Ugrás a kommentre

Darth Maul


Ugraum

Ajánlott hozzászólás

Hát ha ebből a képből indulunk ki, akkor maximum a gyomrát és a gerincét érte komolyabb sérülés, és az nem érv hogy a penge nagy hőt sugároz és szétéget minden szervet, mert akkor a ruhája már rég lángra lobban volna. A gyomorsérülés nem okoz azonnali halált, és ha a gerincsérülés komoly lenne akkor nem bírta volna ki, amíg elmondhatja Obi-Wannak hogy nevelje fel Anakint.

Viszont ha ezt a képet nézzük akkor a rekeszizmán alul már nem sok minden maradt meg a felső testében.

Nem érv, hogy a fénykard hőt sugároz, hiszen végül is csak egy páncélzsilipet olvasztott szét - tudom, itt jóval tovább volt a kard a fémben, mint Qui-Gon esetében, de a szövetei sem éppen acél keménységűek. Azért az érdekes lett volna, ha Qui-Gonról a halála előtt még leég az összes ruha. :lol:

Egyébként hacsak nem volt benzinbe áztatva szegény Jedi-mester tunikája, nem biztos, hogy az egész leégett volna róla... ellenben a szúrás környékén értelemszerűen szétégett a szerkó.

Maulnál részemről egyedül a zuhanás problémás... gondolom nem volt kipárnázva a verem alja, és szerintem felfújható matrac sem várt rá. :D A fénykard a vágás mentén összeforrasztotta a sebet meggátolva az elvérzést és társait, így Maul "könnyedén" kitarthatott, amíg jött a segítség - már ha jött egyáltalán. Ha az a teherautós fickó megúszta, ugyanez egy fantáziavilágban sem olyan lehetetlen.

 

Persze Maul visszahozása továbbra sem tetszik, csak arra akarok rávilágítani, hogy fizikailag bőven túlélhette... mondjuk ennek "hitelessége" még nagyban függ attól, mi lesz a magyarázat a TCW-ben. Erőltetettnek erőltetett, ezt tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas következő nyilatkozatában már az lesz hogy ő már '77-ben is úgy tervezte hogy Maul túléli, de a technikai korlátok ezt lehetetlenné tették számára.

Viszont direkt a vastagbélnél vágatta el Mault, hisz ő direkt azt szerette volna hogy Maul túlélje. Egyelőre nem érti az értetlenséget a visszatérés körül, hiszen az ep.1-ben világosan megmutatta hogy életben maradt. Aki nyitva tartotta a szemét és olyan szépen odafigyelt, mint Werebazs az magától is rájöhetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válasz Llew a Brothers topikjában felvetett kérdéseire:

Úgy nagyjából egyetértek azzal, ami a filmekben látottak megkérdőjelezését illeti, de néhány dolgot megemlítenék

 

Qui-Gon-nak a tüdeje, a szíve, a mája, a gyomra és a lapockái magasságában a gerincvelője is megsérült (értsd: szénné égett). Ha csak egy is megsérül ezek közül, az szinte garantálja a perceken belüli halált, neki pedig az összeset megégette az a szúrás. Lehet, hogy Maul sérülése nagyobb kiterjedésű, de abban a magasságban ahol Obi ketté vágta őt, csak a vastagbél utolsó szakasza van, az pedig nem közvetlenül létfontosságú szerv. A gerincvelő sérülése azon a környéken szintén nincs hatással a létfontosságú szervekre, csak derék alatti lebénulással jár, az meg a lábak elvesztésével eleve garantált. Lehet, hogy a kettévágás súlyosabbnak tűnik, de jól meggondolva Maul olcsón megúszta. Ha Obi-Wan tíz centivel magasabban találja el, na azt már tényleg nem lehetett volna kimagyarázni :lol:

Komolyan? Szerinted az, hogy Qui-Gont valahol has magasságban átszúrják, ami talán éri a gerincét, az súlyosabb, mint, hogy Mault deréknál ketté vágják, ami biztosan éri a gerincét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De láttál olyat hogy én egyetlen egyszer is kiakadtam Maul miatt? Rossz ötletnek tartom, ami mint már mondtam, elhitelteleníti a sorozatot. Persze ezen normális körülmények között már mindenki túllépett hónapokkal ezelőtt, de ami nekem nem tetszik az az, hogy most ez a hivatalos álláspont (hiába nyilvánvalóan nem mondhatnak mást, semmilyen körülmények között se).

