Ugrás a kommentre

Midichlorianok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Riddick. Zééé most minden nélkül szemléli, önmagában. Ahogy anno volt. Neked, nekem...nekünk nehéz már átállítani az agyat, hiszen annyi minden volt azóta ami belénk ivódott. De amit Zééé ír abban van valami. Ha csak azt a három filmet nézzük. Ő tudja úgy nézni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akartam írni, de valahogy az előbb lemaradt... szóval az is érdekes, hogy az események akkor indultak be, amikor a legnagyobb szükség volt rá. Éppen hadirendben kívánták állítani a Halálcsillagot. Ha ez nem ad okot az Erőnek arra, hogy beindítsa a gépezetet, akkor nem tudom mi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Riddick. Zééé most minden nélkül szemléli, önmagában. Ahogy anno volt. Neked, nekem...nekünk nehéz már átállítani az agyat, hiszen annyi minden volt azóta ami belénk ivódott. De amit Zééé ír abban van valami. Ha csak azt a három filmet nézzük. Ő tudja úgy nézni. :D 

Engem baromira idegesítene 3 filmet tekintve is ez a felfogás. Miért ülnek a s*ggükön, amikor ki tudnának képezni egy Jedi sereget. Ha azért várnak, mert nem mindenkiből lehet Jedi és akiben potenciál van, ő még fiatal, az logikus, és nem puhap-csnek festi meg őket, hanem hosszútávra tervezőknek. Ha viszont azért várnak, mert lusták és nincs kedvük harcolni a galaxisért, az ultra gáz. Mintha az EpIII-ban a felvételek megtekintése után azt mondaná Yoda Obi-nak, hogy

 

Válasz

Igen, igen, a tanítványod átállt, az Uralkodó meg átvette a hatalmat. Szomorú dolgok ezek. Na húzzunk a Dagobah-ra és csinálok gyökérlevest, ahogy még az Anyukám mondtában tanultam 777 éve...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Riddick. Zééé most minden nélkül szemléli, önmagában. Ahogy anno volt. Neked, nekem...nekünk nehéz már átállítani az agyat, hiszen annyi minden volt azóta ami belénk ivódott. De amit Zééé ír abban van valami. Ha csak azt a három filmet nézzük. Ő tudja úgy nézni. :D 

Csakhogy további 5 + 1 filmmel (jelenleg) semmi értelme CSAK az OT-t nézni! Sőt, az egyszeri filmnéző számára nem evidens, amit Zééé ír, mert az egyszeri sima mezei filmnéző nem fogja elolvasni Lucas akkori nyilatkozatait, stb... hanem arra hagyatkozik, amit lát a 3 filmben... és abban a 3 filmben sem rohangálnak az erőérzékenyek, hanem egyetlen családra van kihegyezve az egész, akikről viszont tudott, hogy erőérzékenyek és hogy az ő kezükben van a Galaxis sorsa, nem véletlenül. Nem kell ehhez se PT se más!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Donát írta:

De ha bárkiból lehet Jedi nincs értelme malmozni, Zééé. Kiképeznek 100 meg 1000 Jedit és neki mennek az Uralkodónak. Ez egy nonszensz felfogása a filmeknek, mert egy logikátlan alapszituból indul az egész.

Értelek, de az OT alaptézisét Ben mondja ki; a jedik kipusztultak, a Birodalom győzött, ő pedig már túl öreg ahhoz, hogy futkározzon. Benben és Yodában az OT idején már nincs szándék a dolgok megváltoztatására, lemondással élnek és elfogadják a kudarcot. Aztán jön LEia üzenete, ami beindítja az eseményeket és így lesz Luke az egyetlen reményük. Luke a 24. órában bukkan fel, amikor Ben és Yoda már kifelé tartanak az életből. Akkor már nincs terítéken a jedik kiképzése, de azért Yoda a jövőbe vetett reménnyel búcsúzik Luketól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Engem baromira idegesítene 3 filmet tekintve is ez a felfogás. Miért ülnek a s*ggükön, amikor ki tudnának képezni egy Jedi sereget. Ha azért várnak, mert nem mindenkiből lehet Jedi és akiben potenciál van, ő még fiatal, az logikus, és nem puhap-csnek festi meg őket, hanem hosszútávra tervezőknek. Ha viszont azért várnak, mert lusták és nincs kedvük harcolni a galaxisért, az ultra gáz. 

Ez már más kérdés, és nagyon köze sincs a midikhez. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem '99 nyarán mikor még vártuk a Baljós Árnyakat de már megjelent a regény-változat amit én el is olvastam apámnak az első kérdése volt, hogy: és mi lesz az új filmben, itt is apáról fiúra öröklődik az Erő-használat?

