Ugrás a kommentre

Midichlorianok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ott szerintem ugyanazt csinálja, mint Obi-Wan 20 évvel később Luke-kal. (Még a mozdulat is hasonló.) Csak épp Palpinak egy "kissé" nehezebb dolga van... :)

Szerintem is arra a mozdulatra utal a jelenet, de ettől még lehetett úgy is ahogy Donát gondolja. :D Bár Palpatine azon mozdulatát a legemberibb gesztusaként aposztrofálták az EPIII -ban. Így lehet, hogy neked kell igazat adjak Gyoka. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de Luke csak elájult az izgalomtól, Vader pedig... hát hogyis fogalmazzam meg szépen, az aszalt szilva hozzáképest egy bombanő volt...

 

Mellesleg el sem ájult, tehát magánál volt még, azaz Sidious, ha alkalmazott valamilyen Erőt, akkor az inkább a Plagueis féle technika volt, amivel életben tartotta, semmint az Obi-wan féle (amivel erőre kaphat az illető, de jobban nem lesz tőle).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Palpi ott csak simán Erőt (azaz életenergiát) sugárzott Anankinba, hogy segítsen neki életben maradni, amíg a hajóra viszik. Aztán úton a Coruscant felé már célzottabb gyógyításba is kezdhetett. A Sötét Nagyúrban írnak is róla, hogy minden tudását és erejét be kellett vetnie, hogy életben tartsa őt, amíg a 2-1B-k stabilizálták az állapotát. De szerintem ehhez csak a hajóján, nyugodtabb körülmények között kezdhetett hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious, ha alkalmazott valamilyen Erőt, akkor az inkább a Plagueis féle technika volt, amivel életben tartotta, semmint az Obi-wan féle (amivel erőre kaphat az illető, de jobban nem lesz tőle).

De ha Plagueis technikáját használta, akkor úgy átverte a palánkon Anakint, mint a sicc. Mert ugye a keresztelőn azt mondta neki, hogy nem ismeri a titkot, ki kell találni. Majd megmenti Anakin életét a titokkal, de aztán a haláláig Vader ezt fel sem hánytorgatja neki?

Azon túl, ahogy írtad, az Obi-Wan féle technikával a delikvens erőre kaphat, de nem lesz jobban. Én ahogy elnéztem, Anakin nem lett jobban, amíg rá nem rakták a szuszogó ruhát, meg a mechanikus pótlékokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ott Palpatine gyógyította Anakint, annyira, hogy kibírja a műtétig, meg amíg megérkezik a hordágy, hajó, stb. Dzséjt, igen, úgy gondolom, hogy Palpi átvágta a palánkon Anakint, azért, mertha kiadta volna a titkot, Anakinnek nem lett volna szüksége elkövetni azokat a sötét tetteket, sőt mi több, Palpatine-ra se lett volna többé szüksége...

 

Később pedig azért nem hánytorgatta fel Vader mert a) Palpatine megmentette az életét b) Vader Padmé halála után már magasról tojt az egészre, mindegy volt már neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Később pedig azért nem hánytorgatta fel Vader mert a) Palpatine megmentette az életét b) Vader Padmé halála után már magasról tojt az egészre, mindegy volt már neki.

a) Valahogy kétlem, hogy ezzel annyira törődne.

b) "Akkora hatalomra tett szert, hogy ha akart, képes volt visszahozni embereket a halálból." Ergo, ha Palpatine ismeri Plagueis titkát, és ezzel megmentette Anakint, az ezt azonnal kikövetelné, mert eme mondat alapján Palpatine tudásával feltámaszthatná Padmét. Tehát, ha itt Palpatine azt a képességet használta volna, akkor Anakin tuti nem ül azért a mechanikus sejhaján, mert csak Palpatine maradt meg neki, hiszen pont az öreg képességeivel feltámaszthatná a szívszerelmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

De lehett hogy Shmi hazudott és nem a midichloriánok(?nem tom hogy írják?) nemzették hanem csak letagadta egy Jedi előtt hogy a gyereknek (akinek különleges képességei vannak és érdeklődnek utána) valami börtöntöltelék (vagy pont Palpi de ez már nagyon abszurd) az igazi apja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de az hangyányit megbízhatatlanabb forrás szájából hangzott el. Shmi azért gondolom számon tudja tartani, hogy rabszolga élete alatt hány jómadárral feküdt össze. Palpatine ellenben... nos, szerintem egy kézen meg lehet számolni, hányszor mondott igazat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Palpinak pont az a varázsa, hogy igazat mond, csak nem a teljes igazat. Azt is "megjövendölte" hogy a Jedik el akarják majd távolítani a Köztársaság éléről :)

(Kétszer nem volt igaza összesen. Egyszer amikor Amidalára azt mondta hogy könnyen megtörik az ellenállását, a másik amikor Vaderről nyilatkozta hogy végleg a Sötét Oldalhoz tartozik. És mindkét esetben pofára is zuhant, utóbbiban szó szerint.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
Igen, de az hangyányit megbízhatatlanabb forrás szájából hangzott el. Shmi azért gondolom számon tudja tartani, hogy rabszolga élete alatt hány jómadárral feküdt össze. Palpatine ellenben... nos, szerintem egy kézen meg lehet számolni, hányszor mondott igazat.

 

Van még egy olyan teória, hogy palpatine nem csak a halottakat tudta visszahozni plagueis tudásával, hanem új életet is tudott teremteni, és mivel ismerte a próféciát, tudta, hogy ha a sötét oldalra tudja állítani a kiválsztottat akkor a sötét oldal végérvényesen győz. csak azzal nem számolt, hogy skywalker utódai fentmarad titokban. és ezért megparancsolta a midichlorianoknak, shmi-ben jöjjön létre a kiválasztott. mondjuk ez némi kérdéseket von maga után, hogy miért éppen shmi, de attól még ez bele is passzol valamennyire a film által alkotott képbe.

Szerkesztve: - Darth Füge
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos Füge én sem tudlak sok jóval kecsegtetni. Ez egy elég gyenge teória. :lol: De kielemezhetjük ha gondolod.

 

Én is jobban szeretem, hogy a történetnek ezt a részét homály fedi. De azért érdekelne persze, hogy mi a rossz abban amit mondok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is jobban szeretem, hogy a történetnek ezt a részét homály fedi. De azért érdekelne persze, hogy mi a rossz abban amit mondok. :lol:

Szerintem a midiket nem lehet ennyire irányítani. Ha ekkora tudása lett volna akkor minek neki még egy sith? Azt csinál amit akar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.