Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Nem is tudom, ő valahogy olyan igazi csak TCW-s karakternek tűnik nekem, az élőszereplős sorozatban tuti nem fog szerepelni, a karaktere lezárást fog kapni az animációs sorozaton belül. De aztán lehet, hogy nem :) Ez csak az én tippem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Szerintem mivel már így is rohadt sokat ugrottak az időben (ep1-ben Anakin kisfiu ep2-ben meg már egy 20-éves srác padme pedig nem is öregedik) Ashoka úgy a 3 évadba lehetne olyan idős mint Anakin.

Na ekkor jöhetnének a szerlmi történetek...... Ashokát pedig Ventriss öli meg bosszúból pedig Anakin kinyírja Ventrist és akkor megvan amegtorlás és Ashoka halála közrejátszana a sötét oldalra álásával.

Nekem ez a véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mivel már így is rohadt sokat ugrottak az időben (ep1-ben Anakin kisfiu ep2-ben meg már egy 20-éves srác padme pedig nem is öregedik) Ashoka úgy a 3 évadba lehetne olyan idős mint Anakin.

Hogyan öregedhetne meg hirtelen a 3. évadra, mikor az egész klónok háborúja csak három évig tartott? 14+3 nem egyenlő 20-al. Nem mellesleg, Anakin az ep2-ben csak 19 éves, az ep3-ban 22. Padmé pedig öregedett, de nyilván nem olyan feltűnően, mint Anakin, hisz Padmé már az ep1-ben is kamasz volt, Anakin meg kissé még kisgyerek, rajta jobban látszódnak a változások (de azért Amidala is látszódott az idősödés, jólehet, Natalie Portman csak 4 évet öregedett a két epizód között, de mivel alapból kamaszból felnőtt nővé váló karaktert játszott, amilyen két SW között ő is volt, és a korkülönbség közte és Padmé között egyik részben sem jelentős, így ez nem lényeges).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
Szerintem se. Főleg úgy, hogy még a készítők sem tudják mi lesz vele. :D

Bár nem fog tetszeni, de tuti kinyírják Ashookát. :D Lehet rájön Sidious titkára, aki kedélyesen felnyársalja a kis naiv Ásókát.... :D Vagy megszadizza azzal, hogy átállítja a Sötét Oldalra, hogy aztán Anakin végezzen vele egy párbajban és akkor nem is neki kell bemocskolnia a kezét, miközben kiszemelt tanítványát is leteszteli. Ez már elég szép SW-s életút lenne, nem? Az öreg úgyis nagy spieler, szóval ennyit lazán ki kell nézni a terveiből... :D

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve, hogy ez csak az EP III-as események után képzelhető el...... :D

Kivétel, ha Ahsokából Ahsoka Ventresst csinál :D Az elképzelés nem rossz, sőt, tetszik. Ahsoka Sidious direkt vagy közvetett közbenjárásának hála átpártolna a Sötét Oldalra, ne adj isten, kinyírná Rexet, megfenyegetné Padmét és végül Anakin leszámolna bukott tanítványával, ami újabb kő lenne számára is a Sötét Oldal felé vezető úton, egyúttal magyarázattal szolgálna arra is, miért nem említi senki az ep3-ban. Bár lehet, hogy ez a TCW keretei között kicsit túl komplex és sötét lenne, de ki tudja. Láttunk mi már kínpadon Jedit :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy fogadna már el Anakin parancsont Siditől? Az EP III-ban "derití ki, hogy ki is az. Hol volt ő még attól, hogy sithekkel kerüljön kapcsolatba. ( Dookun kívül)
Gondolom mint Palpatine adná ki a parancsot. De egy ilyen akciót biztos nem ő hagyna jóvá hanem a Jedi tanács.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy fogadna már el Anakin parancsont Siditől?