A filmek kellően egyértelművé tették, hogy ez családi dolog. Ez az ep.6-ban ki is van mondva. Leia egyszerüen azért lehet potenciális jedi jelölt mert Vader lánya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Zééé írta:

Értelek, de az OT alaptézisét Ben mondja ki; a jedik kipusztultak, a Birodalom győzött, ő pedig már túl öreg ahhoz, hogy futkározzon. Benben és Yodában az OT idején már nincs szándék a dolgok megváltoztatására, lemondással élnek és elfogadják a kudarcot. Aztán jön LEia üzenete, ami beindítja az eseményeket és így lesz Luke az egyetlen reményük. Luke a 24. órában bukkan fel, amikor Ben és Yoda már kifelé tartanak az életből. Akkor már nincs terítéken a jedik kiképzése, de azért Yoda a jövőbe vetett reménnyel búcsúzik Luketól.

De ennek az egésznek semmi értelme, totálisan vakvágány. Yoda és Ben pontosan tudták, hogy a Birodalom milyen gonosz, ill. hogy van lázadás, akik gondban lehetnek. Ha tényleg öregek voltak, akik beletörődtek a bukásba és semmit nem akartak tenni, akkor mit változtatott volna ezen Leia üzenete? Amiben semmi, de semmi új infó nem hangzik el, egy egyszerű kétségbeesett segélykérés.

Ha bennem nincs szándék a dolgok megváltoztatására, lemondtam már mindenről és elfogadtam a kudarcot, akkor miért változtatnának ezen egy vadidegen nő sirámai? Egy diktátor rabigájában szenved a fél galaxis, a sithek uralkodnak világok szerte, de kit érdekel, viszont ha egy szenátornő kitalálja, hogy már csak bennem bízhat, akkor hirtelen ugrok is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

George Lucassal beszélgetett James Cameron a saját, Story of Science Fiction című sorozatában. Szóba kerültek a midichloriánok is, amikről igen csak meghökkentő dolgok derültek ki. Lucas a következő három filmet rájuk építette volna. Itt az interjú.

 

Lucas: Everyone hated it when we started talking about midi-chlorians in The Phantom Menace. A whole aspect of this film is about symbiotic relationships. It’s about recognizing that we’re not the boss. There is a whole ecosystem there.

Cameron: There’s a whole ecosystem called microbiome inside that we’ve just started getting to know.

Lucas: [The next three Star Wars films] were going to get into a microbiotic world. But there’s this world of creatures that operate differently than we do. I call them the Whills. And the Whills are the ones who actually control the universe. They feed off the Force.

Cameron: You were creating a religion, George.

Lucas: Back then, I used to say it means we’re just the cars, the vehicles of the Whills they’re traveling around with. We are the vessels of Whills. And the connection is via the midi-chlorians. The midi-chlorians are the ones who communicate with the Whills. The Whills, in the general sense, are the Force.

Cameron: But in fact you’re just drawing a surface, a facade of science around an idea that is timeless, namely, the mind, the soul, the sky, the cause of all being. In your world, you’re accessing the basic archetype, the mind, a deity, and all that.

Lucas: I worked this whole concept with the Force, the Jedi, and everything from beginning to end. I just never had the chance to finish it and tell people about it.

Cameron: It’s a creation myth, and without a creation myth you can not build a world. Every religion, every mythology is based on it.

Lucas: If I’d held on to the company, I could have done it, and then it would have been done. Of course a lot of fans would have hated it, just like they did Phantom Menace and everything, but at least the whole story from beginning to end would have been told.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek alapján még inkább örülök, hogy eladta a Star Warsot a Disney-nek, mert ez... Hát ez nem tetszik. Eleve gáz, hogy ez a harmadik vagy negyedik változata annak, amit ő "mindenképp meg akart csinálni" a harmadik trilógiába, beleértve azt is, amikor váltig állította több interjú után, hogy sosem akart harmadik trilógiát. De ez... Huh! 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez alapján Rian időközben nagyobb Lucassá vált Lucasnál is. Szerintem ez a fentebbi fejtegetés valami borzasztó. Valami felsőbb lények uralják a galaxist és a karakterek csak az úgymond bábjaik... anyám borogass. Ehhez képest amit az ep.8-ban kaptunk az Erőről, amikor Rey meditál az szenzációs. Ott tényleg úgy érzem mintha a mesék birodalmában lennénk. Ez a fentebbi irás viszont olyan mintha valami Daniken-féle tőről pattant butaságot olvasnék a mindent irányitó szuperidegenekről....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok múlt volna a megvalósításon. Ne legyetek igazságtalanok. :) Lucasnak meg van az előnye, miszerint már nem szólhat bele a dolgokba, így azt beszél össze-vissza amit akar. De az is lehet, hogy csak hype-ot akart kreálni a kilencedik résznek. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt gondolom, hogy senki sem kényszerítette arra, hogy eladja a Star Warst, tehát ma teljesen felesleges arról beszélnie, mi minden jót tudott volna még megvalósítania benne, kerek módon lezárnia, stb. Én egyébként azt hittem, hogy részben azért is adta el, mert nem volt igazán jó ötlete, hogyan folytassa. Ha most kiderül, hogy pedig de, csak nem merte megcsinálni, mert utálták volna, az nekem nem igazán illik a fiatal lázadó karakteréhez. Bár végül is már nem fiatal, és ezek szerint nem is lázadó. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kövezzetek meg de ebben a koncepcióban van valami ami megfog. Nyilván kifejtve lenne az igazi de én nem gondolom, hogy Lucas ezt így be merte volna vállalni, mondjon most bármit. 

