze a balszerencse Obi-Wan Kenobival (ide jöhet Krande megjegyzése :evil: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.