 

Hogy én ezzel miért akarom Lucas halálát, az jó kérdés.

 

 

De akkor miért nem írsz véleményt a részhez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha ebből a képből indulunk ki, akkor maximum a gyomrát és a gerincét érte komolyabb sérülés, és az nem érv hogy a penge nagy hőt sugároz és szétéget minden szervet, mert akkor a ruhája már rég lángra lobban volna. A gyomorsérülés nem okoz azonnali halált, és ha a gerincsérülés komoly lenne akkor nem bírta volna ki, amíg elmondhatja Obi-Wannak hogy nevelje fel Anakint.

Viszont ha ezt a képet nézzük akkor a rekeszizmán alul már nem sok minden maradt meg a felső testében.

 

 

Ezzel egyet kell értenem. Qui-gon sérülése semmi Maulhoz képest. Inkább Jinn élne túl egy ilyet mint Maul. DE. Mault hozták vissza. Hogy miért az most már lényegtelen. Feltenném a kérdést amit kerülünk már itt régóta mint a forró kását. Ami a lényeg.

 

El tudja ezt bárki fogadni azaz túl tud-e ezen lépni(ami ismerjük el tényleg marhaság), és az sw iránti rajongása megbocsátja-e ezt a lépést a készítőknek, vagy innentől az sw egy nagy rakás szemét a szemében? Ezt a kérdést kell feltenni mindenkinek. Lehetne mellébeszélni hogy ez EU de sajna nem mert maga az sw atyja találta ki. Van-e annyi nyitottság az emberekben hogy rajongó létére és annak érdekében hogy rajongó is maradjon elfogadja Maul visszatértét? Mert ha nem akkor jön a Quarron életérzés. Ha ez nem megy akkor az sw mindenestül megutálódik.

Én pont ezért fogadom el. Nekem életem legnagyobb meséje ez a franchise, gyerekkorom óta rajongok érte. Ezért elfogadtam, ezt a döntést ami szívem szerint nagy marhaság. De ha ezen nem lépek túl akkor kedvenc galacisom először csak savanyú lesz aztán meg is fogok tőle undorodni. Ezt nem szeretném. Úgy érzem most van az a pillanat mikor nagyon súlyos kérdéseket kell feltennem magamnak ezzel kapcsolatban és a válaszok sem könnyűek. De én már választottam. Egy félrelépésért nem fogom otthagyni életem szerelmét. Nehéz döntés volt de továbbra is figyelemmel kísérem kedvenc világomat ami oly sok örömet okozott nekem évtizedeken át. Szerintem ezt kell átgondolni ,de nagyon. Ámen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt már átgondoltam és jóideje döntést is hoztam. Bár olyan nagyon erősen nem kellett rajta örlődnöm, hogy miként fogom kezelni ezt az egész helyzetet. Már mondtam, hogy nekem a TCW félúton van a hivatalos SW és az EU között, ergo semmilyen körülmények között nem egyenértékű a 6 csodálatos mozifilmmel, akármennyire is jó sorozat a TCW. A sorozat kezdete óta így állok hozzá.

 

Ebből következik, hogy a szememben Maul ez EP I végén meghalt, méghozzá Kenobi kardja és a zuhanás által. Az, hogy Mault a TCW félig EU-s világába visszahozzák simán belefér. Tudom kezelni, sőt piszok kíváncsi is vagyok rá, hogy mit hoznak ki belőle. Ennek ellenére Maul a szememben továbbra is halott.