Öregharcos, valamit nagyon benéztél. Ilyenről senki nem írt egy hangnyit sem :D Ahsoka átáll és Anakin kinyírja, mert azt szokás a Jediknek a Sötét Oldalra pártolt szakikkal. Ehhez nem kell Sidious, Palpatine, még a Jedi Tanács jóváhagyása sem. Elég Anakin bosszúszomjas motivációs rugója és gyűlölete a Sötét Oldal felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem a Star Warsról lenne szó, én is 100%-ot mondnék, de a hat film folyamán az átlaghoz képest kétszer többször győztek a gonoszok és jóval több hős halt meg. Szóval, ez esetben inkább 49-49%. Lehet túléli, mert közönség kedvenc vagy a történet úgy alakul, de lehet, hogy meghal, mert a történet megköveteli vagy mert hatást akarnak gyakorolni. És van 2% esély arra, hogy meghal, de az EU-ban feltámad :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öregharcos, valamit nagyon benéztél. Ilyenről senki nem írt egy hangnyit sem :D Ahsoka átáll és Anakin kinyírja, mert azt szokás a Jediknek a Sötét Oldalra pártolt szakikkal. Ehhez nem kell Sidious, Palpatine, még a Jedi Tanács jóváhagyása sem. Elég Anakin bosszúszomjas motivációs rugója és gyűlölete a Sötét Oldal felé.

Hja, benéztem. :D Öregszik az ember no. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha túl is élni az Ep. III.-t, akkor sem hiszem, hogy az élőszereplős sorozatba bedobnák. A későbbi epizódok ismeretében Vaderék minden Jedit kinyírtak, így hoztak egyensúlyt az Erőben és lett a Jedi : Sith meccs 2:2 (Obi-van és Yoda vs. Vader és Sidious). Bár gondolom ezt ti úgyis jobban tudjátok, mert biztos van pár Erőhasználó csellengő is. :D

 

Én jobban örülnék, ha Ashoka valamilyen drámai módon végezné. Elsőnek is mutassák be, ahogy leteszi a vizsgáit, bár mivel háború van, lehet éppen erre nem lesz ideje a Jediknek...

 

Vagy esetleg bevallhatná az elfojtott érzelmeit Anakin iránt. Oké, ez nyálas lenne, de simán elképzelhető, hogy belezúg idővel és nem feltétlenül tud arról, hogy Anakin már Padmét választotta. A visszautasítás miatt szépen külön válnak, mert a "munkahelyen" nem tudja összeegyeztetni az érzéseit és félig-meddig bukott Jediként szépen Sidious befolyása alá kerül... Pl. A robotok "véletlenül" éppen az ő világát írtják ki... Ventress az ő nevében gyilkol... Egy alakváltó hamis bizonyítékot kreál ellene, ami miatt a Jedi Tanács veszélyes elemnek minősíti. Rengeteg a lehehetőség. :D Innentől kezdve pedig már a Sötét Oldal felé tereli Palpatine bár téves információval, amiről persze informálja Anakint is, aki végül leszámol bukott, egykori tanítványával. :D

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha túl is élni az Ep. III.-t, akkor sem hiszem, hogy az élőszereplős sorozatba bedobnák. A későbbi epizódok ismeretében Vaderék minden Jedit kinyírtak, így hoztak egyensúlyt az Erőben és lett a Jedi : Sith meccs 2:2 (Obi-van és Yoda vs. Vader és Sidious). Bár gondolom ezt ti úgyis jobban tudjátok, mert biztos van pár Erőhasználó csellengő is. :D

Az Erő egyensúlya nem azt jelenti, hogy 2 Sith - 2 Jedi. Eleve, ilyen felállás csak nagyon rövid ideig volt, ha volt. Egyedül az ep4 idején, mikor még élt Ben és Yoda. Aztán Ben halálával csak Yoda maradt, hisz Luke még nemhogy Jedi nem volt, képzett Erőhasználó sem. Aztán mire Luke végre Jedi lett, már Yoda rég nem volt, hiszen ahogy a mestere mondta: "Szembe kell szállnod Vaderrel, csak akkor lehetsz Jedi." Szóval Yoda halálától Luke győzelméig technikailag egy Jedi sem volt, csak két Sith. Valójában persze Luke már bőven Jedinek mondható volt, de akkor is egyedül büszkélkedhetett ezzel.