Pontosan erről van szó, úgy tűnik: nem merte bevállalni. Ellenkező esetben megcsinálta volna. 

 

Egyébként a koncepciót biztos meg lehetett volna úgy is valósítani, hogy meghökkentő de ezzel együtt jó legyen, meg úgy is, hogy borzalmas -  ez utóbbinak is nagy az esélye Ezt előre megítélni nem igazán lehet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon vad, ezzel az egészet egy idióta közegbe helyezte volna, ahol tulajdonképpen semmi sem számít, mert mindenki csak egy báb holmi istenségek kezében, akik... miért is csinálják, amit csinálnak? Az egész ep1-6 lett volna kiherélve ezzel. A Galaxis lakóinak tettei semmit sem számítanak, az Erő meg csupán a leves.

Eleve, hogy lehet erre sztorit építeni? Ők lettek volna az új ellenség? Hogy? Ilyen lények ellen hogy harcol bárki is? Eleve hogyan kerültek volna képbe? Nem, ez az egész egy tőről pattant baromság. Ezzel Lucas engem is elrettentett volna. Örülök, hogy túladott az SW-n, meg mindenen. Sokkal jobb nekünk ez így a fentiek alapján, mert ez egy borzalmas ötlet, amiből nem lehet jó dolgot összehozni, mert az alapjai lehetetlenítik el: univerzális istenek ellen halandó nem küzdhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes koncepció. A megvalósítására kíváncsi lettem volna. Valószínűleg alakított volna még valamit. Lehet, hogy olyan lett volna a hangulata a trilógiának, mint A Klónok Háborújás Mortis-szál, vagy az a rész, amikor Yoda találkozott az Erő papnőivel a hatodik évad végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nagyon vad, ezzel az egészet egy idióta közegbe helyezte volna, ahol tulajdonképpen semmi sem számít, mert mindenki csak egy báb holmi istenségek kezében, akik... miért is csinálják, amit csinálnak? Az egész ep1-6 lett volna kiherélve ezzel. A Galaxis lakóinak tettei semmit sem számítanak, az Erő meg csupán a leves.

Eleve, hogy lehet erre sztorit építeni? Ők lettek volna az új ellenség? Hogy? Ilyen lények ellen hogy harcol bárki is? Eleve hogyan kerültek volna képbe? Nem, ez az egész egy tőről pattant baromság. Ezzel Lucas engem is elrettentett volna. Örülök, hogy túladott az SW-n, meg mindenen. Sokkal jobb nekünk ez így a fentiek alapján, mert ez egy borzalmas ötlet, amiből nem lehet jó dolgot összehozni, mert az alapjai lehetetlenítik el: univerzális istenek ellen halandó nem küzdhet.

Igen, szerintem ez egy olyan ötlet, ami egy sci-fi novella csattanójának szuper, egy epikus űroperát viszont teljesen tönkretesz. Eleve engem két dolog érdekel egy nagyszabású fantasy sztoriban: a világ és a karakterek. Utóbbiak a maguk drámáival, sutaságukkal, tévedéseikkel, bukásaikkal és erényeikkel teszik szerethetővé és érdekessé a történetet. Egyik kedvencem amikor Luke eldobja az ep.6 végén a kardját és felülkerekedik a gonoszságon. A jelenet minden súlyát elveszti ha Luke egy távirányitott biológiai jármű amit valami felső lény irányit. Ha ez igy lenne akkor nem tudom minek kéne érdekeljen egyáltalán ez a sztori. Ha mindenki csak irányitott akkor egy bábjátékot nézünk nem pedig karaktereket akik megpróbálják jobbá vagy rosszabbá tenni a világot ki-ki világlátása szerint. 

Egyébként tudom hogy ezzel egyedül vagyok itt, de a Mortis trilógiát kifejezetten nem szeretem. Legutóbbi TCW maratonon meg is akadtam ott mert már végig se tudtam nézni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.