 

A "Quarron életérzés" pedig tőlem olyan szinten van távol, olyannyira a gondolkodásmódom ellentéte, mint a tűz és a víz. Soha, semmilyen körülmények között nem fogok semmilyen értelemben sem "Quarron-á" válni! :);)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem hinném, hogy két véglet közt kellene dönteni/gondolkodni. Egységes rajongásról meg aztán tényleg felesleges a szócséplés. Lucas ezt elbatyta.....az én sw okozta ideálomhoz képest. Ezzel lett egy határ melynek két oldalán az eddig felépített világhoz kapcsolódó Csillagok háborúja állt, illetve lett egy olyan mely koncepcióiban olyan újítás(oka)t tartalmaz, hogy a hajam az égnek áll tőle. :) Én nem fogok fröcsögni mint Quarron, se minduntalan felhozni ezeket a szörnyűséges újításokat, hanem sokkal inkább a hat mozifilmre koncentrálok. :) Ámen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt már átgondoltam és jóideje döntést is hoztam. Bár olyan nagyon erősen nem kellett rajta örlődnöm, hogy miként fogom kezelni ezt az egész helyzetet. Már mondtam, hogy nekem a TCW félúton van a hivatalos SW és az EU között, ergo semmilyen körülmények között nem egyenértékű a 6 csodálatos mozifilmmel, akármennyire is jó sorozat a TCW. A sorozat kezdete óta így állok hozzá.

 

Ebből következik, hogy a szememben Maul ez EP I végén meghalt, méghozzá Kenobi kardja és a zuhanás által. Az, hogy Mault a TCW félig EU-s világába visszahozzák simán belefér. Tudom kezelni, sőt piszok kíváncsi is vagyok rá, hogy mit hoznak ki belőle. Ennek ellenére Maul a szememben továbbra is halott.

 

A "Quarron életérzés" pedig tőlem olyan szinten van távol, olyannyira a gondolkodásmódom ellentéte, mint a tűz és a víz. Soha, semmilyen körülmények között nem fogok semmilyen értelemben sem "Quarron-á" válni! :);)

Ne haragudj de szerintem ez hülyeség. Kb olyan, mintha nem fogadnád el az SE-t, mert az előző verzió jobban bejött, mégha teljesen más is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor miért nem írsz véleményt a részhez?

Ez a SW szerető emberek fóruma, és ha én azt bár szeretem is, ezt a szegletét annak nem. Korrektebb kimaradni a dologból.

 

 

Ne haragudj de szerintem ez hülyeség. Kb olyan, mintha nem fogadnád el az SE-t, mert az előző verzió jobban bejött, mégha teljesen más is.

Miért ne tehetné meg? Valaki szemében a prequel se létezik, szívük joga.

 

Szerintem teljesen EU a TCW, csak mint már mondtam, egy saját hivatalos anyagnál nem mondhatják azt hogy bocs, de semmi se történt meg ezen részekből.

De fogj egy random epizódot, és próbáld meg elképzelni mint egy mozifilm eseményeit. Én nem tudnám.

 

Ha legközelebb Lucas Anakint éleszti fel, hogy Luke csak a páncélját égette el, akkor azt is elintézitek annyival, hogy ez Lucas története?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj de szerintem ez hülyeség. Kb olyan, mintha nem fogadnád el az SE-t, mert az előző verzió jobban bejött, mégha teljesen más is.

 

Itt egyáltalán nem arról van szó, hogy kinek mi tetszik jobban. Lucas-t rengetegen támadták amiatt, hogy a régi filmeken - az előzmények miatt - eszközölt változtatásokkal saját magával ment szembe. Most, hogy már, hogy az újakban is "áthúz, zárójelbe rak, átír" tényleg lassan önmaga paródiájává válhat.