Az Egyensúly azt az állapotot jelöli, amikor egyáltalán nincs Sith, a Sötét Oldal nem aktív. Egyszer valaki úgy írta le, hogy olyan, mint a nyugodt tó. Ha belehajítasz egy követ, a felszíne fodrozódni, hullámzani kezd, felborult a tó nyugodt egyensúlya. Ez az Erőben a Sith megjelenése (a hasonlat azért is jó, mert ugye a Sötét Oldal közelségét a Jedik sokszor úgy írják le, hogy: "Zavar támadt az Erőben.") A kiválasztott mondhatni a tóba záporozó köveket pusztította el, és ezzel a tó, vagyis az Erő újra lenyugodhatott.

 

A "beleszerelmesedést a mesterbe" dolgot inkább mellőzzék. Nem illene se a karakterhez, se az Anakin és Ahsoka közti már kialakult kapcsolathoz, mert az testvéries, nem elfojtott szexuális. Ilyen sehol nem bujkál Ahsoka karakterében. És ifjú kora miatt szerintem nagyon Jedivé sem fogják ütni, hiszen még csak tizennégy éves. Ha a TCW még nagyon a háború elején jár, akkor is maximum kettő, két és fél év van hátra még az ep3 cselekményéig. Tehát Ahsoka nagyon ideális esetben a háború végére legfeljebb tizenhét éves lehet. Kizártnak tartom, hogy ilyen fiatalon Jedivé avanzsáljanak valakit. Kivétel, ha kiderül a sorozat folyamán, hogy a togruták kétszer gyorsabban öregednek, mint az ember, de eddig nem fektettek túl nagy hangsúlyt a két faj közötti különbségekre, sőt, leszámítva a külsejét, Ahsoka akár egy 14 éves emberlány is lehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Kemény meló volt, de Ahsoka fanként végigolvastam mind az 5 oldalt! :(

Én is azok táborát erősítem, akik szerint Ahsoka még a TCW keretein belül fog meghalni. Szerintem az lenne a leglogikusabb magyarázat, ha egy drámai fénykardpárbaj során Ventress végezne vele. Anakin -akinek az idők folyamán nagyon a szívéhez nőtt a lány- felindultságában (szintén egy párbaj során) végezne a bérgyilkossal. Ez megmagyarázná, hogy miért nem szerepel mind Ahsoka, mind Ventress az EP3-ban, illetve drámai felvezetése lenne a még drámaibb Sith-ek bosszújának. Sőt, ez még jobban megalapozná Anakin Sötét Oldalra való átállását. (Shmi, Qui-gon és Padmé látomásbeli halála után) Ez még mindig nem magyarázná, hogy miért nem esik szó Ahsokáról a 3. részben. (mi tudjuk, hogy miért nem, de a sztori szempontjából elég hihetetlen) Erre azt tudom leginkább elképzelni, hogy Anakin annyira megzuhan, hogy kijelenti: soha többé nem akar hallani Ahsokáról, mert csak fájó emlék lenne. Lehet, hogy hülyeség, de inkább ez, mint hogy kicsapják a rendből... ugyan már. Korához képest kicsit nagyszájú és fegyelmezetlen, de végső soron követi a parancsokat, ráadásul többször ő fegyelmezi Anakint. Yoda is mondta, hogy pontosan ez volt a célja Ahsokával, hogy nagyobb fegyelemre és óvatosságra tanítsa Anakint. Így lesz az EP2-es önfejű, engedetlen padawanból az EP3-as higgadt, eltökélt lovag.