Maul visszatérése nagyon cool dolog, de

- még gyengébbnek hat ezzel a Jedi tanács, mert nem voltak képesek észrevenni, hogy valójában nem halt meg

- nem csak gyengének, ostobának is tűnnek, mert nem tűnt fel nekik, hogy eltűnt a test

- gyengébbnek állítja be Sidioust, mert nem volt képes megérezni, hogy a tanítványa életben van

- még gyengébbnek hat Sidious az Ep3 tükrében, hogy a mezei, fiatal, gyilkológép tanítványa is képes volt a haál felett győzelmet aratni, ő pedig nem

- Obi-Wan Ep1 végi bosszúja a mestere haláláért így szintén el van cseszve, súlytalan lett

- És most már tudjuk: Sith-ekből mindig kettő és fél van. :)

 

Igazából teljesen mindegy, hogy egy fantáziavilágban valaki túlélhette-e a kettévágást, nem ez a lényeg, hanem hogy az eredeti történetben mit gyengít meg ez a szál. Az AOTC néhány kérdést nyitva hagyott, amire a választ az Ep3-ból sem kaptuk meg. A TCW erre tökéletes lenne, ehelyett már lezárt dolgokat erőszakolnak meg és bolygatnak fel.

 

És amúgy meg nem hiszem hogy SW rajongónak lenni azt jelenti, hogy mindenre bólogatunk, ami Lucastól jön. Ha folyamatosan elfogadunk, és átalakítjuk a már kialakult képünket egyik nap majd arra fogunk ébredni, hogy az egész teljesen más értelmet nyert, és talán már nem is tetszik. Persze itt még nem tartunk. Ott pedig végképp nem, hogy most választhatunk az elfogadás és a SW örök megutálása között. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben. Számomra van a 6 mozifilm, amit nagyon nagyon szeretek és egységesnek, egyetlen nagy filmnek fogadom el az egészet. Ezt tartom az abszolút Star Wars-nak.

 

Aztán van a The Clone Wars, amit szeretek, szívesen nézek és amint említettem, ez a Maul történeti szál is érdekel, DE nem tartozik erősen a 6 film vonalába a szememben... pont azért, mert erős EU elemeket tartalmaz. Ettől még szeretem, de a benne látottak jó eséllyel számomra egy spin-off-nak felel meg, vagy még annak sem... egy alternatív Star Wars-nak, de véletlenül sem az eredetinek. De mégis mindkettőt szeretem.

 

Említhetném a kedvenc SW játékaimat is, mondjuk a KOTOR I-II. Szuper történet. Mégsem fogadom el 100%-ban valódi Star Wars-nak, mert minden játék sztorija EU! Ennek ellenére hihetetlenül tetszik.

 

Azt hiszem yodinhoo írta a Brothers topicban, hogy ő most már meg van róla győződve, hogy lesz 7-8-9 mozifilm, csak nem Lucastól. Nos én ebben nem vagyok ennyire biztos, de ha lesz is az elsők között fogom megnézni őket, megint más, hogy miként fogok tekinteni rá. Nekem jelen állás szerint, ahogy már említettem a Star Wars-t elsősorban a 6 mozifilm jeletni. Ha valami nem tetszik, akkor sem hőzöngök vagy hőbörgök. Vagy nem mondok semmit, vagy leírom (ahogy az éjnővérek és a mágiázás esetén is leírtam) teljesen emberi hangnemben, hogy ez már egy kicsit nekem is sok volt. De utálkozni SW kapcsán 100%, hogy sohasem fogok. Lucas halálát már csak azért sem kívánnám soha, mert számomra az emberi élet tisztelete nagyon fontos, de egyébként sincs semmi bajom az öreggel. Ha pedig a Quarron-szintet ütném meg véleményemmel, az egyszerűen nem én lennék. Én alapvetően másképpen állok hozzá a dolgokhoz, mint pl Quarron... vagy sokan mások.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha legközelebb Lucas Anakint éleszti fel, hogy Luke csak a páncélját égette el, akkor azt is elintézitek annyival, hogy ez Lucas története?