Szóval szerintem Ahsoka nagyon hasonlít a fiatalabb Anakinra, csak ő nem tér le az "ösvényről", amit egy Jedinek követnie kell. Ő is ragaszkodik, de korántsem annyira, mint Anakin. Lásd: megmentette Rex életét Ventresstől (pedig "csak" egy klón), nem vágta le Barriss-t, hanem inkább vele halt volna, de mindezek ellenére szerintem Ahsoka nem menne olyan messzire a szerettei megóvása érdekében, mint Anakin. Elvégre "a halál az élet természetes velejárója" - ahogy Yoda is mondta.

Ezek után nem is vesézném, hogy az Ahsoka vs. Sötét Oldal téma mennyire abszurd.

Persze bármi megeshet, de ha mondjuk túlélné a lány a klónháborúkat vagy a 66-os parancsot, nem tudom hogy reagálna Anakin átállására. A mestere, akire felnézett, aki a példaképe volt, elbukott.

Ezért én mindenképp a hősi halálra voksolok, akármennyire is szeretem a karaktert! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban belegondolva tényleg elképzelhetetlen, hogy Ahsoka valaha is közelebbi kapcsolatba kerüljön a sötét oldallal. Ami a harmadik részt illeti, itt pontosan kell majd illeszkednie a sorozatnak hozzá. Én úgy vélem, Ahsokát már jóval előtte ki kell írni a történetből, mert különben nem lenne átmenet Anakin lelkiállapotai között. Ahsoka túlontúl fontos szereplő ahhoz, hogy egyik napról a másikra úgy elfelejtsék, hogy még említés se tegyenek róla. Legalább Obi és Anakin egymás között említhetné... Szóval ezt remélem jól oldják majd meg.

 

Épp a legutóbbi rész kapcsán fogalmazódott meg bennem, hogy Ahsoka már jó párszor nagyon éretten és példamutatóan viselkedett, így példás Jedi válhat(na) belőle. KÍváncsi leszek merre viszik tovább a mester és padawan kapcsolatot.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp a legutóbbi rész kapcsán fogalmazódott meg bennem, hogy Ahsoka már jó párszor nagyon éretten és példamutatóan viselkedett, így példás Jedi válhat(na) belőle.

Kb. olyannak tudnám egy idő után elképzelni, mint Qui-Gont :( Még pedig azért, mert ő sem viselkedik teljesen mintaszerűen, de mégis bizonyos határok között marad :D Nem úgy, mint Anakin, aki túl lép azokon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. olyannak tudnám egy idő után elképzelni, mint Qui-Gont :( Még pedig azért, mert ő sem viselkedik teljesen mintaszerűen, de mégis bizonyos határok között marad :D Nem úgy, mint Anakin, aki túl lép azokon.

 

Egyetértek. Qui-gon csakugyan szimpatikus karakter, annak ellenére, hogy nem szerepelt túl sokat. Akárcsak Ahsoka mesterét (fogja), úgy Qui-gon mesterét is elcsábította a Sötét Oldal és Sith-lovag lett. Az lenne az irrónikus párhuzam, ha Ahsoka is úgy végezné, mint Qui-gon.

Amúgy talán ez a mester-tanítvány vonal a legtovább visszavezethető: Yoda --> Dooku --> Qui-gon --> Obi-Wan --> Anakin --> Ahsoka...

Az azért zavaró, hogy Anakint a TCW-ben folyotn "mester"-nek szólítják, holott még csak lovag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért zavaró, hogy Anakint a TCW-ben folyotn "mester"-nek szólítják, holott még csak lovag.
Ezt már én is észrevettem de nem zavar, hisz Anakin padawan korában is mesternek szólította Obit, aki akkor még nem volt az (ha jól tudom). Ez a fajta mester titulus a tanítással járhat együtt szerintem. Bár az zavaró, hogy Ahsokán kívül Ki-Adi is mondta már.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mester, mint tanító (Yoda is mesterezi Obi-Want az ep2-ben és Anakint is lemesterezik az ep3-ban, holott ő aztán végképp nem mester), és mester, mint rang két külön dolog a Jedik között. Ez kb. olyan lehet, mint a parancsnoki rang és a parancsnoki beosztás. Ugyanaz a szó, mégis teljesen más jelentés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.