Igen. Tetszeni attól még nem fog. :)

 

Maul visszatérése nagyon cool dolog, de

- még gyengébbnek hat ezzel a Jedi tanács, mert nem voltak képesek észrevenni, hogy valójában nem halt meg

- nem csak gyengének, ostobának is tűnnek, mert nem tűnt fel nekik, hogy eltűnt a test

- gyengébbnek állítja be Sidioust, mert nem volt képes megérezni, hogy a tanítványa életben van

- még gyengébbnek hat Sidious az Ep3 tükrében, hogy a mezei, fiatal, gyilkológép tanítványa is képes volt a haál felett győzelmet aratni, ő pedig nem

- Obi-Wan Ep1 végi bosszúja a mestere haláláért így szintén el van cseszve, súlytalan lett

- És most már tudjuk: Sith-ekből mindig kettő és fél van. :)

- Félbevágták és lezuhant a semmibe... ki gondolta volna, hogy túlélte? :) De már írták előttem valahol hogy a test addigra valószínűleg eltűnt a kardal együtt így értelmetlen lett volna keresni

- Sidious halottnak érezte, mert az incidensel valahogy elszakadt köztük a kötelék

- Maul nem aratott győzelmet a halál felett, csak egy hatalmas szerencsének köszönhetően túlélt egy súlyos sérülést... akár Anakin. Nem ugyanaz.

- Obi-Wan jedi, akik nem ölhetnek bosszúból... legyőzni legyőzte Mault elnyerte a lovag címet,. én nem érzem súlytalannak.

- Maul hivatalosan már nem volt Sith, csak Sidious és Dooku.

 

Biztos mondjátok, hogy "jaj, de erőltetett, stb." de minent meg lehet magyarázni és erős a gyanúm hogy a legtöbb ilyen kérdéssel csak a nemtetszéseteknek akartok valami hátteret adni, hogy logikailag miért gáz a helyzet. :)

Szerkesztve: - Ben
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elmondom hogy mivel van gond, amire yodinhoo is célzott.

Adva van az első rész, aminek az epikus lezárásában megölték Qui-Gon Jinnt, a film legszimpatikusabb figuráját. A néző Obi-Wannal együtt fortyog a dühtől, elégtételt akar Maulon. De még Kenobit is legyőzi! A helyzet kilátástalan, senki se lát kiutat ebből. Ám köszönhetően Obi-Wan leleményességének, végül sikerül legyőznie a Sithet, és ezzel mi is fellélegezhetünk, elégtételt kaptunk. Obi-Wan tényleg kész a lovagi címre, mint ezer évek óta az első, aki megölt egy Sithet. Nyugi van.

De nem! Maul kimászik 2000 méter mélyről, hiányzó alsótesttel! És bosszút forral! Ta-da-da-daaaaaaa!

 

Teljesen lényegtelen hogy mennyire lehetséges vagy lehetetlen egy ilyen húzás fizikailag, ha a film egész dramaturgiáját és annak tetőpontját vágja tönkre. És ezt sikerült magának Lucasnak megtennie (már ha tényleg kánonnak kezeljük a TCW-t).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen lényegtelen hogy mennyire lehetséges vagy lehetetlen egy ilyen húzás fizikailag, ha a film egész dramaturgiáját és annak tetőpontját vágja tönkre. És ezt sikerült magának Lucasnak megtennie (már ha tényleg kánonnak kezeljük a TCW-t).

Ez a bekezdésed kb. fedi az én véleményem is. Bár ha még nem írtam le 60-szor, hogy azért mert fizikailag igenis lehetségesnek tartom a visszahozását, maga az ötlet pocsék a filmekre és úgy általában nézve is, akkor egyszer sem. De nem baj, ujjgyakorlatként csak volt valami értelme azoknak a hsz-eimnek.

 

Egyébként visszatérve a tegnapira... talán túloztam azzal, hogy Qui-Gon halála durvább (ha tévedek, én képes vagyok beismerni), viszont továbbra sem hiszem, hogy Maul esete halálosabb lett volna (leszámítva persze a zuhanást, amit már szintén írtam párszor), mint a leszúrás. Nem szeretnék megint anatómiaórát tartani, de Qui-Gonnál roncsolódtak a belső szervek, míg Maul "csak" a lábait, illetve a belei egy részét vesztette el, amolyan Obi-Wan-féle amputáció keretében. :D

Úgyhogy továbbra is csak azt tudom, mondani, hogy azért, mert jómagam és még néhányan megpróbáljuk "kimagyarázni" a fizikai hátterét az esetnek, még nem leszünk az ötlet dramaturgiai részének az imádói is. ;)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már anatómia, akkor röviden csak annyit, hogy egy bélsérülés jóformán egálban van egy szív vagy tüdősérüléssel. A belekben lévő savak, salakanyagok a pillanat alatt tönkre tudják marni a többi szervet. Nem egy hasi trauma végződött már ilyennel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak valaki túllép rajta van aki meg el ás emiatt mindent amit szeretett.

Vagy inkább szelektál :) Amúgy is nagyon kiterjedt az SW köré szőtt iparág ahhoz, hogy mindennel foglalkozzon az ember, pl. képregények, regények, játékok és a többi. Muszáj szelektálni a szerint, mi jön be, és mi nem. Nekem leginkább az írott forma az érdekesebb, maradok is annál (és persze azt is megszűrve). Olyanra meg nagyon sajnálom az időt, ami nem fér bele a saját SW-világomba, de attól még szeretem az SW-t, csak nem minden őrültségestől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Maul pedig szerintem mindent tudhatott Palpatine terveiről (szerintem erre abszolút utalás maul nélkülem elkezdődött kijelentése, az alkotók mindent nem magyarázhatnak meg szájbarágósan részletesen, mert akkor rohadtul unalmas lenne a show, másrészt arra ott az EU, amit ha vki nem vesz figyelembe, az magára vessen, meg illik ám megjáratni az észt is, bizonyos dolgokat bízzanak csak a nézők gondolatára, ennek ellenére egy Maul-megmenekülés elmagyarázásának én is örülnék), elvégre Palpi akkor még Anakint egyáltalán nem ismerte, és elsődleges célja az volt, hogy Maul legyen a tanítványa később is, hiszen elég nagy lehetett a kötődésük egymáshoz, ha ő nevelte fel lényegében.

Mint írtam, meggyőzhető vagyok, így hajlok efelé. Bár amennyire ismerem magam, többnyire nem igénylek szájbarágást, ráadásul még agyalni is szeretek. ;) Egyetlen jelenet zavar össze: Sidious csuklyája az erkélyen. Ha Palpatine-nál hivatalosan volt Maul, minek volt az öreg Sith szerelésben? Semmi értelme. Gondolom nem a feje fázott...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetlen jelenet zavar össze: Sidious csuklyája az erkélyen. Ha Palpatine-nál hivatalosan volt Maul, minek volt az öreg Sith szerelésben? Semmi értelme. Gondolom nem a feje fázott...

Ahogy Ody írta, dramaturgia. Elég gáz lenne, ha a későbbi eseményeket nem ismerő néző már a hat részes széria legelső részének közepén rájönne, hogy Palpatine maga Darth Sidious.

Ha pedig univerzumon belüli magyarázat kell, akkor lehet a tradícióra fogni. A Jedik többnyire köpenyt viselnek, kivéve ha dögös twi'lekek, a Sith-ek meg fekete köpenyt vagy palástot. Persze találkozhattak volna fürdőgatyában koktélt kortyolva, de kétlem, hogy azután Maul mesterként tekintett volna az öregre. Vannak látszatok, amire adni kell. Tárgyalni sem strandgatyában megy az ember, és a különböző vendégeket is máshogy fogadja. Más, ha haver jön, máshogy öltözik, ha szülő, máshogy, ha egy kolléga ugrik be valamiért. Palpatine Darth Sidiousként fogadta a tanítványát, akinek a Sith Sötét Nagyuraként és mestereként kell ránéznie, nem egy jelentéktelen bolygó képviselőjeként.

Na meg valószínűleg neki is felüdülés a sok színjátszás közben pár percig önmaga lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért hadd ne felejtsük el, hogy az ESB-ben Luke fél kézzel túlélt egy hasonló (?) zuhanást. Egyébként meg, T-canon (televíziós) =/= G-canon (George Lucas hat filmje). A T-canonba belefér hogy Anakinnak az ep 2 és 3 közt van egy tanítványa, még ha az Ep3 egyik alap konfliktusa arra is épül, hogy nem kapta meg a mester címet.Baj ez? Szerintem nem. Csak a helyén kell kezelni, T-canonként. Ebbe eszerint belefér, hogy egy teljes félbevágást könnyebb túlélni mint egy szúrást. (Milyen morbid lett volna már, ha Maul legyőzése után Obi elsősegélyként a szúrás vonalában lege artis félbefelezi Qui-Gont hogy javítsa a túlélési esélyeit - nehogymár :D )

 

Ami fölmerül. A Kettő Szabálya konkrétan csak az EU-ban van, C-canon szinten asszem, a filmben az szerepel, hogy a Jedik így tudják - de hát kössünk csokrot abból hogy mi mindent tudtak rosszul. Nem lehet, hogy Maul találkozott Darth Plagueis -szel? Akár a halála* előtt vagy után?

(*Melyikük halála? :) ) Lehet, hogy Plagueis megosztott vele valami tudást, amit Sidious-szal nem?

Töprengek. Maul, hacsak a zabrakok nem öregednek sokkal gyorsabban az embereknél, idősebb Anakinnál. Vagyis már élt (és jó eséllyel, tanult) akkor, amikor az Erő Anakint nemzette. Plagueis és Vader kapcsolata meg külön tárháza a spekulálásoknak :love:

 

Persze mindez csak töprengés. Ami biztos, hogy a G-canonban zuhanást túl lehet élni, félbevágást nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami fölmerül. A Kettő Szabálya konkrétan csak az EU-ban van, C-canon szinten asszem, a filmben az szerepel, hogy a Jedik így tudják - de hát kössünk csokrot abból hogy mi mindent tudtak rosszul.

A Kettő Szabálya csak annyira EU, hogy a TCW (ami nem EU, bármilyen nehéz sokaknak megemészteni ezt a tényt) legfrissebb részében Maul is kimondja, szinte ugyanúgy, mint az Ep1 végén Yoda és Windu. Biztos Maul is rosszul tudta. :P De gondolom az sem véletlen, hogy a 6 filmben mindig párban vannak a Sith-ek, nem négyesével-ötösével. Bár Palpatine ideje alatt jó párszor meg lett szegve a Szabály, ez EU, amibe itt nem megyek bele.

Ebben nem vagyok biztos, így nem tényként írom, de annak idején mintha azt olvastam volna, hogy a Kettő Szabályának ötlete George Lucas-tól származik, amit az EU-írók csak bővebben kifejtettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, még nem gondolkodtam el azon, hogy Maul hogyan jutott be Palpatine lakosztályába az EP1-ben. Az Erő-használók jól tudnak lopakodni és létezjetnek titkos átjárók.

 

A Kettő Szabálya Lucas ötlete, éppúgy, ahogy Darth Bane karaktere is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.